Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 21:21.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 21 post ]  Stranica Prethodna 1 2
Autor/ica Poruka
PostPostano: 30 ruj 2019 22:24 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Ovo sa cijevima ti ide u USA i u EU nije primjenjivo. Eu kamperi imaju plastične kasete obično Thetford https://thetford-europe.com/it/it u biti je to obična plastična kanta prilagođena WC potrebama koju prazniš u za to predviđenim mjestima u kampovima a to su ti uglavnom WC-i s povečanim šoljama master ti je dao sliku. No na nekim benzinskim u EU imaš samo jedan trapezasti otvor gdje prazniš sve. Najprije ideš sa WC kasetom a onda sve to režentaš sa sivom vodom. Obično tada puniš i vodu u svoj tank - zato su na takvim mjestima neki vidjeli WC papir ako netko nije dobro isprao roštilj na šahti a za ispiranje imas obično i vodeni priključak. Varijacija na tu temu ima koliko hoćeš a izvedba ovisi o lokalcima. Uglavnom su ova dva principa na dnevnom redu. Ja to ponekada radim po balkanski pa na nekom usputnom pješčanom zaustavljalištu praznim sivu vodu ali pazim da me netko ne vidi a na autobahnu u klasičnom WC-u kasetu sa fekalijama. Ako me baš uhvati višak sive vode imam plastični bujol kao ono na starim kampicama pa iz tanka sive vode u bujol pa tako 10 do 20 puta u WC skoljku na autobahnu. Bitno je da ne PROLiJEŠ NIŠTA po podu jer za to ide u Italiji kazna. Idi na onaj moj putopis po Norveškoj iz 2017 i 2015 Engleska pa vidi kuda i kako sam sve praznio jer sam baš htio tu napomenuti da na tim jednosmjesečnim turama itekako se dobro istreniraš kako i gdje se rješavati otpada i kako i gdje punit frišku vodu. Za frišku vodu imam tri patenta ovisno o vodovodnom priključku. Računaj 4 osobe dnevno 100-150 litri vode a tank ima oko 200 litri. Tako da u kamp imam još dodatnih kanti za oko 100 tinjak litri ako prigusti....znam da sve to vuć sa sobom nema smisla ali smisao imaš kada ti prifali vode....Idi na moje postove i sve ce ti bit jasno.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 21 post ]  Stranica Prethodna 1 2

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan