Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 15:17.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 54 posta ]  Stranica Prethodna 1 2 3
Autor/ica Poruka
PostPostano: 28 vel 2018 13:57 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 28 vel 2018 13:37
Postovi: 1
:) treba koristiti obićan wc papir ali dvoslojni jer se lakše razgradi sa tekučinom koju ulijemo kod svakog korištenja,1 dcl na tjedan do dva tjedna

[/i]
Panonski mornar je napisao/la:
Ovo će iskusnim kampistima biti možda i smiješno, ali po čemu se razlikuje "kamperski" toaletni papir od ovih koje svakodnevno koristimo. Reklamiraju kako se čak i kartonska tuba ( kod jednog proizvođača od kojeg i mi kupujemo) sama razgradi u vodi. Moji su klinci to čak i isprobali u praksi, ali sam im objasnio da je besmisleno bacati taj karton u WC kad se može reciklirati.

Dakle, po čemu je "kamperski" papir poseban, kao i gdje se ( osim vjerojatno u specijaliziranim prodavaonicama) i po kojoj cijeni može kupiti?

Kakve su ( i ima li ih) posljedice korištenja "običnog" papira?


Vrh
   
PostPostano: 03 ožu 2018 22:32 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Što se tiče WC papira....(ne znam odakle ova tema zalutala ovamo*) ja koristim obični papir. Zašto?* Jer je jeftiniji od originalnog kamperskog a osim toga tko će tražiti recimo u Bjerkviku u Norveškoj kamperski papir ili po Munchenu, aj bog i običnog ako nađem..., U čemu je razlika? Jedino u samome pražnjenju kante jer osim uz ostatke krupnih fekalija se nagomila i podostra papira koji napravi skoro pa neprolazni čep i zastoj prilikom pražnjenja kasete kroz onu usku cjev za pražnjenje. Ponekada moram i sa dvije do tri vode režentavati (ispirati) kasetu da sve tu govnariju izbacim van i očistim sve.... Ako se koristi skuplji kamperski papir koji se lako razgradi tj degradira sam sebe tada nema takvih obilnih čepova i zastoja....
Uz 24 satni boravak u kamperu van kampa 4 osobe bez problema napune kasetu u roku od dva dana.

https://www.youtube.com/watch?v=FzHsWlfR4QQ


Vrh
   
PostPostano: 31 ožu 2019 21:49 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Uglavnom Adria kamper je katastrofa i nikom ga ne bi preporučio glede kvalitete. Šok uglavnom uslijedio kada se ispod umivaonika pojavila voda....i poplavila sve žlice i pirune u plastičnoj kadici.....U stvari kako sam držao sakupljać vlage sa silikom u sudoperu primjetih lani laganu korozijicu....onako pitting - točkasto. Riješeno sa WD 40. Na žalost sada nakon propusta pogledam ispod i ono RUPE heeej RUPE u škafu????? Ne mogu vjerovat da tako tanak lim netko može napravit da ga korozija probuši....ma to ni Kinezi nisu u stanju napravit. U Adriji očito na prošloj kvaliteti zidaju vrlo loše stvari koje ce im se odbit u glavu vrlo skoro....pored ostalih nevolja ovo je stvarno previše. Duboko razočarenje u susjede. Gledam kampicu Adria koju imam stacionarku koja je stara iz 80-h sudoper možeš migrantu o glavu razbit, arap pada....a sudoperu niš. E to je bila nekada kvaliteta...stoga NE PREPORUČAM ADRIA KAMPERE***!!!!!


Vrh
   
PostPostano: 01 tra 2019 08:15 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
RI898 je napisao/la:
Duboko razočarenje u susjede. Gledam kampicu Adria koju imam stacionarku koja je stara iz 80-h sudoper možeš migrantu o glavu razbit, arap pada....a sudoperu niš. E to je bila nekada kvaliteta...stoga NE PREPORUČAM ADRIA KAMPERE***!!!!!


Samo da ti kažem da to nije samo do Adrie, tako je i u renomiranim njemačkim vozilima. Provjereno, ista stvar se desila, sakupljač vlage u sudoperu i pojavi se hrđa na sudoperu. Ako ostaviš duže vremena, progrize do kraja.

Otkad sam to vidio više nekoristim sakupljač vlage u kampici.


Vrh
   
PostPostano: 01 tra 2019 10:10 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 10 lip 2012 09:31
Postovi: 357
Možda je problem u tim sakupljačima. Vjerojatno imaju u sebi neku agresivnu kemikaliju.
Ja sam svog sakupljača isto držao u sudoperu, ali nisam primjetio ništa slično da se događa

Poslano sa mog Note 8 koristeći Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 04 tra 2019 00:06 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Interesantna pojava?! Taj vražji sakupljač uvijek zaboravim maknut kada mičem kampera tokom zime, prolije se i
eto vraga!


Vrh
   
PostPostano: 04 tra 2019 08:07 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Sigruno je do sakupljača i njihove kemije.


Vrh
   
PostPostano: 04 tra 2019 20:57 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Prokromski lim se upotrebljava na cisternama za sve moguće kemikalije, dakle kriv je kako proizvođač sudopera koji laže o kvaliteti lima a tako i Adria koja vjerojatno po damping cjeni ugrađuje smeće u svoja vozila. Kako kažeš slučaj nije usamljen. naravnoučenje je - silikagel tj sakupljać vlage čim dalje od sudopera! Bez obzira na proizvađača kamping vozila. Kako reće kolega kvalitetni proizvođači kampera ugrađuju i kvalitene elemente u svoja vozila - Erwin Hymer primjerice vjerojatno takvih problema nema....


Vrh
   
PostPostano: 06 tra 2019 01:12 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 06 tra 2019 00:52
Postovi: 5
Pozdrav, nedavno sam po prvi put kupio kampera. Rimor na Ford Tranzit osnovi. 1997 god. proizvodnje. Pokusavam vec neko vrijeme naci savjete kako kamper preventivno zastiti od curenja krova ili na spojevima? Nasao sam na sajtovima na engleskom kako preporucuju (uglavnom oni koji i prodaju) neke materijale koji se koriste tako sto se skine lajsna koja spaja aluminijske panele na rubovima kampera. Medjutim skidanje tih lajsni mi djeluje dosta komplikovano a i materijali koje oni preporucuju se moraju narucivati sa interneta pa me interesuje da li ima nesto sto se vama pokazalo kao dobro a da je dostupno kod nas? Takodje razmisljam da li je dovoljno nekom vrstom silikona preci preko uzduzno pored tih aluminijskih lajsni i oko krovnih prozora? Koji silikon je najbolji za to? da li ima nesto drugo sto je jos bolje? Citao sam na stranim sajtovima da se preporucuje preventivno prije svake sezone ponovo zastititi kamper na ovakav nacin jer se on u toku voznje dosta uvija i da zbog toga dolazi do pucanja i pojavljivanja malih pukotina koje mogu pustiti vodu.
Hvala unaprijed na savjetima.


Vrh
   
PostPostano: 06 tra 2019 08:01 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 10 lip 2012 09:31
Postovi: 357
Ja svoj kamper pređem svake godine sa Cerasit FT101. Pokazao se puno boljim od Sike. Ne žuti i dugo ostaje elastičan

Poslano sa mog Note 8 koristeći Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 06 tra 2019 10:01 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 06 tra 2019 00:52
Postovi: 5
Hvala na brzom odgovoru :) Moze li malo detaljnijih uputa kako tacno to nanosis? Da li skidas one aluminijske lajsne na rubovima? Da li prodjes i krov i strane? Cime ocistis povrsinu prije nanosenja. Koliko debelo se nanosi? Kojim alatom se poravnava? Citao sam sad malo o FT101 imaju upute kako se koristi ali me malo zbunjuju jer nemam bas iskustva u radu sa tim. Mogao bih i angazovati nekog majstora ali se plasim da neko ko nema iskustva sa kamperima ne previdi nesto sto je vazno. Nadao sam se naci neke dobre youtube tutoriale ali slabo i toga ima. http://www.ceresit.ba/bs/proizvodi/mase ... t-101.html

evo i par slika moje kuce putujuce :) planiram u njoj provoditi vise vremena nego u kuci jer poslom nisam vezan za kancelariju a mnogo volim prirodu. zbog toga mi je i vazno da je dobro zastitim jer ce veci dio godine biti izlozena prirodnim elementima, kisa sunce...

https://photos.app.goo.gl/QJzUKUibHoDbVNCVA


Vrh
   
PostPostano: 06 tra 2019 13:08 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 10 lip 2012 09:31
Postovi: 357
Očistiš stari kit koliko možeš mehanički i onda sa benzinom za čišćenje. Imao sam i neki sprej za skidanje kita sli ga više ne mogu pronači u dućanima.
Oblijepiš sve pik trakom da ti se ne razmazuje previše i kreneš. Dio radim sa špricom, dio prođem prstom ili plastičnom špahtlom.
Jako je jednostavno raditi sa njim. Probaj na nekom manje vidljivom dijelu.
Debljina ide koliko treba na pojedinom mjestu. On izolira i kada je samo tanki film. Bitno je da estetski izgleda dobro.
Ja sada već znam gdje treba više, a gdje ga samo popravim.

Poslano sa mog Note 8 koristeći Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 06 tra 2019 21:06 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
U principu najbolja zaštita mi se pokazal nadstrešnica jer više nisam mogao gledat kako mi propada na atmosferilijama....mnogo sam mislio da li postavit ceradu ili krutu nadstrešnicu no pokazalo se d aauto ipak bolje diše ispod nadstrešnice...a cerada bolje štiti od UV zraka.... ...uglavnom što se vlage/vode tiče zaštita je fantastična...tj problem trajno riješen

slika

ako je kamper vani bez zaštite tada kako kolega reče problem je upravo to rastresanje kampera tokom vožnje jer vibracije oslabljuju spojeve, pojavljuju se pukotine i evo voda unutra. Posebno ako ideš makadamom ili lošim putevima.

Ne diraj ove metalne lajsne zabrvljene gumom - na slici jer to je fabrički silikon/guma koji nije dostupan u maloprodaji....a koji je svjetlosnim godinama po kvaliteti od ovog što prodaju....

slika

Kako vidiš ja sam sve lagano kao u kupaonici rubove prošao na tuljak od silikonske tube a onda prstom zagledio da bude estetski dobro. Ovaj crni original nisam dirao jer sam primjetio da su ti spojevi odlični. Problem je ovaj silikon bijeli na vratima, e njega moraš obnavljat jer niti ovaj kako reče kolega sika - ceresit nije bogzna što.

Poseban je problem na krovu sa otvorima to je najvažnije i to dobro zamaži. Jasno prije pripreme površine - a to je nitro razređivač, odmašćivač itd kojim najprije odmastiš površinu od atmosferilija i oksida koji se nahvata na plastiku pa onda ide silikon na suho i čisto. Može i neki detredžent koji ispere to blato...Detalji silikona na krovu

slika

A vidi ovu Slovensku Adria katastrofu na vratima kako je plastika popucala i otvorila put vodi na držaču ulaznih vrata....u ovom slučaju ide obrada plastike pa onda zamjena silikona ispod držača....ovo je klasik primjer SLOVENSKE NEKVALITETE KOD ADRIE!!!!!

slika

Na žalost niti vrata ništa bolja pukla na polovici....opet plastifikacija kao da imam barku a ne kampera...

slika


slika



A o šupljem sudoperu neču niti govorit on je danas krpan silikonom...navodno je kriv sakupljač vlage..

slika

slika

Još nisam vidio PROKROMSKI sudoper da je ovako korodiran....SRAMOTA ZA ADRIU!!???

Ovo je detalj silikoniranja vrata.....vidiš kakva je sika nakon 2 godine...

slika

Zato nije bilo druge nego kampera na suho....da mi potraje koliko toliko....


Vrh
   
PostPostano: 06 ruj 2019 22:13 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Uglavnom nakon krpanja kuhinjskog sudopera i micanja ovlaživača iz njega nakon 5 mjeseci sada je stanje u redu. nema korozije i stvar drži, dakle NE STAVLJAJTE OVLAŽIVAČ UNUTAR SUDOPERA!

Najnoviji problem koji se pojavio ovaj tjedan je kuhinjska plinska ploča sa gorionicima koja je prestala raditi. problem je riješen rastavljanjem i otčepljivanjem začepljenih plinskih dizni. Problem je u materijalu jer je kućište aluminijsko a vijci i dizne mesing / čelik. I eto ti elektrogalvanske korozije na djelu....


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 54 posta ]  Stranica Prethodna 1 2 3

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan