Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 10:35.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 96 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4 5 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 09 svi 2012 15:44 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 04 sij 2012 22:08
Postovi: 1138
Lokacija: Samobor
bajki je napisao/la:
istrle11 je napisao/la:
bajki je napisao/la:
Bravo Strle!
Mene zanima tvoj grijač vode (truma bojler), on je na struju ili na plin? :think:


Grijač vode ili ti bojler radi kombinirano na plin i struju ali 12V.
Ako griješ vodu radi samo plin,a ako želiš grijanje proradi i ventilator koji raspuhuje topli zrak po kanalima unutar kampera.
:handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup:


Znači ne može raditi bez plina? Kod mene u kampici (a mislim da je tako i u večini kampica) radi na struju.

Da to znači ako nema plina nema tople vode.
Moram napomenut da ja jednu bocu plina imam čak 3-4 mjeseca i imam jednu uvjek u rezervi.
Zna se dogodit da je i ta u rezervi prazna pa kad hočeš ugrijat :handgestures-thumbdown: :handgestures-thumbdown: :handgestures-thumbdown:


Vrh
   
PostPostano: 10 svi 2012 08:34 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 07 svi 2012 20:53
Postovi: 16
istrle11 je napisao/la:

Kod mene se tank otpadne vode prazni parkiranjem kampera na predviđeno mjesto(sagneš se ispod i pogleda i zakretanjem ručke otvaraš ventil i kad sve iscuri zatvoriš.
Za punjenje čiste vode imaš najvjerovatnije čep koji bi trebao biti plave ili bijele boje i otvoriš ga ključem kampera i običnim gumenim crjevom natankiraš do vrha.Nisu ti potrebni nikakvi posebni prikljuci.
Što se kamper servisa tiče do sada sam se susreo sa modificiranim koji se aktiviraju navoženjem kampera na kanal on preko senzora pusti vodu i možeš počet sa pražnjenjem.Takvi imaju rampu i nemožeš koristit dok ne platiš.Na takav noviji sam naišao u Italiji na autoputu i za upotrebu se javiš na blagajnu u benziskoj i kažeš kamper servis platiš i možeš obavit uslugu.
Što se tiče kamper servisa unutar kampova to je najčešće kanal sa protokom vode isto ga navezeš da ti cijev za ispust bude usmjerena na otvor i okreneš ručicu.Vrlo jednostavno samo se odmakni da te ne pošprica.
Vrata sam vezao gurtnom za ručke tako da ako i provali bravu nemože baš lako uć u kamper a da ne napravi štetu na vratima.Naš kamper nema serijski ugrađen pretvarač sa 12V na 220V pa smo ga mi kupili preko interneta i služimo se njime kad treba nadopunit fotoaparat ili kameru.
Što se putovanja tiče zadužena je supruga pa će ona kroz koji dan napraviti putopis a ukratko krenuli smo iz Samobora preko Slovenije,Austrije.Njemačke,Francuske,Švicarske,Italije,Austrije,Slovenije i doma.Jedna tura od cca 3000 km.
Laptop zaguraš ispod madraca na gornjem krevetu :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup:
Za sad toliko i pitaj ako te kaj zanima.


Ok, hvala ti. Malo sam izguglao slike tih kamper servisa da ih ne promašim. :d
Pretpostavljam da su ti servisi jasno označeni na običnim cestama i na autocestama. Kako si ih ti nalazio, da li si već unaprijed imao neki spisak ili onako kako naletiš?
One cijene 3-5 eura, to vrijedi za sve zemlje koje si obišao, konkretno me zanima Italija, Švicarska i Francuska.

Još me samo zanima za pranje rublja u slučaju da zatreba, da li je uobičajeno u kampovima da imaju tu uslugu ili to ljudi deru na ruke?

Nadam se da će putopis uskoro. :bow-blue:


Vrh
   
PostPostano: 10 svi 2012 13:31 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Astmar,

mene zanima jesi li ti dobio popis onoga što dobiješ u cijeni najma? Znači da li dobiješ tanjure, lonce, npr. otvarač za vino ili konzerve, daščicu za rezanje i slično?

Jer kad sam pred dvije-tri godine pitao za najam u HR to se sve posebno doplaćivalo...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 10 svi 2012 13:56 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 07 svi 2012 20:53
Postovi: 16
Naravno. Popis je vrlo kratak: ne dobiješ ništa :d
Možeš kupiti ili tegliti sa sobom, tako da ću ja sasvim sigurno napuniti haubu i krovni kufer do vrha.

U cijeni idu dvije plinske boce, kemikalije, veranda, cijev za vodu, početno čiščenje, kabel za struju i razna osiguranja. Auto ostaje kod njih u firmi na natkrivenom kako su rekli.


Vrh
   
PostPostano: 10 svi 2012 14:48 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
AstMar je napisao/la:
Naravno. Popis je vrlo kratak: ne dobiješ ništa :d
Možeš kupiti ili tegliti sa sobom, tako da ću ja sasvim sigurno napuniti haubu i krovni kufer do vrha.

U cijeni idu dvije plinske boce, kemikalije, veranda, cijev za vodu, početno čiščenje, kabel za struju i razna osiguranja. Auto ostaje kod njih u firmi na natkrivenom kako su rekli.


na natkrivenom? =))

ja bi ga ipak stavio pod natkriveno :whistle:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 10 svi 2012 22:15 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 04 sij 2012 22:08
Postovi: 1138
Lokacija: Samobor
AstMar je napisao/la:
istrle11 je napisao/la:

Kod mene se tank otpadne vode prazni parkiranjem kampera na predviđeno mjesto(sagneš se ispod i pogleda i zakretanjem ručke otvaraš ventil i kad sve iscuri zatvoriš.
Za punjenje čiste vode imaš najvjerovatnije čep koji bi trebao biti plave ili bijele boje i otvoriš ga ključem kampera i običnim gumenim crjevom natankiraš do vrha.Nisu ti potrebni nikakvi posebni prikljuci.
Što se kamper servisa tiče do sada sam se susreo sa modificiranim koji se aktiviraju navoženjem kampera na kanal on preko senzora pusti vodu i možeš počet sa pražnjenjem.Takvi imaju rampu i nemožeš koristit dok ne platiš.Na takav noviji sam naišao u Italiji na autoputu i za upotrebu se javiš na blagajnu u benziskoj i kažeš kamper servis platiš i možeš obavit uslugu.
Što se tiče kamper servisa unutar kampova to je najčešće kanal sa protokom vode isto ga navezeš da ti cijev za ispust bude usmjerena na otvor i okreneš ručicu.Vrlo jednostavno samo se odmakni da te ne pošprica.
Vrata sam vezao gurtnom za ručke tako da ako i provali bravu nemože baš lako uć u kamper a da ne napravi štetu na vratima.Naš kamper nema serijski ugrađen pretvarač sa 12V na 220V pa smo ga mi kupili preko interneta i služimo se njime kad treba nadopunit fotoaparat ili kameru.
Što se putovanja tiče zadužena je supruga pa će ona kroz koji dan napraviti putopis a ukratko krenuli smo iz Samobora preko Slovenije,Austrije.Njemačke,Francuske,Švicarske,Italije,Austrije,Slovenije i doma.Jedna tura od cca 3000 km.
Laptop zaguraš ispod madraca na gornjem krevetu :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup:
Za sad toliko i pitaj ako te kaj zanima.


Ok, hvala ti. Malo sam izguglao slike tih kamper servisa da ih ne promašim. :d
Pretpostavljam da su ti servisi jasno označeni na običnim cestama i na autocestama. Kako si ih ti nalazio, da li si već unaprijed imao neki spisak ili onako kako naletiš?
One cijene 3-5 eura, to vrijedi za sve zemlje koje si obišao, konkretno me zanima Italija, Švicarska i Francuska.

Još me samo zanima za pranje rublja u slučaju da zatreba, da li je uobičajeno u kampovima da imaju tu uslugu ili to ljudi deru na ruke?

Nadam se da će putopis uskoro. :bow-blue:

Koliko se sjećam takva mjesta označena su sa camper servis a o njima sam razmišljao tek kad mi se napuni trećina tanka ili vizualno vidim da je wc skoro pun =)) =)) =))
Što se cijena tiče to ti je tu negdje oko 5 eura iako smo i Pisi u Italiji u samom centru parkirali na privat kamp prenočištu prespavali,očistili tankove i napunili vodu za 15 eura :handgestures-thumbup: .Što se pranja rublja tiče moja žena se za to odlično pobrine i uzme sa nama dovoljno robe da nebi morala na odmoru i o tome razmišljat.Kampovi večinom imaju mogučnost pranja u perilicama na kovanice :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 11 svi 2012 08:52 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 07 svi 2012 20:53
Postovi: 16
Statler je napisao/la:
AstMar je napisao/la:
Naravno. Popis je vrlo kratak: ne dobiješ ništa :d
Možeš kupiti ili tegliti sa sobom, tako da ću ja sasvim sigurno napuniti haubu i krovni kufer do vrha.

U cijeni idu dvije plinske boce, kemikalije, veranda, cijev za vodu, početno čiščenje, kabel za struju i razna osiguranja. Auto ostaje kod njih u firmi na natkrivenom kako su rekli.


na natkrivenom? =))

ja bi ga ipak stavio pod natkriveno :whistle:



Na natkrivenom terenu. Šta drugo može biti natkriveno a da ćeš ostaviti auto? Ne vidim kako bi pa ostavio ispod natkrivenog terena. ;)


Vrh
   
PostPostano: 11 svi 2012 08:53 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 07 svi 2012 20:53
Postovi: 16
istrle11 je napisao/la:
AstMar je napisao/la:
istrle11 je napisao/la:

Kod mene se tank otpadne vode prazni parkiranjem kampera na predviđeno mjesto(sagneš se ispod i pogleda i zakretanjem ručke otvaraš ventil i kad sve iscuri zatvoriš.
Za punjenje čiste vode imaš najvjerovatnije čep koji bi trebao biti plave ili bijele boje i otvoriš ga ključem kampera i običnim gumenim crjevom natankiraš do vrha.Nisu ti potrebni nikakvi posebni prikljuci.
Što se kamper servisa tiče do sada sam se susreo sa modificiranim koji se aktiviraju navoženjem kampera na kanal on preko senzora pusti vodu i možeš počet sa pražnjenjem.Takvi imaju rampu i nemožeš koristit dok ne platiš.Na takav noviji sam naišao u Italiji na autoputu i za upotrebu se javiš na blagajnu u benziskoj i kažeš kamper servis platiš i možeš obavit uslugu.
Što se tiče kamper servisa unutar kampova to je najčešće kanal sa protokom vode isto ga navezeš da ti cijev za ispust bude usmjerena na otvor i okreneš ručicu.Vrlo jednostavno samo se odmakni da te ne pošprica.
Vrata sam vezao gurtnom za ručke tako da ako i provali bravu nemože baš lako uć u kamper a da ne napravi štetu na vratima.Naš kamper nema serijski ugrađen pretvarač sa 12V na 220V pa smo ga mi kupili preko interneta i služimo se njime kad treba nadopunit fotoaparat ili kameru.
Što se putovanja tiče zadužena je supruga pa će ona kroz koji dan napraviti putopis a ukratko krenuli smo iz Samobora preko Slovenije,Austrije.Njemačke,Francuske,Švicarske,Italije,Austrije,Slovenije i doma.Jedna tura od cca 3000 km.
Laptop zaguraš ispod madraca na gornjem krevetu :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup:
Za sad toliko i pitaj ako te kaj zanima.


Ok, hvala ti. Malo sam izguglao slike tih kamper servisa da ih ne promašim. :d
Pretpostavljam da su ti servisi jasno označeni na običnim cestama i na autocestama. Kako si ih ti nalazio, da li si već unaprijed imao neki spisak ili onako kako naletiš?
One cijene 3-5 eura, to vrijedi za sve zemlje koje si obišao, konkretno me zanima Italija, Švicarska i Francuska.

Još me samo zanima za pranje rublja u slučaju da zatreba, da li je uobičajeno u kampovima da imaju tu uslugu ili to ljudi deru na ruke?

Nadam se da će putopis uskoro. :bow-blue:

Koliko se sjećam takva mjesta označena su sa camper servis a o njima sam razmišljao tek kad mi se napuni trećina tanka ili vizualno vidim da je wc skoro pun =)) =)) =))
Što se cijena tiče to ti je tu negdje oko 5 eura iako smo i Pisi u Italiji u samom centru parkirali na privat kamp prenočištu prespavali,očistili tankove i napunili vodu za 15 eura :handgestures-thumbup: .Što se pranja rublja tiče moja žena se za to odlično pobrine i uzme sa nama dovoljno robe da nebi morala na odmoru i o tome razmišljat.Kampovi večinom imaju mogučnost pranja u perilicama na kovanice :handgestures-thumbup:


Dobro, znači kako god okrenem neki kamper servis ću ubosti :d


Vrh
   
PostPostano: 11 svi 2012 09:43 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 09 svi 2012 09:25
Postovi: 23
AstMar je napisao/la:
Malo se dvoumim oko plina, dobivam jednu bocu a sasvim sigurno je da će trebati grijati (imamo malo dijete). Da li mi je jedna boca dovoljna za 10 dana?


Bok!
Vjerojatno je boca P11 (11kg plina)i ona je dovoljna za 10 dana.Ostat ce i previse plina.U ova proljetna i ljetna vremena ne mora se upotrebljavati grijanje koje najvise trosi plin!Sve ostalo frizider,kuhinja i topla voda su mali potrosaci.Sretan vam put sa kamperom..


Vrh
   
PostPostano: 11 svi 2012 12:53 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 07 svi 2012 20:53
Postovi: 16
Zlatko Schneberger je napisao/la:
AstMar je napisao/la:
Malo se dvoumim oko plina, dobivam jednu bocu a sasvim sigurno je da će trebati grijati (imamo malo dijete). Da li mi je jedna boca dovoljna za 10 dana?


Bok!
Vjerojatno je boca P11 (11kg plina)i ona je dovoljna za 10 dana.Ostat ce i previse plina.U ova proljetna i ljetna vremena ne mora se upotrebljavati grijanje koje najvise trosi plin!Sve ostalo frizider,kuhinja i topla voda su mali potrosaci.Sretan vam put sa kamperom..


Hvala. Ma poslije sam pregledao njihove uvjete opet i vidio da daju dvije boce. Kod nas grijenje ne treba ali u zapadnoj E. još je malo svježe, pogotovo noću kad temperatura može pasti ispod 10°.


Vrh
   
PostPostano: 11 svi 2012 13:27 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 09 svi 2012 09:25
Postovi: 23
AstMar je napisao/la:
Zlatko Schneberger je napisao/la:
AstMar je napisao/la:
Malo se dvoumim oko plina, dobivam jednu bocu a sasvim sigurno je da će trebati grijati (imamo malo dijete). Da li mi je jedna boca dovoljna za 10 dana?


Bok!
Vjerojatno je boca P11 (11kg plina)i ona je dovoljna za 10 dana.Ostat ce i previse plina.U ova proljetna i ljetna vremena ne mora se upotrebljavati grijanje koje najvise trosi plin!Sve ostalo frizider,kuhinja i topla voda su mali potrosaci.Sretan vam put sa kamperom..


Hvala. Ma poslije sam pregledao njihove uvjete opet i vidio da daju dvije boce. Kod nas grijenje ne treba ali u zapadnoj E. još je malo svježe, pogotovo noću kad temperatura može pasti ispod 10°.

Sa dvije boce nemate vise problema..ali ni sa temperaturama ispod 10 stupnjeva nema problema..obicno su danje vise tako da po noci treba samo malo da bi bila ugodna temperatura u kamperu.Istina bog, ja imam starijeg sa drugom peci(kamin)nego sto imaju noviji kamperi.


Vrh
   
PostPostano: 27 svi 2012 11:27 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 27 svi 2012 10:42
Postovi: 22
Lokacija: Viškovo (Rijeka)
Lijepi pozdrav i od mene. Evo i mene muče slična pitanja, putovali smo puno, ali kamperom nikad, i sad se intenzivno pripremam i učim.

Moram naglasiti da nismo "pravi" kampisti, u smislu da nam nije cilj provoditi dane u kampovima, nego je ovo jednostavno (za to što smo zamislili) optimalan način putovanja. Zato se unaprijed ispričavam - ako bi se nekom naš način planiranja putovanja učinio čudan, loš, neprimjeren, ili whatever - što ću možda povrijediti nečije osjećaje :-).

Svakako puno zahvaljujem svima koji su već ovdje dali dosta odgovora koji su mi falili! Ostalo mi je još par pitanja.

Netko je ovdje napisao:

Citat:
Što se tiče napona 230V, sve utičnice u kamperu i kamp kućicama su na 230V, tako da nemaš problema što se toga tiče.


Koliko sam ja uspio skužiti (a možda griješim?), 230V utičnice po kamperu su samo aktivne kad se u kampu, ili na (kako to u Njemačkoj zovu) Stellplatzu priključiš na fiksno napajanje i nije pod normalno ugrađen 12/230 pretvarač napona.

Q1. Ili sam ja nešto krivo skužio? :-??

istrle je napisao kako postoje camper service po benzinskim pumpama - puno hvala na ovoj informaciji - ja sam se nadao da bi to moglo biti tako, ali nisam bio siguran. Međutim, i mene muči isto - napravio sam npr. Njemačkom puste desetke tisuća km autom i nikad ni na jednoj pumpi nisam primjetio camper service. Vjerojatno zato što nisam to trebao, ali ipak me zanima:

Q2. Da li je ovo tako u svim zemljama, ili samo u nekima? Konkretno, prolazimo kroz Austriju, Njemačku, Dansku, Norvešku (sve do polarnog kruga), Švedsku (i Laponiju, i dolje, južni dio), Poljsku, Slovačku i Mađarsku. Koliko je teško naći camper service tamo baš daleko na sjeveru? Ili u Poljskoj? Je li netko putovao po tim zemljama?

istrle je napisao i kako se "kemijski WC relativno brzo napuni", ali ja bi molio malo preciznije, ako je moguće.

Q3. Što je "relativno brzo" (radi se o nas dvoje, dvoje veće djece i jednom manjem koje još to rješava pelenom :-) )? 1 dan? 2 dana? Tjedan dana?

(Ne znam da li je bitno, ali kamper je Adria Sport 573 (4 ležaja, 6 sjedala, poluintegriran, bez alkovena (kako se to zove na hrvatskom?))

Q4. Da li u tim camper service po benzinskima isto ima i pražnjenje WC-a ili samo otpadne (sive) vode?

Q5. Jesam li dobro shvatio - ispiranje WC-a (ono s 15 sati mućkanja) ne radi se poslije svakog pražnjenja, nego na kraju najma? Nisam iz onog videa shvatio - nakon tog mućkanja od 15h se opet mora negdje isprazniti i onda opet nečim napuniti ili se ostavi prazno?

Q6. Oni savjetuju da se zadnji dan prije vraćanja kemijski WC napuni tom kemikalijom za čišćenje i mlakom vodom i da se onda tako vozi pa će se odmah i mućkati. Međutim, onda to negdje prije vraćanja treba isprazniti, zar ne? Gdje to u Zagrebu isprazniti (kamper vraćam u ZG)?

I još jedno, pitanje:

Q7. Gdje na jednom mjestu nabaviti sve što trebam (najmodavac mi daje kemikalije za WC, ali ne znam da li sve ili samo onu jednu)? Osim kemikalija, spominjao se i poseban toaletni papir. I ne znam da li još nešto?

Q8. Da li je praksa koristiti neke posebne deterdžente za suđe i šampone za tuširanje - prvenstveno radi zaštite okoliša, jer tko zna kako zbrinjavaju tu "sivu" vodu tamo gdje je kamperi ispuštaju?

Hvala!!


Vrh
   
PostPostano: 27 svi 2012 11:38 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Za Norvešku ovo ti je obabezna literatura - a usput uključuje ti i Dansku, Njemačku...

www.deprato.it

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 27 svi 2012 11:43 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 27 svi 2012 10:42
Postovi: 22
Lokacija: Viškovo (Rijeka)
Je, to već proučavam... :-)


Vrh
   
PostPostano: 27 svi 2012 12:15 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
smayoo je napisao/la:

Koliko sam ja uspio skužiti (a možda griješim?), 230V utičnice po kamperu su samo aktivne kad se u kampu, ili na (kako to u Njemačkoj zovu) Stellplatzu priključiš na fiksno napajanje i nije pod normalno ugrađen 12/230 pretvarač napona.

Q5. Jesam li dobro shvatio - ispiranje WC-a (ono s 15 sati mućkanja) ne radi se poslije svakog pražnjenja, nego na kraju najma? Nisam iz onog videa shvatio - nakon tog mućkanja od 15h se opet mora negdje isprazniti i onda opet nečim napuniti ili se ostavi prazno?

Q6. Oni savjetuju da se zadnji dan prije vraćanja kemijski WC napuni tom kemikalijom za čišćenje i mlakom vodom i da se onda tako vozi pa će se odmah i mućkati. Međutim, onda to negdje prije vraćanja treba isprazniti, zar ne? Gdje to u Zagrebu isprazniti (kamper vraćam u ZG)?

Q7. Gdje na jednom mjestu nabaviti sve što trebam (najmodavac mi daje kemikalije za WC, ali ne znam da li sve ili samo onu jednu)? Osim kemikalija, spominjao se i poseban toaletni papir. I ne znam da li još nešto?

Hvala!!


Utičnice 230 V ne rade ako kamper nema svoj pretvarač 12/230 V, osim ako si spojen u kampu na 230 V. Dali ovaj tvoj ima pretvarač, treba vidjeti sa iznajmljivačem.

Ispiranje WC-a (15 satno sa mućkanjem) se radi na kraju sezone. Nevjerujem da se to od tebe očekuje kada vraćaš kamper.

Ovo pod Q6 nerazumijem, tko ti to savjetuje) Iznajmljivač kampera ili netko drugi?

Najširi izbor kemikalija i papira za WC imaš u specijaliziranim trgovinama za kamp opremu. Nama najbliže su u Villachu i Beču. Ali ima ih i kod nas u npr. Baumaxu, Bauhausu.


Vrh
   
PostPostano: 27 svi 2012 16:28 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 27 svi 2012 10:42
Postovi: 22
Lokacija: Viškovo (Rijeka)
bajki je napisao/la:
Ispiranje WC-a (15 satno sa mućkanjem) se radi na kraju sezone. Nevjerujem da se to od tebe očekuje kada vraćaš kamper.


Svi koji iznajmljuju kamper naglašavaju da se vozilo vraća oprano izvana i očišćeno iznutra, te ispražnjenog i očišćenog WCa. Ako se ne vrati tako, to se završno čišćenje posebno naplaćuje.

Uostalom, nije neki problem zadnji komad puta ne koristiti WC (od zadnjeg noćenja do kraja puta) pa ga i, dapače, napuniti nečim za čišćenje. Jedino je pitanje - gdje to u Zagrebu isprazniti prije vraćanja?

Citat:
Ovo pod Q6 nerazumijem, tko ti to savjetuje) Iznajmljivač kampera ili netko drugi?


Savjetuju proizvođači te kemikalije u onom videu što je netko postao pri početku ovog threada.

Citat:
Najširi izbor kemikalija i papira za WC imaš u specijaliziranim trgovinama za kamp opremu. Nama najbliže su u Villachu i Beču. Ali ima ih i kod nas u npr. Baumaxu, Bauhausu.


OK. Kakva su iskustva? To što se prodaje u Baumaxu i Bauhausu - valja li?


Vrh
   
PostPostano: 27 svi 2012 16:33 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Te kemikalije iz naših trgovina su ti iste kao i vani... Thetford ili Campingaz.

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 27 svi 2012 16:41 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 27 svi 2012 10:42
Postovi: 22
Lokacija: Viškovo (Rijeka)
Eh, sorry, sad vidim da nije ovo taj thread gdje su filmići od Thetforda. Mislio sam na ovaj filmić:



Vrh
   
PostPostano: 27 svi 2012 17:48 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
smayoo je napisao/la:
Svi koji iznajmljuju kamper naglašavaju da se vozilo vraća oprano izvana i očišćeno iznutra, te ispražnjenog i očišćenog WCa. Ako se ne vrati tako, to se završno čišćenje posebno naplaćuje.

Uostalom, nije neki problem zadnji komad puta ne koristiti WC (od zadnjeg noćenja do kraja puta) pa ga i, dapače, napuniti nečim za čišćenje. Jedino je pitanje - gdje to u Zagrebu isprazniti prije vraćanja?



U Zagrebu mislim da nema posebnog mjesta za to isprazniti, ali ga možeš isprazniti u bilo koji WC, odnosno u kanalizaciju.

A za sredstva za WC kod nas, kako ti je rekao Statler - u centrima su vrhunske marke proizvoda, tako da nema problema sa kvalitetom.


Vrh
   
PostPostano: 27 svi 2012 18:17 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 27 svi 2012 10:42
Postovi: 22
Lokacija: Viškovo (Rijeka)
Hm, nisam baš siguran da se to smije prazniti u bilo koju kanalizaciju. Da je to tako, zašto bi takva praksa bila nedozvoljena po kampovima na zapadu? Koliko sam istraživao, baš je posebno odvojeno postrojenje za prečišćavanje te "crne" vode (iz kemijskog WC-a) i nije dozvoljeno prazniti ga u normalni WC. :think:


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 96 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4 5 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan