Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 23:01.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 199 postova ]  Stranica Prethodna 1 ... 6 7 8 9 10
Autor/ica Poruka
PostPostano: 11 vel 2017 11:57 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 11 vel 2017 10:12
Postovi: 13
Molim Vaše mišljenje kod odabira jednog od ovdje ponuđenih kampera. Zanima me načelno koji je najbolji odnosno: the best buy.
1)
https://m.mobile.de/wohnwagen-inserat/k ... ml?ref=srp
2)
https://m.mobile.de/wohnwagen-inserat/k ... &similar=1
3)
https://m.mobile.de/wohnwagen-inserat/k ... &similar=1


A onda i što bi po vašem mišljenju koji je svakako mjerodavnije od mojeg bio pravi odabir s obzirom da tražim manji kamper jer nas nema puno. Sam sam.
Ustvari, dolaziti će mi kćer (još u vrtićkoj dobi) povremeno u posjet i noćenje.
Kako planiram živjeti preko cijele godine u kamperu, shodno tome poželjno bi bilo da je kamper prikladan za boravak u zimskim mjesecima, s dobrom izolacijom, mogućnosti brzog zagrijavanja a da je ekonomično.
Ustvari ekonomski opravdano u odnosu na bar većinu aspekta, potrošnja goriva, istrajnost mašine i skupljih dijelova odnosno opća kvaliteta materijala.
Znam, tražim vjerojatno previše ali neka Vas to ne plaši. Biti ću zadovoljan i sa bilo kojim odgovorom koji će mi olakšati odabir.
I da dodam još nešto što bi bilo zgodno da moj budući kamper ima, dugotrajnu autonomiju u dobrim baterijama, povećeg rezervoara vode i možda još nešto što ja ne znam a dobro bi bilo imati s obzirom da, dakle planiram živjeti preko cijele godine u kamperu.
Ima se vremena, ne žurim toliko. Rado ću pročitati svaki vaš savjet.


Vrh
   
PostPostano: 11 vel 2017 12:08 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Hannoverboy je napisao/la:
Molim Vaše mišljenje kod odabira jednog od ovdje ponuđenih kampera. Zanima me načelno koji je najbolji odnosno: the best buy.
1)
https://m.mobile.de/wohnwagen-inserat/k ... ml?ref=srp
2)
https://m.mobile.de/wohnwagen-inserat/k ... &similar=1
3)
https://m.mobile.de/wohnwagen-inserat/k ... &similar=1


A onda i što bi po vašem mišljenju koji je svakako mjerodavnije od mojeg bio pravi odabir s obzirom da tražim manji kamper jer nas nema puno. Sam sam.
Ustvari, dolaziti će mi kćer (još u vrtićkoj dobi) povremeno u posjet i noćenje.
Kako planiram živjeti preko cijele godine u kamperu, shodno tome poželjno bi bilo da je kamper prikladan za boravak u zimskim mjesecima, s dobrom izolacijom, mogućnosti brzog zagrijavanja a da je ekonomično.
Ustvari ekonomski opravdano u odnosu na bar većinu aspekta, potrošnja goriva, istrajnost mašine i skupljih dijelova odnosno opća kvaliteta materijala.
Znam, tražim vjerojatno previše ali neka Vas to ne plaši. Biti ću zadovoljan i sa bilo kojim odgovorom koji će mi olakšati odabir.
I da dodam još nešto što bi bilo zgodno da moj budući kamper ima, dugotrajnu autonomiju u dobrim baterijama, povećeg rezervoara vode i možda još nešto što ja ne znam a dobro bi bilo imati s obzirom da, dakle planiram živjeti preko cijele godine u kamperu.
Ima se vremena, ne žurim toliko. Rado ću pročitati svaki vaš savjet.


Za ovakve savjete o životu u kamperu češ teško na ovom forumu dobiti informacije iz prve ruke. Svima je nama kampiranje bijeg od svakodnevice.

Za informacije o životu u kamperu samo u Slav. Brodu ima 10-ak obitelji koji bi ti mogli dati savjete iz osobnog iskustva. Jedini je problem što nisu na ovom forumu, nego "operiraju" po Italiji, neki i po drugim zemljama.


Vrh
   
PostPostano: 11 vel 2017 12:26 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Inače, što se tiče izvedbe, kod ova tri koje si naveo radi se o potpuno različitim koncepcijama. Najbolje ti je uzeti vremena pa sve to uživo pogledati i razmisliti o svojim željama i potrebama. Naš kamper je izveden kao ovaj Traveler 575. Unutra je potpuno jednak raspored, ali je nešto stariji. Meni se ( za naše potrebe) ovakva izvedbe učinila najprikladnijom, ali ponavljam, svatko ima svoje želje i potrebe ( i mogućnosti, naravno!)

Prednost integriranih i kombija prerađenih u kampere je visina, manji šum vjetra u vožnji. Kombiji su uži pa time i manje komforni, integrirani imaju krevet iznad kabine koji se spušta pa se ne može koristiti u vožnji i "šoferšajbu" koja košta cijelo bogatstvo, a dogodi se da doleti kakav kamenčić...

Autonomija je u svakom slučaju ograničena na neko kraće razdoblje, jer treba negdje nadopuniti vodu, isprazniti WC kasetu, prljavu vodu... Opskrba strujom se može riješiti ugradnjom solarnih panela na krov. Žive ljudi u svakavim uvjetima, ali treba biti svjestan činjenice da je kamper daleko od načina života i komfora na koji smo svakodnevno navikli u svojim domovima!

Sve u svemu, pogledaj uživo i razmisli dobro prije odluke.


Zadnja izmjena: Panonski mornar, dana/u 11 vel 2017 12:31, ukupno mijenjano 1 put.

Vrh
   
PostPostano: 11 vel 2017 12:29 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 11 vel 2017 10:12
Postovi: 13
Hmm.
Dobro onda.
Šmrc.
E, a da ipak pokušate.
Možda ipak ima nade za nomade :)
A ima, vidim jedan novi komentar.
Idem baciti oko


Vrh
   
PostPostano: 11 vel 2017 12:37 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 11 vel 2017 10:12
Postovi: 13
Hvala ti mornaru.
Cijenim tvoje savjete i upozorenja.
Na sreću još nisam odustao od te ideje odnosno od potrage za najprikladnijim kamperom za mene s obzirom na potrebe i mogućnosti.
Aber Danke, noch ein mal.


Vrh
   
PostPostano: 11 vel 2017 12:39 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Hannoverboy je napisao/la:
Hvala ti mornaru.
Cijenim tvoje savjete i upozorenja.
Na sreću još nisam odustao od te ideje odnosno od potrage za najprikladnijim kamperom za mene s obzirom na potrebe i mogućnosti.
Aber Danke, noch ein mal.


:bow-blue:

Nije mi cilj obeshrabriti te u naumu, ali ne bih volio da se "zaletiš" u nepoznato!


Vrh
   
PostPostano: 11 vel 2017 12:44 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Ako se ( ipak) upustiš u ovu avanturu, najbitnije ti je dobro pregledati stanje podnice. Na našem su Knausu podnicu ( odozdo) izveli od lesonita. Ne znam jesu li kasnije odustali od te prakse, provjeri. Ja sam za višestruko manji iznos bio spreman na dodatne radove na sanaciji i ulaganje u kamper, ali nije isto kad si kod kuće ili im Aussland kad se trebaš upustiti u takve zahvate!


Vrh
   
PostPostano: 11 vel 2017 12:47 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 11 vel 2017 10:12
Postovi: 13
Znači i kod relativno novih kampera postoji mogućnost da je podnica dotrajala ili izrađena od loših materijala ?
Ok


Vrh
   
PostPostano: 11 vel 2017 12:54 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
viewtopic.php?f=62&t=2039

Pogledaj moje iskustvo.

Osnovni je problem u materijalu podnice, vidio sam slične probleme i na dosta novijim kamperima ( na nekim njemačkim forumima i sl.). Problem je dodatno potenciran činjenicom da iza kotača nisu ugradili zaštitne zavjesice ( kao nekada na autima, danas samo još na kamionima) koje bi sprečavale prskanje podnice iza kotača vodom s ceste. Nije uvijek sunčan dan...

Kad ta vlaga uđe u lesonit, jedini prirodan put kojim ide je prema gore, dakle dalje u drvenu konstrukciju podnice. I tako godinama...


Vrh
   
PostPostano: 11 vel 2017 13:00 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 11 vel 2017 10:12
Postovi: 13
Hvala,
A kako znati (saznati) koji kamper ima dobre podnicu zaštitu iste?
Možda u specifikacijama vozila to piše? Što bi ustvari trebalo pisati?
Ili moram s nekim tko se kuži ići u šoping?


Vrh
   
PostPostano: 11 vel 2017 13:33 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Hannoverboy je napisao/la:
Hvala,
A kako znati (saznati) koji kamper ima dobre podnicu zaštitu iste?
Možda u specifikacijama vozila to piše? Što bi ustvari trebalo pisati?
Ili moram s nekim tko se kuži ići u šoping?


Svi ističu prednosti, o mogućim nedostacima ili mjestima na kojima se štedjelo se šuti.

Uzmi si vremena i pregledaj nekoliko kampera. Puno će ti stvari postati jasnije. Zatim, pregledaj njemačke forume. Tamo ima puno više iskustava nego kod nas.

A, imati nekoga tko se razumije u ono što kupujemo je uvijek dobro.


Vrh
   
PostPostano: 11 vel 2017 13:42 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 11 vel 2017 10:12
Postovi: 13
Priznajem još Njemački i ja nismo postali prijatelji.
On je pomalo sramežljiv pa mi neda da ga upoznam. Sušta suprotnost meni.


Vrh
   
PostPostano: 11 vel 2017 14:01 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Hannoverboy je napisao/la:
Priznajem još Njemački i ja nismo postali prijatelji.
On je pomalo sramežljiv pa mi neda da ga upoznam. Sušta suprotnost meni.


Sprijatelji se s njim čim prije, dobro će ti doći u svim situacijama!

Pogledaj malo po oglasnicima, izvan sezone se može dosta povoljno iznajmiti kamper. Ne mora to biti neki najnoviji model, bit će ti dovoljno da vidiš je li to za tebe, pogotovo s obzirom na tvoj naum stalnog korištenja. Može se naći privatnih iznajmljivača za sitne novce ( obzirom na planiranu investiciju u kupnju).


Vrh
   
PostPostano: 11 vel 2017 21:17 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Vrlo interesantna tema pa bih je otvorio u novoj formi - cjelogodišnji boravak u kamperu :text-welcomewave:
U biti u USA je to normalno a pomalo se probija i u EU, premda kako reče Mornar kod nas ima ekipe koja ionako živi godinama takvim životnim stilom vec generacijama....ameri ih zovu gipsy....
no krenimo redom pod novim naslovom,,,,,


Vrh
   
PostPostano: 11 vel 2017 21:22 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 11 vel 2017 10:12
Postovi: 13
Weee,
Thanks uops
Hoću reći: Danke :)


Vrh
   
PostPostano: 11 vel 2017 21:48 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 11 vel 2017 10:12
Postovi: 13
Sorry a gdje će toćno biti smještena ta nova tema?


Vrh
   
PostPostano: 11 vel 2017 23:23 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Pod ......kamperi -........ cjelogodišnji boravak u kamperu,

nadam se da ce biti od pomoci...jer ideja nije loša...

obzirom na opisano pod gornjom temom mislim da bi ti bio najbolji onaj knaus jer je i firma kvalitena...ova prva dva nisu baš jer kombi je nužno zlo prije bih rekao ako imas stari kombi od posla pa ne znaš što sa njime e onda ga preurede u kampera tj nazovi kampera jer kombi nema ni K od kampera....(neke mi izvine kolege koji ga imaju) dok ovaj drugi je mansarda tip kojega imam i ja a to ti onaj prijelazni kada imas djecu koju moraš vuc sa sobom, dok je ovaj treci knau za stariji braćni par ili cak i samce jer sam bas jednoga takvoga vidio u Edinbourghu....NJemca covjek je bio SAM.

Topla preporuka za ovoga knausa jer ima i garažu ....prekrasan i pravi kamper.

Slovenci iznajmljuju kampere pa si iznajmi sva tri tipa da vidis kako to ide....imaju jako dobru tarifu za vikend....onda ces najbolje vidit sto ti treba


Vrh
   
PostPostano: 14 vel 2017 09:07 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Statler je napisao/la:
bajki nešto si s brojkama pobrkao ili ne razumijem...

kako prazan može vagnuti 1400 kg, moj mali kombi važe ispod 1800 kg, s knjižicom se razlikuje u 20-tak kg... a ima nosivost 1160 kg i NDM mu je uredno u knjižici 2960 kg.... i sad mi žao što nije 10 kg manja...


Krivo napisano, 2400 kg.


Vrh
   
PostPostano: 14 vel 2017 09:09 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Panonski mornar je napisao/la:
bajki je napisao/la:
Ja sam ostao neugodno iznenađen s podacima o običnom kombiju Fiat Ducato Maxi, gdje piše da mu je nosivost 1400 kg, a NDM 3500 kg. Iz toga proizlazi da je težina vozila 1100 kg, a on prazan na vagi pokazuje preko 1400 kg!!!!! Očito proizvođači jako manipuliraju s tim podacima. Vjerovatno su podaci u knjižicama za osnovne modele, a sva dodatna oprema nabija kilažu gore koju onda nestavljaju na papir, a ograde se sa NDM.


3500
-1400
---------
2100

( ako se ne varam?!)



Krivo pisano, 2400 je vagano, a u papirima stoji 2100 kg. :) :)


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 199 postova ]  Stranica Prethodna 1 ... 6 7 8 9 10

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 11 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan