Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 29 ožu 2024 04:13.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 3 posta ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 17 sij 2022 10:13 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 09 ruj 2019 14:56
Postovi: 158
Lokacija: Rijeka
Na otvoru ispod Truma grijalice, tamo gdje je "ulazi" u pod, na mom se kamperu nalazi poklopac. Vratašca koja se otvaraju i zatvaraju ručicom dostupnom s lijeve strane vozila, ispod poda. Radi se o metalnom poklopcu koji, koliko sam uspio vidjeti, ima dva položaja - zatvoreno i otvoreno pod nekih 45 stupnjeva. Prekjučer sam shvatio što je taj poklopac zapravo, vidio sam ga još prije ali nisam znao što je i nisam dirao pa onda zaboravio. Stavio sam ga u otvoreni položaj. Peć je i prije radila a sad mi se čini da grije još bolje. Ne znam čemu to služi - zimski i ljetni položaj? Zatvoreno kad se peć ne koristi? Ima li još netko tako nešto na svom kamperu?


Vrh
   
PostPostano: 27 sij 2022 22:14 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
U principu to ti kao i kod fiće ako se sjećaš one metalne klapne ispod kilera. Ljeti bi se otvoriula a zimi zatvorila glede poboljšanja strujanja hladnog - toplog zraka, Prioncip je isti i kod kampera recimo kod friža jer da bi se frižider tj njegov isparivač bolje hladio potreban je dobar propuh. Neki čak ugrađuju dopunske ventilatore. Zimi se ova rešetka kako ulazi dosta hladnog zraka mora dopunski zatvorit specijalnim dodatkom koji je moguće kupit u mixi carravniang - https://www.mixi-caravaning.si/c709/dod ... ..prošaraj po stranici pa ćeš vjerojatno i za svoj slučaj - ztj - grijalicu pronać taj dopunski dodatak koji je potrebno zimi zatvarat jer vjerojatnoi vodi ka frižideru prepostavljam


Vrh
   
PostPostano: 28 sij 2022 15:22 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 09 ruj 2019 14:56
Postovi: 158
Lokacija: Rijeka
Ne, ne, tu Truma grijalica uzima zrak. Mislim baš obrnuto, po zimi se otvori a po ljeti, kad ne treba, zatvori. Valjda da životinjice ne bi njuškale? Hm.
Stavio bih slike, ali ....?


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 3 posta ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan