Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 16 tra 2024 11:12.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 81 post ]  Stranica 1 2 3 4 5 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 01 pro 2014 01:06 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 04 sij 2012 22:08
Postovi: 1138
Lokacija: Samobor
Pozdrav svima koji prate ovakve teme.
Svaki savjet ili pomoć dobro je došla..
Dakle imam T5 povišen,produžen 2007 god. bijeli 2.5 TDI 96 kw.
Želim napraviti kamper iz njega a da bi to uspio moram ga registrirati i atestirati na kamp vozilo.
U srijedu ide na limariju i lakiranje oštećenih površina koje su oštećene nepažnjom u prometu.
Na tom autu nema vidljivih većih oštećenja pa ni trošak popravka nebi smio biti veći od cca 4000 kn.
Bio je obljepljen crnom folijom i stanje laka je odlično osim gdje je mehanički oštećen.
Motor je osvježen novim karikama,ležajevima,brtvama,uređenjem glave,vodenom pumpom,novim kvačilom zamašnjakom i bregastom sa podizačima.
Mi imamo kamper pa stoga ne ulazim u ovaj projekt zbog sebe već zbog preprodaje.
Molim da oni koji prate ovu temu komentiraju ili sugeriraju na šta sve pazit prilikom samogradnje.
Od struje ,grijanja plina i odvoda do sanitarnog čvora.
Možda bi se u ovaj produženi i povišeni mogla i kupaona smjestit.
Kad ga popravimo i pofarbamo vanjska oštečenja idem na brzinski atest i pokušat da dobijem potrebne papire za registraciju i prenamjenu u kamp vozilo.
U dolje navedenom linku ima odličnih rješenja.
http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=9083577&show=1
http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=9071577&show=1
http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=9067302&show=1
http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=8968675&show=1
Za sad toliko.
:whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle:

http://www.vanworx.co.uk/gallery/chesil-conversion/


Vrh
   
PostPostano: 01 pro 2014 09:17 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7229
Lokacija: Osijek
Mislim da atest nije neki veliki problem. Neznam kako na atestu gledaju na klupu za dodatnih dvoje ljudi, dali tu trebaju neki posebni papiri, učvršćenje klupe na šasiju, pojasevi i te stvari? To ti nebi bilo loše provjeriti u CVH prije nego završiš limariju. Ostalo nebi trebalo biti problem na atestu.


Vrh
   
PostPostano: 01 pro 2014 09:17 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 12 lip 2013 13:23
Postovi: 324
istrle11 je napisao/la:
ne ulazim u ovaj projekt zbog sebe već zbog preprodaje.


Uf! Sretno s ovim. Ne znam ti ulaznu cijenu, ali mislim da tu nema sreće.

Što se atesta tiče, neće bit većih problema.
Sjedalo mora bit na vijke učvršćeno i sjedala moraju imat homologaciju.
Obavezan krevet, sudoper,kuhalo, ormarić, rekao mi je tip i frižider (nisam vidio fridge u pravilniku - zakonu).

_________________
Super zabava za kućne vozače - http://superauti.com


Vrh
   
PostPostano: 01 pro 2014 09:31 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7229
Lokacija: Osijek
gosmart je napisao/la:
istrle11 je napisao/la:
ne ulazim u ovaj projekt zbog sebe već zbog preprodaje.


Uf! Sretno s ovim. Ne znam ti ulaznu cijenu, ali mislim da tu nema sreće.

Što se atesta tiče, neće bit većih problema.
Sjedalo mora bit na vijke učvršćeno i sjedala moraju imat homologaciju.
Obavezan krevet, sudoper,kuhalo, ormarić, rekao mi je tip i frižider (nisam vidio fridge u pravilniku - zakonu).



To znači da bilo koje sjedalo iz auta, kombija i slično prolazi atest bez nekih posebnih papira? :think:


Vrh
   
PostPostano: 01 pro 2014 15:09 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 04 sij 2012 22:08
Postovi: 1138
Lokacija: Samobor
gosmart je napisao/la:
istrle11 je napisao/la:
ne ulazim u ovaj projekt zbog sebe već zbog preprodaje.


Uf! Sretno s ovim. Ne znam ti ulaznu cijenu, ali mislim da tu nema sreće.

Što se atesta tiče, neće bit većih problema.
Sjedalo mora bit na vijke učvršćeno i sjedala moraju imat homologaciju.
Obavezan krevet, sudoper,kuhalo, ormarić, rekao mi je tip i frižider (nisam vidio fridge u pravilniku - zakonu).




Za sad sam uložio 23,000 kn
:-?? :-?? :-?? :-??


Vrh
   
PostPostano: 01 pro 2014 15:51 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
sve je to 5... ali teško da ćeš skemijati wc, a po meni to je najveća mana ovakvog minikampera... i do sada mi se upravo to pokazalo najvećom preprekom... zato mora biti ducato povišeni produženi kako bi u njega ukomponirao kupaonicu...

što se tiče materijala za pregrade - savjetujem ti FOREX ploče od 1 cm jer su dovoljne lagane i krute za izradu, a lako se oblikuju (ubodna pila)...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 01 pro 2014 21:03 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 10 lip 2012 09:31
Postovi: 357
Ja jedva prodao Mastera 2002 god prerađenog u kamper za 40000kn. Nema kod nas publike za to, a avto.net je krcat preradama.
Tako da mislim da to i nije neki poslovni potez. Slagati za sebe je nešto drugo


Vrh
   
PostPostano: 10 pro 2014 08:11 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 04 sij 2012 22:08
Postovi: 1138
Lokacija: Samobor
Kak je dobar,



slika


Vrh
   
PostPostano: 10 pro 2014 20:36 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Imam građevinarsko amaterski programčić za slaganje namjestaja u interijer tako da se bavim uredenjem T4/5. Premda izgleda nemoguca misija ali uspio ugurati kupaonicu i spremiste za tankove vode i bocu plina skroz do zadnjih vrata zatim kuhinju u sredinu te dva sica ispred njih. Ova dva sica se razvlace tako da sa okrenutim prednjima cine 70x150cm ležaje za djecu dok se bracni krevet sekvencijalno slaže tako da se kao podloga koristi spustena radna ploha kuhinje a nasuprot nje ide ormar iste duljine i visine na kome rotira ostatak ploce za spavanje. Idealissimus ali ce biti potebno puno rada jer se sicevi moraju preklapati kao i ta ploca koja se mora jos i rastezati. . Sicevi za tehnicki idu normalni a nakon tehnickog na iste rupe se prišarafljuju ovi sici na rasklapanje. pola ure posla - stvar poznata iz lade njive kada se skida vitlo i sva dodatna oprema za off road....Vec bio odustao od T4/5 ali mi ova kombinacija povratila dah....

Svako malo se pojavi neki kamper na njuskalu gdje ih marljivo pratim vec skoro 2 godine. uglavnom do sada ili 200 000 kuna super krstarica ili isluženi Ducato kojeg vlasnik prije nego ga odvede na auto otpad pokusava prodati za samo njemu znanih xxxxx kuna. tako je bilo do ljeta a onda uslijedio preporod, svaki dan osvane neki novi na njuskalu. To je roba koja ide uglavnom tamo 4-5 misec a kako master kaze tesko se prodaje no ako ga oglasava 6 mjeseci bez da mu zazvoni telefon te kada mu na stol spustiš keš uvijek ce se naci netko da pristane na neku razumnu cifru. Naime na sve ove aute treba dodati generalnu reparaturu motora jer vrte oko 200 000 km, nove gume, auspuh sajbe i plocice na brenzama pjeskarenje i ponovna antikorozijska zastita podvozja , obnoviti anlaser, i alternator piksama, dakle oko 4000 eura najmanje zato se starta sa razumnom cijenom ..ako kaže da i ima generalku tada mora pokazat račune.......i T4/5 su sada opet u igri...premda sam nasao i ducata i t4 2007 godiste ali nesredene....6000 eura pa smatram Istrle da imas pravo ako ga preprodas, zarada oko 4000 eura. Jer i tvoj auto obzirom na godisšte sam snimio na njuskalu...a bio je idealan jer se ionako mora stavit siguran noviji motor....
Samo napred, ide sve to i u T5, žao mo sto ne mogu postavit slike interijera...
Ma ne mogu vjerovat evo od juce do danas osvanula dva nova...
http://www.njuskalo.hr/kamperi/kamper-v ... s-13727349


Vrh
   
PostPostano: 11 pro 2014 00:21 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 04 sij 2012 22:08
Postovi: 1138
Lokacija: Samobor
slikaslikaslika


Vrh
   
PostPostano: 11 pro 2014 20:59 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Koliko te došao materijal za ovu reparaturu?
Mene je za mercedesa 200D brusenje/ležaji temeljni+ leteci, nove pikse kosuljica cilindaranove karike ali stari kolipovi /dizne/gumice ventila/par ventila/podizaca...oko 4000 kuna jer je motor bio zahrdao od stajanja...dakle polovicno...


Vrh
   
PostPostano: 11 pro 2014 23:50 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 04 sij 2012 22:08
Postovi: 1138
Lokacija: Samobor
Imam sreće pa je vozilo kod prijašnog vlasnika jako dobro održavano pa je prije propuštanja vodene pumpe napravljen jedan veći servis na motoru u ovlaštenom servisu(provjerio po šasiji)pa je mjenjana bregasta,zamašnjak sa lamelom,uređena glava motora nove poluosovine ljeva i desna,amortizeri itd.Veliki propust kaj na 280000 km nisu pumpu vode mijenjali jer je taj zadnji servis koštao 15000 kn, pa je izmješao antifriz i ulje.Sreća nije zaribao pa sam promjenio karike,prekontrolirao glavu,novi leteći i glavni ležajevi svi filterii novi grijači i turbina, to me koštalo kaj se djelova tiče cca 7000 kn.Sam sam ga rastavio i uredio.Tu je velika ušteda na novcu kad sam mogu neke stvari oko mehanike odradit.Za par dana će bit pofarban tamo gdje je bio oštečen i zagreban.Kupio sam sjedala okretna,vodilice i uskoro registracija sa prenamjenom.
Nadam se-
:whistle: :whistle: :whistle: :whistle:


Vrh
   
PostPostano: 12 pro 2014 08:46 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
i sreća što sve majstore znaš i svi ste kolege, pa onaj dio "ruka ruku mije" donosi pozitivu da cijene idu po normalnim visinama... što mi "padavičari" baš i ne možemo ostvarit...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 12 pro 2014 09:14 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 12 lip 2013 13:23
Postovi: 324
istrle11 je napisao/la:
Kupio sam sjedala okretna


Može detaljnije? Od kojeg vozila?

_________________
Super zabava za kućne vozače - http://superauti.com


Vrh
   
PostPostano: 13 pro 2014 17:24 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 04 sij 2012 22:08
Postovi: 1138
Lokacija: Samobor
Nemože :)


Vrh
   
PostPostano: 13 pro 2014 17:25 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 04 sij 2012 22:08
Postovi: 1138
Lokacija: Samobor
Sve u svoje vrijene :)


Vrh
   
PostPostano: 13 pro 2014 17:26 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 04 sij 2012 22:08
Postovi: 1138
Lokacija: Samobor
slika


Pranje prije lakiranja :)


Vrh
   
PostPostano: 13 pro 2014 18:15 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7229
Lokacija: Osijek
:clap: :clap: :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 14 pro 2014 09:23 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Evo Pandorine kutije....
Dakle jedna dobra reparatura motora umornoga starčića od 2000 godine sa 250 000 km košta oko 3000€, na sto treba dodati jos sva gumena crijeva pa možda i hladnjak, a svakako treba uložiti u kocnice, ispušnu granu, poneku jabućicu, možda i kardanski zglob i eventualno nove gume pa nas evo na još minimum 2000€ no tada za 5000€ imamo stvarno mehanički beprekoran auto za slijedecih 100 000 km.....upitna je jos letva volana, četkice i pikse na anlaseru i alternatoru, a na mjenjač nećemo niti mislit....posebno sinhrone prstenove 2 i trece brzine...
Onda slijedi pituranje (bez pečenja u komori) za koje ja kažem da je Privremena Špric Majstorija....koje kosta za kombija slijedecih 2000€ pa nas evo na 7000€. No tada nemamo brige.....drugim riječima ako kupimo polovnjaka tada je ovo ulaganje neizbježno.....tj na kupovnu cijenu treba imati jos 5000€ najmanje na raspolaganju.....ili puno srece prilkom kupovine....

Stoga sam paralelno u potrazi za kombijem teretnim od 2007 godišta sa oko 150 000 km (ako je vjerovat brijcaniku) da pokusam zaobic ova ulaganja u nadi da ce me predurat do 200 000 km bez generalne ali moram uložiti tih 4000
€ u unutrašnjost.....za sada imam jednoga u toj kategoriji jer ga prodava još od ljeta....
premda i onaj sprinter na njuskalu odgovara iako je sada podignuta cijena sa 9 na 10 000€ jer kako mi kaže kolega bivši serviser mečka je mečka bila i ostala mečka pa 500 -700 000 km bez generalne nije problem, no kako dobro znam dijelovi za mecke su apoteka.....
Stoga kupovina polovnoga kamper kombija i nije bas tako jednostavna ni naivna stvar....lipi mačak u vreći....


Vrh
   
PostPostano: 17 pro 2014 08:07 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
istrle :handgestures-thumbup:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 81 post ]  Stranica 1 2 3 4 5 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan