Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 13:29.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 5 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 06 sij 2019 17:14 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 06 sij 2019 15:30
Postovi: 3
zanima me kako izgleda potvrda ,elektricara i plinaša koja se mora dostaviti na cvh nakon izvedenih radova
ako netko ima i kompletan tehnički opis prenamjene slobodno neka posalje na tonimarko3107@gmail.com
Hvalaaaa


Vrh
   
PostPostano: 08 sij 2019 18:03 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 06 sij 2019 15:30
Postovi: 3
nema nitko tko je radio ?


Vrh
   
PostPostano: 13 vel 2019 10:43 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
ima nešto "istrle"

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 13 vel 2019 18:00 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 07 vel 2019 00:25
Postovi: 2
Sad sam pricao sa cvh maksimir i oni su me uputili na Institut za vozila velika gorica di sam pricao sa informiranim covjekom.
Pitao sam za pravilnike, uputstva, norme.

Vozilo mora biti sukladno normi "ISO1646" koju treba kupiti kao dokument da bi se znalo sto ona opisuje. Ali kaze mi covijek da sve sto pise u normi da se po zdravom razumu i bolje napravi tako da nije norma bitna.

Za svaki element treba raditi tehnicku dokumentaciju, specefikacije sarafa, materijala, dimenzije i opise. Preporuka je da za svaki dio koji se krene raditi da se skupe certifikati i dokumentacija korištenih proizvoda, nacrt planiranog rjesenja, pa da oni to pogledaju, prek emaila, da li je po normi.

Obavezni elementi u kamperu su:
Stol i "stolice"
Lezaj - koji moze biti sklopljen stol i stolice
sanitarni cvor
sudoper
frizider
kuhalo
spremiste za osobne stvari
ventilacija na krovu
dobra rasvjeta
bocni prozori

wc i grijanje su neobavezni, a mislim da i struja.

Pitao sam za adaptere za rotirajuca sjedala - moraju imati certifikat za taj model vozila.
I sjedala moraju biti za osobno vozilo M1, da ne bi stavio sjedalo za autobus.

Za plin, navodno, nije potreban atest ako se radi o kupljenoj plinskoj boci spojenom kratkim crijevom na trosilo, samo ako su neke dulje instalacije. Bez obzira volio bi saznat tko radi atest plinskih instalacija u kamperima.

Raspitao sam se za atest struje. To bi mogao napraviti netko tko radi atest za sanitetska vozila, ali nije jasno kako solarija utjece na atest. Preporuka je slati upit Koncar institutu za elektrotehniku.

Ne znam koliko bi sve to kostalo na kraju i da li bi se isplatilo. Mozda bi se struja i solarija naknadno mogli metnut bez odobrenja. Volio bi imati certifikat za struju, em da minimiziram rizik od pozara, em da u slucaju pozara imam certifikat da nisam kriv.

Otvore i rupe mogu slobodno busiti, samo da se ne diraju elementi vezani za strukturu, sto npr u ivecu nije bitno jer ima sasiju.

I ne smije biti ostrih rubova unutra.


Vrh
   
PostPostano: 14 vel 2019 00:30 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Napravi osnovno najosnovnije pa prođi atest da dobiješ papire a onda kompletiraj i ugrađuj po želji. Na slijedećem tehničkom samo gledaju auto, meni u boravišnio prostor niti ne zavire. Sanitarni čvor može bit i obični kemijac - kutija, friž, sudoper i prozore kupuješ gotove sa certom. Za krevete pazi na nosivost. Sjedalice se ne moraju ni okretat pusti normalne pa poslije prerađuj.....uglavnom sa njima se moraš igrat mačke i miša jer te mogu tolko izludit da napustiš projekat. Dakle čim jednostavnije i uz stalni njihov nadzor. ovo si dobro napravio da se savjetovao na izvoru jer kontrolori na tehničkom poslikaju i pošalju a onda ovi iz CVH hebu mačku mater ....Mislim da u mixi caravaning daju certove za sve elemente ...uglavnom mora bit ona naljepnica sa CE dakle slikaš nalepku šalješ u CVH i pomalo se zabavljaš....Stoga ponekad bolje kupit neki već atestiran od nekog propalog motokrosiste ili kartingaša pa ga sredit za svoje potrebe.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 5 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan