Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 27 tra 2024 08:44.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 10 postova ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Fiat Ducato
PostPostano: 06 lis 2023 08:52 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 14 kol 2020 11:01
Postovi: 12
Pozdrav ekipa,
zanimaju me vaša iskustva. Gledam jedan kamper, Fiat ducato, 2001. Dobra je ponuda, ali me zanima što je s dijelovima i kakva je situacija s nabavom u slučaju da nešto kaže krc? Mislim na motor i podvozje, za ostalo mi je jasno.Fi


Vrh
   
 Naslov: Re: Fiat Ducato
PostPostano: 07 lis 2023 18:55 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
za te stare ducate još uvijek ima dijelova....

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
 Naslov: Re: Fiat Ducato
PostPostano: 08 lis 2023 17:26 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 14 kol 2020 11:01
Postovi: 12
Odlično, hvala na odgovoru, idem onda u realizaciju kupovine.


Vrh
   
 Naslov: Re: Fiat Ducato
PostPostano: 11 lis 2023 20:57 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
2006 godina 230 000 km, do sada kuplung lamela i obje poluosovine....servisiran u ivecu.....dijelovi dolaze bez problema ali ima puno modela i tipova tih dijelova pa ako radiš sam budi oprezan jer u servisu ako dođe krivo samo vrate..naime narucivali po broju šasije i opet dođe krivo i ne paše......inače ovi motori do 500 000 km bez problema,,,,


Vrh
   
 Naslov: Re: Fiat Ducato
PostPostano: 24 lis 2023 22:44 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 14 kol 2020 11:01
Postovi: 12
Evo da se javim, dovezao sam ga u Hrvatsku. Za sada je na privatnom zemljištu, neregistriran. Carina zafrkava, jer njima ne znače ništa slovenski dokumenti. Pa sad čekamo podatke od Autocommerca i dok se nešto dogodi... Kad bude sređeno, stavljam i slike :)


Vrh
   
 Naslov: Re: Fiat Ducato
PostPostano: 01 stu 2023 21:22 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Prošli tjedan i ja uvoz iz Slo.

Brate mili koji kreteni na carini i to xxxxxyyyy ispostavi......najprije krivo obavijeste stranku jer tumače zakon kako im paše o pravima uvoza, a onda mi ne mogu naći originalne dokumente, zagubili ih. Čekao pola sata da mi ih vrate. Kome ste ih dali pa jednoj starijoj krupnijoj dami....oh pa to je naša ŠEFICA.....e brate ako vam je taj lik šef pa kakvi su tek onda ostali bio je moj konačni odgovor. Bezobrazna, nekompetentna i na silu hoće tumačiti zakon kako joj paše samo da iskamći carinu.. Na kraju zvao Zagreb centralu dobio full informacije i onda im očitao finalnu konlekciju.....Dakle strpljenje zovi još nekoliko carinarnica da ti daju info da te ovi lokalci ne vuku za nos.

Ako ti Autocommerce ne može dat COC koji košta 19 euro i gotov je za 10 minuta preko maila onda moraš na homologaciju CVH a u ovom slučaju ti STP mora to obavit i obavjestit CVH.

Dakle ne odustaj forsiraj....zovi na sve strane jer to su sve skupa .....


Vrh
   
 Naslov: Re: Fiat Ducato
PostPostano: 03 stu 2023 10:27 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Navodno PPMV se može ubrzati za 2 sata ako ide preko e građanina


Vrh
   
 Naslov: Re: Fiat Ducato
PostPostano: 06 stu 2023 09:11 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Ja sam sve obavio preko e-građani.
Uopće nisam išao na carinu niti igdje. Slike slao na mail čovjeku, uplatnice i rješenja dobio preko e-građani i maila i riješio sve bezbolno.
Isto nisu priznali SLO potrdilo o sukladnosti nego samo morao preko Zavoda za mjeriteljstvo ishoditi rješenje za taj CO2. Ali i to je išlo brzo.
U biti su na taj papir prepisali slovenski podatak :)


Vrh
   
 Naslov: Re: Fiat Ducato
PostPostano: 01 pro 2023 17:57 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 14 kol 2020 11:01
Postovi: 12
Evo me napokon. Sve skupa mi je trajalo mjesec dana. Masa krivih informacija gdje sam unaprijed se osiguravao da prođe bezbolno. Nije.
Naravno, prvo sam prijavio ppmv preko e-građana. Drugo me jutro zove frajer, da što je to, da on ne zna koje je to vozilo. Da neka ja odradim homologaciju i da se javim. Izjava je bila da on hoće sliku WC-a inače nije kamper. Vozilo s mansardom. Ozbiljno? Pitam ga, koliko mu treba za izradu rješenja, s obzirom na probne, on odbrusi možda i tri tjedna, što ga ja maltretiram s njemu nevažnim stvarima. Nije to njegov problem. Ali, dobrih tjedan dana ranije sam tražio od zg carine da mi kažu postupak i traže li homologaciju. Dobio sam jasan odgovor ne. A ovaj traži. Javljam se opet zg, a onda mi se ponovno javlja gospon bahati, ali ovaj puta jako zabrinut kome sam ja slao mail. I daje mi šeficu jer s njom ću sada sve riješiti. Žena objašnjava da im nedostaje masa vozila, jer oni ne mogu prepisati iz prometne iz Slovenije. To treba biti službeni dokument iz Hrvatske. Dobro. Dogovorim se s njom da će od Autocommerca dobiti cijenu, pripremiri sve, javiti mi i da ja napravim homologaciju i za sat vremena imam i njihova privremena rješenja. Zove me nakon nekakvih 10ak dana da je sve spremno. Odlično. Riješim policu osiguranja i idem na tehnički. Prethodno sam i s njima provjerio je li sve čisto. Poslao mailom papire. Državni zavod za mjeriteljstvo, prometna, slovenska homologacija, ugovor, sve čisto, odgovaraju dođite po tablice. Na tehničkom zabava. Žena ne zna što upisati pod marku. Nigdje ne piše u dokumentima Fiat, a ona prvi puta čuje za McLouis koji je u papirima. Kažem, evo slika, evo u ugovoru. Ne znam ja što ste slikali i u ugovoru ste mogli napisati svašta. Pita kontrolora, on kaže isto, treba utvrditi koje je to vozilo. Kažem dajte probne tablice, za sat vremena sam tu i napravite što treba. A ne. Njihova je odgovornost i ne mogu oni krivotvoriti papire. Sad sam već bio polulud. Zovem carinu, šefica carine im objašnjava da ima papire od Autocommerca, da mogu pisati Fiat. Ništa od toga. Oni imaju kontrolu. Neka dođem na šlepu. Pitam tko će ga platiti... Pa dobro, ajde, gdje je kamper, slikat ćemo ga na toj lokaciji. E, super, tamo živi i kontrolor. Njemu će biti usput. Evo broja, nazovite ga sutra, sve ćemo mu reći što i kako treba. Zovem ga, drzak i bahat, kao što se tu komplicira, trebao sam na šlep. Njemu nitko ništa nije rekao. Javit će mi se kad bude imao vremena. I neka mu ja ostavim ključ od kampera. ne pada mi na pamet dati nepoznatoj osobi ključ. Čekam da se javi. I nakon dva dana puknem i odem na drugi tehnički, navečer, poslije posla. Kaže žena na šalteru, da vidim. Imate sve, koja je baza? Fiat. Ok, to pišem, a vi ćete sve ostalo riješiti prije registracije. I tako tablice služe samo tome da dođete k nama, i možete malo po Hrvatskoj. Evo tablica. Drugo jutro dolazim, pokreću postupak specifikacije jer nemam CoC, ali eto, zg ne radi da se to odmah složi, subota je. Ali ne mogu se žaliiti, čim je specifikacija bila gotova (5 dana), napravili su homologaciju jer imaju sve, pa se može na osnovi specifikacije. Odnesem na Carinu, doslovno sat vremena kasnije imam privremena rješenja, platim, pričekam dva dana da sam siguran da je vidljivo u sustavu. Nove tablice i tehnički bez ikakvih problema. Sve u svemu ovisi na koga se naleti i tko će izmišljati nrkakve gluposti što im treba. Carina ne priznaje slovensku prometnu za podatke. Tehnički je prepiše u svoju dokumentaciju. Carini je to ok i po tome računa. Isti podatci. Čemu specifikacija pa homologacija? Pa... Puno živaca je trebalo. Puno uvjeravanja je trebalo. Ali evo, rega je gore i spremni smo za prve praznike nekamo polako isprobati prvi puta kako izgleda par dana na kotačima. :)


Vrh
   
 Naslov: Re: Fiat Ducato
PostPostano: 04 pro 2023 08:52 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
Bome, i dalje treba imati jako dobre živce! :doh:

:handgestures-thumbup:


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 10 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 55 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan