Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 20 tra 2024 04:40.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 31 post ]  Stranica 1 2 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 11 lip 2015 09:37 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Vi koji ste putovali/putujete kamperom po Eu, koju aplikaciju/navigaciju/izvor informacija/.... koristite za pronalazenje odmaralista i informacije o njima (cijena, usluge itd)?

Pitam jer sam naisla na slucaj da mi jedna aplikacija daje jedne podatke, druga totalno druge, sto bas i nije fora, plus sto vidim da podaci uopce nisu azurirani i stari su ponekad i vise od 5 godina (pa sam recimo pronasla slucaj da mi aplikacija daje odmaraliste za koje na netu pise da je zatvoreno i da vise uopce ne radi). Uglavnom, nisu bas pouzdane pa time ni koriste.

Imam instalirano Camperonline (radi samo kad je vezan na Internet sto nije bas korisno) i CamperLife (on moze raditi i offline, ali mu podaci nisu bas korisni).


Vrh
   
PostPostano: 11 lip 2015 11:11 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
uglavnom pripremamo putovanje još kod kuće... ali ako ideš po italiji imaš raznik web stanica za "area di sosta"...

a meni osobno je OK i meinwomo.net

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 11 lip 2015 12:04 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Statler je napisao/la:
uglavnom pripremamo putovanje još kod kuće... ali ako ideš po italiji imaš raznik web stanica za "area di sosta"...


ehhh... s naglaskom na *raznih* =)) ove dvije aplikacije su zapravo od tih talijanskih webova, ne znas tko pije a tko placa =)) =)) bas onako tipicno talijanski slampavo :)


Vrh
   
PostPostano: 11 lip 2015 13:40 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7230
Lokacija: Osijek
Po meni najbolje pripremiti barem nešto kod kuće, a onda ako to nije dovoljno naći će se nešto usput i bez raznih aplikacija. :-??


Vrh
   
PostPostano: 11 lip 2015 14:18 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Bas ste protiv smart tehnologije, jel? =))

Meni je isto draze blejat u pravu papirnatu autokartu, al ne mogu protiv struke :banana-dance:


Vrh
   
PostPostano: 11 lip 2015 14:25 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7230
Lokacija: Osijek
Ja jesam za tehnologiju, ali meni je glupo na putovanju sjediti, tražiti, čitati o njima i gubiti vrijeme da bi odabrao najbolje u ponudi koja je jako velika. I onda donijeti odluku idemo u taj kamp, da bi u njemu proveo jednu noć. Ili ono što sam već pripremio ili eventualno prva dva koja se nađu uz pomoć navigacije.

U svakom slučaju volio bi da ovdje dodaš još pokoju takvu aplikaciju i da kažeš koja se po tebi pokazala odličnom! :)


Vrh
   
PostPostano: 11 lip 2015 18:21 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Ja sam i prosle godine za njrmacku i ove sad za nizozemsku planirao put na adac-ovom routen planeru. Odlican mi je, daje opcije kampova i ima mogucnost racunanja rute za kamp vozila (gespann) sto daje realnije vrijeme puta nego auto. Ovaj tiskani kamp vodic koji sam kupio u slo je isto odlican i ima osim kampova i kamp odmorista za kampere sa adreama i cijenama. Ima ga sad i na tisku i na tifonu.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 11 lip 2015 19:12 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7230
Lokacija: Osijek
Nisam znao za tu ADACovu kartu. Ovo sa kampicama i kampovima je super! :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 12 lip 2015 09:16 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Ah nijemci - sto reci.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 12 lip 2015 10:34 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
e *TO* je korisna aplikacija! a ne ovi talijani.... jos da imaju unutra i soste, to bi bilo apsolutno sve sto ti treba za planiranje :handgestures-thumbup:

evo link: http://maps.adac.de/

evo link i na ove talijanske koje sam nasla, al kazem... nisam bas prezadovoljna:
http://www.camperonline.it/sosta-camper.asp
http://www.camperlife.it/aree-di-sosta.html


Vrh
   
PostPostano: 12 lip 2015 13:09 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Šteta jedino što nemaju za ta kamp odmorišta nego samo za kampove.
Da imaju još to bili bi savršeni.


Vrh
   
PostPostano: 13 lip 2015 22:44 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
Imaš dosta dobrih aplikacija za android npr. Ja sam koristio ADAC-ovu alkikaciju i odlična je. Ima još npr. Promobil ( mobile life)... Nama su pomogli za neke stellplatze u Njemačkoj i Austriji. Probaj...

Poslano sa mog SGP321 koristeći Tapatalk

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
PostPostano: 14 lip 2015 23:05 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
evo i link: http://www.promobil.de/wohnmobil-stellp ... Redirect=1

na zalost cini mi se da nemaju za iphone aplikacije

nasla sam zato adacovu, cini se da osim kampova ima i stellplatz, jedino kosta bas dosta (oko 11$) pa mi se bas i ne da isprobavat

moze netko admina ispraviti naslov teme. sad vidim da s
zabrijala malo
pa umjesto odmorista napisala odmaralista :))


Vrh
   
PostPostano: 15 lip 2015 12:28 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7230
Lokacija: Osijek
Naslov teme riješen! :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 15 lip 2015 16:14 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
Lei je napisao/la:
evo i link: http://www.promobil.de/wohnmobil-stellp ... Redirect=1

na zalost cini mi se da nemaju za iphone aplikacije

nasla sam zato adacovu, cini se da osim kampova ima i stellplatz, jedino kosta bas dosta (oko 11$) pa mi se bas i ne da isprobavat

moze netko admina ispraviti naslov teme. sad vidim da s
zabrijala malo
pa umjesto odmorista napisala odmaralista :))



Ja sam skinuo na android i velim ti radi super. Ne sjećam se da je koštala 11 $ :think:

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
PostPostano: 15 lip 2015 20:42 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
nene, ova Adacova ciji smo web komentirali da je odlican kosta 11$ :)

inace malo sam bolje kopala, Adac web ima kao opciju odabira na rutama i "stellplatz", tako da se cini da zbilja ima sve. al mi se cini da daje pomalo razlicite informacije od talijana


Vrh
   
PostPostano: 16 lip 2015 07:36 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Ma daj. Di si to nasla? Ja sam vidio sam opciju kampova.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 16 lip 2015 09:50 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
dundino je napisao/la:
Ma daj. Di si to nasla? Ja sam vidio sam opciju kampova


Tamo sa lijeve strane gdje biras "Beliebte Zusatzinformationen entlang der Route" na dnu je link "Weitere auswählen (0/38)". Sto bi znacilo da mozes odbarati ukupno 38 razlicitih stvari putem. Kliknes na to i otvori se cijeli raj informacija - odmorista, benzinske (obicne, plin, elektro), restorani, zabavni parkovi, prirodne znamenitosti, marine itd itd itd.

Bilo mi sumnjivo da im iPhone aplikacija to ima, a web ne pa sam isla kopati. I gle - ima :banana-dance: Steta da nisu preveli na neki drugi jezik (a mozda i jesu pa i to treba iskopati negdje :-??)

Super mi je kako daje napomene za rutu, recimo ono sto je zgodno za velike kampere ili dugacke kombinacije s kamp kucicama - na dnu ako postoji ogranicenje visine/sirine/duljine za neku cestu tocno pise


Vrh
   
PostPostano: 27 svi 2016 08:29 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Na jednoj drugoj temi master je spomenuo jako dobar web servis sa puno podataka o odmoristima za kampere, pa pejstam tu u temu da sve bude na hrpici: http://www.campercontact.com

Imaju i aplikacije za iPhone i Android

:greetings-wavingyellow:


Vrh
   
PostPostano: 29 svi 2016 22:07 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
campercontact je odličan i radi na mobilnome - skine se aplikacija badave.....ali .....u Engleskoj - Skotskoj imaš badave WIFI recimo samo na Shellovoj pumpi a u Francuskoj-Belgiji na Totalovoj....u NJemačkoj nigdje ne radi na pumpama WI FI ....tj nema ga badave...Italija Austrija ne znam .....ja sam kupio Steilplatz- Furer (ne Adolf) knjiga sa svim placevima po europi koštala oko 200 kuna...u Hymer World kod Nurnberga....dobra stvar.....

Ali opet taj veznik ali.....kada recimo nakon 500 km vožnje dođem do Nurnberga navecer oko 22 e baš mi se da tražit Steilplatz smješten negdje u nekoj rupi u predgrađu.......za tranzitno spavanje se koriste odmorišta na autocesti a za posjet gradu obično su ti placevi daleko od grada....stoga jaća ideja i približava se realizacija da nabacim vespu na rampu pa ostavim auto na placu i vespom 250 ccm obilazim grad kako god me volja.....ali onda opet onaj veznik ali to važi samo za dvoje.....

ako spavate na parkingu u gradu minjajte mjesto svake većeri pa ako vas policija probudi recite mu da ste vozili čitav dan i da se morate odmoriti kao profesionalni šoferi....a murija to jako dobro zna i kontrolira....jer nakon 8 sati vožnje mora bit odmor....ne dajte se smesti...obično navečer su javni parkinzi otvoreni...


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 31 post ]  Stranica 1 2 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 22 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan