Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 20 tra 2024 03:25.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 29 postova ]  Stranica Prethodna 1 2
Autor/ica Poruka
PostPostano: 29 kol 2012 08:25 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
bajki je napisao/la:
Statler je napisao/la:
Mene je to strah! Više sam za opciju 12V u vožnji!


Tu me uvijek strah, da ne popapa akumulator kada se negdje stane na duži odmor! :whistle:


Stajanje - plin! Vožnja 12V. Nekak mi to u vožnji - skakutanje, ljuljanje i plin :think:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 12 ruj 2012 19:57 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 08 srp 2012 22:29
Postovi: 13
Lokacija: Beli Manastir
Statler je napisao/la:
bajki je napisao/la:
Statler je napisao/la:
Mene je to strah! Više sam za opciju 12V u vožnji!


Tu me uvijek strah, da ne popapa akumulator kada se negdje stane na duži odmor! :whistle:


Stajanje - plin! Vožnja 12V. Nekak mi to u vožnji - skakutanje, ljuljanje i plin :think:

nista od 12 volti u voznji nista nehladi na plin malo jace ja probao


Vrh
   
PostPostano: 12 ruj 2012 20:37 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7230
Lokacija: Osijek
Ove godine na susretima smo pričali o tim frižiderima i došli smo do zaključka da bi takvi frižideri najbolje trebali hladiti na plin, jer im je to osnovni princip rada, a struja njim je nadodana pa su na struju malo slabiji!


Vrh
   
PostPostano: 22 ruj 2012 08:09 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 08 srp 2012 22:29
Postovi: 13
Lokacija: Beli Manastir
bogami nije tako najace ubedljivo hladi na 220 volti posle toga na plin jedno 80 posto od struje a na 12 volti jedno 35 posto od 220 vloti i izmedju ostalog ja sam taj frizz totalno rastavio znaci u sastavne dijelove i vidio sam princip radi koji je vise nego jednostavan tako da je samo stvar u grijacu koji zagrijava cevku kroz koju prolazi amonijak i to je to amonijak kruzi i ponovo dolazi na zagrijavanje sva tri grjaca su prislonjena uz cevku znaci zavarena i zagrijavaju amonijak tako i plin koji gori u podnozijui izlazi kroz mali dimnjak sve to je obmotano kamenom vunom.Mogso bih ga i popraviti posto je princip rada debilan osim ako amnonijak neizadje onda nema pomoci ako neko ima kvar moze mi se javiti ja sam elektrotehnicar po struci pa mi nece to biti problem.


Vrh
   
PostPostano: 22 ruj 2012 10:43 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
Sve to je ok, treba izmjeriti potrošnju struje na 12 V. Ako napraviš jači grijač ( obična Cekas žica - žica iz pegli ) onda bojim se da će ti akumulator brzo ispraznit, a onda je i upitna instalacija u autu!
Bajki ti je dobro napisao da su ti frižideri u principu namijenjeni da primarno rade na plin ili na 220V, a na 12 V sekundarno tj. samo " dohlađivanje " .

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
PostPostano: 23 ruj 2012 21:50 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
bome - nakon ovog putovanja moram reći da plin i vožnja i rad frižidera sve OK. ako može kamper vjerojatno to može i kampica!

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 25 ruj 2012 08:29 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7230
Lokacija: Osijek
Ja sam siguran da odsada moj frižider u kampici radi na plin i u vožnji i na stajanju! Jednostavno ovaj u kamperu je tako dobro radio na plin da nisam mogao vjerovati!
Koliko sam skupio informacija, korištenje na 12V zaboravite. U takvom režimu nemože ni održavati temperaturu, a kamoli nešto drugo!


Vrh
   
PostPostano: 06 lip 2019 16:08 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 19 vel 2019 16:32
Postovi: 11
Da ne otvaram novu temu
Ja imam dometic frizider i prije dva dana je poceo smrdit na zapaljenu plastiku iz otvora za ventilaciju, cak je malo zacrnila. I evo danas je skroz prestao radit na plin, inace je automatski, sam bira najoptimalnijeg potrosaca za rad, 220v,12v dok vozi ili plin. Kad rucno odaberem plin cujem upaljac koji prestane radit nakon 2 sek i lampica mi bljeska da ne radi i on stvarno ne radi. Neznam di se nalazi auspuh, mozda bi ga trebalo procistit ili nesto?

Sent from my STF-L09 using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 07 lip 2019 08:57 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 19 vel 2019 16:32
Postovi: 11
Blackbird je napisao/la:
Da ne otvaram novu temu
Ja imam dometic frizider i prije dva dana je poceo smrdit na zapaljenu plastiku iz otvora za ventilaciju, cak je malo zacrnila. I evo danas je skroz prestao radit na plin, inace je automatski, sam bira najoptimalnijeg potrosaca za rad, 220v,12v dok vozi ili plin. Kad rucno odaberem plin cujem upaljac koji prestane radit nakon 2 sek i lampica mi bljeska da ne radi i on stvarno ne radi. Neznam di se nalazi auspuh, mozda bi ga trebalo procistit ili nesto?

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
Evo rijeseno, cada je blokirala upaljac i dovod plina. Mislim da je ona uzrok i smradu. Bilo je dovoljno skinit zastitu i puhnit jako u upaljac izletilo je dosta pepela. Kad dodem kuci cu sa kompresorom sve jos ispuhat

Sent from my STF-L09 using Tapatalk


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 29 postova ]  Stranica Prethodna 1 2

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan