Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 19 tra 2024 02:25.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 21 post ]  Stranica 1 2 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 30 ruj 2020 10:12 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 21 srp 2020 19:02
Postovi: 29
Pozdrav, postajem ponosni vlasnik svoje prve kampice:)
S obzirom da ide zima, molim iskusne forumaše za savjet:
- s čime premazati podvozje kampice odispod, da bude i antikorozivna zaštita i od soli s obzirom da sam na moru
- skidati kotače i dizati je preko zime na cokete (ili na što)
- koristiti li odvlaživač za unutarnji prostor

Svaki dodatni savjet za konzerviranje prikolice preko zime je dobrodosao, lokacija Rijeka:)

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 30 ruj 2020 10:39 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7230
Lokacija: Osijek
Ja ću ti reći kako ja radim, kotače nedižem i odvlaživač nestavljam.

Jedino obavezno ispusti vodu iz spremnika i iz "bojlera" (otvoriš pipe, otpustiš dva ventila koji su pored "bojlera" i onda izađe voda ispod kampice).


Vrh
   
PostPostano: 30 ruj 2020 11:01 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 21 srp 2020 19:02
Postovi: 29
Hvala, ali nije ti pod nekom strehom/krovom?
To mi je dosta važno

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 30 ruj 2020 11:57 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Ako je mozes staviti pod krov to je veliki plus. Nasa je, na zalost, u depou na otvorenom.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 30 ruj 2020 13:15 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 21 srp 2020 19:02
Postovi: 29
I moja, ali pošto ne mogu pod krov zanimaju me druge opcije za zaštitu, razmišljam i o prekrivaču.
Ali najvažnije mi je i to me najviše zanima, s čim ste premazivali podvozje (ako jeste) za zaštitu? Znam da neki mažu kojekakvim uljima/mastima ali ja bi htio nešto što je baš namijenjeno za tu svrhu

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 30 ruj 2020 14:16 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Nasoj ce ovo biti prva zima tako da ti ne mogu nista pametno savjetovati ali mi smo s njom dobili nekakav zimski prekrivac pa cemo ga staviti. Neki kazu bolje staviti, drugi ne tako da nisam bas najpametniji :D
Jasno mi je da nije pametno staviti obicnu ceradu jer se pod tim samo kondenzira vlaga ali ovo je bas zimski "breathable" prekrivac pa ce valjda biti dobar.


Vrh
   
PostPostano: 30 ruj 2020 14:26 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 21 srp 2020 19:02
Postovi: 29
Da, ja isto gledam, zapravo sam već i naručio taj zimski prekrivač i mislim da će biti OK jer diše, vidi se po njemu da ima neke rupice u gornjem sloju materijala..

Nadajmo se da će biti dobro!:)


Vrh
   
PostPostano: 01 lis 2020 08:48 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7230
Lokacija: Osijek
Moja je u garaži.

U vezi prekrivača, ako je pravi (predviđen za te stvari) onda je ok, staviti ga. Ako je neka jefitna cerada ili slično, onda je bolje bez nje.

Bitno je da materijal ipak ima neku prozraku, da može cirkulirati zrak kroz kampicu jer na krovnim prozorima postoje otvori kroz koje cirkulira zrak.


Vrh
   
PostPostano: 01 lis 2020 08:50 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
moja je:
- pod krovom
- na tronošcima
- gume tek dotiču zemlju
- voda ispuštena iz cijelog sustava
- odvlaživač stavljam oko 15. 10 kad zatvorim krovne prozore...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 01 lis 2020 08:57 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 21 srp 2020 19:02
Postovi: 29
Statler je napisao/la:
moja je:
- pod krovom
- na tronošcima
- gume tek dotiču zemlju
- voda ispuštena iz cijelog sustava
- odvlaživač stavljam oko 15. 10 kad zatvorim krovne prozore...



Znači krovni prozori su odškrinuti dio godine?Lako tako kad je pod krovom..:)

Nego, nitko nije rekao je li čime zaštitio kampicu odispod ili je premazao?


Vrh
   
PostPostano: 02 lis 2020 08:04 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Zasto bi je mazao od dole? Mislim da nema potrebe, to su mozda neke fore od prije 30 godina. Ne vozis je po bljuzgi i slanoj cesti, stoji ti u depou :)

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 02 lis 2020 08:06 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Statler je napisao/la:
...
- odvlaživač stavljam oko 15. 10 kad zatvorim krovne prozore...

Koji odvlazivac koristis? One neke tablete ili nesto drugo?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 03 lis 2020 15:44 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
S obzirom da je Rijeka specificna, evo ti i nase iskustvo....

Odvlazivac smo stavili prve zime i uopce se nije napunio, tako da ga ne stavljamo (doduse mi cesto koristimo kamper zimi pa je mozda i do toga). U svakom slucaju oprezno s tim jer ti plava tekucina od tablete ni u kojem slucaju ne smije doc na metal od sudopera jer ga progristi

Ako ikako mozes izvesti, nemoj ju parkirati nivelirano - ostavi barem stupanj kosine (ako ti je krov ravan). Kad krenu rijecke kise nema tog prozora krovnog koji ce podnjeti tu kolicinu. Ako je pod koso pa voda ima pad onda je ok


Vrh
   
PostPostano: 07 lis 2020 11:44 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 09 ruj 2019 14:56
Postovi: 158
Lokacija: Rijeka
Lei je napisao/la:
.... Ako ikako mozes izvesti, nemoj ju parkirati nivelirano - ostavi barem stupanj kosine (ako ti je krov ravan). Kad krenu rijecke kise nema tog prozora krovnog koji ce podnjeti tu kolicinu. Ako je pod koso pa voda ima pad onda je ok


Prozori mi nisu problem. Međutim, u subotu kad sam se vraćao s Krka stao sam na pumpu na Kukuljanovu i tu me uhvatila takva kišurina, k'o da sam ispod Niagarinog slapa. E, tu sam se smrznuo kada sam vidio nekoliko svježih kapi vode na poklopcu šporeta. To sam već nekoliko puta primijetio nakon velikih kišurina kad bih ušao u kamper. Pošto su blizu vrata, nekako sam pomislio da to možda pri otvaranju nešto vode s gornjeg ruba vratiju poprska tu površinu. Nategnuto, ali umirujuća ideja. Međutim, sad sam bio unutra dok je kapalo, s donje strane kuhinjskog elementa, točno na 220V utičnici. Užas. Kako, na sreću, imam slike kampera iz svih uglova, proučavao sam i bez da se penjem gore gdje bi to moglo propuštati. Jedina, ili bar najvjerojatnija mogućnost, je da je kiše bilo toliko puno da se prelila preko ruba "dimnjaka" od frižidera. Uglavnom, "gljiva" tog dimnjaka nije kao ona od grijalice i bojlera - znatno je niža i široka.
https://photos.app.goo.gl/u8NuCVciqLwYFa9Y9


Vrh
   
PostPostano: 07 lis 2020 12:20 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 21 srp 2020 19:02
Postovi: 29
Sinisha je napisao/la:
Lei je napisao/la:
.... Ako ikako mozes izvesti, nemoj ju parkirati nivelirano - ostavi barem stupanj kosine (ako ti je krov ravan). Kad krenu rijecke kise nema tog prozora krovnog koji ce podnjeti tu kolicinu. Ako je pod koso pa voda ima pad onda je ok


Prozori mi nisu problem. Međutim, u subotu kad sam se vraćao s Krka stao sam na pumpu na Kukuljanovu i tu me uhvatila takva kišurina, k'o da sam ispod Niagarinog slapa. E, tu sam se smrznuo kada sam vidio nekoliko svježih kapi vode na poklopcu šporeta. To sam već nekoliko puta primijetio nakon velikih kišurina kad bih ušao u kamper. Pošto su blizu vrata, nekako sam pomislio da to možda pri otvaranju nešto vode s gornjeg ruba vratiju poprska tu površinu. Nategnuto, ali umirujuća ideja. Međutim, sad sam bio unutra dok je kapalo, s donje strane kuhinjskog elementa, točno na 220V utičnici. Užas. Kako, na sreću, imam slike kampera iz svih uglova, proučavao sam i bez da se penjem gore gdje bi to moglo propuštati. Jedina, ili bar najvjerojatnija mogućnost, je da je kiše bilo toliko puno da se prelila preko ruba "dimnjaka" od frižidera. Uglavnom, "gljiva" tog dimnjaka nije kao ona od grijalice i bojlera - znatno je niža i široka.
https://photos.app.goo.gl/u8NuCVciqLwYFa9Y9


Kakva je kiša bila, nije ni čudo da je negdje prošl opar kapi.
Ja bi rekao da su s obzirom na jugo, velike šanse da je voda prošla kroz rešetku odzračnika frižidera, ili kao što kažete kroz dimnjak..


Vrh
   
PostPostano: 07 lis 2020 12:39 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 09 ruj 2019 14:56
Postovi: 158
Lokacija: Rijeka
Ne može nikako kroz rešetku dospjeti na mjesto od kud je kapala. Da je prošla kroz rešetku, curila bi na pod prostora iza frižidera, a tu je sve suho. Mislim da je dimnjak jedino mjesto. Vjerujem da bi bila dobra ideja da stavim nekakvu drugačiju gljivu gore ....


Vrh
   
PostPostano: 07 lis 2020 16:09 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 21 srp 2020 19:02
Postovi: 29
Ne kazem da je kroz tu rešetku procurilo, nego općenito da je to jedno logično mjesto gdje po južini voda može prodrijeti..
Što se tiče gljive, možda bi se stvar riješila da se gljivu obuče u neku vrećicu, to ću ja napraviti.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 08 lis 2020 08:54 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 09 ruj 2019 14:56
Postovi: 158
Lokacija: Rijeka
Da, kroz rešetku bih stvarno mogao očekivati da jugo napuše kišu unutra. Baš je na južnoj strani. Međutim, ipak nije :handgestures-thumbup:
Danas ću nastojati da se popnem gore i pogledam tu gljivu. Možda je oštećena, možda je neka grana napravila štetu kad sam se provlačio ...
Razmišljao sam o vrećici i/ili svemogućem duct tapeu, ali ja imam namjeru vikendima odlaziti na neke kraće izlete i tokom jeseni i zime. S druge strane, u tom periodu mlijeko, jogurt i colu mogu držati i vani u vrećici na nosaču bicikli umjesto u frižideru :)


Vrh
   
PostPostano: 13 lis 2020 08:46 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
MoschuS je napisao/la:
Koji odvlazivac koristis? One neke tablete ili nesto drugo?


Ma koji kupim :icon_wink:

Ceresit stop, humidry - tak svejedno u onim vrećicama... stavim stari lavor na pod i unutra tu kutijicu s odvlaživačem...
vidio sam i te sa tabletama, ali ove kutijice imam otprije pa onda kupim u tim vrećicama... obično mi jedna izdrži po 2-3 mjeseca... ako što pokupi pokupi...

u staroj prikolici sam stavio u sudoper, pa mi se učinilo da mi sudoper korodira ?! pa sam poslje ga glancao...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 23 svi 2021 16:14 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 21 srp 2020 19:02
Postovi: 29
Pozdrav,
mol savjet za obnavljanje brtve spoja krova i boka na kampici. Nije na slici jer je stara ali počela se brtva lagano odvajati.
Postoji li kakva original masa ili i silikon/ljepilo brtvilo dolazi u obzir?slika

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 21 post ]  Stranica 1 2 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan