Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 19 tra 2024 13:51.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 9 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 02 srp 2021 10:42 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 09 ruj 2019 14:56
Postovi: 158
Lokacija: Rijeka
Kako vam frižideri izlaze na kraj s ovim vručinama? Mjerite li nekako temperaturu u unutrašnjosti?


Vrh
   
PostPostano: 02 srp 2021 14:22 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7230
Lokacija: Osijek
Obavezno rešetke dolje i kako bude! :whistle: :whistle:
Nemjerim temperaturu unutra.


Vrh
   
PostPostano: 02 srp 2021 14:45 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Bas sam prije par dana pitao forumase isto pitanje jer smo dosli u kamp, upalili ga i nakon pola dana nije ni poceo hladiti tako da smo se uplasili da je krepao. Nakon skidanja resetki i prve noci dosao je k sebi i sada radi ok iako se to ne moze mjeriti s kompresorskim fridzom pri ovim temperaturama.
Planiram staviti nekakve ventilatore prvom prilikom, Brunner ima zgodan komplet sa regulatorom ili mozda i sam nesto slozim ali nesto cu morati rijesiti za iducu sezonu.


Vrh
   
PostPostano: 02 srp 2021 14:56 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 09 ruj 2019 14:56
Postovi: 158
Lokacija: Rijeka
Imam instalirane ventilatore, dva komada, sa senzorom temperature. Može se staviti na of, Auto ili Man. Na Auto se ventilatori pale na prvu brzinu na temperaturama 28-35, da se podesiti potenciometrom. Preko 50 pali se druga brzina. Na Man su ventilatori stalno uključeni na višoj brzini.
Na temperaturama poput ovih, 35 i više, frižider bi uspio hladiti negdje do 12 stupnjeva, bez obzira na postavke ventilatora, a po noći do 4. Neki dan sam slučajno ugasio ventilatore i tad se temperatura popela do 19. Skinuo sam rešetku koja je dosta "zatvorena" da provjerim rade li oba ventilatora. Rade. Ostavio sam tako neko vrijeme i bez rešetke temperatura oscilira od skoro -1 po noći do 9 po najvećoj vručini. Frižider je cijelo vrijeme bio prazan, siguran sam da bi s punim temperatura manje oscilirala.
Gornji otvor je dimenzija cca. 10x33cm.
Uglavnom, umjesto stare rešetke stavio sam drugu, znatno otvoreniju. Videt ću dalje kako će se sada nositi s vručinom ....
Plan je povećati otvor i staviti https://www.mixi-caravaning.si/p709-845 ... sisod-103l


Vrh
   
PostPostano: 02 srp 2021 15:37 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
@Sinisa koje ventilatore imas i gdje si ih nabavio?
Steta sto jako malo proizvodjaca ugradjuje klasicne frizidere... Mi smo vec gledali da zamjenimu nasu kampicu za Weinsberg CaraCito koja je potpuno na struju (el. ploca, klima i kompresorski fridge) ali nam se na kraju ne svidja pa smo odustali od ideje.


Vrh
   
PostPostano: 02 srp 2021 16:00 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 09 ruj 2019 14:56
Postovi: 158
Lokacija: Rijeka
MoschuS je napisao/la:
@Sinisa koje ventilatore imas i gdje si ih nabavio?
Steta sto jako malo proizvodjaca ugradjuje klasicne frizidere... Mi smo vec gledali da zamjenimu nasu kampicu za Weinsberg CaraCito koja je potpuno na struju (el. ploca, klima i kompresorski fridge) ali nam se na kraju ne svidja pa smo odustali od ideje.


Ovaj https://www.cbe.it/en/refrigerator-fans/
P292
Mislim, sudeći po ostatku godine, da će mi ovaj moj stari Electrolux dobro hladiti sad s ovom otvorenijom maskom a pogotovo kad proširim otvor i stavim onu Dometic rešetku. Razmišljam i o još jednom dodatnom ventilatoru, to je bar dostupno, 30-40 kn oni za PC napajanja :)
Inače, i ja sam razmišljao o nekom kompresorksom frižideru i inverteru.


Vrh
   
PostPostano: 05 srp 2021 07:28 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7230
Lokacija: Osijek
MoschuS je napisao/la:
Steta sto jako malo proizvodjaca ugradjuje klasicne frizidere... Mi smo vec gledali da zamjenimu nasu kampicu za Weinsberg CaraCito koja je potpuno na struju (el. ploca, klima i kompresorski fridge) ali nam se na kraju ne svidja pa smo odustali od ideje.


I ja tako nekada razmišljam, ali tada se odmah sjetim ljetovanja u kampu Šibuljina, kada frižider preko dana nije htio na struju zbog niskog napona, a on pun. Sva sreća pa ima opciju na plin pa sam ga cijelo ljetovanje ostavio da radi na plin i nema više problema! :whistle:


Vrh
   
PostPostano: 28 srp 2021 13:13 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
bajki je napisao/la:
I ja tako nekada razmišljam, ali tada se odmah sjetim ljetovanja u kampu Šibuljina, kada frižider preko dana nije htio na struju zbog niskog napona, a on pun. Sva sreća pa ima opciju na plin pa sam ga cijelo ljetovanje ostavio da radi na plin i nema više problema! :whistle:


nikad nisam imao problema u Šibuljini... a sa dvije prikolice sam tamo bio.... i sad kasnije poučen tvojom informacijom strah me otići s hobbyjem da nije poanta u ovom visokom frižideru... sad u BJ je radio ko šašav na struju spojen danima...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 29 srp 2021 14:54 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7230
Lokacija: Osijek
Nije problem u frižideru nego u lijevoj strani kampa gdje nedostaje ormarića, pa su preopterećeni. Još netko je potvrdio da je imao problem u tom dijelu kampa.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 9 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Majestic-12 [Bot] i 18 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan