Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 29 tra 2024 07:40.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 83 posta ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4 5 Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Tenda
PostPostano: 12 ožu 2014 16:55 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 03 lip 2013 21:41
Postovi: 243
Lokacija: BiH, Sarajevo
bajki je napisao/la:
Pravio bi tendu za kamp kućicu, u ovom stilu:

slika

Zanima me koji materijal uzeti za tendu, da bude dovoljno jeftin a da koliko toliko zadovoljava uvjete tende? :think:


Vozdrica Bajki,

vidim da si planirao praviti ovako nešto, pa jesu li radovi počeli ili si odustao?
I ja ovih dana tragam po internetu gdje bi se mogla kupiti tenda, ali kad vidim cijenu automatski se počnem hladiti, povremeno se javlja i ideja da pravim, ali kako će to ispasti...???
Da budem iskren oprema za kampovanje je skupa, bar za mene, a čovjek proklet samo traži nešto novo, nikada dosta.
Onda kad vidiš tu opremu, to je tako jednostavno i prosto, da ti bude žao za tako nešto dati toliko novaca.
Nego, dokle si ti sa tendom, ako si pravio da ukradem ideje?
Razmišljao sam i ja o antenskom kablu za utor (ili možda kupiti neko uže tog promjera), ali me interesuje kako onda to uklopiti sa platnom, fiksirati. Ima li neko slike ako je to već radio?


Vrh
   
 Naslov: Re: Tenda
PostPostano: 12 ožu 2014 18:31 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
Nisam ništa napravio jer sam imao "sponzora" koji mi je poklonio tendu, ali ne ovakvu kao na slici, već platno za tendu koje ima tri šipke koje je potrebno sidriti užetom, a uvlači se u utor za predšator.

Inače ako hoćeš sam praviti imaš za kupiti "materijal" koji ide u utor i na njega onda šiješ materijal tende. Imaš raznih dimenzija i boja:

http://www.reimo.com/de/90121-pvc_keder_mit_textileinleger/

slika

Evo ovakva je moja i u biti nju nije problem napraviti, samo treba odabrati neki materijal za tendu:

slika


Vrh
   
 Naslov: Re: Tenda
PostPostano: 12 ožu 2014 19:59 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
treba nekad imat i malo više sreće od pameti i bit na pravom mjestu u pravo vrijeme.... :whistle:

=)) =))

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
 Naslov: Re: Tenda
PostPostano: 12 ožu 2014 22:19 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 03 lip 2013 21:41
Postovi: 243
Lokacija: BiH, Sarajevo
Statler je napisao/la:
treba nekad imat i malo više sreće od pameti i bit na pravom mjestu u pravo vrijeme.... :whistle:

=)) =))

Nažalost ne poznajem čovjeka, pa nemogu dati podršku tvojim riječima Statler, u ovom trenutku.
Ovo su Bajki samo vertikalte sipke, zar ne?


Vrh
   
 Naslov: Re: Tenda
PostPostano: 12 ožu 2014 22:21 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
Statler je napisao/la:
treba nekad imat i malo više sreće od pameti i bit na pravom mjestu u pravo vrijeme.... :whistle:

=)) =))



a zašto me ne čudi, da si baš ti uvijek na pravom mjestu u pravo vrijeme :icon_wink:

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
 Naslov: Re: Tenda
PostPostano: 12 ožu 2014 23:21 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
MikiSa je napisao/la:
Statler je napisao/la:
treba nekad imat i malo više sreće od pameti i bit na pravom mjestu u pravo vrijeme.... :whistle:

=)) =))

Nažalost ne poznajem čovjeka, pa nemogu dati podršku tvojim riječima Statler, u ovom trenutku.
Ovo su Bajki samo vertikalte sipke, zar ne?


Da to su vertikalne šipke koje na sebi imaju mali šiljak koji prolazi kroz metalni prsten (prsten kao na ceradama) koji je ugrađen u materijal tende i u biti služi da se tenda ne bi kidala na tom mjestu.


Vrh
   
 Naslov: Re: Tenda
PostPostano: 13 ožu 2014 09:44 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 03 lip 2013 21:41
Postovi: 243
Lokacija: BiH, Sarajevo
A da li se dobro zategnuti, ono da nema pregiba?
I ako bi se odlučio da to skrojim, šta misliš jel bolje da ovi krajevi padaju, odnosno da tenda pokriva i bočne uglove, ili da to izbjegnem?
Kontam ako ne ide na uglove bolje će se zategnuti, da nema nekih valova. Odnosno ako bočne strane malo padaju, bilo bi dobro da ima i horizontalne šipke, barem na krajevima.
Možda malo filozofiram.


Vrh
   
 Naslov: Re: Tenda
PostPostano: 13 ožu 2014 09:58 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
Ako neideš na nagibe sigurno će se moći bolje zategnuti. Moja neide preko.

Može se lijepo zategnuti i progiba gotovo da i nema. Ja imam na "špagama" španere, pa mogu lijepo zategnuti!

Horizontalne šipke bi bile super, ali to komplicira izvedbu, da bi to izgledalo OK!
Ako bi stavljao horizontalne šipke, onda ti netreba puno zatezanja špagom. Ja inače stavljam po dvije špage na svaki stup (ima ih 3).


Vrh
   
 Naslov: Re: Tenda
PostPostano: 13 ožu 2014 10:46 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 03 lip 2013 21:41
Postovi: 243
Lokacija: BiH, Sarajevo
Identično razmišljamo


Vrh
   
 Naslov: Re: Tenda
PostPostano: 13 ožu 2014 21:41 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 03 lip 2013 21:41
Postovi: 243
Lokacija: BiH, Sarajevo
Malo sam se raspitivao oko cijene materijala za tendu. Originalno platno za tende košta 11,50EUR kvadrat i u toj cijeni je njihova obrada i sivanje po zelji kupca(8,5Eur neobrađeno platno). Koristio bih za sipke inox cijevi, cijena 4,00- 5,00EUR metar.
Tenda 4x2,5, ali bih je pusti malo da padne sa prednje strane, otprilike 30cm, znači 4 x 2,8, sto bi iznosilo 128,80 EUR i cijevi recimo po 3x2m metra za vertikale i recimo 2x2m za horizontale da poveze stubove.To bi iznosilo 50,00 EUR,
Ukupan trošak oko 180,00EUR, da bude kako treba. (ja kako znam zakoplikovati i izmišljati izašlo bi to i na 200) Isplati li se???? :think:


Vrh
   
 Naslov: Re: Tenda
PostPostano: 14 ožu 2014 08:03 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
Bome dosta te ispadne. Mala je razlika do originalne koja će ipak biti bolja!

Ako se nevaram kod ove tvoje nema mogućnosti reguliranja visine, pa ako si na nekom nagibu nećeš moći dobro podesiti tendu? Ima tih cijevi kojima se može regulirati visina nešto tipa drški za molerske valjke (razvlače se) ili nešto slično.

Ali opet ova tvoja je sigurno veća od one koju bi kupio jer mislim da originalne nisu 2.5 m široke.


Vrh
   
 Naslov: Re: Tenda
PostPostano: 14 ožu 2014 09:49 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 03 lip 2013 21:41
Postovi: 243
Lokacija: BiH, Sarajevo
http://www.svetkampa.com/tenda-ideal

Očito se ne isplati praviti.


Vrh
   
 Naslov: Re: Tenda
PostPostano: 14 ožu 2014 13:41 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
Takva je slična moja. E sada ostaje pitanje kako nju dobaviti. Mislim da je cijena tende kao moja oko 100€.


Vrh
   
 Naslov: Re: Tenda
PostPostano: 14 ožu 2014 22:42 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 03 lip 2013 21:41
Postovi: 243
Lokacija: BiH, Sarajevo
Ako nikoga ne nađem da mi donese, ovog ljeta na more u istru, nema drugog rješenja.


Vrh
   
 Naslov: Re: Tenda
PostPostano: 14 ožu 2014 22:46 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 03 lip 2013 21:41
Postovi: 243
Lokacija: BiH, Sarajevo
http://www.meridian.hr/hr/artikli-detal ... -flora-148

Mislio sam na ovu.


Vrh
   
 Naslov: Re: Tenda
PostPostano: 15 ožu 2014 19:41 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
Ta je definitivno veća od moje! :handgestures-thumbup:


Vrh
   
 Naslov: Re: Tenda
PostPostano: 29 ožu 2014 21:38 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 03 lip 2013 21:41
Postovi: 243
Lokacija: BiH, Sarajevo
Ipak sam se odlučio da pokušam nešto napraviti.
Pravac Jysk i kupim platno za zaštitu sunca 3,5x2,5m, cijena 10EUR, a onda u OBI po šipke, prema preporuci forumaša kupim dvije drške za molere, teleskopske, 3 metra dužine (1,5m sklopljene), cijena 15EUR. I na kraju, kući uzmem 3,5m kabla za struju u uvučem u falc platna, a na šipke dodam šarafe sa leptir maticama, i to ispadne ovako;
slika
slika
slika
slika
slika
slika
Eto to je to, bilo bi bolje da se malo bolje može zategnuti, al dobro je, sredina malo propadne. A što se tiče onog falca na prikolici, ma ide kao da je original, Sve u svemu obzirom na uložene, mislim da je ok.
I usput da vam predstavim mog gazdu i gazdaricu, trenutno plešem kako oni sviraju, po čitav dan, sedmice i tako evo dvije godine.

slika


Vrh
   
 Naslov: Re: Tenda
PostPostano: 30 ožu 2014 12:40 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
Super! :clap: :clap: :clap:

Da si stavio i treći "štap", puno bolje bi ti se zategla sredina! :icon_wink:

Kakvo je to platno za zaštitu sunca? Jel to vodonepropusno? :think:


Vrh
   
 Naslov: Re: Tenda
PostPostano: 30 ožu 2014 17:37 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 03 lip 2013 21:41
Postovi: 243
Lokacija: BiH, Sarajevo
Ma kontao sam treći štap, ali nekako previše na 3,5m, a i nema one rupice metalne kao na čoškovima. Hm, ma dobro to je za dva do tri dana, ono za vikend ako negdje zapucam. Nije vodonepropusna, samo zaštitta od sunca. Nek posluži dok se ne dočepam Poreča (Meridian) ove godine.


Vrh
   
 Naslov: Re: Tenda
PostPostano: 30 ožu 2014 21:38 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
big lajk za mališane :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 83 posta ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4 5 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan