Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 23:26.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 248 postova ]  Stranica Prethodna 1 ... 7 8 9 10 11 ... 13 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 11 vel 2015 08:03 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
vjeruj mi to djeci najmanje smeta... u mojoj kampici njihov krevet je 160x220 i nikad se nisu bunili...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 14 vel 2015 22:12 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Evo konačno za sve one koji žele vidjeti unutrašnje uređenje kamper -van-a tj da ne vire kao voajeri po kampovima,,,,te one koji žele to sami srediti. samo pazite jer ima dulje i kraće verzije auta,,,

mislim da je za početak jako dobro odabrati ono sto želimo unutra dakle vise /manje prostora / dica/ itd, tj dobiti dimenzije unutrašnjosti tovarnoga prostora 3,7-4 metra itd....
onda poc na parking da vidimo kako se to more parkirat jer maxi 6,3 m nema sanse jer tribaju 2 mjesta, dok oni od 5,9 tj 3,7 metra tovarnog prostora idu nekako tj mogu se ugurat...malo nos malo rit van ali ide nekako...
ako ne mislimo stalno u kampove tj ustediti recimo 2 dana po 50 eura pa tek treci u kamp, oprat robu, ispraznit / napunit tankove....itd ......tada teba mislit na dosta dodatne opreme solare, agregat itd.no o tome cu kaasnije tokom izrade...
....tada je ta duljina auta jaaako važna....
pa kada sve to rascistimo....onda odabiremo auto....
pazite svi ovi auti nisu full poviseni....i nijedan nema kreveta na spustanje sa stropa koji moze doc u toj verziji.....tako da onaj prostor straga se moze podignut i dobit ispod lijepi bunkercić....za spremu stola stolica rostilja i slicnog sto u svim ovim verzijama nisam vidio....

dakle kada smo rascistili da imamo dva odrasla i 2 teenagera, i da ne zelimo svaki dan u kamp.....tada se polako formira oblik van-a kojega moramo ciljati....tj produženi i povišeni do max 5,9 metara.....sa krevetima popreko, ako želimo vise komfora tada ide 6,3 metra 4 metra tovarni prostor... i kreveti uzdužno sa jednim lijepim boravisnim prostorom kao u kampici...

svakako pogledajte ovaj film
https://www.youtube.com/watch?v=T-h8ruMKBog

a onda kada se odlucite idemo na velicinu auta...
http://www.fiatprofessional.bg/models/d ... ch_Spe.pdf

e onda idemo na troškovnik....
http://www.mixi-caravaning.si/katalog/p ... 721#images

pa da vidimo za koliko imamo recimo relativno novi auto i sve NOVO....odnosno orjentir za polovnjaka....ne zaboravite dodati oko 30% na sve vaše planirane troskove sto sam uocio po svojim projektima...

gotove prozore od novih imaju jedino sprinteri i master....

kada bude sve gotovo tada je dobro napraviti ovakve testove konacnog uratka...- ovdje ima lipa slika kamo i kako smjestiti tank otpadne vode...
https://www.youtube.com/watch?v=9UOhZuf-N_o


Vrh
   
PostPostano: 15 vel 2015 18:23 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 04 sij 2012 22:08
Postovi: 1138
Lokacija: Samobor
Pozdrav,

Napkon sam ga poslikao i oprao pa u njuškalo stavio.
Ako netko želi nekl se javi,spreman za dogovor.
Ima raznih opcija,jedna od opcija je da ga registriram i atestiram na Vaše ime.
http://www.njuskalo.hr/kamperi/transporter-t5-povisen-izvrstan-pretvorbu-kamper-oglas-14437665


Vrh
   
PostPostano: 23 vel 2015 08:51 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
RI898 je napisao/la:
Bio na sajmu nautike u zgb iskljucivo zbog opreme koja je ista za kamping kao i za jahting....
ima kod nas u hrvatskoj jako puno trgovina koje se bave nautikom i preko kojih je moguce nabaviti dosti toga za kampere,
frižider, kuhalo , sudoper, wc, silikon, brtvila, prozore, elekticni dio - paneli inverteri ispravljaci gel aku...itd. prava mala riznica najvise sam posvetio vremena raspravi o kompresorskom frižideru tipo skrinje i njegovom napajanju koje mora trajat 3 dana....trose malo struje oko 1A na sat dakle oko 25 Ah dnevno ako je gel aku od 110A mogu izdržat 2 dana, zatim ide panel 200W koji mora dati dovoljno ampera za to napunit, zatim su mi ponudili da ce mi izraditi energetski proracun i ponuditi elemente, kao i zastitu baterije od auta tj odvajanje gel i startne baterije...itd....dometic, truma, sve ima kod nas, a cini mi se i cijene su povoljnije posebno ako se ide u kompletu narudzba za sve jer tada daju dosta popusta...no onih 5000 eura koje treba uloziti u kombi i dalje stoji ....i to debelo stoji.... a možda cak bude i premalo....no dosta dobrih ideja i proizvoda...


i na kraju onda 15000 eura dati nekome tko se bavi time da složi kako treba unutra i nije puno...

evo danas sam baš dobio ponudu za mail za novi kombi...
Citroen 35 L2H2 150 KS - 117000 kn + PDV

I kad zbrojiš jedno i drugo eto gajnc novog kampera za pristojne novce

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 23 vel 2015 08:55 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
I dalje stojim kod toga, da ako ideš u cjelokupnu preradu koja će imati sve kao i gotovi kamper, to onda nije isplativo, osim uštede u samom kombiju kojeg bi koristio rabljenog! Da ne govorimo to što sam napravim nikada nije kao ono iz tvornice!


Vrh
   
PostPostano: 23 vel 2015 23:48 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Bravo Zorane svaka cast na ovome projektu - toliko o koristenju kamp kucice kao bazi
http://www.scribd.com/doc/55541532/Samo ... nja#scribd


Vrh
   
PostPostano: 02 ožu 2015 19:32 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Vjerujem da se pitate koja je veličina kombija prihvatljiva a da se može bez problema parkirati na normalni parking?
odgovor je jednostavan, duljina 6 metara, a tovarnog prostora 3,7 kao na slici....
slika

slika

to bi bilo to...


Vrh
   
PostPostano: 02 ožu 2015 19:40 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
S time da mi ovaj tvoj parking izgleda dosta dugačko. Pogledaj koliko je Astra uvučena unutra! :-??


Vrh
   
PostPostano: 02 ožu 2015 23:48 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
i meni se cini dugacak parking. nas auto ima 5m i na dosta parkinga viri van, a na neka mjesta tu oko zgrade ga uopce ne parkiramo jer viri na
pol ceste i smeta


Vrh
   
PostPostano: 03 ožu 2015 08:22 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
na ovakvim parkinzima upravo gurneš "guzu" preko prevjesa malo... i moj "mali" kombi je 5,12 pa svud uvijek viri...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 23 lip 2015 23:12 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 21 lip 2012 16:31
Postovi: 687
Mercedes Vito camper :

https://www.youtube.com/watch?v=1lO6GUYp1K4

:greetings-wavingyellow: :greetings-wavingyellow:


Vrh
   
PostPostano: 01 srp 2015 18:53 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
I sada evo novog problema,
citam engleska putovanja po europi i uglavnom se svi slazu u jednom
kamper do 6 metri duljine placa skoro pa normalne cijene za trajekte i autoputeve, no preko 6 metri cijena ide 2 do 3 x gori....stoga kod kupnje oprez....

stariji bracni parovi englezi uglavnom idu sa malim kombijima....ispod 6 metri....

Statler je u pravu gurnes zadnji dio kombija preko trotoara i uguras se u pet metarski parking, jer norma je 5 metara a ovaj sa slike je 6 pa viri 1 metar van a korsa je 4 metra pa ima metar viska.....
dukata bez problema parkiram na ovakav parking samo poguram zadnji kraj na plocnik....a na javnom parkingu ide onaj metar prevjesa van...


Vrh
   
PostPostano: 08 ožu 2017 02:35 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 08 ožu 2017 01:59
Postovi: 27
Pozdrav svima.
Odlučila sam se registrirat budući da sam zapela na početku.
Pročitala sam sve forume i našla dosta informacija.


Ukratko da objasnim, kupujemo kombi za prenamjenu u kamper.
Ono sto sigurno znamo je da kupujemo Ducato uk dužine 5,413; 187 širok, 193 visok, 312 duž tovarnog prostora.

Kako radim u kampu već duži niz godina i imam prilike ici na nekoliko sajmova godišnje ove godine sam pronašla savršenstvo na sajmu u Stuttgartu i točno tih dimenzija. Imam slike i video i kad shvatim kako se ovdje postavlja stavit cu da svi vide( inače to savršenstvo dođe 40k eur). Naravno te novce nemamo.

Zato molim da me uputite, kako i gdje pronaci kombi točno tih dimenzija?
Na njuškalu i ostalim oglasima se ne spominju dimenzije, onda mora postojati neko ime tog modela( Npr sad bubam ducato 2.0 jtd 2007 godište)

Sto se tiče uređenja tu je sve poprilično jasno, nabava materijala , uređaja, nacrt i ostalo naravno zasad samo teorijski ali mislim da smo to shvatili sve.

Koje godište predlažete kao najbolje, kolika kilometraža ??
Planirano je potrošiti 6-7000 eur samo za vozilo.

Kamper bi se koristio za češća kratka vikend putovanja ( hrv slo ita...) te dvaput godišnje za veća i duža putovanja (Španjolska Portugal Maroko Afrika i samo nebo je granica) na principu -dođi vidi idi spavaj di stigneš. Za dvije osobe. Kraća putovanja ljeti a duža putovanja zimi.

Znaci suma sumarum- sta upisat u tražilicu koji model/ime da bih dobila ponude vozila tih dimenzija i prijedlozi za godište/ kilometražu koji se najviše isplati uzet.

Hvala unaprijed.


Vrh
   
PostPostano: 08 ožu 2017 08:28 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 12 lip 2013 13:23
Postovi: 324
Tražiš Ducato L2H2, 2007. i noviji.
Za tvoj budžet teško ispod 150-200000 km i 8 god.
Fiat je dosta na cijeni za razliku od blizanaca iz Francuske.

Npr. http://www.njuskalo.hr/dostavna-vozila/ ... s-21313840

Za malo više love
http://www.njuskalo.hr/dostavna-vozila/ ... s-21607099

Ova drugi je zgodan jer već ima dva sjedala naprijed.

Moj ima malo km pa ne znam kako se drže ovi sa puno.

_________________
Super zabava za kućne vozače - http://superauti.com


Vrh
   
PostPostano: 08 ožu 2017 13:47 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 08 ožu 2017 01:59
Postovi: 27
Hvala puno!
Okej , sad imam smjernice i bacamo se na traženje


Vrh
   
PostPostano: 09 ožu 2017 16:21 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 08 ožu 2017 01:59
Postovi: 27
Poslala sam mail u CVH da mi daju točne info u vezi prenamjene i ako nekome zatreba friška info ovo su mi odgovorili :

sukladno Zakonu o sigurnosti prometa na cestama ("Narodne novine", broj 67/08, 48/10, 74/11, 80/13, 92/14, 64/15), da bi se vozilo svrstalo u namjenu za kampiranje-stanovanje, »kampersko vozilo« treba biti konstruirano tako da su u njemu postavljene stvari koje omogućuju boravak, a mora imati najmanje sljedeću opremu: sjedalice sa stolom, krevete (koji se mogu dobiti razvlačenjem sjedalictta), kuhinjske elemente (priručnu kuhinju - sudoper, hladnjak, kuhalo) i prostor za odlaganje garderobe – ormare. Sva oprema treba biti nepomično učvršćena u prostoru za boravak tako da se ne može pomicati jednostavnim demontažnim postupcima.

Preinaka na vozilu treba biti izvedena prema pravilnicima, uputama i normama koje se odnose na navedenu preinaku te pravilima struke. Na primjer, shema električne instalacije za napon 220 V izrađena od električara, ostakljenje vozila, ventilacija, uklonjena pregrada između vozačkog prostora i prostora za boravak, zaštita oštrih rubova i slično. O izvedenim preinakama potrebno je izraditi tehnički opis te ga priložiti prilikom ispitivanja vozila.

Nakon izvedene preinake potrebno je javiti se u jedno od ispitnih mjesta čiji popis možete pronaći na web stranicama www.cvh.hr/ispitivanje/ispitna-mjesta/.

Cijena ispitivanja za navedenu preinaku vozila iznosi 651,64 kn + PDV.


Vrh
   
 Naslov: Q
PostPostano: 13 ožu 2017 13:56 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Marti :obscene-drinkingcheers: dosta sam ovdje pisao o toj preinaci i imao identicni budžet...kombi 2007 godina 200 000 km oko 7 - 8000 eura..kompletno islužen! ..i želio sam unutra i kuhinju i kupaonu i krevete i tendu i toplu vodu i grijanje...i 4 udobna kreveta...:banana-dance: No onda sjedoh u polovnoga kampera i sjedeci unutra rekoh sam sebi
Sine ti ovakovoga nesto neces nikada napraviti :bow-blue: :bow-blue: :bow-blue: pa da i radiš 100 godina! :naughty: i još da ti svi susjedi pomažu :whistle:

Posebno ako računaš da ideš sa svim novim interijerom unutra kompletno kao i kamper tada ćeš završiti na oko siguro 5-6000 €! Dakle total 13 000€ brat bratu plus tko zna koliko sati rada! :hand: po recimo 50 kuna na sat kao i majstor...

I tada naletih na polovnjaka za 15 000€ starosne dobi 2006! Ode u tri pić materine čitava kalkulacija i proračun! Reko liku ajdemo na probnu vožnju ! :pray: tokom isprobavanja reko liku; A gdje je kod vas javni bilježnik, da ga bre teram ispred tarabe...kako kažu naši pravoslavni dobroćudni susjedi!

Dakle kombi ti ide samo u ovome slučaju:
1. Ako imaš polovnoga kombija sa kojime ne znaš kamo bi sa njime jer ga nikome ne moš prodat pa da ti ne leži kraj kuće
2. Ako si nabaviš polovnu kampicu u kojoj ima sve unutra od kuhinje, grijanja, zahoda, sudopera, friža, drvenine i madraca, kompletne struje...i tako uštediš na opremi koju samo pretransferiraš unutar starog isluženog kombija...

Pa tad za par hiljada eura moš imat nešto ALI :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:

Ni tada neces imat full krevet od 200 cm nego maksimum 170 cm obzirom na širinu kombija a ako ideš uzdužno onda pak neceš imat prostora.za ostalo e.pa spavaš ko pigmejac skvrčenih koljena..na 170 cm. :pray: :pray: a .vidi samo cijenu okretnih sjedala,,,,da padeš na rit.... :handgestures-thumbdown:

Master je imao kombija pa ga pitaj kada se preselio u kampera....kako se osjeća :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup:

Ja sam kupovao drugu kampicu pa reko ajde da ženi podvalim maćka va vrići :handgestures-fingerscrossed: reko idi malo u onoga polovnoga kampera :dance: vratila se sa idejom da koliko košta kamper....došla meni voda na mlin.. :bow-blue:

I tu završavam priču....jer sa žaljenjem gledam kombije koji su utrošili hrpu novca sa konacnim rezultatom da nemaju ono...vjeruj mi ..nemaju ono! Sto ima kamper!

Iznajmi u slo kombija pa drugi tjedan kampera ne žali 100€ za vikenda pa mi se vrati ovamo sa komentarom! Samoj nemoj molim te copy-paste ovaj moj post.....

Sretno!


Vrh
   
PostPostano: 15 ožu 2017 01:25 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 08 ožu 2017 01:59
Postovi: 27
Zabavan al koristan post.
Da, sve stoji, brdo vremena brdo para... i istina je da bi to bilo logički raditi ako već posjedujemo kombi...
Tražimo ko ludi već neko vrijeme prikladan kombi al pratimo i kampere...
nama sad odmah nije bitno da imamo sve unutra, možemo pripremiti instalacije i poslije stavljat unutra kako budemo imali šoldi, a i sviđa nam se da je malo i kratko vozilo, za nas dvoje i da parkiramo di hoćemo.
Nije jednostavna odluka, znam.
Ma bila sam u masu kampera i masu kombi kampera , kako radim u kampu sve sam to proučila ali nisam nikad putovala sa njima. Imamo mi prikolicu koja stoji u depou već duže pa cemo vidjet sta cemo čupat iz nje, iako je šteta jer je u ful dobrom stanju....

U svakom slučaju tnx na savjetima!


Vrh
   
PostPostano: 15 ožu 2017 09:29 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
kolega RI898, nadam se da nisi kolegi Istrleu "ubio" volju za poslom. Sve navedeno stoji, ali uvijek postoje ljudi kojima "vrag ne da mira" pa se upuštaju u slične pothvate. Ja sam se svojski naradio pri restauraciji postojećeg kampera, mogu tek zamišljati koliki je posao krenuti "od nule"?! Mislio sam kako ću napraviti samo par stvari, a onda krene... Pa još zima pred vratima, kratki dani, s uz to se i radi. Ipak, (skoro) je gotovo. Znam da ide ljepše vrijeme i duži dani, ali mislim da je u sezoni šteta ne putovati kad se uhvati koji dan.


Vrh
   
PostPostano: 16 ožu 2017 00:10 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 25 ruj 2016 20:38
Postovi: 9
Da, samogradnja/konverzija kombija u kamper je citavi mali svijet i naravno, lakse je kupiti komercijalni kamper nego iz nule raditi nesto... Ali svatko ima svoje prioritete, pa je npr. nekome tko planira putovati po europi izvan kampova ideja da obicni kombi preuredi u kamper jako privlacna... A moze se i ustedjeti ako se covjek prisili da cim vise stvari radi sam, bez obzira na iskustvo, nekako ce ispasti, bitno je krenuti...
Ono sto po meni zvuci najskakljivije je taj zakonski okvir kod nas, tj. atestiranje i prenamjena vozila kod nas. Ja cu uskoro registrirati svoj uradak, zasad samo kao kombi, a eventualno kasnije cu razmisljati o atestu za kamp vozilo, pa javim iskustva s tim...
Uglavnom, ako bilo tko ima za opisati svoje iskustvo sa tim pravnim okvirom kod nas (atest/tehnicki pregled), nek samo napise.
Evo nekoliko fotki konverzije dosad, od pocetnog stanja do trenutnog, sad je bez namjestaja unutra, ali je izolacija i struja napravljena, namjestaj ce biti dodan nakon registracije:

slika

slika

slika

slika

slika


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 248 postova ]  Stranica Prethodna 1 ... 7 8 9 10 11 ... 13 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan