Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 19 tra 2024 12:34.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 2 posta ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 27 stu 2019 21:40 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Odmah prilikom kupovine kampera jedan plinski gorionik na plinskoj ploči nikako da kada otpustim ventil da nastavi sa gorenjem. Mislio sam da je problem u termo ventilu koji drži plin otvorenim dok gorionik gori. Onda sam izgubio i drugi gorionik pa nije preostalo drugo nego sve rastavit i uočit problem.

Dakle ispod kuhinjske ploče nakon zatvaranja glavnog dovodnog ventila skida se cijevni dovodni priključak.

slika

Sam škaf je sa 4 vijka uhvaćen na radnu ploču

slika

Tada vam se otvara frižider …..nemojte dirati ovu gornju ploču na frižideru koja u stvari štiti od prodora hladnog zraka izvana u unutrašnjost kampera.

slika

o ovom dijelu u jednom drugom postu

Poklopac gorionika ima jako male vijke koji zapeku pa je potrebno bušenje ali samo jednog dok drugi ostane pa se poklopčić samo okrene u stranu kod servisiranja

slika

Nakon operacije bušenja stvar je sklonjena

slika

već na ovoj slici sve je jasno gdje leži zec

slika

Da bi došli do zeca moramo skinuti razvodnik plina tj gornji dio gorača a on je učvršćen vijcima za donji dio kućišta gorača. Na žalost ovdje elektro galvanska korozija između Al kućišta i čeličnog vijka stupa na scenu pa je to mission impossible - opet bušenje …

slika

Nakon bušenja glava vijaka stvar je jasna a vijci su stvar prošlosti

slika


Nakon čišćenja korozije dolazimo i do dizne koja propušta plin u gorač

slika

Na svu sreću mesingana dizna i Al kućište gorionika ne sudjeluju u igri el.galvanske korozija pa dizna ide lako van. Dizna je toliko začepljena da treba malom iglicom očistiti otvor.

slika


Povratak na početno fabričko stanje

slika


Na žalost donji dio gorača je očišćen a gornji isto ( ove nogice na slici) pa se pojavila zračnost između njih pa je bilo potrebno multi funkcionalnim alatom vijke odrezati i probušiti rupicu u kućištu u koju upada vijak sa gornje strane gorača što mi je oduzelo dosta vremena jer treba puno mjerenja i točan vijak. Drugi gorač nisam očistio pa je spoj između gornjeg i donjeg dijela čvrst i funkcionira bez bez vijaka....

slika

Nakon ove operacije na veselje moje supruge proradila sva tri gorača na plin!!!

Uzrok ovoj koroziji je najvjerojatnije SUŠILAC VLAGE kojeg sam držao u sudoperu i koji mi je korozijom probušio sudoper a izgleda da je imao i upliva na gorioniku. Naime na kampici stacionarki i nakon 30 godina gorači rade bez greške a sušilac ne stavljam!

Da se vratim na početak ako vam termo ventil slučajno ne drži plinski ventil otvorenim nakon početka gorenja (kada otpustite botun plin se gasi) vjerojatno dizna ne propušta dovoljno plina i ne zagrije dovoljno termo element koji onda zatvori dovod plina na gorač. Naime uloga ovog termo elementa je da u slučaju gašenja plamena na goraču odmah zatvara dovod plina i sprečava eksploziju.


Vrh
   
PostPostano: 28 stu 2019 20:04 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 26 vel 2012 18:34
Postovi: 264
:handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup:

_________________
https://www.youtube.com/channel/UCnzZugurTMgOPsDdVnKumYA


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 2 posta ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan