Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 27 tra 2024 19:16.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 111 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4 5 6 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 22 lip 2012 08:23 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
očito nekakav fušeraj, a kladim se da nije onaj moj predložen jer tamo nema čepova koji bi se morali čupat klještima...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 22 lip 2012 09:59 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 23 svi 2012 12:34
Postovi: 11
Statler je napisao/la:
očito nekakav fušeraj, a kladim se da nije onaj moj predložen jer tamo nema čepova koji bi se morali čupat klještima...


E pa izgubio si okladu...
Budem se isla zaliti iduci tjedan, iako mislim da je mozda rjesenje da malo "skrati" vrh cepa pa vise nece biti simetrican ali onda valjda nece smetati tih 2-3mm - no necu sad ja previse razmisljati o rjesenju, kak je postavio nek i smisli kak to rijesiti...


Vrh
   
PostPostano: 22 lip 2012 11:06 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
proabe je napisao/la:
Statler je napisao/la:
očito nekakav fušeraj, a kladim se da nije onaj moj predložen jer tamo nema čepova koji bi se morali čupat klještima...


E pa izgubio si okladu...
Budem se isla zaliti iduci tjedan, iako mislim da je mozda rjesenje da malo "skrati" vrh cepa pa vise nece biti simetrican ali onda valjda nece smetati tih 2-3mm - no necu sad ja previse razmisljati o rjesenju, kak je postavio nek i smisli kak to rijesiti...



Statler imaš još kojeg... =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) :obscene-drinkingcheers:

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
PostPostano: 22 lip 2012 12:34 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
al cu ga sutra zajebavat...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 22 lip 2012 14:42 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 23 svi 2012 12:34
Postovi: 11
A sto ja znam... mozda mi ne kuzimo kako se cep stavlja/vadi? Iako, ne vjerujem da mozemo biti bas takvi idioti, ostavljam jos 1% sanse da smo mozda mi nesposobni to ispravno postaviti i izvaditi...


Vrh
   
PostPostano: 22 lip 2012 15:24 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
misliš na poklopčić kojime je pokrivena utor u koji ulazi kuka?

ako je to kuka MB onda imaš poklopčić koji ima s jedne strane manji, a s jedne strane veći čepić... gurneš sredinu na taj utor i samo sa strane ide unutra u svoje utore... isto tako se i skida - skine se s jedne strane pa sredina i onda druga strana i to ide vrlo jednostavno...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 09 kol 2012 19:19 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 09 kol 2012 00:52
Postovi: 51
Posto se zagrejah za kupovinu prikole (u blizoj ili daljoj buducnosti), pre prikole razmisljam o tome kako tu prikolu doterati tamo gde sam zacrtao, dakle vucno vozilo.
Moje vozilo koje ganjam svaki dan je Honda Prelude iz davne 1990 godine sa 2.0 motorom 135 konja i 186Nm obrtnog momenta, auto tezi 1150kg. ima jako kratak 5ostepeni manuelni menjac. Za pocetak je upitno moze li uopste kuka na taj auto? da li postoje vozila na koja ne moze kuka, ili to moze da se navari na svaki auto?
ako i mogu da naguram kuku na taj auto (sto jes da ce ruzno da izgleda ali gledacu one varijante gde kuka moze da se skine), je l taj auto potentan da vuce ikakvu prikolu? Ja bi rekao da jeste, ali sta ja znam, zato vas i pitam! ja kontam da je dizel motor bolja opcija za vucu prikole ali se dizel i ja ne slazemo ama nikako, imam veliku odbojnost preka dizelima...
Druga opcija za vukljanje je nissan Tiida sa 1,6 motorom 110 konja i 153Nm i automatskim menjacem, kakva su vasa iskustva sa vucom prikolice u kolima koja su automatik?


Vrh
   
PostPostano: 10 kol 2012 06:44 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Prvo kuka: u HR ni ne možeš više ugraditi kuku a da nije eurokuka, tj. skidajuća. Čak zakon kaže da ako nema prikolice da kuka ne smije biti na autu, mada još nisam čuo za slučaj da je netko platio kaznu za to. Ako može Porsche da ima kuku i da vuče prikolicu ne vidim razloga zašto ne bi istu stavio i na Prelude. Taj auto ima motor i mjenjač sličnih omjera kao i neki Accordi tako da je to sve slično.

slika

Što se tiče TIIDE i prikolice - mislim da bi ti bilo bolje da na njega staviš kuku. Možda jer je noviji auto, a tvoja putovanja s kamp prikolicom će biti duža - pretpostavka put Grčke. Automatik kažu da je samo prednost. A 110 KS je dovoljno da vuče prikolicu od 1000 kg.

Primjer 1. je bajki koji je do lani vukao s Pug 307 1.6 (benzin) 110 KS Adriu 400
slika

Primjer 2. je uzbuna koji sa Stilom 1. 6 benzincom 110 KS vuče Adriu 430
slika

Primjer 3. je okicizepa koji sada ima ix35, ali prije toga je s Nissan Note 1.4 i 75 KS vukao kampicu 350
slika

A primjer 4. je renter koji s 80 KS vuče svakojake kamp prikolice i do 1000 km u komadu :clap:
slika

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 10 kol 2012 12:31 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 09 kol 2012 00:52
Postovi: 51
Meni je tiida malo nejaka i ovako kao auto, mada je to verovatno danak toga sto sam se navikao na prelude. Do grcke sam je proklinjao u par navrata jer gde god se ide uzbrdo ona se muci, ali mi se cini da je to mahom zbog predugackog menjaca...
Ture za kamp su mi realno daleko, sve preko 600km, bilo da je Istra, bilo da je Grcka, a mozda van letnje sezone padne i neka planina ko ga zna, a to je vec blize... Mozda najbolje da stavim kuku i na jednu i na drugu pa do mora Tiidom a do planine Preludom :banana-dance:


Vrh
   
PostPostano: 10 kol 2012 14:46 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 09 kol 2012 00:52
Postovi: 51
kada smo vec na temi, koliko je za manevrisanje sa prikolom bitna okretnost samog auta?
Mada u ovom kampu gde sam bio u grckoj, ako sam ja dobro shvatio, imaju toyotu Hilux i coveka koji je zaduzen za parkiranje i vucu prikola po samom kampu...


Vrh
   
PostPostano: 10 kol 2012 14:55 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Preludjak je napisao/la:
kada smo vec na temi, koliko je za manevrisanje sa prikolom bitna okretnost samog auta?
Mada u ovom kampu gde sam bio u grckoj, ako sam ja dobro shvatio, imaju toyotu Hilux i coveka koji je zaduzen za parkiranje i vucu prikola po samom kampu...


ne bitno... gdje on vuče s hiluxom vučeš i ti sa svojim autom!

ps. a evo da vidiš još jedno čudo - mover... :handgestures-thumbup:


_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 19 kol 2012 16:45 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
evo jedno rješenje:

slika

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 19 kol 2012 18:22 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 08 pro 2011 09:25
Postovi: 507
Lokacija: Zagreb
S ovim može kampirat jedino na zaustavnoj traci A1. :icon-mrgreen: Stvarno ne znam gdje bi našao parcelu za ovo?

_________________
... nisam ginekolog ali mogu pogledati ....


Vrh
   
PostPostano: 26 kol 2012 21:32 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 07 pro 2011 23:32
Postovi: 401
Lokacija: tu negdje
Šnicla,znaš gdje...Novalja,AC Straško ,parcela De Lux 3 =)) =)) =))

_________________
"da me je puštit unutra,najebala bi amerika"


Vrh
   
PostPostano: 17 ruj 2012 23:10 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 12 kol 2012 23:09
Postovi: 33
Lokacija: Novi Sad
Evo jedan koristan link sa foruma kamping kluba Srbije:

http://www.youtube.com/watch?v=PFzrWHTG ... ure=relmfu


Vrh
   
PostPostano: 23 lis 2012 16:02 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
Za one koji imaju problema za vožnjom kamice unatrag:



Vrh
   
PostPostano: 03 pro 2012 20:08 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 09 kol 2012 00:52
Postovi: 51
Ko što znate totalni sam noob, pa ću vam postaviti jedno noobarsko pitanje.
Ako je već bilo govora o ovome, uputite me linkom na temu i obrišite post!

Daklem, šta je naletna kočnica, kako funkcioniše?
Kakava ograničenja u vuči nosi izostanak dotične kočnice? Da li postoji neka drugačija kočćnica na prikolama?

Fala unapred na odgovorima...


Vrh
   
PostPostano: 03 pro 2012 21:19 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
Naletna kočica je kočica koja se koristi na prikolicama. Radi na principu naleta, tj. kada kočiš sa autom prikolica nalijeće na auto i pri tome naletu se aktivira kočnica na prikolici (u oba kotača prikolice). To je ostvareno pomoću poluga koje vode od ruda prikolice do osovine i kotača prikolice.

Ova guma na fotki ustvari prekriva dio koji se skuplja (sabija) kada prikolica naleti na auto prilikom koćenja auta:

slika

Na normalnim prikolicama koje vuku automobili to je standardni način za koćenje prikolica. Za kamionske i traktorske prikolice radi se drugi sistemi za koćenje prikolica, ali to više nisu naletne kočnice.

Nadam se da sam malo pomogao! :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 03 pro 2012 22:02 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 09 kol 2012 00:52
Postovi: 51
:handgestures-thumbup: Hvala! :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 12 svi 2013 16:55 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 lis 2012 20:51
Postovi: 97
Lokacija: Osijek
Dečki ako je već negdje spomenuto, sorry, prebacite pitanje.....

Prednosti i otežavajuće okolnosti dvoosovinki? i jednoosovinki?

Pitam jer vidim da ADRIA danas "dvoosovinke" proizvodi samo 743, a kraće su sve na jednoj osovini? Nekad su 530 i dulje išle s dvije osovine?

A npr. Hobby ima dvije osovine na 610? (ove dvije marke spominjem samo primjera radi)

O čemu se radi po pitanju konstrukcije? Što je presudan faktor kad proizvođač odlučuje da li će za prikolicu od 6,5m duljine ili preko 8m ukupne duljine pribjeći rješenju na dvije ili jednoj osovini?

_________________
HNK Cibalia


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 111 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4 5 6 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 45 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan