Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 17:30.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 27 postova ]  Stranica Prethodna 1 2
Autor/ica Poruka
PostPostano: 09 srp 2015 22:36 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Ovi apsorpcijski kada otvoris vrata sva hladnoca ode van dok kod kompresora je kao skrinje za duboko samo se poklopac otvori a hladnoca ostaje u nutra,
Apsorbcijski hladi relativno dobro (frizer drzi ispod nule-ali stanu dva paketica mesa,,,skoro pa niš, ) a u usporedbi sa kompresorom je nejako
celjade....samo za dvoje ljudi koji kupuju meso i namirnice u marketu vec smrznute pa ih onda samo odrzavaju hladnima jedan dan do konzumacije...TO SU ORIGINAL KOJE ugraduju proizvodaci
Kamperisti koji su stalno u pogonu i nikada u kampu moraju imati plinski pogon koji dnevno trosi oko pola kile plina za orjentaciju su osudeni na apsorpcijske uredaje kojih
ima i velikih 70 litara / 20 g/sat plina ili 480 grama na dan cjena 850 eura pa ces bit
zadovoljan sa litrazom i 11 litarskim frizerom...samo je problem ugradnje u kampera...tj prostor....

Kompresor je puno bolji. Waeco ali treba instalirat solarni panel... jer trosi dosta struje....tada je za vecu familiju dosta...
i puno hladnije....ali trose oko 60Ah na 24 sata....pa teba modul koji puni struje isto toliko ali na 12 sati koliko traje dan...
tj struja punjenje oko 5 A ----


Vrh
   
PostPostano: 09 srp 2015 22:50 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
RI898 je napisao/la:
Apsorbcijski hladi relativno dobro (frizer drzi ispod nule-ali stanu dva paketica mesa,,,skoro pa niš, ) a u usporedbi sa kompresorom je nejako
celjade....samo za dvoje ljudi koji kupuju meso i namirnice u marketu vec smrznute pa ih onda samo odrzavaju hladnima jedan dan do konzumacije...TO SU ORIGINAL KOJE ugraduju proizvodaci


Varaš se, moj ima veći dio za smrzavanje (preko cijele širine frižidera), tako da nama stane mesa za skoro cijelo ljetovanje.


Vrh
   
PostPostano: 10 srp 2015 06:14 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 10 lip 2012 09:31
Postovi: 357
Mi imamo uvijek mesa u frizeru za cca 4-5 dana ( 2djece+ 2odraslih) i kupujemo friško gdje ima. Kada nemamo za kupiti, troši se iz frizera. Mjesta je dovoljno za normalno korištenje, o na plin radi odlično. Sve je stvar organizacije. Nije kao doma, ali smo naučili na te uvjete i odlično funkcionira


Vrh
   
PostPostano: 07 kol 2017 13:40 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Prijedlog administratorima: preimenujte ovu temu u "Hladnjak, održavanje i problemi" ili sl.

A evo i mog pitanja: Bili smo par dana na kampiranju "unpljugd" što bi rekao Gobac. Frižider, tj, hladnjak je naravno, radio na plin. I radi, hladi. Obzirom na temperature ovih dana i njegova ograničenja tehničke prirode, zadovoljavajuće. Zanimaju me vaša iskustva s toplinom koja se stvara pri radu na plin. Već sam pročitao savjete i ugradio dva ventilatora za odvođenje topline
( ti i ostali radovi, a bilo ih je!, opisani su pod temom "Malo o struji"), ali mi se čini da se pri radu stvara puno topline. Zagrije se ploča štednjaka, toplina se osjeti i na bočnoj oplati od iverice i u ladici s druge strane. S uključenim ventilatorima je bolje, ali čini mi se da se grije više nego bi trebalo. Nije to ono vrelo, ali dobro toplo jeste. Dimnjak je spojen, otvoren je i plastični poklopac da lakše izlaze plinovi...

Kakva su vaša iskustva s tim zagrijavanjem? Napominjem još jednom, frižider hladi.


Vrh
   
PostPostano: 07 kol 2017 14:20 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Tako je meni i kada radi na struju.


Vrh
   
PostPostano: 07 kol 2017 18:19 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 10 lip 2012 09:31
Postovi: 357
Sve je to normalno. Mora biti vani vruć da bi unutra radio.

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 08 kol 2017 09:49 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Ako je tako, onda stavim jelo na štednjak, a ono se ugrije samo od sebe, na ugašenom štednjaku. To se zove štednjak! =)) Radi, a ne troši ništa!

Šalu na stranu, hvala na podijeljenim iskustvima. Čini mi se da se jače zagrijava kada radi na plin, ali ima i logike u tome. Vjerojatno su temperature koje se stvaraju pri izgaranju plina više nego kada radi na struju, a i ispušni plinovi dodatno podižu temperaturu okoline.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 27 postova ]  Stranica Prethodna 1 2

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan