Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 17 tra 2024 01:34.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 31 post ]  Stranica Prethodna 1 2
Autor/ica Poruka
PostPostano: 31 svi 2016 22:46 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
ako ne idete u kamp onda auto ostavite negdje u kulturnom dijelu grada na nekom parkingu koji se ne plaća...sa time da imate pristup autiobusu i metrou...budite tihi i bez galame sa navučenim zastorima tako da kamper izgleda kao da je parkiran...svaku drugu vecer promijenite poziciju auta...no pošto ide samo muška ekipa to će bit neizvedivo pa bih vam ipak preporučio neki kamp .....jer svi ti veliki gradovi su u principu neljubazni prema kampistima i obično su kampovi negdje na periferiji.....bilo bi pametno unaprijed rezervirati jer recimo london u Kolovozu je nemoguće naći prazan kamp....dali su nam opciju drugoga kampa na periferiji pa teba imati neku navigaciju da vas odvede do tamo...a onda je šok jer je trebalo 12 funti po osobi da se dođe do grada...+ parking 8 funti za auto jer je vlak bio par kilometri od kampa....

za pariz vidite pod topic samostalnim putovanjima....

pazite se lopova koji ce isto biti tamo sa vama....posebno na parkiralištima i benzinskim...+ metro......


Vrh
   
PostPostano: 01 lip 2016 22:15 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
U biti kako boraviti u kamperu 30 dana a da se kamp posjeti samo jedamput imaš ovdje ....

viewtopic.php?f=52&t=1837


gdje sam opisao cjelokupni put sa svim troškovima i noćenjima......te detaljima kampera i njegove opreme....ove godine izbjegavam velike gradove zbog terorista .....i najvjerojatnije slijedi polarni okrug - Nordcapp Norveška ...total 10 000 km.....opet jednomjesečno putovanje...ako se neke stvari uspiju poklopit


Vrh
   
PostPostano: 07 srp 2016 10:19 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 28 kol 2015 09:52
Postovi: 2
Jel netko ima za preporucit aplikaciju kojom bi vidjelo se dostupna kamp mjesta u hrv?
__________________
iPhone aplikacije


Vrh
   
PostPostano: 07 srp 2016 10:33 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
CubeIce je napisao/la:
Jel netko ima za preporucit aplikaciju kojom bi vidjelo se dostupna kamp mjesta u hrv?
__________________
iPhone aplikacije


Drugi post pa opet reklama? Ccc... (viewtopic.php?t=17#p22719)


Vrh
   
PostPostano: 22 sij 2017 01:25 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Dizem temu jer vidim da se u medjuvremenu pridruzilo dosta clanova s kamperima. Podijelite s nama sto vam je u bookmarcima i na smart phonima :)


Vrh
   
PostPostano: 22 sij 2017 01:25 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Dizem temu jer vidim da se u medjuvremenu pridruzilo dosta clanova s kamperima. Podijelite s nama sto vam je u bookmarcima i na smart phonima :)


Vrh
   
PostPostano: 22 sij 2017 02:09 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Evo jedne stranice za nas:

https://www.stellplatzfuehrer.de/

Nisam ju još stigao proučiti, ali za one koji imaju vremena i volje može biti dobra preporuka. Poznavajući Nijemce i njihovu pedantnost, vjerojatno je korisna stranica.

Tko prvi prouči, neka javi i ostalima!


Vrh
   
PostPostano: 24 sij 2017 01:24 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 30 lis 2016 21:28
Postovi: 32
Lei je napisao/la:
Na jednoj drugoj temi master je spomenuo jako dobar web servis sa puno podataka o odmoristima za kampere, pa pejstam tu u temu da sve bude na hrpici: http://www.campercontact.com

Imaju i aplikacije za iPhone i Android

:greetings-wavingyellow:


Ovo je odlično !!

Hvala puno !


Vrh
   
PostPostano: 24 sij 2017 12:24 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Mene jos uvijek najvise muci sto izgleda kako ne postoji (ili bar ja ne uspijevam pronaci) neku aplikaciju koja ima sve potpune podatke + da radi i u offline modu. Obicno se svede na to da se ili moras unparijed pripremiti surfajuci ili da moras kombinirat par njih pa onda kao dobijes potpunije rezultate.

Trenutno imam instalirano ProMobil Stellplatz i talijanski Camperonline. Mislim da cu si dodati i Campercontact pa isprobati. Stranci po putopisima cesto spominju da koriste nesto naziva "mowo", a nisam uspjela odgonetnuti sto im je to tocno :-??


Vrh
   
PostPostano: 24 sij 2017 14:27 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Citat:
Stranci po putopisima cesto spominju da koriste nesto naziva "mowo", a nisam uspjela odgonetnuti sto im je to tocno ...


MoWo ili WoMo? Mislim da bi prije trebalo biti ovo drugo.

WoMo - Wohn Mobile, na njemačkom jeziku znači "kamper"

Koristi se i kratica WoWa.

WoWa- Wohn Wagen, na njemačkom jeziku znači "kamp kućica"

Inače, njemački jezik ima puno izraza složenih od više riječi pa običavaju to skratiti, pogotovo u neformalnoj komunikaciji.

Nadam se da sam pomogao u otklanjanju nedoumica. :greetings-wavingyellow:


Vrh
   
PostPostano: 24 sij 2017 15:09 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
E vidis nisam sad sigurna vise, moguce da sam u brzini krivo napisala. Kad naletim ponovo cu se sjetit pa napisat ovdje. Znam za wohn mobile jer pratim putopise i informacije uglavnom na njemackom, al ovdje bas pricaju o nekoj aplikaciji koju koriste kod navigiranja i trazenja mjesta i tako ju nazivaju. i to sam naletila i kod nekoliko engleza da to koriste. Mozda je ovo https://womo-stellplatz.eu/ ?


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 31 post ]  Stranica Prethodna 1 2

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan