Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 20:10.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 248 postova ]  Stranica Prethodna 1 ... 9 10 11 12 13 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 26 ožu 2017 23:25 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
RI898 je napisao/la:
Vjeruj :handgestures-fingerscrossed: svako iskustvo vrijedi truda i nije izgubljeno vrijeme jer ćeš u budućnosti odmah moć prepoznati takve likove, kojih na žalost ima i kod nas. Preko tel je sve lijepo i prekrasno a kada dođeš kod njega onda ti nije žao lika nego novca koji si bez veze utrošila da bi došla do njega. Kada budeš kupovala kampera tada pročitaj one moje postove pod kupnja kampera....ali ma kako bilo lošestanje naš PMornar je primjer kako se dade sve urediti po svome guštu.


Evo, Panonski mornar će se uskoro otisnuti od kraja!

Što se stanja kampera tiče, to se može pregledavati do mile volje, ali neke stvari su pitanje sreće ili procjene. Pisao sam već da je npr. podnica ispod spremnika za vodu bila trula. To je već ranije bilo sanirano i odozdo je sve izgledalo OK, a odozgo je nevidljivo. Ne vjerujem da ćete naći vlasnika voljnog dopustiti da mu "rasturite" kamper kako biste nešto provjerili. Slično je stanje bilo i ispod kuhinjskog bloka, a na kraju i ispod kupaonice... Sve potpuno nedostupno odozgo, a odozdo uredno sanirano, ali ne "kako Bog zapovijeda", odnosno, onako kako bih ja to htio. Nasreću sve je to sada ad acta.

Bio sam svjestan da kamper star 20+ godina traži ulaganja da bi se doveo u top formu. Nerealno bi bilo očekivati da je sve tip-top, zar ne?! Iako, ovaj je moj kamper u 95+% originalnom stanju što nije baš često za vozila tih godišta! Osnovni uzrok svih mojih problema je činjenica da je podnica kampera odozdo izvedena od lesonita, a iza kotača nisu postavljene gumene zavjesice koje bi podnicu štitile od špricanja s ceste. Tako je "ab Werk", nisu valjda razmišljali ( ili jesu pa su to svjesno napravili) o tome...

Vidio sam doduše i dva kampera jednaka mome koji su imali istaknutu puuuno višu cijenu. I oba su prodana... Za jedan u Njemačkoj su tražili 13.490 €, a za drugi u Švicarskoj 19.990 CHF! Ja sam sa svim davanjima, novčanim ulaganjima i svim ostalim troškovima ostao jako daleko od tog iznosa! Utrošeno vrijeme ne računam. Smatram to kao razonodu i priliku da detaljno upoznam "kuću putujuću".

Moj je kamper "zapeo" na povratku kući zbog kvara kontakt- brave i "spaljenog" alternatora kao posljedice toga. Računao sam s tim da se Nijemci ( kakvi već jesu) ne bi uputili na putovanje od preko 1000 km u jednom smjeru da nisu sigurni u vozilo. I ja sam ga dovezao kući i prešao skoro 1300 km bez ikakvih problema.

Neki bi nastavili voziti ga onakvog kakav je i bio, ali ja sam "uvik kontra, takva sorta..." kako rekoše dečki iz TBF-a...

A ako baš želite kamper da ne košta brdo novaca, a da je zaista u top formi, probajte me nagovoriti da vam prodam svoj!

Šalim se... =))


Vrh
   
PostPostano: 31 ožu 2017 18:03 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 08 ožu 2017 01:59
Postovi: 27
Evo da javim da sam kupila kombi Fiat ducato L2h2. Juhuhu.
Kombi uvozim iz slo, i regat cu ga kao teretni da ne plaćam co2.
Do sljedece reg cu skupit novce pa cu ga atestirat u kamper.
Do tad cu ga koristit kao kamper. Znaci imat cu krevet i kuhinjicu unutra i sjedala i necu imat problema ako me policija zaustavi? To je moj teret sta njih briga sta ja vozim.. ili se varam?


Vrh
   
PostPostano: 31 ožu 2017 18:56 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 08 ožu 2017 01:59
Postovi: 27
I da li je dozvoljeno na teretni kombi ugradit bočna stakla, ne prozor nego zatamnjeno staklo čisto radi svjetlosti. Uz atest? Ili teretna vozila ne smiju imati stakla? Iako mi je to čudno da ne smiju jer puno teretnih imaju zadnja stakla na vratima.


Vrh
   
PostPostano: 31 ožu 2017 23:08 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Znači, ništa od prodaje? :-??


Vrh
   
PostPostano: 31 ožu 2017 23:16 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Nema veze, sretno vam bilo i u poslovima prerade i na putovanjima. Ne znam koliko ste voljni izdvojiti za uređenje. Neki su na ovim stranicama spominjali astronomske iznose...

Ako ste zadovoljni asketskim uređenjem, onda se sve može izvesti relativno jeftino, pri čemu vlastiti rad računam kao razonodu. Spomenuo sam već ideju o kupnji kakve kamp kućice koja bi poslužila kao izvor ormara, kuhinjskog bloka, grijanja i slično. Kupnja svega novog će vas lako odvesti u neplanirano visoke izdatke!

Može se naći zanimljivih uradi sam rješenja. Jedno sam vidio i na ovom forumu, čini mi se da je tema "puno fiksnih kreveta". Doduše, ne znam kakvo je vaše brojno stanje i potrebe sukladno tomu, ali dobro je vidjeti što više gotovih projekata i onda sve viđeno prilagoditi vlastitim željama, potrebama i mogućnostima.

Nadam se i nekim slikama...


Vrh
   
PostPostano: 01 tra 2017 00:29 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 08 ožu 2017 01:59
Postovi: 27
Hvala. Nista od prodaje, Hehe ovo je uletilo.
Sto se tiče kreveta nas je dvoje i ne mislimo nikoga uzimati sa sobom, vrijeme odmora provodimo uvijek sami i kvalitetno tako da te dimenzije kombija su nam sasvim dovoljne.
Kombi ima već izolaciju napravljenu, armaflex 19mm. Mislim da sto se tiče izolacije to je dovoljno?
I krevet je postavljen.
U sljedećih godinu dana namjeravamo staviti kuhinjicu, stol sa klupom i eventualno wc sa tušem ali to cemo jos vidjeti. I to bi bilo to. Od uređaja frižider postoji već i struja je provučena sa dodatnim akumulatorom. Također tenda je postavljena i nosači za bicikle.
Znaci mi cemo iz neke kampice čupat kuhinjicu i wc ako odlučimo ga staviti.
Mislim da taj posao nije neki veliki i nije preskup
Slike ce biti imat cu jos puno pitanja


Vrh
   
PostPostano: 01 tra 2017 09:20 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Onda je to samo na papiru teretni kombi. Još bolje, netko je već odradio dio posla, a vama nema natrag!


Vrh
   
PostPostano: 01 tra 2017 09:25 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 08 ožu 2017 01:59
Postovi: 27
da, super je jer je već dosta odrađeno :)

mene zanima ako sad prvo možemo postaviti fiksna zatamnjena bočna stakla, na klizna vrata i stranu kod vozača, jer stakla postoje samo iza na vratima a bez bočnih stakla je preškuro unutra.. nije baš ugodno...

poslala sam mail u CVH ali njih se uvijek čeka ful dugo na odgovor...
budući da je teretni dal smije imat stakla...


Vrh
   
PostPostano: 01 tra 2017 16:30 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 12 lip 2013 13:23
Postovi: 324
Smije. Moj je tako došao tvornički.
Moraš imat pregradu za teretni prostor.

_________________
Super zabava za kućne vozače - http://superauti.com


Vrh
   
PostPostano: 01 tra 2017 18:26 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 08 ožu 2017 01:59
Postovi: 27
Odlično. To je super vijest. Pretpostavljam da se mora napraviti neki atest ako hoću postaviti takva stakla...
Pregradu imam i postavljena je samo za potrebe tehničkog poslije cu je maknuti

Da li mogu imat problema s policijom zbog toga ako me zaustave ili se bas ne obaziru na to??


Vrh
   
PostPostano: 01 tra 2017 23:18 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Marti je napisao/la:
Da li mogu imat problema s policijom zbog toga ako me zaustave ili se bas ne obaziru na to??


Ovisno o horoskopu i biometeorološkoj prognozi...


Vrh
   
PostPostano: 02 tra 2017 10:32 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Uzmi stvar ovako

panduri su uglavnom glupi jers amo kao takvi jedino mogu funkcionirat....

dakle njegovo je vizualno pregledat auto, provjerit dokumente osoba i auta te onda gurnuti nos u tuđi šupxxak u stilu a što vozite u terenom prostoru jer mora pregledat i teret. E kada mu otvoriš vrata ovisno o tome na kojoj se ljestvici gluposti ljudske inteligencije nalazi može vidit da nema pregrade. kako ce idiot regirat na to opisao ti je PMornar. Znaj da po propisu auto mora imat pregradu između putničkog i teretnog prostora. Ako postoji u zakonu stavka da je to protuzakonito tj da pregrada mora postojat onda ti piše kaznu a ako nema tada te zbog toga na temelju NEPOSREDNOG OPAŽANJA može proglasit neispravnim i poslati na izvanredni tehnički pregled. naime svaka razlika između onoga što piše u knjižici i što vidi na licu mjesta je kažnjiva. Teretni kombi može imati stakla...na teretnom prostoru...
No o pregradi nigdje ništa ne piše .....
Dakle ako staviš neka vrata kliznog tipa recimo dvokrilna kao na ormaru ili ona bočna od kombija sa strane samo dvostruka tada ti ništa ne može jer ceš samo prilikom ptegleda zatvorit klizna vrata...pregrada metalna postoji....problem riješen....

Teretni prostor mora bit odijeljen od putničkom metalnom pregradom adekvatno učvršćenom zbog zaštite putnika od predmeta koji prilikom sudara lete napred....vidi ovdje napred moj post sa you tube što se događa u sudaru kombija koji nema pregradu kako teret leti napred...to je svrha pregrade koja te spašava da ti padela ili lonac ne pokupi glavu kod sudara i važi za sve kampere...jasno koji je nemaju....

Inače ono NEPOSREDNO OPAŽANJE SLUŽBENE OSOBE na sudu olako rušiš jer nema dokaza niti svjedoka...u SFRJ oni srbin mene zaustavio jer sam na Bakarcu pretekao lika na suprotnoj stranu uvale...obojicu, i pita njega da li sam ga preticao na punoj liniji. lik da negativu i srpski izmet nije imao dokaza o preticanju ....a jest pretekao sam ga na punoj...1991 je prebjegao na kontra stranu i tamo vukao špagu :obscene-drinkingcheers: od topovskog obarača,,, :handgestures-thumbup:

Inače više će te zaje na tehničkom zbog bočnog stakla nego panduri,,,,provjeri na stanici kod šefa....ako si iz Rijeke odi na pećine tamo su ljudi jako ljubazni i spremni pomoći...problem su slike jer slikaju auto e sada evo novog prozora kojeg prije nije bilo :crying-yellow:


Vrh
   
PostPostano: 02 tra 2017 15:36 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 08 ožu 2017 01:59
Postovi: 27
Iz Pule sam a ovima na tehničkom sam već napunila jaja a sve mi nesto po zakonu i sluzbeno odgovaraju jer mozda ja previše pitam pa ono...sad cu odradit tehnički kako je pa do sljedećeg cu voziti sa preinakama i onda Napravit atest.
A sta je sa naljepnicama/folijama u boji ? Znam ako su one folije zalijepljene preko cijelog auta da se mora upisat u prometnu nova boja a ja bi samo stavila malo te folije onako kao sto je Simonov avtodom, neke crte u boji i crnu foliju bočno pored stakla, da vizualno ljepše izgleda... to mogu bez problema?
Hvala puno na odgovorima mojih čudnih pitanja


Vrh
   
PostPostano: 02 tra 2017 22:43 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Meni su pri postupku homologacije u kolonu "boja vozila" upisali: "višebojno" ( pogledaj moj kamper u garaži članova pod "Panonska flota"). Kako je rekao službenik na tehničkom: "Sada ga možeš bojati do mile volje ( naljepnicama ili paintbrush tehnikom ili kako god), sve je po zakonu!" :whistle:


Vrh
   
PostPostano: 04 tra 2017 20:07 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
za naljepnice ako ne pokrivaju gro vozila te nitko ne pita...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 07 tra 2017 13:51 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 07 tra 2017 13:50
Postovi: 1
Pozdrav,

Zanima me da li bi netko od Vas bio voljan porazgovarati samnom o prenamjeni kombija u kampere? Radio bih jedan novinski tekst o tome pa ako ima zainteresiranih, da li bi mi se mogli javiti na ivan.pavic.kt@gmail.com

Unaprijed hvala!


Vrh
   
PostPostano: 07 tra 2017 14:39 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Mislim da probaš kontaktirati "istrle" ovdje s foruma jer on je u fazi završetka prenamjene jednog T5 u pravog kampera... Dugotrajan posao.

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 07 tra 2017 20:50 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 08 ožu 2017 01:59
Postovi: 27
Kao sto sam već rekla na kombiju imamo armaflex izolaciju.
Jos bi stavili nesto a nismo sigurni sta bi bilo najbolje.
Ono sta se u Bauhausu nudi je sljedece :
Isoflex reflektivna folija 4mm
Isoflex reflektivna ploča
Laminirana tapeta sa ALU folijom
Pluto u roli
Isorol izolacijska tapeta
Ploča za toplinsku izolaciju

Sta bi bilo najbolje od svega toga?


Vrh
   
PostPostano: 08 tra 2017 07:08 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 12 lip 2013 13:23
Postovi: 324
Kruha peko pogače?

_________________
Super zabava za kućne vozače - http://superauti.com


Vrh
   
PostPostano: 08 tra 2017 08:24 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 08 ožu 2017 01:59
Postovi: 27
A sta da radimo kad je armaflex već bila postavljana pri kupnji. Da idemo skidat nema smisla jer cemo sve rasturiti a cini mi se premalo samo to...


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 248 postova ]  Stranica Prethodna 1 ... 9 10 11 12 13 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan