Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 13:32.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 17 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 22 kol 2012 15:42 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Google mi ne pomaze previse.... na koji se nacin mogu montirati autosjedalice u kampere? Ima li koji a da ima isofix kukice ili je sistem iskljucivo pojasevima?

Vidjela sam jednog nedavno u kampu koji je romericu skupine II/III imao montiranu na prednje sjedalo !? Mozda su to samo privremeno tamo stavili da si mogu slagati krevet, jer sumnjam da bi se (legalno) to moglo tako izvesti.


Vrh
   
PostPostano: 22 kol 2012 15:49 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 29 vel 2012 18:25
Postovi: 200
Mi smo ju montirali pojasevima. Nemamo drugog rješenja. A sjedalica je Maxi cosi.


Vrh
   
PostPostano: 22 kol 2012 16:41 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
onda ju micete svaki put kad slazete krevet ili imate dovoljno fiksnih lezajeva?

ako imas jos neki savjet vezan uz kombinaciju kamper+malo dijete, slobodno dojavi :D koji je najzgodniji raspored lezaja? makar, s obzirom da smo krenuli gledati polovne i nemamo nekog izbora


Vrh
   
PostPostano: 24 kol 2012 11:48 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 07 svi 2012 20:53
Postovi: 16
Sjedalicu montiraš pojasevima na sjedalima u nastambi, onima koji gledaju prema naprijed. Kamper mora biti registriran za određeni broj osoba (4,5,6) i za taj broj osoba mora imati sjedala sa pojasem. Sumnjam da ćeš lako naći nekoga sa IsoFix jer bi to trebalo biti spojeno na nosivi okvir vozila. U autima je to jednostavno jer on prolazi ispod zadnjeg sjedala dok zadnja sjedala u kamperu su usred prostora.

U našem unajmljenom nismo morali micati sjedalicu jer stol koji se spušta u položaj kreveta nije zapinjao prilikom spuštanja.
http://www.mojputopis.com/SF/slike%20uvecane/2.1.htm
http://www.mojputopis.com/SF/slike%20uvecane/11.1.htm

Na ovoj drugo slici možeš vidjeti taj stol i sjedalo koje je ispred sudopera.


Vrh
   
PostPostano: 31 kol 2012 18:25 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 29 vel 2012 18:25
Postovi: 200
Da, micanje je katastrofa. No, sad smo po Austriji vozili nekoliko dana sa složenim krevetom tako da smo malena i ja ležale i sjedile na krevetu. Tako je puno mirnija i mogla je fino spavati tijekom puta. Osigurala sam ju jastucima, a s obzirom da smo vozili seoskim cestuljcima (gotovo nikad ne koristimo autoput), nije bilo ni puno prometa, a i brzina je bila maksimalno 70. Za povratak doma, posebno kroz Sloveniju (idemo cestama koje nisu pod vinjetom), opet smo montirali autosjedalicu. To je, pak, dosta zgodno jer se hranjenje može obaviti i u vožnji.
Što se ostalih savjeta tiče, skužila sam da naša malena treba neka 2 dana privikavanja na kamperske uvjete života, ali nakon toga je super. Samo joj treba, koliko je to moguće, poštivati njen ritam i ostalo sve ide bez problema.
Što se rasporeda ležajeva tiče, da sad kupujem kamper, svakako bih uzela neki koji ima "na krmi" spreman ležaj. Ovako je s tim slaganjem kreveta stvarno komplicirano. Osobno ne mogu spavati u onom krevetu iznad kabine jer mi je to nekako klaustrofobično, a i nespretno ako se noću dižem maloj spremati bočicu. Ovako nas dvije spavamo dolje, a dragi nas gleda s visina :)
Također, da danas kupujemo kamper, obavezno bismo uzeli onaj s vanjskim boksom za stvari. To je super praktična stvar jer ovako muku mučimo s kolicima, stolcima, stolom...


Vrh
   
PostPostano: 31 kol 2012 21:36 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Tnx na savjetima, tako nekako sam i pretpostavljala. Nama inace mali bolje spava u satoru nego doma (gdje se naravno svako toliko budi i nesto hoce... u satoru spava bez greske cijelu noc :handgestures-thumbup: ). Rekla sam da cu mu postavit sator u parkic ispred zgrade =))


Vrh
   
PostPostano: 01 ruj 2012 01:22 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 29 vel 2012 18:25
Postovi: 200
Složi mu neki improvizirani šator iznad kreveta i eto spavanja :) :)


Vrh
   
PostPostano: 01 ruj 2012 17:58 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Lei je napisao/la:
Tnx na savjetima, tako nekako sam i pretpostavljala. Nama inace mali bolje spava u satoru nego doma (gdje se naravno svako toliko budi i nesto hoce... u satoru spava bez greske cijelu noc :handgestures-thumbup: ). Rekla sam da cu mu postavit sator u parkic ispred zgrade =))


Svježi zrak čuda radi! :whistle:


Vrh
   
PostPostano: 01 ruj 2012 21:55 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
bajki je napisao/la:
Svježi zrak čuda radi! :whistle:


Bingo :handgestures-thumbup: Jos ako u cijelu pricu uvedemo i dodatni parametar nadmorske visine (citaj: skijanje) beba spava ko top :banana-dance:

Zivjeli godisnji odmori, kampiranje i putovanja :bow-blue:


Vrh
   
PostPostano: 18 vel 2016 09:30 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 03 lip 2013 21:41
Postovi: 243
Lokacija: BiH, Sarajevo
Kako je regulisana obaveza vezivanja pojasom u vozilu u HR, SLO ili SR, odnosno ako je kamper registrovan na 6 osoba, a u pojasevi postoje na 4 sjedišta da li je dozvoljeno putovanje 6 odraslih osoba.

Isto pitanje važi i za starija vozila koja nemaju pojas na zadnjoj klupi. Malo sam surfao i piše ovako; Svi putnici u vozilu koje je opremljeno sigurnosnim pojasevima moraju biti vezani, a u vozilima bez ugrađenih pojaseva ne smiju se prevoziti djeca do tri godine starosti.
Kao i do sada, u vozilu se smije prevoziti samo onoliko osoba koliko ima ugrađenih sjedala, odnosno koliko je upisano u prometnoj dozvoli. Također, vozač i svi putnici (uključujući i one na stražnjem sjedalu) moraju se vezati tijekom vožnje na sjedalima na kojima su ugrađeni sigurnosni pojasevi, i to na način koji je odredio proizvođač sigurnosnog pojasa.


Vrh
   
PostPostano: 18 vel 2016 11:39 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Jel tebi u prometnoj piše 6 osoba ili je kamper predviđen za boravak do 6 osoba?


Vrh
   
PostPostano: 18 vel 2016 12:48 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 03 lip 2013 21:41
Postovi: 243
Lokacija: BiH, Sarajevo
Da, u prometnoj piše 6 osoba.


Vrh
   
PostPostano: 18 vel 2016 14:17 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
MikiSa je napisao/la:
... u vozilima bez ugrađenih pojaseva ne smiju se prevoziti djeca do tri godine starosti.


Mislim da ti ovo ne vrijedi u Hrvatskoj,

evo c/p sa autosjedalice.info :

Od 17. lipnja 2008. na snazi je novi Zakon o sigurnosti prometa na cestama. U Zakonu se nalazi i nekoliko novosti koje se odnose na korištenje autosjedalica.
Prema novom Zakonu, sva djeca do 12 godina moraju se prevoziti u autosjedalici koja odgovara stupnju njihovog tjelesnog razvoja - dosadašnjim Zakonom ta je granica bila 5 godina. Sva se djeca moraju i dalje prevoziti isključivo na stražnjim sjedalima automobila, osim u slučaju da se radi o djetetu do 2 godine starosti, koje se prema novom Zakonu smije prevoziti na suvozačevom mjestu.

Mogućnost prevoženja djece do 2 godine na suvozačevom sjedalu, što prethodim Zakonom nije bilo dozvoljeno, možda je najveća novost u ovom Zakonu. Ipak, potrebno je naglasiti da je prevoženje djece na tom mjestu dozvoljeno samo ako je dijete u autosjedalici koja je postavljena u smjer suprotan smjeru vožnje, a zračni jastuk - ako na tom mjestu postoji - mora biti obavezno isključen

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
PostPostano: 18 vel 2016 15:38 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
MikiSa je napisao/la:
Da, u prometnoj piše 6 osoba.


MikiSa je napisao/la:
Da, u prometnoj piše 6 osoba.


mislim da je tebi netko nešto smuvao u papirima... i bolje da je tak... obično kamperi mogu prevoziti 4 osobe, a ima mjesta za spavanje za 6 osoba... točnije mjesta za prijevoz putnika je onoliko koliko imaš ugrađenih pojaseva...

Primjerice Adria Coral 660SP koju smo mi rentali ima 4 sjedala za putnike, ali 6 osoba može u njemu spavati.

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 18 vel 2016 15:57 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Evo citirano iz zakona, onako kako si i napisao:

U vozilu ili na vozilu smije se prevoziti u prometu na cesti onoliko osoba koliko ima ugrađenih sjedala, odnosno koliko je upisano u prometnoj dozvoli.
...
Vozač i putnici tijekom vožnje u motornom vozilu na sjedalima na kojima su ugrađeni sigurnosni pojasevi, dužni su koristiti pojas na način koji je odredio proizvođač sigurnosnog pojasa.


Znači po meni ti smiješ prevoziti 6 osoba, bez obzira na 4 pojasa.


Vrh
   
PostPostano: 18 vel 2016 16:53 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 03 lip 2013 21:41
Postovi: 243
Lokacija: BiH, Sarajevo
Znači uredan sam i sa 6 osoba u kamperu tokom vožnje. Hvala svima.

Statler, mislim da nije muljaža, već neznanje ljudi. Oni vjerovatno vide u dokumentaciji kampera, da je vozilo namjenjeno za 6 osoba (a što se odnosi na spavaća mjesta) i prema tome ubace u saobraćajnu dozvolu. Slažem se da bi trebalo stajati 4 mjesta u saobraćajnoj, ali dobro sad, u moju je korist pa se neću previše buniti. :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 19 vel 2016 08:32 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Miki, ma na to sam i mislio. Šuti i uživaj! :handgestures-thumbup:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 17 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan