Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 26 tra 2024 21:44.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 44 posta ]  Stranica Prethodna 1 2 3 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 22 sij 2015 14:13 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
Hvala na informacijama! :handgestures-thumbup:

Utičnica za spajanje kućice sa instalacijom vozila, to si imao standardno na Fordu ili si dograđivao?


Vrh
   
PostPostano: 22 sij 2015 15:24 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012 14:27
Postovi: 89
Lokacija: Škofljica (Ljubljana)
Dograđivao.
Kučica ima svoju bateriju, koju avto između vožnje puni alternator. Baterija je AGM tehnologije i mora da se puni od 14,4V - 14,7V. Avto nam daje 13,8V zato je več u kučici elektroblok, koji ima ugrađen BOOSTER. Buster diže napon na 14,7V.
Između vožnje može hladnjak raditi na 12V. To znači, da ima svoju žilu.
Ostali kontakti su svjetla na kučici.

Ako kučicu prikopčamo na 230V, punjač puni bateriju u kučici sa 14,7 V a usput i vozilo sa 13,8V.


Vrh
   
PostPostano: 23 sij 2015 09:08 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
Kažeš da frižider radi na 12 V, vjerovatno može i na plin? :think:


Vrh
   
PostPostano: 23 sij 2015 09:38 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012 14:27
Postovi: 89
Lokacija: Škofljica (Ljubljana)
Radi i na plin i na 230V.

Absorbcijski radijo na 12/230V i plin
Kompresorski radijo na 12/230V

Kompresorski troši više baterije, pa je dobro imat i solar panel.


Vrh
   
PostPostano: 23 sij 2015 11:09 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
:handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 11 ožu 2015 09:39 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
evo imaju 2 na njuškalu:

http://www.njuskalo.hr/kamperi/tischer- ... s-14184708

http://www.njuskalo.hr/kamperi/odvojiva ... as-4488169


Vrh
   
PostPostano: 11 ožu 2015 09:44 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
To su frenkovi oglasi! :)


Vrh
   
PostPostano: 22 kol 2016 13:22 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012 14:27
Postovi: 89
Lokacija: Škofljica (Ljubljana)
Samo da znate, još sam živ i spremam se za sajam u Dusseldorfu i sajam u Celju :icon_wink:

Dolaze novi modeli. Posjetite me u Celju, uvjek ima nešto u hladnjaku ;)

Tischer 2017


slika


Vrh
   
PostPostano: 22 kol 2016 13:40 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
:handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 22 kol 2016 14:09 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Kad je sajam u Celju? Baš bi se i mogao zaletiti.


Vrh
   
PostPostano: 22 kol 2016 16:19 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012 14:27
Postovi: 89
Lokacija: Škofljica (Ljubljana)
Sajam u Dusseldorfu je od 27. avgusta do 4. septembra http://www.caravan-salon.de/

a u Celju 13. - 18. septembra http://www.ce-sejem.si/sejmi/2016/49-mos

Ti samo uleti i ne plaši se mrzlog piva ;)


Vrh
   
PostPostano: 05 pro 2016 12:29 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 05 pro 2016 12:14
Postovi: 5
Pozdrav! Planiram graditi kućicu na kamperu.Kupio Nissan Navaru i prije izrade planova moram rješiti važno pitanje.
Odvojive kućice tipa Tischer tretiraju se kao teret na pick up-u. Kakva je regulativa ako skinem sanduk sa terenca i postavim kućicu na podvozje.Prije toga se na podvozje stavi al. ploča i signalizacija.To je model stavljanja Bimobil kućica. Dobijem puno više prostora. Mene sad zanima dali takav transport isto potpada pod teret ili moram raditi homologaciju ili ateste.Napominjem da se kućica isto skida kao i Tischerova. http://www.bimobil.com/bimobil-system/pickup-system/
Hvala


Vrh
   
PostPostano: 05 pro 2016 15:01 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
Neznam točno odgovor na tvoje pitanje, ali po mojoj logici, kod tebe bi bio problem što radiš preinaku na samom vozilu jer si skinio stražnji dio sa navare. Ako neradiš to skidanje kućica bi se trebala tretirati kao i svaki drugi teret. :think:


Vrh
   
PostPostano: 10 pro 2016 02:39 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012 14:27
Postovi: 89
Lokacija: Škofljica (Ljubljana)
Sve što staviš na keson je teret. Ako nemaš kesona i izgradiš kučicu na šasiju, moraš napraviti A test za kamper.
Bimobil je napravio ravan keson. Taj keson treba A testirati kao bilo koji na kamionima.
A kakav onda izgledaš bez kučice? Baš nikakav :think:
Prostora ne dobiješ ništa više... Tischer stoji u sredini kesona i na svakoj strani kesona ima još od 150 do 180 litara prostora za različite stvari.

Ako želiš napraviti kučicu sam, pa da bude od prilike jednaka kao Tischer ili Bimobil, puno če te više stati.
U Sloveniji su trojica radili sami... jedan radi več 4 godine i još nije završio, dvojicu je došla cjena na kraju viša za 5.000 € i nemaju nikakvu garanciju, nemaju serijski broj za osiguranje, čak nemaju ni računa za policajce, nemaju A testa za plin i teža jim je veča za 150 kg.

Nissan
Najgori izbor! Nissan posle 2005, pa sve do danas... Šasija je kao papir. rđa, savija, puka, itd...
Ako želiš na Navaru staviti Bimobil, trebačeš najprije napraviti pomožnu šasiju u tri točke. Dupla kabina ima još veče probleme jer je sva težina na dupetu.

Ako nečeš problema traži pick-upa: Ford ranger, Isuzu, Mazda, VW Amarok, Toyota Hilux tek onda Mitsubishi ili Nissan.

Da te uvjerim u moje rječi:

https://www.facebook.com/groups/5055265 ... 6/?fref=ts
slika

Čak i najnovija Navara :doh:
slika


Vrh
   
PostPostano: 12 pro 2016 21:21 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 05 pro 2016 12:14
Postovi: 5
Ako može malo detaljnije oko nekih stvari. Može se dobiti atest za ravni keson? Kakvi računi za policiju? Ako ugradiš atestirano kuhalo zašto atest?Ako se kućica tretira kao teret zašto atesti? Za tischerovu kućicu znam da ide ko teret ali nisam siguran za Bimobil.
Kaj se tiče samogradnje tu nema problema i iz iskustva znam da se može poprilično uštedjeti. Bimobil za navaru je oko 30000 eura.
Ovo sa pucanjem šasije se odnosi na navare izradjene u Španjolskoj i postoji popis šasija koje su neisprano radjene. Moja navara je greškom došla u Hrvatsku jer je bila za Saudijsku Arabiju i izradjena je u Tajlandu. Slažem se da je težište malo praviše otraga ali mislim graditi u sendvič sistemu pa bi težina ljuske kućice bila otprilike ko težina skinutog kesona.


Vrh
   
PostPostano: 12 pro 2016 23:21 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012 14:27
Postovi: 89
Lokacija: Škofljica (Ljubljana)
slika


Vrh
   
PostPostano: 14 pro 2016 13:58 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 05 pro 2016 12:14
Postovi: 5
Ako dobro računam ta kućica dodje 40000 eura + 10000 za dorade na navari.Neznam od čega bi ju trebal raditi da me košta 40000 eura. Tek sam danas vidio da si zastupnik za Tischer pa mi je postalo malo jasnije.Vidim da voziš i navaru. Spominjao si tri slabe točke šasije. Znam za onu gdje se šasija "savije" prema gore -prema kabini. Ima na netu i nacrt tog umetka kojeg variš.Koje su mu ostale dvije točke. Kad već mičem keson bolje da to ojačam pa mirno spavam.Znam da ti nije u interesu jer od toga živiš ali kad si na forumu onda si ko i svi mi smrtnici pa ako imaš kakve informacije oko dijelova za kamper (prozori, vrata, wc i ostale stvari za ugradnju)nove ili još bolje rabljene bio bi ti zahvalan.


Vrh
   
PostPostano: 14 pro 2016 16:34 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012 14:27
Postovi: 89
Lokacija: Škofljica (Ljubljana)
Svaki kamper ti je od prilike 50.000€ a malo bolji su od 80.000 -100.000 €

Uzmimo za primer kamper Adria za 70.000. Nadogradnja stoji na šasiji od Fiat Ducata, koja vredi od prilike 15.000€ . To znači, da nadogradnja košta 55.000€ Zašto bi nadogradnja Tischer, Bimobil, Nordstar i ostale ne vrjedile 20 - 40 tisuča?

Svi imaju otprilike istu opremu. WC, umivaonik, kuhinju, 2 pipe (slavine), pumpa, rezervoar čiste i rezervoar crne vode, 12V i 230V elektronika sa baterijom i kontrol panelom, osvetljenje LED, frižider, grijanje vode i prostora (Truma, Alde, Webasto), tuš kabina, plinske boce, regulatori plina, ventili plina, prozori i vrata, nosač bicikla, tenda, itd... najjeftiniji su ormari, kreveti i sendič stjene a i to nešto košta.

Ja mogu, da pričam samo za Tischera a ostalo su izkustva. Primer modela 200:
Tischer kalup sa vratima košta od prilike 7.000€, kad staviš podizne noge dođeš na 9.000€, kad staviš još prozore, svjetla na zadnju stranu i stepenicu, cjena je več 11.500 €. To znači, da unutra nema baš ništa!!!

Dalje... Da stavimo u taj prazan prostor opremu klasične prikolice, zajedno snosi cjena ca 17.800 € ako želimo opremu kampera, koji je avtonoman i nezavisan od kampova, več smo na cjeni 24.000€. Dodamo još ono što nam uzme država (25%= 6.000€) i več smo na 30.000€. Ako želiš TV, satelitski sistem, solar, itd... onda cjena krene prema 40.000 ;)

U Tischeru je cjena ugrađenog prozora sa 6 godina garancije identična cjeni iz prodaonice kamp opreme. Šta si onda profitirao?

Ja sam diler za Tischer a daleko prije toga, sam čovjek :)


Vrh
   
PostPostano: 15 pro 2016 09:00 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
dav_or je napisao/la:
Ako dobro računam ta kućica dodje 40000 eura + 10000 za dorade na navari.Neznam od čega bi ju trebal raditi da me košta 40000 eura. Tek sam danas vidio da si zastupnik za Tischer pa mi je postalo malo jasnije.Vidim da voziš i navaru. Spominjao si tri slabe točke šasije. Znam za onu gdje se šasija "savije" prema gore -prema kabini. Ima na netu i nacrt tog umetka kojeg variš.Koje su mu ostale dvije točke. Kad već mičem keson bolje da to ojačam pa mirno spavam.Znam da ti nije u interesu jer od toga živiš ali kad si na forumu onda si ko i svi mi smrtnici pa ako imaš kakve informacije oko dijelova za kamper (prozori, vrata, wc i ostale stvari za ugradnju)nove ili još bolje rabljene bio bi ti zahvalan.



Kao i kod samogradnje kampera i ovdje je ista kalkulacija. Ako želiš da je opremljeno kao i tvorničko onda se ne isplati samogradnja. Ako se zadovoljiš da nemaš svu opremu onda se može naći neka računica, ali tada nije isto kao iz tvornice.


Vrh
   
PostPostano: 15 pro 2016 22:13 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Već sam ovdje pisao o tome planu tj preuređenju kombija u kampera......i došao kao i Frenk do istoga zaključka da se samogradnja NE ISPLATI. Polovni Ducato 2007 - 8000€ sa 200 000 km.....i onda full oprema samo materijal najmanje oko 7-8 000€ jasno sve novo preko Miksi Caravaninga...bez moga rada....dakle total oko 15000 €.

Gdje je računica? Ako imaš svoj stari poslom isluženi kombi i svoju neku kampicu pa sve to nekako upakiraš tada ima smisla...kupovati polovnu kampicu pa iz nje prebacivati isto ima smisla ako je recimo novija karambolirana....ali je treba naci.

Odustao od svega i pažljivo punu godinu dana pratio oglase i za 15000€ kupio gotovog kampera....2006 godište Ducato....
Kad sam sjedio u njemu prilikom kupovnog pregleda samo sam sam sebi rekao, sinko to ovo nikada ovako dobro ne bi napravio!?

Ako nekoga zanima full samogradnja kampera odnosno predelava kućice onda je to ovo ....bravo Zorane...fantastično realan stav...

https://www.scribd.com/doc/55541532/Sam ... nja#scribd

U biti zašto su jaaako skupe kampice/kamperi....jer su RUČNI RAD i POJEDINAČNA PROIZVODNJA i to se ne može financijski skratiti nikako.

Premda kada sam baš Frenkovu nadogradnju pregledavao u LJubljani na sajmu pala mi je na um ideja da bi se nešto tako mogla samosagraditi, no problem je što nemam pick up....čime bi spustio troškove znatno a kucica bi se dala napraviti u samogradnji od jedne stare kampice uz kompletnu modernizaciju....dapače i dosti materijala od kampice bi se dalo iskoristit, uostalom šjor Nikolič je to zorno objasnio u svome projektu koji me uzgred rečeno fascinirao.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 44 posta ]  Stranica Prethodna 1 2 3 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan