Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 29 ožu 2024 00:36.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 5 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 09 ožu 2018 17:14 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 04 ožu 2018 22:14
Postovi: 2
Pozdrav svima! Cura i ja smo kupili kombi T4 1996 teretni povišeni i planiramo ga pretvoriti u kampera.
Trenutno imamo 10000 pitanja ali počet ću s prometnom i atestom. Vrlo vjerovatno je taj korak neizbježan pa me zanima iskustva, da li se moram prvo javiti nekome, prvo otići na tehnički, nekakve dokumente ispunjavati i platiti, ili sve to radim kada napravim kampera? Kad bude sve složeno unutra, krevet, ormar, kuhinja i solarno napajanje.

Što u međuvremenu, kada sam recimo na 70% izrade, da li smijem vozit ili ne, jel je još uvijek teretno, a unutra kamper...?

Prve korake smo napravili već, očistili, izbrusili, nanijeli zaštitu.
Zakrpali rupe i riješili trulež.

Evo i par ideja koje smo napravili u Sketch-up, nadam se da ćemo dobiti bar približno ovog što smo zamislili..

slika

slika

slika

slika


Vrh
   
PostPostano: 09 ožu 2018 17:33 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
prvo makneš pregradu iza sjedala, pa predvidiš sjedala okretna prednja, pa stol u sredini... na avtonetu i drugdje imaš kompletnih unutrašnjosti za kupiti koje se pripašu i daleko je jeftinije kad to uzmeš i pripašeš od izrade... samo šarke za krevet i ostale kerefeke ormarići i sve ostalo je skupo kada radiš pojedinačno... trenutno prvi korak ti je definitivno izolacija... strani forumi su ti neizbježan izvor informacija... nemoj štedjeti na materijalu... uz izolaciju provlačiš i instalacije, a potom zatvaraš sve...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 09 ožu 2018 18:07 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 10 lip 2012 09:31
Postovi: 357
Statler ovo ko da sam ja pisao[THUMBS UP SIGN]

Poslano sa mog Note 8 koristeći Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 09 ožu 2018 22:35 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 20 kol 2015 10:00
Postovi: 17
puno bolje se da iskoristiti prostor., kad je vec poviseni i produzeni steta je da nema Vc s tusom.


Vrh
   
PostPostano: 09 ožu 2018 22:49 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
U principu za dvoje mladih T4 se čini u prvome potezu idealno rješenje. Uglavnom ih ima jako puno po cestama no osnovni je problem jedna jako bitna stvar a to je da ukomponiriraš tuš i wc.....jer bez njih jednostavno ne ide. Isto razmisli da krevete ubaciš na kat na spuštanje tako da ne moraš svako jutro gimnasticirat sa kušinima i dekama....

evo ti jedne ideje...

https://www.youtube.com/watch?v=4lrP4zP1hL8

a ovo je ono što će bit dovoljno za vas,,,

https://www.youtube.com/watch?v=Z0QuLZe89sQ


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 5 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 20 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan