Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 tra 2024 15:39.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 111 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4 5 6 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 26 svi 2012 22:43 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
dečki hvala na odgovorima :bow-blue:

znači nećemo isčupati kuku i savinuti rudo ako uđemo u zakačenu prikolicu :doh: =))

klinka :greetings-wavingyellow:

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
PostPostano: 27 svi 2012 07:05 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
goga je napisao/la:
dečki hvala na odgovorima :bow-blue:

znači nećemo isčupati kuku i savinuti rudo ako uđemo u zakačenu prikolicu :doh: =))

klinka :greetings-wavingyellow:


Sve je to dimenzionirano za veće sile nego što piše u papirima. Ako je sve ispravno prikolica se nesmije moći otkačiti od kuke, osim ako nju ti ne otkačiš!
Ništa se ti nebrini, neće se ništa dogoditi, slobodno šetajte! :handgestures-thumbup:


Vrh
   
 Naslov: Ugradnja kuke
PostPostano: 29 svi 2012 12:09 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 23 svi 2012 12:34
Postovi: 11
Bok svima!

Evo registrirala sam se ovdje da vas upitam za pomoc, jer ste mi pomogli i na onom proslom forumu kad smo razmisljali o kupovini prikolice (i uspjesno je kupili).

E sad, u medjuvremenu smo nabavili novi auto, i treba ugraditi kuku za vucu. Kako je prikolica teska oko tone i pol, jako mi je bitno da se kuka napravi kak spada, jer ne bih htjela nekih problema naravno. A i auto je pun elektronike, ne bih htjela da nesto fusaju pa na ultra-skup servis kod ovlastenog servisera... Zvala sam na blef dva-tri mjesta za ugradnju, za nas auto kazu da ide do 2 tone prikolica (pa je s te strane ok), ali cijene ponude jako variraju (po 1.000kn za isti tip kuke). Takodjer, nude varijantu automatske kuke ili one obicne (jeftinije).

Imate kakav savjet na sto paziti ili preporuku gdje ugraditi (ili gdje ne ugraditi)? Je li prednost te automatske samo u toj laksoj montazi? (rijetko vucemo prikolicu pa mi nije onda neki faktor) Da li se isplati uzeti onaj novi strujni prikljucak (13-polni, takav je i na prikolici) pa onda reduktor na 7-polni (kakav nam je na lakoj prikolici) ili da ugrade 7-polni? Dosta mi je hitno, trebali bi vuc prikolicu za jedno dva tjedna pa mi je vec malo frka s vremenom, a nikako odluciti krenut u to... HVALA!


Vrh
   
PostPostano: 29 svi 2012 12:33 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 02 ožu 2012 11:59
Postovi: 249
Prije svega lijep pozdrav i dobro došla :greetings-wavingyellow:

Za ugradnju kuke je najbitnije da ne ideš nekim fušerima, a da li češ dati ugraditi tu automatsku
(za koju nisam ziher koja je to) ili običnu mislim da i nije nešto bitno.
Mi imamo euro kuku na bravicu pa kad je ne koristimo jednostavno je skinemo.
Mogu ti preporučiti servis "Autoispuh" u Sesvetama: http://www.autoispuh.hr/ponuda.php
Mi smo s njima bili jako zadovoljni i po usluzi i po cijeni :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 29 svi 2012 12:39 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
Pozdrav i dobrodošla!

U svakom slučaju ti savjetujem uzeti tu "automatsku kuku", ako pod time misliš na kuku sa ručicom za skidanje. Bolja je od varijante sa vijcima (tu se moraš zavlačiti pod auto sa ključevima da bi se skinula kuka - sada znaju kažnjavati ako kuka nije skinuta). Inače ja pod automatskom kukom smatram kuku koja se sama izvlači pritiskom na tipku u prtljažniku (ta je sigurno jako skupa). Cijene ovih sa ručicom kakvu ti savjetujem da ugradiš se kreće od 1200 - 1600 kn (cijene od prije cca godinu dana).

Kod ugradnje u svakom slučaju treba ugraditi jaču kuku (nisi navela o kojem vučnom vozilu se radi). Ako je prikolica 1500 kg, onda bi bilo dobro da kuka ide barem do 2000 kg, ove od 1600 kg su po meni nedovoljne za težinu od 1500 kg.

Ja sam ugrađivao kod ovog majstora na dva auta (cijena je super, a sa kvalitetom sam prezadovoljan):

http://www.tehnometal.net/

Naravno ima i drugih majstora koji su odlični!

Što se tiče priključka, to ovisi o Vama, ako vučete samo kampicu (ili večinom kampicu, a tu i tamo običnu prikolicu) onda stavite 13 polnu utičnicu. 13-polna ti nudi mogućnost da imaš struju u kampici (12 V) i kada si na putu, tj. frižider može raditi, također ti preko nje radi "rikverc" svjetlo i svjetlo za maglu, dok kod 7-polnog priključka to nemaš.
A opet ako stalno vučete laku prikolicu onda ćete uvijek morati stavljati adapter, tako da to ovisi samo o vama.


Vrh
   
PostPostano: 29 svi 2012 12:54 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
proabe dobro došla,

što se tiče kuke moja preporuka ti je ako si iz Zgb. bravarska radionica Sertić- oni ti rade za AMK Maksimir. Ja sam tamo ugrađivao na svim autima kuku i nikad nije bilo problema.
Još su dobri u Auto Car d.o.o. http://auto-car.hr

Za novije aute treba ti elektronika tj. strujni modul koja košta cca 800 - 1.000 Kn + sama kuka.
Mene je ugradnja koštala 2.000 Kn ( u Osijeku Bajki je platio manje :-W ).

Obrati pažnju da ti daju atest, bez toga ćeš imati problema kod tehničkog pregleda. Kuka se mora upisati u prometnu dozvolu.
Koju kuku? Brže za skidanje je tz. automatska kuka i ona je skuplja 100-tinjak Kuna ( beznačajno ) imaš i na vijak ali to ti treba alat za skidanje, ja ti to ne bi preporučio.

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
PostPostano: 29 svi 2012 13:27 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
klin je napisao/la:
proabe dobro došla,

što se tiče kuke moja preporuka ti je ako si iz Zgb. bravarska radionica Sertić- oni ti rade za AMK Maksimir. Ja sam tamo ugrađivao na svim autima kuku i nikad nije bilo problema.
Još su dobri u Auto Car d.o.o. http://auto-car.hr

Za novije aute treba ti elektronika tj. strujni modul koja košta cca 800 - 1.000 Kn + sama kuka.
Mene je ugradnja koštala 2.000 Kn ( u Osijeku Bajki je platio manje :-W ).

Obrati pažnju da ti daju atest, bez toga ćeš imati problema kod tehničkog pregleda. Kuka se mora upisati u prometnu dozvolu.
Koju kuku? Brže za skidanje je tz. automatska kuka i ona je skuplja 100-tinjak Kuna ( beznačajno ) imaš i na vijak ali to ti treba alat za skidanje, ja ti to ne bi preporučio.


Ja sam u Zagrebu ugrađivao, 1200 kn.
Ovo za strujni modul, ovisi od vozila do vozila. Za moj nije trebao modul.
Za novije Peugeote znam da ide modul.


Vrh
   
PostPostano: 29 svi 2012 14:36 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Jos jedno mjesto je: Eurokuke Zvonar u Zagrebu. Ovisno od auta - majstor će ti reći treba li ti dodatna elektrika. Meni su u Opelu u rekli da treba dodatna, a ovaj majstor veli - ma da - i nije trebala - ostala hrpica novca ipak u džepu.

http://www.eurokukezvonar.hr

Osobno sam tamo ugradio kuku nakon fušeraja kod jednih drugih i prezadovoljan sam. Sada sam ugradio još i na kombi i ta je jučer prvi put vukla 1500 kg van iz dvorišta.

Montaža kuke i demontaža u doslovce 1 minutu.

slika

A utičnica, bolje 13-polna... Lako se napravi redukcija na 7-polova. A ako je sve u kampici OK i imaš te opcije onda će raditi i rikverc svjetla i punjenje akumulatora za frižider i slično...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 29 svi 2012 14:45 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 23 svi 2012 12:34
Postovi: 11
Hvala na informacijama. Neke od navedenih sam vec zvala, i rekli su mi razliku u cijeni izmedju "automatske" i na vijak od cca 800kn
Da ne spominjem da je najjeftinija ponuda bila preko 2.500kn. A zaboravila sam i pitati za struju, tog sam se naknadno sjetila (cesce vozimo laku prikolicu, ova je stacionirana na moru par km od kampa).
Sad cu zvat jos i ove neke koje ste tu spomenuli a nisam ih zvala.

Auto je inace Volvo V70, a motor D5 sa 136kWh
A prikolica LMC Lord Ambassador, bila sam pitala prosle godine sto mislite o njoj - moram priznati da nam je bilo super u njoj prosle godine, napokon se nismo gurali, mozes ko covjek sjest u dnevni boravak i gledat telku ili citat knjigu, a drugi spavati u sobama bez da si medjusobno smetamo. Da ne spominjem blagodati klime na proslogodisnjih +40 u hladu :bow-blue:


Vrh
   
PostPostano: 29 svi 2012 14:56 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
proabe je napisao/la:
Hvala na informacijama. Neke od navedenih sam vec zvala, i rekli su mi razliku u cijeni izmedju "automatske" i na vijak od cca 800kn
Da ne spominjem da je najjeftinija ponuda bila preko 2.500kn. A zaboravila sam i pitati za struju, tog sam se naknadno sjetila (cesce vozimo laku prikolicu, ova je stacionirana na moru par km od kampa).
Sad cu zvat jos i ove neke koje ste tu spomenuli a nisam ih zvala.

Auto je inace Volvo V70, a motor D5 sa 136kWh
A prikolica LMC Lord Ambassador, bila sam pitala prosle godine sto mislite o njoj - moram priznati da nam je bilo super u njoj prosle godine, napokon se nismo gurali, mozes ko covjek sjest u dnevni boravak i gledat telku ili citat knjigu, a drugi spavati u sobama bez da si medjusobno smetamo. Da ne spominjem blagodati klime na proslogodisnjih +40 u hladu :bow-blue:


To je auto :clap: Jel ti za ovo treba B+E kategorija u vozačkoj?

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
PostPostano: 29 svi 2012 15:01 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 23 svi 2012 12:34
Postovi: 11
klin je napisao/la:

To je auto :clap: Jel ti za ovo treba B+E kategorija u vozačkoj?


A treba... ali sad kad je na moru u stvari je vozimo samo par km od spremista pa se svercamo. Pomalo smo stacionarni :icon-biggrin:


Vrh
   
PostPostano: 29 svi 2012 15:08 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
klin je napisao/la:
To je auto :clap: Jel ti za ovo treba B+E kategorija u vozačkoj?


Klin, ti bi biznis mogao terat! Npr. mogao bi oglasit -vozač s B+E - prebacuje prikolice s mjesta A na mjesto B - povoljno bez opasnosti od plavih odora! :handgestures-thumbup:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 29 svi 2012 15:22 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
Statler je napisao/la:
klin je napisao/la:
To je auto :clap: Jel ti za ovo treba B+E kategorija u vozačkoj?


Klin, ti bi biznis mogao terat! Npr. mogao bi oglasit -vozač s B+E - prebacuje prikolice s mjesta A na mjesto B - povoljno bez opasnosti od plavih odora! :handgestures-thumbup:


Ma propala investicija ko i puno toga kod nas :crying-yellow: Ova kombinacija je na granici cca 3400 Kg.

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
PostPostano: 29 svi 2012 15:42 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 23 svi 2012 12:34
Postovi: 11
Najveca dopustena masa auta je 2160 a prikolice 1800 sto je zbrojeno... pa prilicno :icon-biggrin:


Vrh
   
PostPostano: 29 svi 2012 16:21 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
proabe je napisao/la:
Najveca dopustena masa auta je 2160 a prikolice 1800 sto je zbrojeno... pa prilicno :icon-biggrin:



uu pa stojim na raspolaganju =)) =))

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
PostPostano: 29 svi 2012 18:04 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 08 pro 2011 09:25
Postovi: 507
Lokacija: Zagreb
klin je napisao/la:
Ma propala investicija ko i puno toga kod nas :crying-yellow: Ova kombinacija je na granici cca 3400 Kg.


:angry-nono: Za budući kamper + čamac bit će neophodna B+E!

_________________
... nisam ginekolog ali mogu pogledati ....


Vrh
   
PostPostano: 30 svi 2012 09:04 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
Schnitzer je napisao/la:
klin je napisao/la:
Ma propala investicija ko i puno toga kod nas :crying-yellow: Ova kombinacija je na granici cca 3400 Kg.


:angry-nono: Za budući kamper + čamac bit će neophodna B+E!


Bravooo prijatelju, tog se nisam sjetio :obscene-drinkingcheers:

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
PostPostano: 30 svi 2012 11:48 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Schnitzer je napisao/la:
klin je napisao/la:
Ma propala investicija ko i puno toga kod nas :crying-yellow: Ova kombinacija je na granici cca 3400 Kg.


:angry-nono: Za budući kamper + čamac bit će neophodna B+E!


Dok klin kupi kamper + čamac na priksi dotle će i u HR doći koda96 iz EU pa će moći vuči 4250 kg! :dance:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 30 svi 2012 11:54 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
Možda ipak bude jedrilica, pa mu opet treba E kategorija! :whistle:


Vrh
   
PostPostano: 30 svi 2012 13:07 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
a mort kupi "gnjuralicu", pa mu opet bu trebala E:

slika

=))

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 111 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4 5 6 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan