Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 11:11.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 98 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4 5 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 22 stu 2016 09:37 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Bravo, krasna krstarica. Ako nije tajna za koliko je otišla adora? Slična je mojoj pa da znam otprilike koliko vrijedi.


Vrh
   
PostPostano: 22 stu 2016 10:13 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
:clap: :clap: :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 22 tra 2017 09:49 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 08 kol 2015 10:40
Postovi: 63
Gac je napisao/la:
U potpunosti mogu potvrditi Vedranovo iskustvo uvoza kamp prikolice u Hrvatsku.
Postupak je prilično trivijalan, gotovo da se i ne razlikuje od kupovine bilo gdje u Hrvatskoj.

Postupak unosa:
Na AMZS sam napravito prijepis (tamo naprave ugovor, osiguranje, izvozne tablice i prometnu) zaista sve u 20 min. Ja sam inzistirao na ovjeri kod bilježnika iako su mi u AMZS-u, a kasnije i u našoj PU rekli da nema potrebe za javnim bilježnikom.
Cijena: 53,84 EUR troškovi prijepisa, prometne i izvozne tablice važeće 2 tjedna, osigur

Tehnički pregled u Hrvatskoj:
Homologacija: 500,00 kn + 75 kn biljega (tu je sve prepisao iz SLO papira i homologacije),
Nakon toga klasično tehnički, osiguranje, policija...
Tehnički: 202,39 kn
Nakon tehničkog (tablice, cestarina, prometna...) 421,50 kn - druge godine će biti nešto jeftinije.
Policija: biljezi 25 kn
Osiguranje: 59,89 kn


Sve skupa jedno ugodno iskustvo, financijska razlika između kupovine u Hr i uvoza je u cijeni homologacije i izvoznih tablica i osiguranja. Sve skupa cca 1000 kn. Mislim da je izbor izvan Hr daleko veći.


da li može još jedan rezime:
1. odraditi prijepis na AMZS između prodavatelja i kupca (tamo imaju template ugovora)
2. tamo dobijem izvozne tablice. kamp kućicu sa tim tablicama mogu zakačit za svoje vozilo sa RH tablicama i dovući u RH?
3. odem na tehnički i oni sve dalje odrade.
4. ukupni trošak papirologije cca 1.000 kn?

hvala


Vrh
   
PostPostano: 22 tra 2017 14:30 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Upravo tako!

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 27 svi 2017 17:52 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 08 kol 2015 10:40
Postovi: 63
freerider je napisao/la:
Gac je napisao/la:
U potpunosti mogu potvrditi Vedranovo iskustvo uvoza kamp prikolice u Hrvatsku.
Postupak je prilično trivijalan, gotovo da se i ne razlikuje od kupovine bilo gdje u Hrvatskoj.

Postupak unosa:
Na AMZS sam napravito prijepis (tamo naprave ugovor, osiguranje, izvozne tablice i prometnu) zaista sve u 20 min. Ja sam inzistirao na ovjeri kod bilježnika iako su mi u AMZS-u, a kasnije i u našoj PU rekli da nema potrebe za javnim bilježnikom.
Cijena: 53,84 EUR troškovi prijepisa, prometne i izvozne tablice važeće 2 tjedna, osigur

Tehnički pregled u Hrvatskoj:
Homologacija: 500,00 kn + 75 kn biljega (tu je sve prepisao iz SLO papira i homologacije),
Nakon toga klasično tehnički, osiguranje, policija...
Tehnički: 202,39 kn
Nakon tehničkog (tablice, cestarina, prometna...) 421,50 kn - druge godine će biti nešto jeftinije.
Policija: biljezi 25 kn
Osiguranje: 59,89 kn


Sve skupa jedno ugodno iskustvo, financijska razlika između kupovine u Hr i uvoza je u cijeni homologacije i izvoznih tablica i osiguranja. Sve skupa cca 1000 kn. Mislim da je izbor izvan Hr daleko veći.


da li može još jedan rezime:
1. odraditi prijepis na AMZS između prodavatelja i kupca (tamo imaju template ugovora)
2. tamo dobijem izvozne tablice. kamp kućicu sa tim tablicama mogu zakačit za svoje vozilo sa RH tablicama i dovući u RH?
3. odem na tehnički i oni sve dalje odrade.
4. ukupni trošak papirologije cca 1.000 kn?

hvala



Ahhh evo odrađene točke 1 i 2. Ostale dvije cu ovaj tjedan.

Tocka 1. Vrlo jednostavni ugovor, prodavatelj imao pripremljen, naravno sa svim podatcima.
Nakon toga otisli na AMZS, tamo oni odradjuju. Placeno 2,85 eur 7 dana osiguranje, 39 eur (registraciju vozila, privremena plocica SLO, privremena prometna). Zakvačio za auto i gas.

Dalje javim kako je kod nas, iako planiram odradit atest skidanja NDM, a kako bih imao registriranje svake tri god


Vrh
   
PostPostano: 29 svi 2017 08:00 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Dobro, još jedino što je na kraju kupljeno? :icon_wink:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 29 svi 2017 12:40 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 08 kol 2015 10:40
Postovi: 63
Statler je napisao/la:
Dobro, još jedino što je na kraju kupljeno? :icon_wink:


Adria Unica A 320 DD


Vrh
   
PostPostano: 30 svi 2017 07:44 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
:handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 30 svi 2017 21:10 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 08 kol 2015 10:40
Postovi: 63
Evo ga bio na hmologaciji, tehnickom, osiguranju i ko zna cemu jos. Sve valjda ino sto moj mozak
Ne moze shvatit. I dobro dosao u Projekt registracije kamp kucice u Fuckin RH. Naravno da je problem jer nisam ovjerio ugovor kod biljeznika, i da gdje mi je račun. Reko' pa kako ce mi fizicka osoba izdat racun ja to ne razumijem mozete li mi objasnit? Pa onda velim zar nije ugovor dovoljan, e pa nije ovjeren kod javnog biljeznika aaaaa. Pa velim ja jel vidite da imam privremenu prometnu, jel vidite da imam probne tablice, jel vidite da je to izdao slovenski savez i verificirao, kopija bivseg vlasnika ovjerena da je istovjetna originalu. Pa veli on meni mi smo sad europska unija. Reko' dobro ajd doci cu ujutro.
Kao idi na MUP pitati da li ce ti to proci, pa onda dodji kod nas da ti mi izradimo prometnu, naravno ako proldje kod ove na MUP, onda idi kod nje na MUP da ona lupi pečat u prometnu, pa kod nas po tablice.
Eto to je tako kod nas.


Vrh
   
PostPostano: 31 svi 2017 09:07 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 26 svi 2009 22:51
Postovi: 254
freerider je napisao/la:
Evo ga bio na hmologaciji, tehnickom, osiguranju i ko zna cemu jos. Sve valjda ino sto moj mozak
Ne moze shvatit. I dobro dosao u Projekt registracije kamp kucice u Fuckin RH. Naravno da je problem jer nisam ovjerio ugovor kod biljeznika, i da gdje mi je račun. Reko' pa kako ce mi fizicka osoba izdat racun ja to ne razumijem mozete li mi objasnit? Pa onda velim zar nije ugovor dovoljan, e pa nije ovjeren kod javnog biljeznika aaaaa. Pa velim ja jel vidite da imam privremenu prometnu, jel vidite da imam probne tablice, jel vidite da je to izdao slovenski savez i verificirao, kopija bivseg vlasnika ovjerena da je istovjetna originalu. Pa veli on meni mi smo sad europska unija. Reko' dobro ajd doci cu ujutro.
Kao idi na MUP pitati da li ce ti to proci, pa onda dodji kod nas da ti mi izradimo prometnu, naravno ako proldje kod ove na MUP, onda idi kod nje na MUP da ona lupi pečat u prometnu, pa kod nas po tablice.
Eto to je tako kod nas.


Mislim da kod nas kako Stanica za tehnički prekled tako i MUP kroje pravila sama po sebi. Ja sam prošle godine uvozio kamp prikolicu iz Slovenije (sam postupak sam opisao u ranijim postovima) i inzistirao na ovjeri kod bilježnika iako su mi u Slo govorili da mi to ne treba. Kad sam došau u Policiju u Hr također su mi rekli da nisam trebao ovjeru kod bilježnika.


Vrh
   
PostPostano: 31 svi 2017 09:23 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Problem naše administracije je što nema ujednačen pristup. Puno toga ovisi o horoskopu, raspoloženju službenika/-ce, biometeorološkoj prognozi i brojnim drugim faktorima na koje ne možemo utjecati!

I sam sam vodio bitku s administracijom, pisao sam već o tome:
viewtopic.php?f=62&t=2039&start=20

Uvijek se netko sjeti da vam nedostaje još jedan papir...


Vrh
   
PostPostano: 01 lip 2017 11:04 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 08 kol 2015 10:40
Postovi: 63
Jeeeeee, evo završeno, sve. Postao sam vlasnik Adria Unica A 320 DD.

Još jednom proces, i troškovi. Unos je iz Slovenije.

Nakon dogovora i potpisa ugovora (vrlo jednostavna forma), otišli smo na AMZS.
Tamo su odradili prijepis na mene, izdali probnu prometnu, probne pločice, osiguranje na 7 dana.
Nakon toga sam zakvačio prikolicu za vozilo i redovno odvukao u RH.
Pregledajte si kod kupovine brojeve prikolice, i broj šasije to je bitno.
Dolazak na tehnički pregled:
1. odrađivanje homologacije
2. odrađivanje tehničkog pregleda
3. osiguranje
4. izrada prometne, tablica.... (dakle NIJE potrebna ovjera ugovora kod javnog bilježnika ukoliko se kupuje iz zemalja članica EU, ako se kupuje u RH onda je potrebna ovjera kod javnog bilježnika (informacija sa Policije).

Troškovi:
AMZS: 38,48 EUR
Osiguranje: 2,85 EUR

Hrvatska:
Homologacija: 500,00 kn
Tehnički pregled: 202,39 kn
Osiguranje: 73,30 kn
Tablica, prometna, registracija... 401,50 kn

Napomena radi se o prikolici NDM 1.000 kg, dakle spada u skupinu O2.
Osiguranje nemam nikakav bonus, ali i da imam 50 % bilo bi 40 kn.


To je ukratko to.


Vrh
   
PostPostano: 01 lip 2017 14:41 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Troškovima treba dodati i par tableta Gastala ili sl. za želudac...
Ali, eto prošlo je!

Što te ne ubije, ojača te!

Sretno u novom "domu"! :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 20 lip 2017 09:55 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 07 svi 2017 22:19
Postovi: 31
Pozdrav svima! Drago mi je da postoji ovaj forum te se zahvaljujem svim aktivnim clanovima jer ste mi pomogli u odluci oko kupnje satora prosle godine. Medjutim pocele su me interesirati i kampice a vrlo vjerovatno s vremenom i kamperi. Ono sto me trenutno zanima je da li netko zna zasto su kampice u Poljskoj prilicno jeftinije i ima li iskustva o kupnji i uvozu iste.
Pozdrav


Vrh
   
PostPostano: 20 lip 2017 12:22 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
nitko od nas nije imao love otići gore po kampicu... poljska je s kampicama doživjela svojevremeni bum kad su ušli u EU, tipa kao i kad su nam u HR donijeli da možemo uvoziti jeftine polovnjake... pa je tad i hrpa auta sa talijanskih šrotova koji su bili u voznom stanju završila u HR i nama još bila odlična!

e sad najveći je problem što su oni kao i mi Hrvati.... mane sakriješ i prodaješ... dok u Njemačkoj u većini će ti mane, ogrebotine i nedostatke kampice istaknuti zasebno... pogotovo kad je ispod neke realne cijene...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 20 lip 2017 16:11 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 07 svi 2017 22:19
Postovi: 31
Hvala na odgovoru i potvrdi mojih sumnji jer na poslan mail nisam dobio odgovor. Sutra ujutro cu biti malo konkretniji jer imam problem sa IOSom i stavljanjem linkova na forum a na poslu imam windowse s kojima se bolje snalazim


Vrh
   
PostPostano: 21 lip 2017 08:01 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 07 svi 2017 22:19
Postovi: 31
Dakle radi se o ovom prodavatelju u Poljskoj http://smolicz.autoline.com.pl/ gdje nalazim cijene Hobby prikolica u prosjeku 25% jeftinije nego recimo u Sloveniji http://www.freedom-center.si/ koji su mi mislim najblizi ali molim ispravite me ako se varam. Ja sam jako zadovoljan svojim satorom (Robens cabin 600) i skupio sam vec dosta opreme ali mi se cini da sam jako "zabrijao" na kampiranje, tako da razmisljam o pausalu negdje blizu Zadra i tada bi mi kampica bila puno prakticnija dok bi za izlete na par dana i dalje koristio sator.

http://smolicz.autoline.info/caravan-trailerHOBBY-De-Luxe-Edition-490-KMF--a17011311105962803000.html Za ovu koja mi odgovara zbog lezaja na kat jer imam dvoje klinaca od 7 i 10 godina traze 15000 eura dok u Sloveniji 20700 sto je velika razlika


Vrh
   
PostPostano: 25 lip 2017 21:26 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
To su lopovi koji su i mislim Denu sa foruma pokušali opljačkat za povoljnog kampera, prošvrljaj forum pa ceč vidjet - odio kamperi....biži ća u ne daj lovu.


Vrh
   
PostPostano: 26 lip 2017 09:14 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Bježi od takvih ponuda što dalje! :whistle: :whistle:


Vrh
   
PostPostano: 26 lip 2017 12:36 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 07 svi 2017 22:19
Postovi: 31
Puno vam hvala na upozorenju. Trenutno se spremamo za godisnji na Pagu u nasem satoru :) . Tamo planiramo vrebati i spijunirati kampice u nadi da nas nece izbaciti :handgestures-fingerscrossed:
Pratit cemo i dalje oglase, jer vidim da u Hrvatskoj je trziste skoro pa nikakvo...a i naletili smo na oglas za sajam u Celju na jesen pa ako se uspijemo izorganizirati ne bi bilo lose uzivo vidjeti sto se nudi od polovnih a mozda i koja nova ali sa debelim sajamskim popustom


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 98 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4 5 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan