Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 29 ožu 2024 02:25.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 11 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 02 vel 2022 10:41 
Offline
trudi se
Avatar

Pridružen/a: 31 sij 2022 13:25
Postovi: 8
Lokacija: Varazdin
Zdravo svima, evo jos jednog entuzijasta koji gleda one fensi prerade i milenijal youtube klipove i zeli da se otisne u tu avanturu ( ne toliko fensi ) a :)

Neki novceki su tu, trenutno sam u trazenju kombija pa me prvo muci jedno pitanje ako neko moze da pomogne za pocetak.

Dali je atest putnickog kombija razlicit od atesta teretnog? :-??


Vrh
   
PostPostano: 03 vel 2022 08:16 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Nisam se raspitivao i nisam radio takve stvari, ali logika mi kaže da ne bi trebalo biti razlike. Vjerovatno treba malo više pažnje obratiti ako će se dodavati dodatna sjedala u teretni kombi, na to kako će biti učvršćena i opremljenost odgovarajućim pojasevima, iako bi se o tome vjerovatno trebalo razmišljati i u putničkom kombiju ako bi se radila promjena položaja stražnjih sjedala.


Vrh
   
PostPostano: 03 vel 2022 10:51 
Offline
trudi se
Avatar

Pridružen/a: 31 sij 2022 13:25
Postovi: 8
Lokacija: Varazdin
tnx na odgovoru, svakako koji god kombi da dode, bit ce registriran (atestiran) ne znam kako se tocno izraziti na 3 osobe. Svakako javljam, ovaj vikend se ide gledat par kombija pa se nadam da je jedan od njih taj :handgestures-fingerscrossed:


Vrh
   
PostPostano: 04 vel 2022 08:11 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
ja znam samo da kada sam zbrajao da nisam siguran da je isplativo.... sve to je priručno i može se koristiti ali u tome svemu meni fali uvijek po nešto... ili se štedi na opremi ili se kupuju kombiji s kojima se ne bih usudio za Nordkapp, za Kapadokyu i slično... za lokalno do mora i nazad bolje je onda i jeftinije kupiti neki složeni kamper iz 80-tih ili 90-tih...

osobno iz putovanja kombijem kada smo ga presložili minimalistički znam da mi je falio wc i najviše tuš - tako da bez to dvoje ne bih želio imati... netko kaže tuš vanjski se složi... OK? ali što u veljači onda jer ja ne želim imati kombi/kamper samo za ljeto...

uglavnom kombi koji sam ja gledao mora imati visinu za stajanje... ne zaboraviti da se na taj pod diže još 10-15 cm visine jer će ispod razne cijevi i štošta ići... radije bih imao krevet uzduž kombija nego po širini itd. itd.

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 04 vel 2022 09:05 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Moje je mišljenje, da ako čovjek hoće da ima punu funkcionalnost i još ako hoće da to izgleda koliko toliko kao kupovni kamper onda nema isplativosti u slaganju, nego je bolje kupiti gotovi proizvod.
Ali ako čovjeka zadovoljava kombi u kojem neće imati sav komfor kao u tvorničkom kamperu, onda može biti isplativo samostalno slaganje.
Naravno kod odabira kombija treba biti pažljiv radi slobodne visine prostora, a i kod samog rasporeda treba voditi pažnju na dužinu kreveta ako se stavlja poprečno krevet jer to prolazi samo kod ljudi koji su niski rastom.


Vrh
   
PostPostano: 04 vel 2022 16:29 
Offline
trudi se
Avatar

Pridružen/a: 31 sij 2022 13:25
Postovi: 8
Lokacija: Varazdin
Hvala svakako na savjetima ipak ste vi iskusni u ovome tako da ce svakako vasih savjeta i iskustava trebati.

U planu je svakako kombi u kojem se moze stajati, i imam srecu da tata eto moze svasta napraviti a naravno od nekoga ko je kampovao sa satorom i ovo ne luksuznog lima bude bilo dovoljno.

Sutra je dosao momenat da se ode vidjeti kombi tako da javljam svakako :obscene-drinkingcheers:


Vrh
   
PostPostano: 07 vel 2022 08:56 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Nismo mi baš nešto iskusni oko toga, samo smo puno vremena potrošili na razmišljanje oko tih stvari! :)


Vrh
   
PostPostano: 07 vel 2022 13:01 
Offline
trudi se
Avatar

Pridružen/a: 31 sij 2022 13:25
Postovi: 8
Lokacija: Varazdin
bajki je napisao/la:
Nismo mi baš nešto iskusni oko toga, samo smo puno vremena potrošili na razmišljanje oko tih stvari! :)

Pridruzujem se ovom vremenu potrosenom na razmisljanje kako sta, gdje i kako :obscene-drinkingcheers:

Sad ce toga biti jos i vise, Kombi je kupljen.

FORD TRANSIT 2010 godiste s povisenim krovom, ima tu nesto opreme, limarijski u dobrom stanju, sad ce provesti par dana kod striceka mehanicara da ga se pripremi za siguran rad

:auto-mysterymachine: https://ibb.co/56T8Jxm


Vrh
   
PostPostano: 07 vel 2022 14:57 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
:handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 21 vel 2022 12:44 
Offline
trudi se
Avatar

Pridružen/a: 31 sij 2022 13:25
Postovi: 8
Lokacija: Varazdin
ovaj vikend se je krenulo sa radovima i prvi na red dosao je krovni prozor.

Krov se je nabavio u meridian shopu, dostava za 3 dana,sve super. Prozor je Dometic Mini Heky

slika

slika

slika


Vrh
   
PostPostano: 23 vel 2022 17:05 
Offline
trudi se
Avatar

Pridružen/a: 31 sij 2022 13:25
Postovi: 8
Lokacija: Varazdin
Danas je na red dosao i bocni prozor. Odluka je pala na https://www.mixi-caravaning.si/p540-667 ... -rw-motion

slika
slika
slika


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 11 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 15 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan