Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 11:53.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 6 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 03 sij 2019 16:38 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 03 sij 2019 16:19
Postovi: 3
Pozdrav,
trebam pomoć. Kupio sam Rimor Brig 648 na Ford Transitu 2,5 TD iz 1994. godine. Nemam pojma kako funkcionira struja na njemu. Ima akumulator za paljenje motora, akumulator za funkcije, te iza sjedala vozča nalazi se jedna kutija iz koje izlaze kablovi prema akumulatoru za funkcije. Na krovu su solarni paneli koji, čini mi se, uvijek krcaju samo akumulator funkcija. Na komandama panela nalazi se jedna veća sklopka 1-0-2, za koju ne znam čemu služi. Kada se kamper priključi na vanjsko napajanje 220 V, da li je potrebno prije toga prebaciti kakve prekidače? Također, Da li se preko napajanja 220 V mogu puniti akumulatori? Molim ako netko ima sličan model kampera da mi se javi sa informacijama. Hvala


Vrh
   
PostPostano: 03 sij 2019 19:34 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 07 srp 2015 12:30
Postovi: 116
Prije svega, dobro došao :clap: :dance:

--->

Ako je sve originalno složeno tada bi se sve trebalo ponašati automatski na način da:

- kad radi kamper pune se oba dva akumulatora s time da prioritet punjenja ima acu. od motora
- kad je prikopčan na 220, punjenje se obavlja isto opisano ili odmah oba dva (ovisno o releju)
- accu za kabinu se koristi isključivo za tu namjenu i ne bi se smjelo desiti da potrošnja iz kabine ide is startnog akumulatora (logično zašto)

No, ono što mene zbunjuje su solari na krovu i sklopka 0-1-2 jer mislim da je tu riječ o nekoj homemade nadogradnji.

Naime, ja imam upravo takvu sklopku ali zato što imam poseban solarni sustav (3 panela *100 W) sa dodatnim acu (2*175 Ah) te inverter s 12 na 220 volti pa mi ta sklopka služi za određivanje da li 220V koje koristim u kamperu (frižider, TV, laptop i sl) dolazi iz invertera (solarni sustav) ili iz mreže (kamp).

Eto...


Vrh
   
PostPostano: 03 sij 2019 19:43 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 03 sij 2019 16:19
Postovi: 3
Zahvaljujem na dobrodošlici i informacijama.
Vjerujem da se radi o ugradnji solara u vlastitoj izradi.
Najbitnije mi je da li treba prebacti kakvu sklopku prije priključenja na vanjski 220 V?
Hvala


Vrh
   
PostPostano: 21 vel 2019 16:13 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 07 vel 2019 18:24
Postovi: 2
Neznam dali da otvaram novu temu ili da nadopišem na ovu Želim urediti struju u kombiju u kojem mislimo kampirati Imamo VW T5 25 TDI 2007 god., u planu je frižider s kompresorom, multimedija 2 din preko koje bi gledali filmove na lcd ekranu, eventualno pumpa za vodu za tuširanje i slušanje muzike.

Kako da koncipiram struju u kombiju? Da kupim još jednu bateriju? Kakvu bateriju? Dali ići na solarni panel?

Spašavajte savjetom i ko da mi to projektira i ugradi u Zagrebu?

Hvala veliko ekipa!!


Vrh
   
PostPostano: 25 vel 2019 13:06 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 07 vel 2019 18:24
Postovi: 2
Da napomenem, dali treba nužno imati pored redovnog akumulatora još jedan u kabini za napajanje frižidera, pumpe i ostalog ako se struja koristi iz kampa? Dali tokom vožnje je dovoljan redovni akumulator da napaja frižider i ostalo?


Vrh
   
PostPostano: 25 vel 2019 23:45 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
https://adriacamps.com/kamp-servisi/

http://www.lkt-adria.com/onama.php

Da si ne kompliciraš situaciju vjerojatno će ti oni pomoći!


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 6 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan