Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 19 tra 2024 19:31.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 7 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 11 vel 2017 23:14 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Kada sam proćitao ideju koju teba realizirat a to je cjelogodisnji život u kamperu naoko se cini suluda no kada se dublje promisli ima jako puno smisla! Pa i nekih prednosti.
Poznati Opatijski ugostitelj B Bevanda je prodao restoran i prešao živjeti na svoju jahtu u ACY marini u Ićičima! U Londonu u kampu smo susreli Sj Irca koji ima autobus ( u garaži autobusa mu je bio Smart) da je vlasnik auto-garaže i da ce na bubanj sve prodat kada ode u penziju i seli se u svoj autobus! :banana-dance:

Ameri naveliko žive u kampicama... :handgestures-thumbup:

Tu moraš imati na umu slijedece:

1. Kamper nije samostalna stambena jedinica i nije predviden za permanentni boravak u njemu, to je vozilo za kampiranje i odmor, dakle neka kompenzacija.

2. Kamper mora na servisnu stanicu jer se mora dopunjavat sa :

a -Vodom - potrosnja po osobi ide oko minimum 20 litri dnevno ako se samo tuširaš ono kao u JNA ako se sjecaš 1 min močenje zatim zatvaras vodu pa se sapunas 2 minute (u JNA si morao pazit da se ne sagnes ako ti padne sapun na pod) pa se ispireš 1 minutu. Tako trošiš oko 7 litri vode po osobi. Ista ta voda ide u posebni tank tzv SIVE vode koji se mora praznit i kapaciteta je kao spremnik vode oko 100 litara. Dakle jednog prazniš drugog puniš! U biti svakih 5 dana.

b struja ide iz baterije jasno da vise baterija znaci veci kapacitet . o tome smo pisali vec pod strujom no tu se dade pomoc sa solarnim panelima koji ce dopunit bateriju a ako je to malo ima se strujni agregat koji može napajat i 220V potrosace ili pak može neki inverter 12/220V od recimo 500W pa nadalje. Za primjer inverter od 1 kw kosta koliko i agregat.
Ovdje struja ide samo na rasvjetu i televizor i pumpicu za vodu. Ako je frižider kompresorski tada on trosi jako puno struje i treba dobar solar i dosta baterija da ga nahrane on može i u deblji minus do -12C posebno ako je samo škrinja.. To možeš kupit i odvojeno.
Kompenzacija je plinski frižider koji dosta dobro hladi ali ide u mali minus samo u frizeru -2 ako?! No bolji je jer trosi oko 250 grama plina na dan pa ce ti boca od 11,5 kg potrajat i do 40 ak dana. Pa ti ne trebaju super veliki paneli za punit aku.
Jasno da ovaj problem sa strujom rjesavas ako si stalno spojen na 220V sa elektricne mreže do recimo 10A a to ima u kampu.
Televizije ima 220 / 12 V povoljno za kupit a moš i gledat preko kompjutera sa TV karticom sto je najjeftijije.

c WC tu je velik problem jer kaseta ima oko 20 litri i za 4 osobe ja je moram praznit svaki drugi dan dakle za jednu osobu ide pražnjenje na 4 dana. Za to ti treba septicka jama ili neka školjka kamo ceš to iskrcat. To ima u kampu.

3 Grijanje ako ides na webasto tada trosi oko 4 litre na dan dakle mjesecno 120 litri ili 588 kuna jasno kada je vani jako hladno recimo -5 ispod nule....dakle u toplije mjesece ide manje, rezervoar od 60 lit punis 2,2 puta mjesecno
Ako ides na plinsko grijanje tada moras montirat posebnu auto bocu plina na kamper recimo 60 litarsku koja ima oko 48 litri a potrošnja je oko 3-4 litre plina kada je jako hladno tako da to ispada slicno kao i webasto financijski 120 littri , dakle bocu punis 2,5 puta mjesecno...
Ne zaboravi da plinom griješ i toplu vodu a webastom u posebnoj izvedbi isto tako samo moras pazit jer je plinski dio jace zastupljen kod proizvodaca kampera pa se ako želiš webasto mora naknadno stavit.
Ako imas permanent 220V tada ce ti i 100 kunska elektricna grijalica od 2kw sasvim dobro obavit funkciju. Provjereno a prolazi u kampu jer vuce oko 5,5 A na sat.

4 Pranje odjece i posteljine ??!!! Ručno??? Razmisli o mašini sa sušilicom.
Ovo su ti resursi koje tebaš. Kako do njih?

5.Kampovi i kamperska stajalista su odgovor ali su prvi do 40€ po osobi dnevno a ovi drugi 12€
Rjesenje se kod nas zove paušal koji u kampu iznosi oko 12 000 kuna za cijelu godinu. Struje ces imat kada je kamp otvoren kao i WC te kupaonicu i sve probleme rijesene. Ali to ce trajat pola godine! Dok je kamp otvoren. Možda ako je cjelogodišnji ces to riješit ili ako je privatni....nekim kompenzacijama. Moj ujak u penziji u EU vec godinama zivi u kampu ali ima dogovor sa vlasnikom tako da mu on održava kamp...Dakle i to se dade srediti. Samo ima onu pokretnu veliku kamp kuču...

6. Razmisli o predšatoru u kome ceš za toplijega a i hladnijega vremena imati dovoljno komfora, samo pazi na vjetar...

Medurjesenje je ako imas svoje zemljiste pa dovuceš strujni prikljucak 220V, vodu i napravis septicku i time rjesavas sve probleme i možeš zivit iunutra do vijeka jer je sve riješeno. Mislim da se to može napravit sa pravnoga stanovista ako se radi o nekom nenamjenskom zemljistu...inace ako je kuca onda te sexsaju do pravne iznemoglosti...drugim rijecima zimi si doma a ljeti se prebaciš u kamp na pausal ....pa si stalno na 220V

Jasno ovdje mislim ako ne radiš tj nisi zaposlen, premda se vuce dosta dugo na Njuški jedan Ducato a lik mi pricao da je zivio u njemu dok jer radio u Italiji čak da je isao i na posao u njemu...dakle kako vidiš ima rjesenja...

Na žalost ne mogu ti dat slike jer ne radi photobucket za sve ove stvari ali mislim da si skužio bit.....


E sada kakav kamper?
Sto veci to bolje jer ovi koji se nude imaju madrace / sjedišta klupa debele 5 cm sa okomitim naslonima pa se tu neces nauživati udobnosti. Novi imaju na krevetu prave madrace debele 20 cm dok ovi starijega godista imaju opet spužvice debljine 5 cm to ti je kao da si u JNA na ratnom brodu, ma sta JNA - drugi svjetski rat 1942 . Ako uzmeš onoga sa mansardom morat ces se kao i vjeverica uvlacit svake veceri ljestvama na minimalistički klaustrofobičan ležaj doduse za jednu osobu komotan dovoljno ali kad se budeš nocu dizao na pišanje ces se osjecat kao i Blanka Vlašic kada skace tj pada sa 2 metra visine, posebno ces uzivat kada promasiš ljestve...Dakle biraj da je ležaj dolje i da imas citavu prostoriju kao spavacu sobu da spavas kao covijek a ne kao legionar....pa možda i naleti neka ženska :handgestures-fingerscrossed: pa cete se ljepse osjecati dolje nego kao da ste dva vjevera na rodinu gnijezdu na mansardi. Ne znas kome je gore da li onome koji spava do onaga kraja gdje se mansarda spušta ili onaj koji spava na kraju a ispod njega prostor kao da si na rubu stijene!

Drugo je dnevni boravak, tu ces morat izbacit ove žalibože nazovi standard siceve sa vertikalnim naslonom koji su kao da sjediš na klupi u parku ili još bolje crkvenoj klupi a sa debljinom madraca od 5 cm i stavit ako niš drugo onda jednu udobnu fotelju da sjediš kao beg...u dnevnom boravku. Dobro bi bilo da kamper ima i neku garažu pa da imaš prostora za veš mašinu jer tko ce prat na ruke....nismo u 18 stoljeću. U takvoj garaži moš imat i skutera da skočiš do butige po dnevni kruh i namirnice... Ormari u kamperu su ti kao oni ormari za tri puške koje sada moramo imat po zakonu o oružju...stane ti košulja i košulja još trenirka a ako treba još jedna košulja tada je problem jer nema prostora. Nikako mi nije jasno zašto daju za sest osoba kapacitet sa ormarom za jedva jednog muškarca o o ženama da i ne govorim,,,,za njih bi tribala prikolica,,, :bow-blue: Dakle i jedan garderobni ormar u garaži treba osmislit. U garaži bi bilo dobro imat i jedan pošteni frižider na 220V tako da imaš lipo pošteno ohlađenu pivu pri ruci jer ovaj plinski teba citav dan da je ohladi na pristojnu pivopijsku temperaturu.

Dakle kako vidiš ima dosta toga za navuć unutra pa je garaža prijeko potrebna a bogme i dosti promjena treba unutra napravit. Ja sam zamijenio sve spužvice po krevetima sa pravim madracima da se makar dobro naspavam premda mi sada krov na manssardi ide još niže 10cm a klaustrofobija pojacana. A i one neudobne klupe bi trebalo minjat sa pravim sicevima...ili stavit deblje i udobnije spužve jer se triba jahat po njima citav i dan.

Kada sve ovako posložiš to bi onda bilo to! Samo ovisi koliko love imaš spremno za njega, gdje ces ga držat obzirom na resurse, te kolike prihode imaš....no kada bi se imalo svoje zemljiste sa strujom i vodom tada bi stvarno to bilo to. Zimi doma ljeti na paušal u kamp!
Racunaj da put sa kamperom dnevno stoji oko 100€ ako radiš 500 km ili 70 € ako si u kampu ili 10-12€ ako si na kamper stopu kojih za sada nema u HR.

Ovakav bi kamper ja uzeo obzirom na prethodno....

https://www.youtube.com/watch?v=rDXbsyD7Sr0

naime kada dademo nakon 30 boravka u kamperu onda mi nikako nije jasno da se mogu tuširat koliko me dugo volja, da imam pravi wc a ne moram potezat onu polugu da otvorim zaklopac - posebno uživam kada ga zaboravim otvorit..., nije mi jasno da tuš baterija može toliko puno vode davat kada se tuširam, imam konacno pravu televiziju sa svim programima, u kuhinji pravu spinu sa vodom.čak i toplom..pravu rasvjetu na kojoj konacno dobro vidim i na kraju komotan kauč...a o krevetu ne bih ne govorio, kada legnem samo kažem Hvala ti bože...a o toploj vodi koje imam u izobilju da i ne kažem....
Jasno da kampove ne posjecujemo pa je to rezultat ....


Vrh
   
PostPostano: 12 vel 2017 14:00 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 11 vel 2017 10:12
Postovi: 13
Dragi svi,
Hvala na iscrpnom opisu stvari koje bi trebalo znati Mister RI898 :)
Još će biti toga što mi neće biti jasno ali jasno je da se to sve a pogotovo iskustvo ne može steći preko noći.
Dakle 1)
Selbstverständlich sto će reći razumljivo samo po sebi. Jasno mi je načelno da se to dvoje uvelike razlikuje ali tek predstoji osvjedočenje toga u praksi.
Vodim se onom što nas ne ubije to nas ojača. Broj 2)
Hehe drago mi je sjetiti se JNA ne zbog toga što mi je bilo sjajno (jer nije) već zbog toga što je to iskustvo koje se pamti i koje kako sam već rekao (ponavljam se), koje te nauči cijeniti stvari koje smatraš da su ti dane hoću reći Bogom dane.
Dakle treba paziti na svaku kaplju, ok litru ili si obezbjediti, po mogućnosti slavinu, špinu ili pipu u neposrednoj blizini. Kao i struju kad bi bilo moguće. :)
Počinjem ozbiljno shvaćati veliku pogodnost posjedovanje (ili povoljnog najma) male parcele zemlje u blizini grada u kojem radim. A ako u okolici ima struje i vode mmmmm.
Realizacijama prethode snovi, zar ne?
No dobro, tu smo di smo prvo treba doći do nekog kampera. Po mogućnosti jeftinog a dobrog :))
Ovo za otpad mi je jasno. Inače sam i vozač autobusa (bio ali potencijalno i u budućnosti) tako da znam proceduru kod čišćenja zahoda . Vozio bus na kat sa 80 putnika.
Ovo za struju mislim da je nešto kompliciranije za razumjeti pa bi ću biti zahvalan bude li mi netko dao konkretan savjet, hoću reći preporuku za neki kamper, dok ne skužim sve čimbenike u varijabli zvane najbolje u datim mogućnostima.
3) Grijanje.
Slično kao i sa strujom.
Dok ne shvatim prednosti i nedostatke pojedine varijante biti ću zahvalan na konkretnim uputama.
4) tu mislim da neće biti problema, barem se nadam. U Hannoveru ima “na svakom čošku “ praonicu veša za 3 eura opereš 6 i po kila robe i u nekima dobiješ i deterdžent. Uostalom u kombinaciji je opcija i pranja veša u stanu u kojem mi ostaje živjeti kćer sa svojom majkom, odnosno mojom budućom bivšom ženom. Znam,znam… i slažem se da je bolje ne. No mogu zamisliti neke bezbolne usluge tj protuusluge.
Ali nije skroz odbačena opcija nabavka mašine.
5) Ovo je najteže za progutati. Ako budem morao plačati tako skupu rentu za biti na nekom parkingu onda cijela ova ideja o životu u kamperu nema baš previše smisla. Jer uz zadovoljstvo mobilnošću drugi jak razlog, pardon čak i prvi je taj što je razlog za kupnju kampera ne bacanje u vjetar 400 ili više eura za neki jednosoban stan već uz možda i ne tako povoljan kredit ali nadam se ipak s manjom mjesečnom ratom mogu kad ga isplatim imati “vrijednu pokretninu “ .
Obilje vrijednog iskustva i predivnih trenutaka se podrazumijeva :)
Tako da sve to dolazi u obzir ako mogu naći adekvatno mjesto ili mjesta ovdje u Hannoveru za parkirati pokretnu kuću.
Tome ide u prilog pronalaženje kombija odnosno kračeg kampera koji bi trebao uspjeti zadovoljiti možda ne tako zahtjevnog vlasnika, svezi glede veličine kampera, ako bi mi to uvelike olakšalo pronalazak parkinga i u centru grada ako koji put zatreba.

Prijedlozi oko odabira ovakvog ili ovakvog kampera tek predstoje pa o tome po tome.
Lijep pozdrav svima.


Vrh
   
PostPostano: 12 vel 2017 18:26 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 12 lip 2013 13:23
Postovi: 324
Jedna od bitnijih stvari za all season je izolacija.
Inače, kondenzacija=vlaga=trulež (što lim, što drvene obloge), pa bi vrijedna pokrenina mogla manje vrijedit.

_________________
Super zabava za kućne vozače - http://superauti.com


Vrh
   
PostPostano: 12 vel 2017 22:32 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Sto se tice detalja oko struje imas pod temom malo o struji a mislim da smo tamo i pisali dosta o tipovima grijanja....zahvaljujuci nasemu mornaru.
Uglavnom ako nemas stalni 220V prikljucak za kampera tada ideja nema smisla...ako nemas gdje prazniti fekalije tada ni to nema smisla ....ako nemaš gdje punit vodu tada je ideja za cjelogodisnji boravak u kamperu postaje samo jedna neostvarena želja. Po mome misljenju jedan takav životni stil si može priuštiti netko tko može bit na nekome kamp placu po 12€ dnevno iliti 350€ mjesecno! Ne zaboravi da ti kamp placi imaju struju 1€ mislim za 3 sata ili manje....ide na žeton. Ali se tamo može praznit tank fekalije i sive vode.....recimo u Italiji ako ti karabinjeri nađu i kapljicu vode ispod kampera placaš kaznu! Dakle ako ideš na plinsko ili webasto grijanje to ce zimi doci oko još 150€ uz uvjet da imas struju stalno na dan sveukupno 500€....Neki mi dan taksist u Hamburgu govori da za 12 sati dnevno mjesecno dobije 2000€, dakle stvar teoretski drži vodu. Mislim da bi bila dobra ideja da sa vlasnikom steilplatza pokusas dodogor da ti obzirom na stalni boravak dade neki popust na struju....pa bi sve to skupa pomalo doslo na svoje.....


Onaj knaus treci po redu ti je nabolji jer imas sve ono sto sam prethodno opisao. Dakle lijepi veliki pristoni bračni krevet odozada ispod kojega je pristojna garaža u koju stane sve sto smo naveli. Dnevni dio je odvojen od kuhinje samo treba jedan lijepi ugodan kauc ili fotelja iz kojega ces na miru gledat u TV.

Sto se izolacije tice ta ti je stvar važna u kombija koji se moraju izolirat dok kod profesionalnoga Knausa to je standardna oprema i oko nje se ne brigaj.....
Najvaznija ti je podnica da je zdrava i ne smije bit zamaskirana, podnica je srce nadogradnje u kamperu ....laganim kuckanjem po citavoj oplati izvana i iznutra provjeri da li ima truleži, koja ce se odazvati muklim udarcem za razliku od zdravoga zvonkoga dijela...posebno se pazi krova jer ako on ne drži sva se voda cijedi na dolje i radi ogromne stete na drvenoj konstrukciji...ako su prozori tj brtvljenje lose i tuda ulazi voda....zapamti voda ti je glavni neprijetelj a rjesenje je silikoniranje ...to imas sve pod kupnja kampera...cak i snaziv sikaflexa....

Kampera pregledaj nakon kise gdje ces odmah osjetit miris vlage ili tragove eventualnog propustanja vode a to su zatamnjene povrsine i obicno napuhane plohe...ali kuckanje je nabolje...

Sto se opreme tice pregledaj frizider da radi na sva tri pogona tu smo govorili kod "malo o struji"a imas i pod "grijanje" topicom...a provjeri mu i grijenje te toplu vodu uglavnom procitaj sve teme pod kamperima pa ces naci dovoljno napisanoga materijala o svemu ....

uostalom to je Deutschland i oni te nece preveslat oko kupovine kampera posebno ako je u pitanju ovlasteni prodavac koji ce ti dati i garanciju a možda cak i servis,on svakako drži do sebe i ne prodaje kramu...cuvaj se gore privatnih ..jer i u NJemackoj ima sve manje <NJemaca, a oni koji su preostali su polako prešli na Balkanski mentalitet--- ,ipak :handgestures-thumbup: ,,švabe su to :greetings-wavingyellow: nije ti to Balkan pa Mujo prodaje kampera...sretan da se ga riješi a sa ciljem da ga sto povoljnije proda...a ni na Metisu ga nece da mu ga uzmu...

ovo ti je stranica u kojoj ces naci kamp mjesta...na zalost hanofer je rijetka ptica...ali ima... :handgestures-thumbup:
http://www.campercontact.com/en/germany.aspx?map=1

konkrektno ovaj bi bio za tebe...8€ dnevno sa full time strujom...lik ce bit presretan kada bis mu g apopunio 365 dana u godini...
http://www.campercontact.com/en/germany ... izinische-
hochschule.aspx

ili ovaj kamp po 24€ ....+3€ struja mjesecno 810€....ali imas full komfor ....365 dana u godini

Naime koliko sam skužio ti želis kampera da samo živiš u njemu dok su putovanja sekundarno pitanje...ako je to onda ce to biti mnogo komplikovano,,,,ako je Hanofer u pitanju...ali E pour si move.....reče čovijek prije smaknuca....stoga ako si tako odlucio ovo su ti opcije...idi na You tube pa prokuži sisteme na kamperima ima pun kufer objasnjenja na Njemackom...

recimo za pocetak evo kako to naši susjedi Italijani :whistle: Per esempio signore come uso del camper :dance: riješavaju...ti si bivši Istrijan pa vjerujem da se sjećaš ponesto Talijanskoga ....zguzi signora....zguzi....kada je straga gurneš u Standi....ili Coopu-u
https://www.youtube.com/watch?v=e0_UsZDQQAY

https://www.youtube.com/watch?v=e0_UsZDQQAY


Vrh
   
PostPostano: 12 vel 2017 22:51 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Sto se tice detalja oko struje imas pod temom malo o struji a mislim da smo tamo i pisali dosta o tipovima grijanja....zahvaljujuci nasemu mornaru.
Uglavnom ako nemas stalni 220V prikljucak za kampera tada ideja nema smisla...ako nemas gdje prazniti fekalije tada ni to nema smisla ....ako nemaš gdje punit vodu tada je ideja za cjelogodisnji boravak u kamperu postaje samo jedna neostvarena želja. Po mome misljenju jedan takav životni stil si može priuštiti netko tko može bit na nekome kamp placu po 12€ dnevno iliti 350€ mjesecno! Ne zaboravi da ti kamp placi imaju struju 1€ mislim za 3 sata ili manje....ide na žeton. Ali se tamo može praznit tank fekalije i sive vode.....recimo u Italiji ako ti karabinjeri nađu i kapljicu vode ispod kampera placaš kaznu! Dakle ako ideš na plinsko ili webasto grijanje to ce zimi doci oko još 150€ uz uvjet da imas struju stalno na dan sveukupno 500€....Neki mi dan taksist u Hamburgu govori da za 12 sati dnevno mjesecno dobije 2000€, dakle stvar teoretski drži vodu. Mislim da bi bila dobra ideja da sa vlasnikom steilplatza pokusas dodogor da ti obzirom na stalni boravak dade neki popust na struju....pa bi sve to skupa pomalo doslo na svoje.....


Onaj knaus treci po redu ti je nabolji jer imas sve ono sto sam prethodno opisao. Dakle lijepi veliki pristoni bračni krevet odozada ispod kojega je pristojna garaža u koju stane sve sto smo naveli. Dnevni dio je odvojen od kuhinje samo treba jedan lijepi ugodan kauc ili fotelja iz kojega ces na miru gledat u TV.

Sto se izolacije tice ta ti je stvar važna u kombija koji se moraju izolirat dok kod profesionalnoga Knausa to je standardna oprema i oko nje se ne brigaj.....
Najvaznija ti je podnica da je zdrava i ne smije bit zamaskirana, podnica je srce nadogradnje u kamperu ....laganim kuckanjem po citavoj oplati izvana i iznutra provjeri da li ima truleži, koja ce se odazvati muklim udarcem za razliku od zdravoga zvonkoga dijela...posebno se pazi krova jer ako on ne drži sva se voda cijedi na dolje i radi ogromne stete na drvenoj konstrukciji...ako su prozori tj brtvljenje lose i tuda ulazi voda....zapamti voda ti je glavni neprijetelj a rjesenje je silikoniranje ...to imas sve pod kupnja kampera...cak i snaziv sikaflexa....

Kampera pregledaj nakon kise gdje ces odmah osjetit miris vlage ili tragove eventualnog propustanja vode a to su zatamnjene povrsine i obicno napuhane plohe...ali kuckanje je nabolje...

Sto se opreme tice pregledaj frizider da radi na sva tri pogona tu smo govorili kod "malo o struji"a imas i pod "grijanje" topicom...a provjeri mu i grijenje te toplu vodu uglavnom procitaj sve teme pod kamperima pa ces naci dovoljno napisanoga materijala o svemu ....

uostalom to je Deutschland i oni te nece preveslat oko kupovine kampera posebno ako je u pitanju ovlasteni prodavac koji ce ti dati i garanciju a možda cak i servis,on svakako drži do sebe i ne prodaje kramu...cuvaj se gore privatnih ..jer i u NJemackoj ima sve manje <NJemaca, a oni koji su preostali su polako prešli na Balkanski mentalitet--- ,ipak :handgestures-thumbup: ,,švabe su to :greetings-wavingyellow: nije ti to Balkan pa Mujo prodaje kampera...sretan da se ga riješi a sa ciljem da ga sto povoljnije proda...a ni na Metisu ga nece da mu ga uzmu...

ovo ti je stranica u kojoj ces naci kamp mjesta...na zalost hanofer je rijetka ptica...ali ima... :handgestures-thumbup:
http://www.campercontact.com/en/germany.aspx?map=1

konkrektno ovaj bi bio za tebe...8€ dnevno sa full time strujom...lik ce bit presretan kada bis mu g apopunio 365 dana u godini...
http://www.campercontact.com/en/germany ... izinische-
hochschule.aspx

ili ovaj kamp po 24€ ....+3€ struja mjesecno 810€....ali imas full komfor ....365 dana u godini

http://www.campercontact.com/en/germany ... r-see.aspx


ako ti ovi linkovi ne rado onda povecaj pa nadji hanover i placeve i komentare sto je najvažnije...

Naime koliko sam skužio ti želis kampera da samo živiš u njemu dok su putovanja za sada vjerojatno sekundarno pitanje...ako je to onda ce to biti mnogo komplikovano,,,,ako je Hanofer u pitanju...ali "E pour si move".....reče čovijek prije smaknuca....stoga ako si tako odlucio ovo su ti opcije...idi na You tube pa prokuži sisteme na kamperima ima pun kufer objasnjenja i na Njemackom...

recimo za pocetak evo kako to naši susjedi Italijani :whistle: Per esempio signore come uso del camper :dance: riješavaju...ti si bivši Istrijan pa vjerujem da se sjećaš ponesto Talijanskoga ....zguzi signora....zguzi....kada je straga gurneš u Standi....ili Coopu-u
https://www.youtube.com/watch?v=e0_UsZDQQAY

Ali znaj jednu stvar :hand: da si sada u itekako delikatnoj situaciji :think: i triba stat na balun i dobro promislit kako i što dalje jer triba sačekat da se taj lom i krš kompletno zaustavi i nastupi tišina....i onda se dignut iz pepela pa otrest glavu i hladnom glavom razmiislit kako dalje...osobno mislim da baš kamper i nije ponajbolja opcija ponajviše jer nemas nekoga iskustva i strah me da citavi projekat ne bio debakl :crying-yellow: .....stoga onako kao muškarac muškarcu.. :obscene-drinkingcheers: .iznajmi kampera na vikend i vidi kako to ide da se ne zaje. :clap: ...ali najprije sredi ove resurse za kampera :-W jer triba najprije napravit gnijezdo pa tek onda dopeljati kampera.. :banana-dance: ..sve drugo nema smisla... :handgestures-thumbdown: ..i moj ujak rekoh živi u kampu ...godinama jer se i on rastao od žene. :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup: ...najprije je bio u stacionar prikolici a sada je u mobilnoj velikoj kući..sva djeca mu dolaze u Hrvatsku u rodno mjesto gdje su cak kupili i kuce za vikend i svi naucili govoriti Hrvatski...i svi ga vole...nevjerojatno... :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup: ..dakle nisi usamljeni slucaj.... :handgestures-thumbup: a to je dobro!

Dakle pod broj 1 iznajmi onakvoga knausa i vidi da li je to to!----Prvi korak...


Vrh
   
PostPostano: 12 vel 2017 23:24 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 12 lip 2013 13:23
Postovi: 324
S obzirom na zahtjev da je u gradu ili u blizini, razmisli o nekoj stealth varijanti koja ne izgleda kao kamper!
S tim se da bez problema prošvercat na nekom kvartovskom parkingu. Učlani se u teretane na željenim lokacijama, radi obavljanja higijenskih potreba. Vježbanje neobavezno.

_________________
Super zabava za kućne vozače - http://superauti.com


Vrh
   
PostPostano: 14 vel 2017 13:12 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 11 vel 2017 10:12
Postovi: 13
Malo u gužvi.
Javim se kad stignem.
Sve pročitao. Super.
Jako sam zadovoljan vašom pomoći.
Čujemo se kad uspijem.
Lijep pozdrav svima vama


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 7 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 11 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan