Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 14:56.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 35 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Predšator
PostPostano: 18 svi 2015 18:15 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 09 tra 2015 08:14
Postovi: 2
lijep pozdrav, prvi put sam vlasnik kampice, radi se o adrii 4,5m duž.iz 85.g. pa me zanima kako rješavate onaj prostor u predšatoru između drvenog poda i kampice u cijeloj dužini kampice. da li se samo savije recimo linoleum tj. da se odreže linoleum kojim se pokrije cijeli pod jedno 30-40cm šire nego je pod pa se savije i prekrije tu rupu ili sa nekim daskama hvala


Vrh
   
 Naslov: Re: Predšator
PostPostano: 18 svi 2015 18:47 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Čestitam na kupovini! :clap: :clap:

Neznam kako je kod tebe, većina kampica ima žlijeb u koji se uvlači "zaštita od vjetra" koju onda s donje strane učvrstiš klinovima.

slika

slika

http://www.meridian.hr/hr/artikli-detalji/fahrzeugausstattung-bodenschurzen-81/campingzubehr-bodenschrzen-windblende-177

http://www.meridian.hr/hr/artikli-detalji/fahrzeugausstattung-bodenschurzen-81/campingzubehr-wagenschrze-apron-218


Vrh
   
 Naslov: Re: Predšator
PostPostano: 19 svi 2015 13:00 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
čestitke na kupovini... po godini pretpostavljam da je to optima s kosim prednjim dijelom... i

bajki ti objasnio ovaj dio oko zaštite od vjetra ispod kampice... ona dolazi sa svakim predšatorom, tako da si to trebao dobiti s istim, ali ja bih se nadovezao na tvoj dio s linoleumom... pazi se s njim jer linoleum ti nije pogodan za staviti u predšator. u slučaju kiše sklizat ćeš se po njemu kao na sklizalištu... posebno je opasno za djecu koji znaju mokri dozujati direkt iz mora u predšator npr. napiti se vode... a kao drugo težak ti je za transport...

postoje ti tepisi koji su namijenjeni za predšatore... ima ih za kupiti na metre ili već krojene prema prostoru... npr. za tvoju kampicu cca 5x2,50 m... s cijenom oko 300 kn... oni su prozračni i brzosušeći, mekani, lagani... po povratku s godišnjeg lakoperivi...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
 Naslov: Re: Predšator
PostPostano: 20 svi 2015 10:44 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 09 tra 2015 08:14
Postovi: 2
gdje bi se to dalo kupiti da li u nekim spec.trgovinama ili ima po dućanima gdje prodaju tepihe i sl. hvala
kampica je inače jajasta onaj stari model


Vrh
   
 Naslov: Re: Predšator
PostPostano: 20 svi 2015 11:11 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Opčenito ti je te specifično kamperske stvari teško naći u običnim prodavaonicama.

Imaš ovdje:

http://www.meridian.hr/hr/artikli/predsatori-tende-tepisi-za-predsatore-69

Imaš u Sloveniji nekoliko trgovina kamp opremom ili npr kod Petronija u Zagrebu.


Vrh
   
 Naslov: Re: Predšator
PostPostano: 20 svi 2015 14:18 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 10 lip 2012 09:31
Postovi: 357
Imaš u Merkuru u Brežicama Brunnerov tepih. Mi ga kupili prije par godina i prezadovoljni smo sa njim. Pogldeaj na www.merkur.si


Vrh
   
 Naslov: Re: Predšator
PostPostano: 20 svi 2015 16:56 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 10 lip 2012 09:31
Postovi: 357
Link za tepih

http://www.merkur.si/prosti-cas/oprema- ... ma/oprema- za-kampiranje-brunner-briolite-preproga-250x400-cm


Vrh
   
 Naslov: Re: Predšator
PostPostano: 20 svi 2015 17:44 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Link za vjetrozaštitu na kampici...

http://www.obelink.de/vorzelte-sonnense ... 26page%3D2

i tepih...

http://www.obelink.de/campingzubehoer/z ... 26page%3D3

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
 Naslov: Re: Predšator
PostPostano: 04 srp 2015 12:40 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 23 kol 2012 13:48
Postovi: 17
Lokacija: zgb
Question? koliko su predšatori tj. konstrukcija (šipke) univerzalni, te da li je moguće koristiti taj noseći dio sa jedne vrste kampice na drugoj kampici koja nije od od tog proizvodaca?

_________________
'Oni su mali, ali su veliki, odnosno, hoću reći, nisu više mali, ali su dosta veliki da ne budu mali"


Vrh
   
 Naslov: Re: Predšator
PostPostano: 04 srp 2015 13:27 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
to je sve univerzalno - šipke, a predšatori ti idu po veličinama oboda... obično su po 30-tak cm razlike... svaka kampica ima svoj neki obod...

primjerice evo friško sam kupio novi predšator za Adria Adivu 462 i on ti ima obod 911-945 cm.... svi proizvođači predšatora imaju tu dimenziju u ponudi... samo svaki sa svojim nekim brojem...

konstrukcija ti je više manje identična koja se koristi na svim predšatorima... obično su ti gore i okomito po tri šipke, na veličini predšatora većeg oboda od 900 preporučuju po 5 gornjih šipki, a na većem rasponu od 1000 cm (govorimo opet o obodu kampice) i 5 okomitih, tzv. orkanskih šipki... šipke su ti univerzalne - paše ti sa svega na sve - jedino i njih imaš u različitim debljinama i od različitog materijala... fi18, fi22, fi25, fi 28 mm...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
 Naslov: Re: Predšator
PostPostano: 06 srp 2015 18:23 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 23 kol 2012 13:48
Postovi: 17
Lokacija: zgb
Hvala Statler vrijedi mi probat,nemam kaj zgubit kad je besplatno :handgestures-thumbup:

_________________
'Oni su mali, ali su veliki, odnosno, hoću reći, nisu više mali, ali su dosta veliki da ne budu mali"


Vrh
   
 Naslov: Re: Predšator
PostPostano: 14 tra 2016 17:29 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 18 tra 2015 19:57
Postovi: 103
Statler je napisao/la:
to je sve univerzalno - šipke, a predšatori ti idu po veličinama oboda... obično su po 30-tak cm razlike... svaka kampica ima svoj neki obod...

primjerice evo friško sam kupio novi predšator za Adria Adivu 462 i on ti ima obod 911-945 cm.... svi proizvođači predšatora imaju tu dimenziju u ponudi... samo svaki sa svojim nekim brojem...

konstrukcija ti je više manje identična koja se koristi na svim predšatorima... obično su ti gore i okomito po tri šipke, na veličini predšatora većeg oboda od 900 preporučuju po 5 gornjih šipki, a na većem rasponu od 1000 cm (govorimo opet o obodu kampice) i 5 okomitih, tzv. orkanskih šipki... šipke su ti univerzalne - paše ti sa svega na sve - jedino i njih imaš u različitim debljinama i od različitog materijala... fi18, fi22, fi25, fi 28 mm...



Namjeravao sam saznati na proslom susretu forumasa, pa sam se nadao ada za prvi maj biti na ovom u madjarskoj, no nista od oba pa moram pitati, kako k'ragu se postavlja predsator, svu sam konstrukciju i platna izvukao, cini se kao da je sve prisutno, no kako se sipke pricvrscuju i montiraju na one male klinove koji vire iz kampice? Na nekoj sam slici ovdje vidio da onako slobodno vise te sipke, ne kontam dali mi mozda fali neki spoj ili sta!?
Imam dosta nekih gumiranih spojki duzine 25-30 cm smedje boje, kao cvrsta gumica ali ima spoj na sredini, to bkage nemam kamo ide, jeli uopce dio predsatora?


Vrh
   
 Naslov: Re: Predšator
PostPostano: 14 tra 2016 17:53 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
Skuhaj kavu, pa ti pokažemo :icon_wink:

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
 Naslov: Re: Predšator
PostPostano: 14 tra 2016 19:38 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 01 pro 2011 19:28
Postovi: 15
Poslikaj cijevi i stavi na forum da vidimo šta imaš


Vrh
   
 Naslov: Re: Predšator
PostPostano: 14 tra 2016 20:10 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Poslikaj šta imaš pa ćemo probati odgonetnuti koja kamo ide.

Na samu kampicu ti idu cijevi koje imaju kuku na kraju. Na ovoj fotki imaš dvije takve cijevi:

slika


Vrh
   
 Naslov: Re: Predšator
PostPostano: 16 tra 2016 11:41 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 18 tra 2015 19:57
Postovi: 103
Zahvaljujem, prije postavljanja vode za kavu Goco pokusat cu jos jednom sam, mozda mi upali, ako ne bude islo onda zovem


Vrh
   
 Naslov: Re: Predšator
PostPostano: 16 tra 2016 12:08 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 18 tra 2015 19:57
Postovi: 103
slika


Nejde to sa slikama opet, previse je komplicirano za mene.

Nema. Sipke koje zavrsavaju aa kukicom kao ove na slici gore

Imam dva kuta od 90', jednu sredisnju T odnosno kut od 180 i ostalo su noge koje se mogu produziti i posesiti


Vrh
   
 Naslov: Re: Predšator
PostPostano: 16 tra 2016 12:30 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
Runa je napisao/la:
slika


Nejde to sa slikama opet, previse je komplicirano za mene.

Nema. Sipke koje zavrsavaa kukicom kao ove na slici gore

Imam dva kuta od 90', jednu sredisnju T odnosno kut od 180 i ostalo su noge koje se mogu produziti i posesiti


Ni na našem predsatoru nema kukica na spikama, nego se sipke samo naslovne na prikolicu i dobro se rastegnu. Da li na tri sipke (koje se mogu rastezati) imas gumeni cep ili neki gumeni zavrsetak?

Zovi ako trebas pomoc

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
 Naslov: Re: Predšator
PostPostano: 16 tra 2016 12:44 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 18 tra 2015 19:57
Postovi: 103
imam 3 sipke sa takvim zavrsetkom gumenim! hvala Goga! ali koliko sipki dodiruje tlo ukupno?


Vrh
   
 Naslov: Re: Predšator
PostPostano: 16 tra 2016 13:09 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
Runa je napisao/la:
imam 3 sipke sa takvim zavrsetkom gumenim! hvala Goga! ali koliko sipki dodiruje tlo ukupno?


Tri tlo i tri prikolicu.. To gumeno naslonis na prikolicu, mozda na prikolici i postoje neki tragovi gdje dodju te sipke, jedno par centimetara ispod gornjeg ruba prikolice.

Kod postavljanja predsatora, prvo uvuces platneni dio predsatora u vodilicu na bridu prikolice i onda se zavuces ispod i postavljas sipke.

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 35 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan