Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 29 ožu 2024 13:43.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 26 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 17 ožu 2012 20:34 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 17 ožu 2012 19:12
Postovi: 4
Pozdrav,

kako bi htjela malo osvježiti kampicu, zanima me jeli itko od članova pokušao farbati vanjski dio kamperice?
Htjela bi joj vratit boju (konkretno onu plavu crtu). Desilo joj se nesto slicno ovoj kampici samo ne tako drasticno. http://www.njuskalo.hr/kamp-prikolice/k ... as-4719343

I usput... kako pripremate kampicu za zimovanje (sa čime premazujete čelično podvozje, gume skidate/neskidate i sl.)


Vrh
   
PostPostano: 17 ožu 2012 20:46 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Što se crte tiče, manje više svi na forumu su stavljali naljepnice i to stvarno super izgleda!
U ovoj temi (pri dnu teme) imaš kako smo našu bivšu uredili:
http://forum.camping-croatia.com/viewtopic.php?f=51&t=782

Što se tiče zimovanja gume inače neskidamo. Oni koji mogu stavljaju prikolicu na nosače tako da točkovi ostanu u zraku, iako večina ni to neradi.

Čelično podvozje netreba s ničime premazivati ako nije "zahrđalo". Ono je inače pocinčano i nema potrebe za dodatnom zaštitom. Ako je zahrđalo onda nebi bilo loše zaštiti ga, ali tek nakon skidanja hrđe.

Ako hoćeš nešto zaštiti, onda ti je najbolje zaštiti pod odozdola (pogotovo ako to već nije duže vrijeme odrađeno) i to običnim premazima koji se koriste u zaštiti drveta.


Vrh
   
PostPostano: 17 ožu 2012 21:00 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Mene po tvom napisu više muči - spremljeno pod borom, jer bor pušta smolu! Tako da ćeš morat početi čistilom za nokte, ali onim bez acetona... Pa potom ARF je tako čarobna stvar za pranje, a ni IVASOL - sredstvo za odmaščivanje neće biti na odmet... Naravno miniwash se podrazumijeva, ali danas na svakom čošku postoji hrpa samopozlužnih autopraonica - te je to danas puno lakše....

Za crte sam ja kriv! :doh:

Počelo je prvo s našom ex-kampicom... a time se bavim pa sam probao s folijama za oslikavanje vozila s UV zaštitom, a ispalo super...
slika

A onda su i drugi forumaši krenuli mojim stopama...

darcy
slika

i bajkijeva ex-adria
slika
slika

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 03 lis 2013 14:30 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 21 lip 2012 16:31
Postovi: 687
kako ću zamijeniti manžetu na prikolici , stara mi je pukla , dali mogu ovu mast koristiti za podmazivanje naletne kočnice i nogica za niveliranje :-?? :-??

slika

slika

slika

:greetings-wavingyellow: :greetings-wavingyellow: :greetings-wavingyellow:


Vrh
   
PostPostano: 03 lis 2013 15:51 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Možeš nju slobodno koristiti! Ako je dobra za ležajeve, sigurno je dobra i za ovo!

A za skidanje, jel imaš još koju fotku gdje se vidi i "šapa" sa gumom?


Vrh
   
PostPostano: 03 lis 2013 16:34 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 21 lip 2012 16:31
Postovi: 687
bajki je napisao/la:
Možeš nju slobodno koristiti! Ako je dobra za ležajeve, sigurno je dobra i za ovo!

A za skidanje, jel imaš još koju fotku gdje se vidi i "šapa" sa gumom?


slika

evo imam, a gdje tražit tu manžetu , gdje se prodaju autodjelovi ? i dali je bitna dužina gume ili samo fi gume ? :-??


Vrh
   
PostPostano: 03 lis 2013 19:53 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
oboje
jer ako je kratko onda ga svuče doli onda ti je osovina gola i hvata ruzinu a ako je predugo tada je prignječi kada koči....potraži neku manšetu od letve volana slične duljine sa odgovarajućim promjerom koji mora svakako biti identičan ili malo manji promjeru nalijegajućeg rukacva jer ako je premali tada ni gumu neceš moć navuč a ako je prevelik tada će klizati po osovini i ostati će cijeli nabijen kod kocenja a zadnji dio ce biti gol
U stvari oni ravni prednji i zadnji dio drže gumu fiksno na kuki i zadnjem kvadratnom (okruglom ležištu) dok onaj smežurani dio prima pomicanje osovine napred nazad.....dakle onaj ravni dio mora se tesko navuć na ležište i ne smije se micati po njemu a smežurani mora klizati po osovini i primati aksijalni pomak....Vidi koliko kosta u adriji ili nadji nesto prije spomenuto....na autootpadu ili butigi...kod mene je ista stvar pa moram stalno držati namazano....da ne ruzinavi osovina...jer je manžeta prekratka...stalno je navlačim kada kamp stoji ...a za skinuti samo odvidaj one dvije vide na kuki pa sve skini doli....
Za podmazivanje ovih stvari najbolja ti je mast za podmazivanje OTVORENIH ZUPČASTIH prenosa ili sajli na dizalicama jer dobro prianja pa je ne ispere kiša i odlično odbija vodu . specijalna grafitna mast----jako gusta ...pitaj kamionjerose ili dizaličare da ti daju žlicu masti....sasma dovoljno za tebe....lagano pinelom namažeš ne debeo sloj...ima je siguro i po škverovima...i svugdje gdje ima dizalica jer njome moraju podmazivati koloture i sajle....


Vrh
   
PostPostano: 03 lis 2013 20:05 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Za skidanje odvij ta dva velika vijak koja se vide na slici i skineš šapu dole. Tada bi trebala ići guma dolje.

Drugu gumu možeš pogledati kod proizvođača auto prikolica. Najbolje da mjere uzmeš od svoje originalne i po toj kupiš drugu (bitan je promjer otvora na oba kraja i njena dužina u razvučenom položaju).

Evo ovdje imaš neke u ponudi kamperske opreme:

http://www.campingwelt.at/epapers/campingwelt2013/index.html#/168


Vrh
   
PostPostano: 03 lis 2013 20:19 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Zanima me ovo osvježenje plave boje, mislio sam prešpricati plavim auto lakom ali ako ima neko bolje rješenje dajte mi ga....


Vrh
   
PostPostano: 03 lis 2013 20:43 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Mi smo osvježavali sa naljepnicama (kampica nije za prepoznati kako poslije izgleda), pa ako si zainteresrian za tu varijantu vidi sa administratorom Statlerom.


Vrh
   
PostPostano: 03 lis 2013 21:24 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 21 lip 2012 16:31
Postovi: 687
mislio sam zaštititi malo podvožje prikolice sad ili na proljeće kad budem imao vremena .
kakav je postupak ???
prebrusiti staru boju , dali ide prvo temeljna boja pa ova srebrena ili je dovoljno odmah završnu ??
dali valjkom , kistom ili auto lakom ?? :-?? :-?? :-??

slika

slika

:greetings-wavingyellow: :greetings-wavingyellow:


Vrh
   
PostPostano: 04 lis 2013 06:56 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
bilo bi dobro da prešmirglaš i osušiš, a onda ti je moj savjet HAMERITE boja... ona ide direktno i na hrđu ako treba, ali je bolje maknuti je što više... mi smo njome pred "ijuju" godina pofarbali i ogradu na moru pa se drži i dan danas, dok prije nje smo svakih 2-3 godine to morali raditi... ako ne nađeš u srebrnoj, onda možeš to pošpricati završno s nekom srebrnom bojom...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 04 lis 2013 09:48 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 21 lip 2012 16:31
Postovi: 687
Statler je napisao/la:
bilo bi dobro da prešmirglaš i osušiš, a onda ti je moj savjet HAMERITE boja... ona ide direktno i na hrđu ako treba, ali je bolje maknuti je što više... mi smo njome pred "ijuju" godina pofarbali i ogradu na moru pa se drži i dan danas, dok prije nje smo svakih 2-3 godine to morali raditi... ako ne nađeš u srebrnoj, onda možeš to pošpricati završno s nekom srebrnom bojom...


... da mislim da ima HAMERITE u srebrnoj boji :handgestures-thumbup: ako ne mogu i u nekoj drugoj , a jeli mogu to valjkom pofarbati jer nemam špric :greetings-wavingyellow:


Vrh
   
PostPostano: 04 lis 2013 15:53 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Naravno da možeš, dali valjak ili četka, tvoj je izbor! Po meni je četka još bolja od valjka!
I podnu dasku nije loše zaštiti sa vanjske strane, naravno sredstvom za drvo!


Vrh
   
PostPostano: 04 lis 2013 18:05 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 21 lip 2012 16:31
Postovi: 687
bajki je napisao/la:
Naravno da možeš, dali valjak ili četka, tvoj je izbor! Po meni je četka još bolja od valjka!
I podnu dasku nije loše zaštiti sa vanjske strane, naravno sredstvom za drvo!


baš sam danas gledao te boje i za drvo također , mislim da ću za drvo odmah neki završni premaz i hamerite ako stignem idući tjedan ali loša je prognoza kiša pa mislim da ću to ostaviti za proljeće :bow-blue:


Vrh
   
PostPostano: 04 lis 2013 21:14 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
hamerite ako ga ne razrjeđuješ fino popunjava sam sebe pa nemaš tragova četke kad se osuši ;)

:greetings-wavingyellow:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 04 lis 2013 23:25 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 21 lip 2012 16:31
Postovi: 687
Statler je napisao/la:
hamerite ako ga ne razrjeđuješ fino popunjava sam sebe pa nemaš tragova četke kad se osuši ;)

:greetings-wavingyellow:


tako će i biti hamerite srebreni i belton završni za drvo :banana-dance:


Vrh
   
PostPostano: 24 lis 2013 11:40 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 20 srp 2013 13:33
Postovi: 93
Lokacija: Brdovec
Statler je napisao/la:
hamerite ako ga ne razrjeđuješ fino popunjava sam sebe pa nemaš tragova četke kad se osuši ;)

:greetings-wavingyellow:



ali je uzasno gust i smolast ako se ne razrijedjuje.... ja sam sa crnim hameritom lakirao kuciste kosilice na nacin da sam kupio razrjedivac za boju, da ju malo razrijedim i špricao kompresorom ... ispalo je fantasticno.....

prije ;
slika

Uploaded with ImageShack.us

poslje ; iako na slici ne izgleda toliko dobro koliko u zivo.....

slika

Uploaded with ImageShack.us


Vrh
   
PostPostano: 27 ožu 2014 21:24 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 lis 2012 20:51
Postovi: 97
Lokacija: Osijek
Statler je napisao/la:
Mene po tvom napisu više muči - spremljeno pod borom, jer bor pušta smolu! Tako da ćeš morat početi čistilom za nokte, ali onim bez acetona... Pa potom ARF je tako čarobna stvar za pranje, a ni IVASOL - sredstvo za odmaščivanje neće biti na odmet... Naravno miniwash se podrazumijeva, ali danas na svakom čošku postoji hrpa samopozlužnih autopraonica - te je to danas puno lakše....

Za crte sam ja kriv! :doh:

Počelo je prvo s našom ex-kampicom... a time se bavim pa sam probao s folijama za oslikavanje vozila s UV zaštitom, a ispalo super...
slika

A onda su i drugi forumaši krenuli mojim stopama...

darcy
slika

i bajkijeva ex-adria
slika
slika


Kako ste ih uspjeli tako "ubijeliti"? Za trake kužim, trake su za peticu, ali kako ste uspjeli ostale bjeline postići? Samo čišćenjem ili neki premazi? ili i za to folija?

_________________
HNK Cibalia


Vrh
   
PostPostano: 28 ožu 2014 08:48 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Ma samo dobro pranje i one se sjaje!
Ima u jednoj drugoj temi, Opal je odličan za skidanje crnih tragova sa kampice! :handgestures-thumbup:


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 26 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 18 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan