Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 15:01.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 98 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4 5 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 26 lip 2017 20:11 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
nikeos je napisao/la:
Puno vam hvala na upozorenju. Trenutno se spremamo za godisnji na Pagu u nasem satoru :) . Tamo planiramo vrebati i spijunirati kampice u nadi da nas nece izbaciti :handgestures-fingerscrossed:
Pratit cemo i dalje oglase, jer vidim da u Hrvatskoj je trziste skoro pa nikakvo...a i naletili smo na oglas za sajam u Celju na jesen pa ako se uspijemo izorganizirati ne bi bilo lose uzivo vidjeti sto se nudi od polovnih a mozda i koja nova ali sa debelim sajamskim popustom


Dobro se zbrojite kako stojite s novcima! Tu se stvari lako otmu kontroli!

Evo, ja u kampu Čikat gledam kampere koji koštaju kao solidna kuća u Sl. Brodu pa mi ovaj naš galeb izgleda pomalo "sivo". :crying-yellow: Za utjehu sam pronašao nekoliko sličnih ( čak i starijih) pa mi je lakše...


Vrh
   
PostPostano: 28 lip 2017 09:38 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 07 svi 2017 22:19
Postovi: 31
Slasem se s tobom u potpunosti. Mi smo krenuli malo naivno i odredili gornju granicu koju smo vec dvaput "pomaknuli" naravno na gore...sve se kao tjesimo to nam je umjesto vikendice u koje ljudi tuku silnu lovu a mi cemo skromno i pametno i nadasve mobilno :)
Ne zuri nam se ali kroz dvije godine bi bilo dobro realizirati neku kampicu dok nas klinci jos trpe.
Uzivajte u Čikatu, gdje i mi planiramo ali nagodinu (naravno zbog aquaparka)


Vrh
   
PostPostano: 28 lip 2017 17:53 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Samo kratko da ljudi godinama idu na jedno mjesto u svoju vikendicu i nikamo drugamo a kada si mobilan tek tada shvatiš da postoji i nešto drugo. Mi imamo stacioniranu kampicu u šumi i danas čisti granje sa oluka, šup je krov - projeo ga puh, unutra stalno neka pljačka i nasilno otvranje vrata - krađa svih stvari itd.....dođe da im je pustim otvorenu pa neka sve nose ....pa da im bude zadnje! :handgestures-fingerscrossed:

A kamperom lipo na bilo koje mjesto :handgestures-thumbup: mobilni roštilj :handgestures-thumbup: bicikli i vožnja te pravi odmor....


Vrh
   
PostPostano: 28 lip 2017 20:38 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
RI898 je napisao/la:
Samo kratko da ljudi godinama idu na jedno mjesto u svoju vikendicu i nikamo drugamo a kada si mobilan tek tada shvatiš da postoji i nešto drugo. Mi imamo stacioniranu kampicu u šumi i danas čisti granje sa oluka, šup je krov - projeo ga puh, unutra stalno neka pljačka i nasilno otvranje vrata - krađa svih stvari itd.....dođe da im je pustim otvorenu pa neka sve nose ....pa da im bude zadnje! :handgestures-fingerscrossed:

A kamperom lipo na bilo koje mjesto :handgestures-thumbup: mobilni roštilj :handgestures-thumbup: bicikli i vožnja te pravi odmor....


Imam poznanika koji je sličan priblem riješio tako da pred vratima uvijek ostavi par piva. Kaže da otada mirnije spava. Čak mu i boce uvijek ostave pred vratima, da može obnoviti zalihu! =))


Vrh
   
PostPostano: 28 lip 2017 20:43 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
nikeos je napisao/la:
Slasem se s tobom u potpunosti. Mi smo krenuli malo naivno i odredili gornju granicu koju smo vec dvaput "pomaknuli" naravno na gore...sve se kao tjesimo to nam je umjesto vikendice u koje ljudi tuku silnu lovu a mi cemo skromno i pametno i nadasve mobilno :)
Ne zuri nam se ali kroz dvije godine bi bilo dobro realizirati neku kampicu dok nas klinci jos trpe.
Uzivajte u Čikatu, gdje i mi planiramo ali nagodinu (naravno zbog aquaparka)


Uvijek morate računati ne dodatne troškove. Zato si realno postavite gornju granicu i nemojte ići preko 2/3 tog iznosa. Naravno, ako ste nakon kupnje spremni zasukati rukave. Ako baš sve što bi trebalo popraviti ili doraditi budete plaćali, nećete daleko dogurati! :naughty:

Aqua park je zaista raj za klince! Nekidan oni krenu na tobogane, a ja rekoh: "I tata bi, sine!" pa za njima. I ne brinite se, nisam ( pa ni vi nećete) bio jedini tata tamo. :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 01 srp 2017 14:47 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
na sajmu u Celju nema uglavnom polovnih, ali ima s malim popustom novih... ali...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 03 srp 2017 16:26 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 07 svi 2017 22:19
Postovi: 31
Statler je napisao/la:
na sajmu u Celju nema uglavnom polovnih, ali ima s malim popustom novih... ali...

Svjesni smo toga ali ideja je na miru pogledati te skuziti koja velicina i raspored bi nam odgovarala.
Trenutno smo u Šimunima te vec 2 dana gledamo kampice ali nikako da se skompamo s nekim kome bi se uvalili unutra :) da malo razgledamo.
Druzimo se samo sa satorasima :obscene-drinkingcheers:
U međuvremenu smo saznali da nam je gornja granica nosivosti kampice 1550 kg pa nam je to suzilo i olaksalo u neku ruku odabir.

Hvala panonskom mornaru i pretpostavljam fiumanu na postovima gore


Vrh
   
PostPostano: 04 srp 2017 09:25 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Ljudi svoje prikolice shvaćaju kao drugi dom, stoga i žele privatnost.
Ja sam u Čikatu imao i problem s psom koji se također uživio u novu ulogu čuvara pa mi nije dao ni proći pokraj! =))


Vrh
   
PostPostano: 06 srp 2017 19:08 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
jesi - kad ti je sin hrabriji od tebe... on se odlično zabavljao s čuvarem Hugom :D :D

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 26 srp 2017 15:18 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 26 srp 2017 15:11
Postovi: 1
Pozdrav poštovani kamperi!

Ja sam novi na forumu i naišao sam na vas kada sam tražio informacije o uvozu kamp prikolice iz inozemstva.
35 mi je godina, živim u blizini Krapine. Ovu godinu nemamo vremena za duži godišnji pa smo mislili prejti na par dana (produženi vikend) na more i eto prvih problema da najdeš nešto.
Često mi nije jasno kako ljudi imaju volje kupiti neku nekretninu na moru za koju si stalno vezan i od onda vjerojatno nikad više nejdeš na neku drugu lokaciju nego svaki odmor ideš na jedno te isto mjesto. Veoma dosadno. Dugo me pikalo da kupim kamper ali su preskupi, sad u zadnje vrijeme čačkam i gledam kamp prikolice i moram reći da je to veoma zakona alternativa!

Nisam nikad kampirao u kamp kučici ali si mislim da je to jedno prelijepo iskustvo i nisi vezan za nikakvu lokaciju nego samo zakopčaš auto i pičiš dalje :banana-dance:

Evo malo se raspisao, u biti imam sljedeće pitanje. Hoću kupiti kamp kučicu u Njemačkoj jer je najpovoljnije tržište kolko sam skužio. Znam da mi otac uvozio običnu tandem prikolicu i veli da je platio više uvoznih troškova (naknade za okoliš i te gluposti?! :think: ) nego kaj prikolica vrijedi.

Sad me zanima ako kupim neku prikolicu u Njemačkoj, jel se samo plaća ta homologacija? Jer prije 2 godine sam uvozio Passata iz Njemačke i platio oko 9000-10000 kuna trošarine i carine i sve to.
Sad tu čitam da je samo homologacija < 1000 kn i par biljega sim tam. Znači uvoz je toliko jeftin?


Vrh
   
PostPostano: 27 srp 2017 07:39 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Tako je. Kolega Gac je izložio ukupne troškove oko uvoza svoje Hobby-ce ovog proljeća.

Samo što baš nisam siguran da su prikolice jeftinije u Njemačkoj nego recimo u Sloveniji ili čak u Hrvatskoj. Pri troškovima nemoj zaboraviti i trošak odlaska gore i nazad, trošak smještaja, trošak zoll tablica i slično.

Osobno ne bih mogao kupiti prikolicu na neviđeno.

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 27 srp 2017 08:39 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Ima i kamp prikolica svoja ograničenja, ali da si mobilan, jesi. Kad se smjestiš, treba namjestiti prikolicu, pa predšator, frižider, kuhinju, pa sve ono što ste ponijeli, a što treba i ne trena, ali moglo bi zatrebati povadite van i složite... Onda vam se ne da premještati i sve to ponovno... Zato se pomirite i ostanete na mjestu gdje ste se prvotno smjestili...


Vrh
   
PostPostano: 27 srp 2017 11:33 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
panonski mornar nisi u pravu što se kampice tiče... kampica ti je kao i kamper samo odvojen na dva dijela i zakopčan kukom... ne trebaš ovo ništa vaditi ni namještati... ako želiš imati ono što imaš u kamperu...

to je sve samo stvar koju mi neki vučemo dodatno...

primjerice kad mi idemo na 3-5 dana nemamo ništa... tenda je namontirana na krovu, razvučem ju izvadim dva stolca, i dva stola ii to je to... koristim samo friž u kampici... e sad to što mi ne želimo kuhati u kampici pa izvadim na mali stolić ili pizzapekač ili neko kuhalo to je druga stvar... ne širim nikakvu ljetnu kuhinju, ne nosim ni

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 27 srp 2017 13:29 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 10 lip 2012 09:31
Postovi: 357
Svatko ima svoj stil. Mi smo u početku sve vukli dodatno, ali sad je minimalizam
Da imam kampicu bilo bi isto. Samo tenda i stolci vani a sve ostalo u kampici

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 27 srp 2017 13:30 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Panonski mornar je napisao/la:
Ima i kamp prikolica svoja ograničenja, ali da si mobilan, jesi. Kad se smjestiš, treba namjestiti prikolicu, pa predšator, frižider, kuhinju, pa sve ono što ste ponijeli, a što treba i ne trena, ali moglo bi zatrebati povadite van i složite... Onda vam se ne da premještati i sve to ponovno... Zato se pomirite i ostanete na mjestu gdje ste se prvotno smjestili...


Naš moto je - raspremljen i spremljen za 15 min. Nema nikakvih nepotrebnih stvari. Spustim noge, ukopčam struju, stavim stol i stolice i pijem rakiju. Ništa drugo. Bio na kratkom ili dugom godišnjem. Ako treba otvorim tendu kao na kamperu, ako ne treba ni to ne otvaram.


Vrh
   
PostPostano: 27 srp 2017 14:51 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
dundino je napisao/la:
Panonski mornar je napisao/la:
Ima i kamp prikolica svoja ograničenja, ali da si mobilan, jesi. Kad se smjestiš, treba namjestiti prikolicu, pa predšator, frižider, kuhinju, pa sve ono što ste ponijeli, a što treba i ne trena, ali moglo bi zatrebati povadite van i složite... Onda vam se ne da premještati i sve to ponovno... Zato se pomirite i ostanete na mjestu gdje ste se prvotno smjestili...


Naš moto je - raspremljen i spremljen za 15 min. Nema nikakvih nepotrebnih stvari. Spustim noge, ukopčam struju, stavim stol i stolice i pijem rakiju. Ništa drugo. Bio na kratkom ili dugom godišnjem. Ako treba otvorim tendu kao na kamperu, ako ne treba ni to ne otvaram.


:obscene-drinkingcheers:


Vrh
   
PostPostano: 27 srp 2017 14:55 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Statler je napisao/la:
panonski mornar nisi u pravu što se kampice tiče... kampica ti je kao i kamper samo odvojen na dva dijela i zakopčan kukom... ne trebaš ovo ništa vaditi ni namještati... ako želiš imati ono što imaš u kamperu...

to je sve samo stvar koju mi neki vučemo dodatno...

primjerice kad mi idemo na 3-5 dana nemamo ništa... tenda je namontirana na krovu, razvučem ju izvadim dva stolca, i dva stola ii to je to... koristim samo friž u kampici... e sad to što mi ne želimo kuhati u kampici pa izvadim na mali stolić ili pizzapekač ili neko kuhalo to je druga stvar... ne širim nikakvu ljetnu kuhinju, ne nosim ni


Slično je i s kamperom, jedino se lakše parkirati. Nisam uspoređivao kamper i prikolicu, nego sam pisao općenito, kako to obično biva. Dodaj ovo, pa ovo, ono, pa još ono i ono drugo...


Vrh
   
PostPostano: 27 srp 2017 21:10 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 10 lip 2012 09:31
Postovi: 357
Ja sam izdresirao klince i sad oni sve slože.
Ja se umorim od parkiranja po ženinim naputcima. Neki su i vidjeli kak to ide...[FACE WITH TEARS OF JOY][FACE WITH TEARS OF JOY][FACE WITH TEARS OF JOY]

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 28 srp 2017 09:01 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
master222 je napisao/la:
Ja se umorim od parkiranja po ženinim naputcima. Neki su i vidjeli kak to ide...


Moja ( još) ne nosi vaser vagu ( libelu)! =))


Vrh
   
PostPostano: 30 kol 2017 12:27 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
Odgovor iz nadležnog ministarstva, da li je potrebna ovjera kupoprodajnog ugovora kod javnog bilježnika/notara:

c/p:

Poštovana,

člankom 3. Pravilnika o registraciji i označavanju vozila propisano je da se između ostalog za registraciju vozila mora priložiti dokaz o vlasništvu vozila.

Kao dokaz o vlasništvu vozila koje nije registrirano prilaže se primjerice račun, kupoprodajni ili darovni ugovor, rješenje o nasljeđivanju ili sudska presuda.

Svaka od navedenih isprava mora biti vjerodostojna na način da se istom bez sumnje može dokazati činjenica vlasništva vozila navedena u njoj.

Potrebno je naglasiti da ovo Ministarstvo ne utvrđuje vlasništvo na vozilu, već jesu li ispunjeni uvjeti za njegovu registraciju, pa tako utvrđuje i je li priložen dokaz o vlasništvu koji ne dovodi u sumnju činjenicu vlasništva na vozilu, a to se čini na način da se utvrđuje može li se iz priložene isprave bez sumnje dokazati volja bivšeg vlasnika vozila da vlasništvo preda drugoj osobi.

S tim u vezi, ukoliko se promjena vlasništva vozila dokazuje ugovorom sklopljenim između fizičkih osoba, iz razloga veće pravne sigurnosti prilikom registracije vozila traži se da potpis tih osoba ovjeri nadležno tijelo, a ako je ugovor sklopljen između pravnih osoba potpis ovjerava pravna osoba u kojoj je ugovor sklopljen.

Navedeno je potrebno zbog sprječavanja mogućih zlouporaba falsificiranja potpisa prodavatelja vozila.

Iz istog razloga se prilikom registracije vozila kao dokaz o vlasništvu vozila ne može prihvatiti primjerice obična preslika računa o prodaji vozila izdanog od strane pravne osobe, nego se traži prilaganje ovjerene preslike tog računa.

Naime, sukladno članku 47. Zakona o općem upravnom postupku službena osoba prilikom vođenja postupka registracije vozila utvrđuje sve činjenice i okolnosti bitne za rješavanje o upravnoj stvari, s tim da kad se ne radi o općepoznatim činjenicama, stranka je dužna za svoje navode ponuditi dokaze, a ako tako ne postupi, službena osoba pozvat će je da to učini u primjerenom roku.

Stoga, ukoliko se prilikom postupka registracije vozila iz priloženog ugovora ne može bez sumnje utvrditi da je priložen valjan dokaz o promjeni vlasništva na vozilu, ili da postoji neka okolnost koja dovodi u sumnju da je priloženi neovjereni ugovor valjan dokaz o promjeni vlasništva na vozilu, nadležno tijelo može tražiti prilaganje drugih dokaza koji to potvrđuju, primjerice prilaganje ovjerenog potpisa jedne ili obiju osoba koje su sklopile ugovor ili izjave prodavatelja vozila koji to potvrđuje.

S poštovanjem,

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 98 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4 5 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan