Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 22:59.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 248 postova ]  Stranica Prethodna 1 ... 8 9 10 11 12 13 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 16 ožu 2017 00:28 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Upravo mi se neupadljivost čini kao glavna prednost prerade kombija u kamper. Mi smo s Vaneom sa zatamnjenim staklima bez problema noćili na parkingu među ostalim autima. Kako će biti s kamperom, još ne znam. Nadam se pozitivnim iskustvima. Uz dobru volju, dovoljan je i ruksak na leđima!

Za ljude koji imaju vremena i donekle spretne ruke, sam je posao prerade veliki izazov i veliko zadovoljstvo. Pri tome nije loše, kako je već netko spomenuo, nabaviti kakvu kamp prikolicu i "očerupati" ju kako bi se dobio inventar.

U svakom slučaju, želim vam puno ustrajnosti u radu! Zadovoljstvo će doći samo po sebi, po obavljenom poslu.


Vrh
   
PostPostano: 16 ožu 2017 01:52 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 08 ožu 2017 01:59
Postovi: 27
Mi i inače putujemo sa ruksakom na leđima, nekad uzmemo šator al najviše po hostelima spavamo. I kako smo prosli cijelu Aziju, Daleki Istok , dosta Afrike vrijeme je da počnemo putovat po Europi. I za to mi je nekako najprikladniji kamper
Iako mi je velika želja otići ponovno u Iran al sa kamperom, viđali smo Nijemce sa kamperima po Iranu i oduševili se idejom... i tu je sve počelo o realizaciji ideje.


Symphonic, super Vam je to ispalo. Moze ukratko sto ste sve koristili za izolaciju.


Vrh
   
PostPostano: 16 ožu 2017 19:34 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 25 ruj 2016 20:38
Postovi: 9
@Marti: izolacija je napravljena u tri sloja; prvi je aluminizirana reflektivna folija (vani se najcesce naziva reflectix, po popularnom brandu), nalijepljena na metalne stijenke kombija obostranom ljepljivom trakom. Nakon toga sloj kamene vune (3-5cm) omotane u stretch foliju, u prazninama zidova gdje je bilo dovoljno prostora da se postavi, i na kraju je stavljeno 32mm K-flex (armaflex) gumene izolacije koja se inace koristi kod izoliranja cjevovoda (dodatni benefit ovog materijala je da je ujedno i dosta dobra zvucna izolacija). Na tu izolaciju je na kraju dosla drvena lamperija 12mm debljine. Sveukupno za izolaciju (izolacija + lamperija) je utroseno oko 4000 kn.
Ispod poda nije stavljena posebna izolacija, na postojecu sperplocu od 25mm je samo nalijepljen linoleum pod.


Vrh
   
PostPostano: 17 ožu 2017 07:47 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
symphonic je napisao/la:
Da, samogradnja/konverzija kombija u kamper je citavi mali svijet i naravno...


kad već ulažeš ovako, jel nije bilo efikasnije upotrijebiti neke ravnije ploče, lakše materijale tipa forex 1 cm debljine u odnosu naspram lamperije?

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 17 ožu 2017 09:42 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 25 ruj 2016 20:38
Postovi: 9
Statler je napisao/la:
kad već ulažeš ovako, jel nije bilo efikasnije upotrijebiti neke ravnije ploče, lakše materijale tipa forex 1 cm debljine u odnosu naspram lamperije?


Prvi razlog je jednostavno jer mi je ovako ljepse, ugodniji, topliji dojam daje prostor kad je sve u drvu, a drugi razlog bi bila zakrivljenost kombija, jer je lakse pratiti zaobljene linije zidova sa daskama koje su uske i mogu se blago savijati, nego sa drugim materijalima. Nisam upoznat sa forex plocama, ali mozda i cijena igra ulogu; ovdje je ukupno trebalo 20 kvadrata lamperije, sto nije puno (trosak lamperije oko 900kn).


Vrh
   
PostPostano: 17 ožu 2017 13:39 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Kada sam radio na kampici divio sam se umješnosti graditelja koji su ekstremno laganim materijalima postigli relativno dovoljnu čvrstoću. :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

Na žalost svi samograditelji griješe upravo na tome segmentu jer rade PRETEŠKE stvari sa NEADEKVATNIM materijalima i NEADKVATNE tehnologičnosti koji su onda funkcionalni ali i preteški tako da čitav projekat završi na doradi ili prenamjeni. Ako! :drool: :drool: :drool: :drool:

Kada sam radio prednju kutiju na kampici u koju dolazi plin jasno povećanog obima sve je bilo u redu dok rudu nisam stavio na vagu i dobi od 50 kg fantastičnih 100 kg???? :crying-yellow: :crying-yellow: :crying-yellow: :crying-yellow: :crying-yellow:

Sada ta kutija služi kao spremište na tavanu odnosno kao pomočna kutija odozada na nosacu za bicikle....tada sam skužio da je Slovenac bio u pravu kada ju je napravio od tanjašne plastičice....koja je jasno popucala baš zbog te manjkavosti...ali i sa 50 kg na kuku koliko dopušta zakon....tada sam uzeo u razmatranje citavu konstrukciju kampice i skužio o čemu se tu zapravo radi...STO LAKŠE....treba DIZAJNIRAT SVOJ PROJEKT! :handgestures-thumbup: :bow-blue: :handgestures-fingerscrossed:


Vrh
   
PostPostano: 22 ožu 2017 12:57 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 08 ožu 2017 01:59
Postovi: 27
Pozdrav,
ipak smo odlučili prije prenamjene još malo potražiti ponude...

ono što mi se čini zanimljivim je sljedeće:

Modell: ROADCAR R 640 Pössl

Teilintegrierter, 04/2016, Diesel, Schaltgetriebe, 111 kW (150 PS) , 800 km, Anzahl der Fahrzeughalter 1,
Anzahl Schlafplätze 4, Gesamtgewicht 3.500 kg, Länge 640 cm, Breite 232 cm , Höhe 291 cm.

cijena 8.000 EUR.

firma je u poljskoj, ali imaju dostave..

sad se javlja problem jer je vozilo dugačko 6,40 m. a za parkinge je ok dužina max 6....

i cijena je stvarno niska, ali proučila sam firmu, velika je i bavi se isključivo prodajom kampera...

molim vaša mišljenja
hvala


Vrh
   
PostPostano: 22 ožu 2017 14:11 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
:naughty: oprez Marti jer

pažljivo pročitaj ovu stranicu posebno ono na dnu..od gđe Ružice......baš je riječ o kamperima Poljacima izgleda da opet ideu na scenu....

viewtopic.php?f=44&t=996&start=140


inače 6,4 metra uopće nisu problem pročitaj onaj moj post kroz 11 EU zemalja....

viewtopic.php?f=97&t=1837


Vrh
   
PostPostano: 22 ožu 2017 15:24 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 08 ožu 2017 01:59
Postovi: 27
Hvala puno!
Meni je to isto ful čudno. Firma je Perfekt Camp. Imaju web i fejs stranicu.
Sad sam tražila slike : knjižicu vozila, servisnu, slike podvozja, ma sve sam tamo nabrojala. Također sam im napisala da ce doci prijatelj iz njemačke pogledat ali imam i neke goste iz poljske koji
Bi mi sigurno napravili uslugu.
Pa cu vidjet kako ce se razvijat situacija.


A sto mislite o modelu?


Vrh
   
PostPostano: 22 ožu 2017 15:30 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Sigurno lažni oglas! Izvlače novce od ljudi!


Vrh
   
PostPostano: 22 ožu 2017 16:13 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Za te novce nemreš kupit pošteni auto da je to godište, a ne kamper.


Vrh
   
PostPostano: 22 ožu 2017 16:36 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 10 lip 2012 09:31
Postovi: 357
Nema šanse da taj košta manje od 50000€
Ako ga dobiješ za 8000€ ja bih odmah 2 komada.
Nek se nađe

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 23 ožu 2017 12:17 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
I ja sam od nepoznatog rođaka naslijedio nekoliko milijuna €, tako su barem tvrdili u pismu...


Vrh
   
PostPostano: 23 ožu 2017 12:27 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Ima ona poslovica koja kaže:" Ako je nešto predobro da bi bilo istinito, onda i nije istinito!"


Vrh
   
PostPostano: 24 ožu 2017 09:20 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Ne mora uvijek bit :icon_wink:

Evo ja sam naletio i kupio kampicu 2015. godine za 50% od cijene u svim oglasima čak i danas! Bajki je svojevremeno kupio novu za izuzetno pristojne novce. O Gacu i Plentaju neću ni pričati

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 24 ožu 2017 15:59 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 08 ožu 2017 01:59
Postovi: 27
Nažalost ipak su lopovi.
Kad sam tražila sve papire i ostalu dokumentaciju vozila oni su meni vratili mejl da uplatim 50% i da nemam rizika jer su velika firma, dostavit ce vozilo, Poslat ce mi kopiju putovnice i tako svasta. Pravila sam se luda pa sam tražila da mi pošalju adresu firme jer da ce jedan frend doc pogledat. Poslali su mi adresu prave firme pod kojom se predstavljaju. PerfektCamp. A ta firma stvrno prodaje kampere i Postoje, registrirani su.
Zvala sam pravu firmu sa tel brojem na webu bas da provjerim i čovjek koji radi tamo je rekao da su sve prijavili policiji jer se netko služi njihovim imenom i varaju ljude. Rekao je da nista ne uplaćujem nikome jer oni tih modela nemaju. I da ih je već nekoliko ljudi zvalo i zato su prijavili policiji
Znaci išli su na spiku prave postojeće firme, čak im je i naziv mejla isti ali onaj zadnji dio je gmail.pl a kod prave firme je perfektcamp.pl


Vrh
   
PostPostano: 25 ožu 2017 07:16 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Kad se vidimo meni plaćaš 1 dcl crnoga Plavca a gospođi Ružici moreš i večeru! Sačuvala ti je 8000€!

:obscene-drinkingcheers: :handgestures-fingerscrossed: :handgestures-fingerscrossed: :handgestures-fingerscrossed: :handgestures-thumbup:

Vidi sa Istrletom glede stanja njegova T5 koji je na prodaju a mislim da je u nekoj fazi nedovršene izgradnje!

Isto vidi da li bi ti pasao ovaj tip auta, pročitaj ove Engleze čije putovanja pratim vec nekoiko godina i divim se kvaliteti njihovih postova...imaju T4...

http://www.langdale-associates.com/norw ... norway.htm


Vrh
   
PostPostano: 25 ožu 2017 11:51 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Da se ne ponavljam... :-??

Drago mi je da niste "nasjeli"!

Znam ta slučaj dečka koji je otišao po oglasu u Njemačku dovesti jako povoljan auto. Da ne dužim, ostao je i bez novaca i bez auta. I još dobio batina!


Vrh
   
PostPostano: 25 ožu 2017 22:56 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 08 ožu 2017 01:59
Postovi: 27
Moze,moze, častim! :)
Dobro, vjerujem da nitko od nas ne bi uplaćivao toliku cifru za nesto sta nije vidio osobno,tako da ne bi niti ja ali sam izgubila dosta vremena dok se s njima dopisivala i istraživala a mogla sam iskoristiti na nesto bolje. Banda lopovska.


Vrh
   
PostPostano: 26 ožu 2017 04:49 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Vjeruj :handgestures-fingerscrossed: svako iskustvo vrijedi truda i nije izgubljeno vrijeme jer ćeš u budućnosti odmah moć prepoznati takve likove, kojih na žalost ima i kod nas. Preko tel je sve lijepo i prekrasno a kada dođeš kod njega onda ti nije žao lika nego novca koji si bez veze utrošila da bi došla do njega. Kada budeš kupovala kampera tada pročitaj one moje postove pod kupnja kampera....ali ma kako bilo lošestanje naš PMornar je primjer kako se dade sve urediti po svome guštu.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 248 postova ]  Stranica Prethodna 1 ... 8 9 10 11 12 13 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 13 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan