Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 22:24.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 15 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 25 srp 2012 13:19 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 25 srp 2012 13:03
Postovi: 14
Posjedujem kamper Burstner kojeg u zadnje dvije godine jako malo koristim zbog posla ali zato odrzavanje se ne smije zaboraviti.Buduci sam po zani,anju vozac - automehanicar to mi i ne pada tesko ali bih htio pomoci i onima koji zele ustediti vrijeme i novac koji uvijek fali a imaju dobre predispozicije u uradi sam sistemu.Pitanja mogu biti od ugradnje fotocelije,odrzavanja WC-a,izmjena prozora na kamperu,sta napraviti da kamper manje trosi,cime se pere iz vana (da ne bude kao zebra) itd.,itd.
Pa tko voli nek izvoli.


Vrh
   
PostPostano: 25 srp 2012 13:42 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Pozdrav i dobrodošao!
Sve što si naveo je zanimljivo.
Može onda od pranja izvana. Dali koristiš neka posebna sredstva, četke...?


Vrh
   
PostPostano: 25 srp 2012 16:08 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 25 srp 2012 13:03
Postovi: 14
Hvala na dobrodoslici!
Mogu reci da sam do sada probao raznovrsna sredstva od razlicitih odmascivaca,deterdzenata itd ali nikad nisam bio zadovoljan.Osim toga mora se paziti da sredstva nisu preagresivna jer se moze osteti gel-coat.Najbolje sto sam uspio pronaci do sada je topli ocat koji odlicno odstranjuje crne tragove vode i svu necistocu ali bas danas sam probao jedno novo sredstvo i ostao sam zapanjen.Ime za sada necu otkriti zato sto sam se upravo vratio sa pranja a bocu sam zaboravio u kamperu(ime cu navesti slijedeci put) medjutim napravio sam slike prije i poslije pranja pa ako budem skuzio kako onda cu vam ih postovati.
Dakle radi se o ponovljenom pranju (prvo pranje sa odmascivacem nakon godine dana neupotrebljavanja) i svaki put kada sam nanio to sredstvo ponovo je skidalo novu prljavstinu.
Kada budem u mogucnosti staviti cu slike pa sami ocijenite.


Vrh
   
PostPostano: 25 srp 2012 17:02 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 25 srp 2012 13:03
Postovi: 14
Evo i slikica
PRIJE PRANJA
slika
slika
slika
POSLIJE PRANJA
slika
slika
slika
NA KRAJU IZGLEDA OVAKO
slika
i to bez puno muke....naspricas...protrljas cetkom,...opet naspricas i protrljas i onda speres vodom
a ako ti je ostala koja fleka onda naspricas i skines sa krpom

Uostalom najvjerojatnije cu biti ove godine od 27/07 do 03/08 u kampu njivice pa ko voli neka dodje i pogledati
Ciao svima do iza godisnjeg...ali i tamo cu pratiti forum jer ima wi-fi free.


Vrh
   
PostPostano: 25 srp 2012 18:37 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
E, ti crni tragovi od vode i mene pate!
Ovo izgleda super! :handgestures-thumbup: Samo navedi o kojem sredstvu se radi! :pray:

Ja sam dosad koristio šampon za pranje auta i išlo je to dolje, samo je trebalo malo više truda!


Vrh
   
PostPostano: 18 srp 2013 21:45 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
Bilo bi dobro da nam kažeš koje je to sredstvo jer ima nas koji muku mučimo sa tim. Zanima me jel tko zna kako se zove i gdje se može kupiti nešto kao gumi kit ili...( nešto bijelo ) što stavljaju proizvođači kod spojeva?

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
PostPostano: 01 ruj 2013 12:51 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 21 lip 2012 16:31
Postovi: 687
evo jedan oglas za samograditelje :

http://www.njuskalo.hr/kamperi/vw-t4-sy ... as-8818219


Vrh
   
PostPostano: 01 ruj 2013 21:18 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Baš smo o njemu pričali na susretima! :whistle:


Vrh
   
PostPostano: 02 ruj 2013 07:30 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 04 sij 2012 22:08
Postovi: 1138
Lokacija: Samobor
Da baš je super taj T4.
Još da je TDI
:greetings-wavingyellow: :greetings-wavingyellow: :greetings-wavingyellow: :greetings-wavingyellow:


Vrh
   
PostPostano: 02 ruj 2013 08:24 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 21 lip 2012 16:31
Postovi: 687
istrle11 je napisao/la:
Da baš je super taj T4.
Još da je TDI
:greetings-wavingyellow: :greetings-wavingyellow: :greetings-wavingyellow: :greetings-wavingyellow:


kolika može biti potrošnja tog kombija obzirom da je benzinac :-?? i kakav je to motor , ko zna kolika je kilometraža 11-ta godina miu je :-??


Vrh
   
PostPostano: 02 ruj 2013 12:28 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
taipi je napisao/la:
[ko zna kolika je kilometraža 11-ta godina miu je :-??


bolje je pitanje koji mu je to motor obzirom da je hitna... :whistle:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 02 ruj 2013 22:41 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Ovo me vozilo zanima pa sam proucio njegov status
Motor je 2 i pol litre benzinac potrosak oko 15 litara u gradu ili oko 13 na otvorenom
posto je hitna nije mažen pa treba generalka a pitanje je kakva je i visko spojka za 4x4
Dakle po njemackoj (jer je bio i policajac) bi trebalo nac dizel motor sa pripadajućom elektronikom te instrument plocom i sve namontirati u ovog a potrosnja bi bila oko 9 litara nafte
Premda ima varijanata i na plin koji se ugradi u bunker pa bi potrosnja bila oko 10 posto veca dakle na 15 jos litra i pol a to je 16,5 podijeljeno sa dva ispada oko 8,25 lit benzina sto je u granicama normale ali se gubi prostor
dakle radi se o investriciji o jos par hiljada eura ali sa kojom bi se rijesilo vecinu problema
u konacnici bi to bilo oko 4-5 000 eura total
Na zalost moja je zena bas veceras glatko odbila projekt sa obrazlozenjem da u kampici ima puno vise prostora ,,,,,,,jbg :crying-yellow:


Vrh
   
PostPostano: 03 ruj 2013 07:07 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
RI898 je napisao/la:
Ovo me vozilo zanima pa sam proucio njegov status
Motor je 2 i pol litre benzinac potrosak oko 15 litara u gradu ili oko 13 na otvorenom
posto je hitna nije mažen pa treba generalka a pitanje je kakva je i visko spojka za 4x4
Dakle po njemackoj (jer je bio i policajac) bi trebalo nac dizel motor sa pripadajućom elektronikom te instrument plocom i sve namontirati u ovog a potrosnja bi bila oko 9 litara nafte
Premda ima varijanata i na plin koji se ugradi u bunker pa bi potrosnja bila oko 10 posto veca dakle na 15 jos litra i pol a to je 16,5 podijeljeno sa dva ispada oko 8,25 lit benzina sto je u granicama normale ali se gubi prostor
dakle radi se o investriciji o jos par hiljada eura ali sa kojom bi se rijesilo vecinu problema
u konacnici bi to bilo oko 4-5 000 eura total
Na zalost moja je zena bas veceras glatko odbila projekt sa obrazlozenjem da u kampici ima puno vise prostora ,,,,,,,jbg :crying-yellow:


Ali na taj način netrebaš dodatnu plinsku bocu voziti, već nju odmah imaš u kamperu! :think:


Vrh
   
PostPostano: 03 ruj 2013 22:48 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 21 lip 2012 16:31
Postovi: 687
istrle11 je napisao/la:
Da baš je super taj T4.
Još da je TDI
:greetings-wavingyellow: :greetings-wavingyellow: :greetings-wavingyellow: :greetings-wavingyellow:


evo spuštena cijena , sa 3500 na 2700 eura :banana-dance:
http://www.njuskalo.hr/kamperi/vw-t4-sy ... as-8818219


Vrh
   
PostPostano: 15 vel 2017 12:05 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
burstner je napisao/la:
Posjedujem kamper Burstner kojeg u zadnje dvije godine jako malo koristim zbog posla ali zato odrzavanje se ne smije zaboraviti.Buduci sam po zani,anju vozac - automehanicar to mi i ne pada tesko ali bih htio pomoci i onima koji zele ustediti vrijeme i novac koji uvijek fali a imaju dobre predispozicije u uradi sam sistemu.Pitanja mogu biti od ugradnje fotocelije,odrzavanja WC-a,izmjena prozora na kamperu,sta napraviti da kamper manje trosi,cime se pere iz vana (da ne bude kao zebra) itd.,itd.
Pa tko voli nek izvoli.


Ako si još među nama na forumu, napiši koji savjet i ime tog "čarobnog" sredstva ili način na koji ga pripremaš ako je iz kućne radionice! :bow-blue:

I mene muče te sive fleke od prljavštine, volio bih to skinuti, a da trljanjem ne oštetim boju.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 15 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan