Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 19:34.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 15 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 06 lip 2017 11:47 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 16 lip 2016 12:05
Postovi: 35
Gdje kupiti Ebercool Portable jer pokušavam mjesecima ali ništa. Informacije ne dolaze. Ima li netko adresu trgovine u kojoj to mogu nabaviti. Imamo stari kamper pa je teško staviti pravu klimu jer nema mjesta...

https://www.eberspaecher-reisemobile.de ... table.html

Spašavaj,
Željko


Vrh
   
PostPostano: 06 lip 2017 12:19 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
https://www.eberspaecher.com/en/nc/pres ... eater.html

Pošalji Anji direktan mail pa ce ti reč kako do produkta. Dugo vremena tražim ovo jer smo istu stvar imali i 2000 godine kada nas je u panami na onoj paklenoj klimi doslovce spasila....nešto sam slično vidio i u Pevecu ali je bilo prejako (preko 2 kw) a i u Pevecu iz principa ne kupujem jer sve što sam tamo kupio je bilo šrot roba....

Dakle Anja i mail pa ćemo vidit cijenu .....jako zainteresiran.....jer umjesto plinske boce ide agregar koji pogoni ovu stvar u vožnji....

Željko sve su oči uperene u tebe...samo je nešto cijena poveća ali...

http://www.ebay.de/itm/Eberspacher-Eber ... 1559455765


Vrh
   
PostPostano: 06 lip 2017 12:53 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 16 lip 2016 12:05
Postovi: 35
Hvala! Na tu adresu sam poslao mail i dobio odgovor da treba pitati http://www.klimamobil.hr/ ili http://www.termobil.hr/home/?l=hrv. Poslao sam upite pa ćeme da vidime. Inače nisam mogao kupiti u Njemačkoj jer me svaki trgovac tražio prebivalište u Njemačkoj i nisu htjeli nikakav predujam čak niti cijeli iznos. Pa sam se vratio tu gdje mi je mjesto.


Vrh
   
PostPostano: 06 lip 2017 12:59 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Doma je najljepše!


Vrh
   
PostPostano: 06 lip 2017 13:12 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
pa šta nemaš nekoga rođaka u Njemačkoj da ti on kupi i pošalje poštom doma?


Vrh
   
PostPostano: 06 lip 2017 13:29 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 16 lip 2016 12:05
Postovi: 35
Vjerovao ili ne, nemam!


Vrh
   
PostPostano: 06 lip 2017 13:55 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Željko je napisao/la:
Vjerovao ili ne, nemam!


Biolozi to zovu endemom!


Vrh
   
PostPostano: 06 lip 2017 14:05 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Željko je napisao/la:
Imamo stari kamper pa je teško staviti pravu klimu jer nema mjesta...


Šta se vozi? Napiši štogod u temi "Garaža članova"...


Vrh
   
PostPostano: 07 lip 2017 00:05 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 25 ruj 2016 03:07
Postovi: 29
Imao sam i ja sličan problem kad sam prošle godine kupovao neki preklopni bicikl iz Njemačke (u stvarnosti kinesko smeće koje samo lijepo izgleda). Prvo nisu htjeli dostavljati izvan Njemačke, pa kad sam im bio dosadan, dobio sam neku ponudu koja mi je pojela cijenu bicikla. Pa sam riješio problem na ovaj način: preko blabla-cara sam došao do čovjeka koji jednom tjedno vozi putnički kombi na relaciji Njemačka-Zagreb, pa smo se lako uspjeli "dogovoriti" na obostrano zadovoljstvo da mi usput dopremi 2 bicikla. Vjerujem da bi se tako i klima mogla dopremit.

Ja sam bio kemijao sa nekom manjom mobilnom klimom "Tristar" 1.1 kW na 220V u svojoj kampici prošlo ljeto, pa sam ostao razočaran. Efekt je bio da je samo u području direktnog puhanja hladila, a u kampici je bila jednaka temperatura sa i bez klime tj nije ju uspjela rashladiti. Vjerojatno bi neka jača klima uspjela odraditi posao kako treba ili da je kampica bolje toplinski izolirana ili u hladovini. Ne vjerujem baš u učinak ove klime 12V x 5A = 60 W, kad se ni moja mobilna klima od 1100 W nije proslavila.


Vrh
   
PostPostano: 07 lip 2017 00:45 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Rapido je napisao/la:
Ja sam bio kemijao sa nekom manjom mobilnom klimom "Tristar" 1.1 kW na 220V u svojoj kampici prošlo ljeto, pa sam ostao razočaran. Efekt je bio da je samo u području direktnog puhanja hladila, a u kampici je bila jednaka temperatura sa i bez klime tj nije ju uspjela rashladiti. Vjerojatno bi neka jača klima uspjela odraditi posao kako treba ili da je kampica bolje toplinski izolirana ili u hladovini. Ne vjerujem baš u učinak ove klime 12V x 5A = 60 W, kad se ni moja mobilna klima od 1100 W nije proslavila.


Ako nije bilo nekog učinka s klimom od 1,1 kW, onda ove male zaista nemaju šanse.
Bolje se za te novce hladiti pivom! =))


Vrh
   
PostPostano: 07 lip 2017 07:15 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 16 lip 2016 12:05
Postovi: 35
Rapido je napisao/la:
Imao sam i ja sličan problem kad sam prošle godine kupovao neki preklopni bicikl iz Njemačke (u stvarnosti kinesko smeće koje samo lijepo izgleda). Prvo nisu htjeli dostavljati izvan Njemačke, pa kad sam im bio dosadan, dobio sam neku ponudu koja mi je pojela cijenu bicikla. Pa sam riješio problem na ovaj način: preko blabla-cara sam došao do čovjeka koji jednom tjedno vozi putnički kombi na relaciji Njemačka-Zagreb, pa smo se lako uspjeli "dogovoriti" na obostrano zadovoljstvo da mi usput dopremi 2 bicikla. Vjerujem da bi se tako i klima mogla dopremit.

Ja sam bio kemijao sa nekom manjom mobilnom klimom "Tristar" 1.1 kW na 220V u svojoj kampici prošlo ljeto, pa sam ostao razočaran. Efekt je bio da je samo u području direktnog puhanja hladila, a u kampici je bila jednaka temperatura sa i bez klime tj nije ju uspjela rashladiti. Vjerojatno bi neka jača klima uspjela odraditi posao kako treba ili da je kampica bolje toplinski izolirana ili u hladovini. Ne vjerujem baš u učinak ove klime 12V x 5A = 60 W, kad se ni moja mobilna klima od 1100 W nije proslavila.


Lijepo je pročitati i sačuvati lovu... Hvala na savjetu. Kad sam malo bolje pročital tehničke podatke skužil sam (kaj je marketing sakril) da su oni računali na klimu kad koristi 220V.


Vrh
   
PostPostano: 07 lip 2017 07:16 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 16 lip 2016 12:05
Postovi: 35
Panonski mornar je napisao/la:
Rapido je napisao/la:
Ja sam bio kemijao sa nekom manjom mobilnom klimom "Tristar" 1.1 kW na 220V u svojoj kampici prošlo ljeto, pa sam ostao razočaran. Efekt je bio da je samo u području direktnog puhanja hladila, a u kampici je bila jednaka temperatura sa i bez klime tj nije ju uspjela rashladiti. Vjerojatno bi neka jača klima uspjela odraditi posao kako treba ili da je kampica bolje toplinski izolirana ili u hladovini. Ne vjerujem baš u učinak ove klime 12V x 5A = 60 W, kad se ni moja mobilna klima od 1100 W nije proslavila.


Ako nije bilo nekog učinka s klimom od 1,1 kW, onda ove male zaista nemaju šanse.
Bolje se za te novce hladiti pivom! =))


To je jedan od boljih savjeta koje sam dobil !!!


Vrh
   
PostPostano: 07 lip 2017 10:15 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Eto ga, riješili smo i problem klimatizacije.
Znači hladna piva i kakva debela hladovina!
I veselo... :obscene-drinkingcheers:
Ako bude :obscene-drinkingbuddies: znači da smo pretjerali s hlađenjem i da treba smanjiti! =))


Vrh
   
PostPostano: 07 lip 2017 11:57 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
A pazie ovo:

Kad sam kupovao kampera kaže čovjek znate imate i malu klimu unutra. Ali kako ja pregledavao sve pa zaboravio na tu klimu reko vjerujem mu na riječ valjda je negdje unutra. i tako otišli mi svi kod bilježnika nakon bilježnika na pivu a auto ostao u dvorištu. kada isplatili i dobili potvrdu bilježnika ode ja doma.....došao doma ali klimi niti traga niti glasa, izgleda njegova žena koja se pojavila odnikuda kada smo se vratili od bilježnika spremila klimu u međuvremenu.... i tako osta je bez klime.....doduše ima ventilator na krovnom prozoru


Vrh
   
PostPostano: 07 lip 2017 22:00 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 25 ruj 2016 03:07
Postovi: 29
Ja sam bio potrošio 1000 kn na ovu klimu 1.1 kw i još sam je morao cijelu raskopat jer se zagrijavala toliko da je grijala kao radijator osim što je puhala hladno. Riješio sam to nekim sustavom samohlađenja (detalji na upit) i sad ne grije nikud osim na predviđeni ispuh vručine, a puše hladno. Koliko se tek hladne pive moglo kupit za 1000 kn. Još sam izrezao i rupe na kampici za tu klimu (uradak se vidi u "garaži članova")

Inače sam bio došao na ideju sklepat klimu čiji kompresor bi se pogonio četverotaktnim benzinskim motorićem na plin umjesto motorom na struju. Kojeg bi trebalo dobro stišat hrpom prigušivača na usisu i auspuhu da ne buči. Tako bi bio svoj gazda i ne bi ovisio o nekoj struji iz kampa niti dodatnim nametima za struju i klimu. Ali nemam vremena za dodatne hobije. Ako netko vidi negdje neku tvorničku klimu koja radi na lož-ulje, plavi dizel ili plin nek se javi. Ne računam sistem da auto ili kamper rade u leru i teraju klimu.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 15 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan