Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 27 tra 2024 17:53.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 111 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4 5 6 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 30 svi 2012 13:19 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
Mislim da mu za to treba još poneka dozvola! =))


Vrh
   
PostPostano: 30 svi 2012 14:56 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
E jeste mene našli.......... :obscene-buttred:

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
PostPostano: 30 svi 2012 15:44 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
=)) =)) :obscene-drinkingcheers:


Vrh
   
PostPostano: 31 svi 2012 21:18 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 11 svi 2012 21:44
Postovi: 8
kampica kupljena i spremna za gd.samo me još zanima nešto za kuku?kad krećem ćini mi se da mi na kuki ima dosta lufta pa mi jako lupa al to samo kad krećem u vožnji je mirna!pa jel netko zna što o tome ili je to normalno? :confusion-scratchheadyellow:


Vrh
   
PostPostano: 31 svi 2012 21:40 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
Nigdje nesmije biti nimalo lufta! Jel imaš lufta na spoju kuke i šape prikolice ili na mjestu gdje učvrščuješ euro kuku (dva vijka ili ručica)?

Ako hoćeš slobodno predstavi prikolicu u garaži članova!


Vrh
   
PostPostano: 01 lip 2012 09:10 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
VRAGOVI je napisao/la:
kampica kupljena i spremna za gd.samo me još zanima nešto za kuku?kad krećem ćini mi se da mi na kuki ima dosta lufta pa mi jako lupa al to samo kad krećem u vožnji je mirna!pa jel netko zna što o tome ili je to normalno? :confusion-scratchheadyellow:



Ako ima lufta ni slučajno ne vozi provjeri ovo što ti Bajki napisao.

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
PostPostano: 01 lip 2012 09:18 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
ovisi kakva ti je šapa? ako je to starija Adrija - imaš na nekoliko mjesta mogućnost kupnje nove šape i to nisu neki pretjerani novci, ali bit ćeš siguran... provjeri i sve šarafe koji drže komplet naletnu kočnicu za šasiju na prikolici...

nadalje... provjeri i šarafe od kuke kako su zašarafljeni za šasiju od auta.... osobno sam pred par godina doživio neugodu, da mi je puklo nešto na kuki pa sam ju mijenjao... točnije prvo su mi "majstori" ugradili slabiju varijantu kuke do 1000 kg, a sad je gore do 1500 kg...

dijelove možeš naći npr.

http://www.eurokukezvonar.hr/index.php/oprema-za-vucu

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 01 lip 2012 09:28 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 26 svi 2009 22:51
Postovi: 254
Problem vjerojatno nije sa šapom i kukom nego sa uljnim amortizerom naletne kočnice.
Dok je kampica otkačena i na nogicama pokušaj ručno pogurati šapu prema nazad, ako ti to uspije bez većeg napora, nemoj nasjesti na odgovor da si prejak, nego prihvati da pod hitno moraš mijenjati amortizer. :obscene-drinkingcheers:


Vrh
   
PostPostano: 01 lip 2012 09:37 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
Gac je napisao/la:
Problem vjerojatno nije sa šapom i kukom nego sa uljnim amortizerom naletne kočnice.
Dok je kampica otkačena i na nogicama pokušaj ručno pogurati šapu prema nazad, ako ti to uspije bez većeg napora, nemoj nasjesti na odgovor da si prejak, nego prihvati da pod hitno moraš mijenjati amortizer. :obscene-drinkingcheers:


Ali ako taj problem postoji nebi trebalo biti nikakvog lupanja kod kretanja, može se čuti kao struganje zbog razvlačenja amortizera u rudi, ali nikako lupanje, nego se pri jačem kočenju treba osjetiti udarac (nalet kampice). :think:

Ovo sa ispitivanjem amortizera stoji, ako ga lako sabiješ rukom, onda je oslabio i bilo bi dobro zamijeniti ga!


Vrh
   
PostPostano: 01 lip 2012 10:27 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 07 pro 2011 23:32
Postovi: 401
Lokacija: tu negdje
Gac je napisao/la:
Problem vjerojatno nije sa šapom i kukom nego sa uljnim amortizerom naletne kočnice.
Dok je kampica otkačena i na nogicama pokušaj ručno pogurati šapu prema nazad, ako ti to uspije bez većeg napora, nemoj nasjesti na odgovor da si prejak, nego prihvati da pod hitno moraš mijenjati amortizer. :obscene-drinkingcheers:



Gac je u pravu,radi se o lošem amortizeru u šapi,pa se javljaju simptomi koji su opisani.Treba promijeniti amortizer u šapi,a ukoliko to nije moguće,obavezno se mora promijeniti cijela šapa.Imao sam takav slučaj na prvoj prikolici.

_________________
"da me je puštit unutra,najebala bi amerika"


Vrh
   
PostPostano: 01 lip 2012 10:50 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 26 svi 2009 22:51
Postovi: 254
bajki je napisao/la:
Ali ako taj problem postoji nebi trebalo biti nikakvog lupanja kod kretanja, može se čuti kao struganje zbog razvlačenja amortizera u rudi, ali nikako lupanje, nego se pri jačem kočenju treba osjetiti udarac (nalet kampice). :think:

Ovo sa ispitivanjem amortizera stoji, ako ga lako sabiješ rukom, onda je oslabio i bilo bi dobro zamijeniti ga!


Lupanje se javlja i kod kretanja i kod zaustavljanja kampice. Amortizer je najčešće uljni dvoradni ili kod starijih jednoradni u kobinaciji s oprugom koja ga vraća u početni položaj.


Vrh
   
PostPostano: 01 lip 2012 10:53 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
Gac je napisao/la:
bajki je napisao/la:
Ali ako taj problem postoji nebi trebalo biti nikakvog lupanja kod kretanja, može se čuti kao struganje zbog razvlačenja amortizera u rudi, ali nikako lupanje, nego se pri jačem kočenju treba osjetiti udarac (nalet kampice). :think:

Ovo sa ispitivanjem amortizera stoji, ako ga lako sabiješ rukom, onda je oslabio i bilo bi dobro zamijeniti ga!


Lupanje se javlja i kod kretanja i kod zaustavljanja kampice. Amortizer je najčešće uljni dvoradni ili kod starijih jednoradni u kobinaciji s oprugom koja ga vraća u početni položaj.


Slažem se da se može čuti i kod kretanja i kod zaustavljanja, ali ne lupanje, nego udar! Meni kada kažeš lupanje, to je nešto što traje duže vrijeme? :think:


Vrh
   
PostPostano: 01 lip 2012 12:43 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 11 svi 2012 21:44
Postovi: 8
UDARAC SE ĆUJE SAMO KOD KRETANJA A KOD STAJANJA I U VOŽNJI JE SVE OK.TAK DA NE ZNAM.JEL SE TO MOŽE SAMO PRITEGNUT NEKAKO?JER VIDIM DA IMA NEKI VIJAK MOŽDA JE ON ZA DOTEZANJE?


Vrh
   
PostPostano: 01 lip 2012 12:58 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 11 svi 2012 21:44
Postovi: 8
U STVARI TO SE ĆUJE SAMO JEDAN UDAR KOD KRETANJA KASNIJE SVE OK.MISLIM DA JE TO NA KUGLI NEKI LUFT.IMAM JOŠ JEDNO PITANJE KAKO DA PROVJERIM JEL MI RADI TA NALETNA KOĆN
ICA.ZNAM DA SAM DOSADAN AL STVARNO NEMAM POIMA O TOME A S TIM SE NIJE ZA ŠALIT :snooty:


Vrh
   
PostPostano: 01 lip 2012 13:29 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
VRAGOVI je napisao/la:
U STVARI TO SE ĆUJE SAMO JEDAN UDAR KOD KRETANJA KASNIJE SVE OK.MISLIM DA JE TO NA KUGLI NEKI LUFT.IMAM JOŠ JEDNO PITANJE KAKO DA PROVJERIM JEL MI RADI TA NALETNA KOĆN
ICA.ZNAM DA SAM DOSADAN AL STVARNO NEMAM POIMA O TOME A S TIM SE NIJE ZA ŠALIT :snooty:



Ako je luft na kugli to bi morao osjetiti pod rukom. Kada je prikolica zakačena, probaj podignuti rudo, nebi smjelo biti lufta. Ako nema lufta onda ti je problem sigurno u amortizeru naletne kočnice. Ako ima lufta onda je problem ili u kugli (može biti potrošena ili je manjeg promjera nego što bi trebala biti) ili u šapi koja je potrošena pa ima lufta.

Čitajući tvoje postove po meni je najprije da se radi o amortizeru naletne kočnice.

Naletnu kočnicu ja najbolje probati u vožnji, prilikom jačeg kočenja se osjeti kočenje prikolice.
Meni su na tehničkom radili provjeru naletne kočnice tako što sam se morao zaletiti autom i naglo zakočiti da zablokiraju oba kotača na kampici. Da bi prošao tehnički morao je ostati trag kočenja od oba kotača!

P.S. Inače na svim forumima se ne piše "VELIKIM" slovima, jer ona označavaju nečiju ljutnju. :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 02 lip 2012 21:09 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 11 svi 2012 21:44
Postovi: 8
Sori ljudi ma nema ljutnje na vas kad mi samo pomažete.Danas sam malo šarafo po kuki i bit će da je baš otišao taj amortizer.Jel se mjenja samo on ili cijela kuka vidim da imaju ćetri vijka pa se oni skinu da se dodje do amortizera.Jel zna netko koliko košta takav amortizer?kada kuku guram natrag ona ide teško a kad ju vućem naprijed onda odleti tako da mislim da je baš taj amortizer!


Vrh
   
PostPostano: 11 lip 2012 14:56 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 23 svi 2012 12:34
Postovi: 11
Evo samo da javim - hvala na pomoci, odabrala sam jednog od predlozenih, i kuka je ugradjena :banana-dance:
Sad cemo vidjeti ovaj vikend kako bude islo, prvo vozimo laku prikolicu s nekim stvarima do vikendice, onda frizidere i ostalu opremu od vikendice do kampa, pa po kamp kucicu i onda laku prikolicu nazad u zg... uglavnom, puno posla za novu kuku, valjda bu sve ok :handgestures-fingerscrossed:

(samo je cijena na kraju ipak bila paprena, smrc... em modul em kuka em provizija za kartice...)


Vrh
   
PostPostano: 11 lip 2012 19:09 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
Valjda će biti i koja fotka! :handgestures-thumbup: :obscene-drinkingcheers:


Vrh
   
PostPostano: 22 lip 2012 07:10 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 23 svi 2012 12:34
Postovi: 11
Nis od fotki... dok je muski dio ekipe otisao po prikolicu ja sam s klincima otisla na kupanje - kad smo se vratili vec je prikolica bila otkacena.
Inace, sve je bilo ok sto se tice vuce, ali malo nisam zadovoljna kako je postavljeno u odnosu na straznji branik - naime, kad se vadi onaj zastitni cep zapne za straznji branik i puno je veca muka izvaditi ga nego montirati kuku. Mislim da bi trebala to reklamirati, nema smisla da imam kuku za koju nije potreban alat ali cep mozemo izvaditi samo cupanjem klijestima i jos onda struze lak :(


Vrh
   
PostPostano: 22 lip 2012 07:55 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
To sigurno nebi smjelo tako biti!
Cijela konstrukcija je trebala biti koji milimetar niže pa nebi bilo struganja o branik! Za te novce bi sve trebalo biti tip-top!


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 111 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4 5 6 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 45 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan