Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 19 tra 2024 02:30.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 22 posta ]  Stranica 1 2 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 21 lip 2015 00:55 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 21 lip 2015 00:48
Postovi: 2
ispričavam se ako je ova tema već bila ili ako je krivo mjesto za postaviti ovo pitanje.

zanima me kako je regulirano postavljanje kamp prikolice (preko cijele godine) na vlastito poljoprivredno zemljište?
na zemljištu ne bi bilo nikakvih priključaka struje, vode, ni septičke jame. znači ta kampica bi bila mobilni objekt za robinzonski turizam.
da li treba dozvola za to i kakva točno? da li to ovisi o dobroj volji svake općine ili postoji neki zakon koji to regulira na nacionalnom nivou?

hvala na odgovorima :)


Vrh
   
PostPostano: 21 lip 2015 19:24 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
zakonski to ne smiješ napravit... parkirat smiješ, ali boravit u njoj ne...

ali kad ju već staviš shvatit ćeš da ti fali ploča pod njom pa ćeš u betonažu, pa će ti falit wc pa napravit poljski, pa trebat ćeš 1000 litri tank vode jer ipak bez nje nema ni tuširanja itd itd...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 23 lip 2015 08:19 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7230
Lokacija: Osijek
Kako ti je Statler rekao, po zakonu nesmiješ. Dozvoljeno je kampiranje samo u kampovima i varijantama kampova.


Vrh
   
PostPostano: 23 lip 2015 10:03 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 21 lip 2015 00:48
Postovi: 2
ok , super..hvala na info.
a jel postoji razlika ako je na građevinskom zemljištu? jel se onda može nekako legalno kampica staviti i boraviti (noćiti) u njoj..?


Vrh
   
PostPostano: 23 lip 2015 10:44 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7230
Lokacija: Osijek
Ne, samo na zemljištu koje je dobilo dozvolu za kamp!


Vrh
   
PostPostano: 25 ruj 2016 03:52 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 25 ruj 2016 03:07
Postovi: 29
Da li netko zna postoji li razlika između "parkiranja" i "postavljanja" ? Dolje su linkovi primjera kako se uklanjaju parkirane-postavljene kamp-prikolice čak i kad nitko ne boravi u njima ? Ima li netko stručan volje protumačiti zakon, članak 57. Zakona o građevinskoj inspekciji (NN 153/13) ? Ako sam dobro shvatio, ja sam svoju kampicu nakon ljetovanja sparkirao u vlastito dvorište u okolici ZG i time sam počinio "zahvat u prostoru koji nije građenje" i sad mi teoretski komunalalni redar može naložiti uklanjanje ?

http://www.tisno.hr/images/dokumenti/uk ... Jezera.pdf

http://www.057info.hr/vijesti/2014-04-0 ... -prikolicu


Vrh
   
PostPostano: 26 ruj 2016 01:22 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 25 ruj 2016 03:07
Postovi: 29
U međuvremenu pronašao sam dokument koji sve lijepo objašnjava:

http://www.mgipu.hr/doc/Inspekcija/Smje ... enaZGI.pdf

Ako sam dobro shvatio, za postavljanje kamp-prikolice na privatni posjed potrebna je lokacijska dozvola. U protivnom komunalni redar može postupati. Parkiranje kamp-prikolice na privatnom posjedu može potrajati do roka kojeg komunalni redar odredi za uklanjanje. Ispravite me ako griješim.


Vrh
   
PostPostano: 26 ruj 2016 07:06 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7230
Lokacija: Osijek
Daj napiši u kojem članku je opisano to što navodiš, da nemoram sve čitati. :)

Po meni ako parkiraš kampicu u svom dvorištu nisi napravio nikakav prekršaj, sve dok tu kampicu nekoristiš u dvorištu.


Vrh
   
PostPostano: 27 ruj 2016 00:19 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 25 ruj 2016 03:07
Postovi: 29
Jednostavno:

kampica na posjedu (dvorištu, zemljištu, štogod) = zahvat u prostoru koji nije građenje

zahvat u prostoru koji nije građenje = ili lokacijska dozvola ili posao za komunalne redare

Citati:

Članak 56.
(1) U provedbi nadzora komunalni redar rješenjem naređuje investitoru usklađivanje
provedbe zahvata u prostoru koji nije građenje s lokacijskom dozvolom.
(2) Rješenjem iz stavka 1. ovoga članka komunalni redar investitoru naređuje i
poduzimanje mjere uklanjanja zahvata u prostoru koji nije građenje, ako u određenom roku ne
uskladi provedbu zahvata s lokacijskom dozvolom.

Članak 57.
(1) U provedbi nadzora komunalni redar rješenjem naređuje investitoru, odnosno
vlasniku uklanjanje zahvata u prostoru koji nije građenje, odnosno njegova dijela:
1. ako se provodi ili je proveden bez izvršne lokacijske dozvole,
2. u slučaju iz članka 56. stavka 2. ovoga članka.
(2) Rješenjem iz stavka 1. ovoga članka određuje se:
1. rok u kojem je investitor, odnosno vlasnik obvezan postupiti po rješenju i
2. način izvršenja rješenja putem treće osobe.
(3) Rješenjem iz stavka 1. ovoga članka upozorava se investitora, odnosno vlasnika da
će se:
1. izvršenju rješenja putem treće osobe pristupiti ako se utvrdi da u određenom roku
nije postupio po rješenju,
2. izvršenje rješenja putem treće osobe provesti na odgovornost i trošak izvršenika.


Vrh
   
PostPostano: 27 ruj 2016 07:38 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7230
Lokacija: Osijek
Rapido je napisao/la:

kampica na posjedu (dvorištu, zemljištu, štogod) = zahvat u prostoru koji nije građenje



Odakle si izvukao ovu tvrdnju? :-?? :-?? :-?? :-??

Po meni, parkiranje kampice nije zahvat!


Vrh
   
PostPostano: 27 ruj 2016 12:17 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
meni je osobno glupo da živim u ZG u stanu i da ispred zgrade ne smijem parkirati svoju kampicu na parkingu i da tu ona stoji - ako je registrirana... a primjerice od mog susjeda čak i neregistrirani auto smije zauzimati parking mjesto...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 27 ruj 2016 22:03 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 12 lip 2013 13:23
Postovi: 324
Prilična je razlika između parkiranja i postavljanja, zar ne?

Kad je parkirana, nije spremljena za upotrebu, razvučena tenda, stolice ispred i sl.

_________________
Super zabava za kućne vozače - http://superauti.com


Vrh
   
PostPostano: 28 ruj 2016 15:24 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2016 10:43
Postovi: 119
Lokacija: Zagreb
Statler je napisao/la:
meni je osobno glupo da živim u ZG u stanu i da ispred zgrade ne smijem parkirati svoju kampicu na parkingu i da tu ona stoji - ako je registrirana... a primjerice od mog susjeda čak i neregistrirani auto smije zauzimati parking mjesto...



Neregistrirani auto ne smije biti parkiran na parkirnom mjestu (moj svekar platio kaznu zbog toga). Auto mu je bio pred kućom na parkiralištu (na istom mjestu gdje i zadnjih 30 godina), istekla je registracija, dok smo mi razmišljali hoćemo li ga opet registrirati ili ne, netko ga je prijavio (hvala, dragi susjedi)... auto od tad stoji u dvorištu (5 metara dalje i sve ok).

_________________
Iskustva još nemam, ali ću ga steći. :)


Vrh
   
PostPostano: 28 ruj 2016 17:48 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
to mi je ok.... ali mi nije ok da ispred zgrade registrirano vozilo ne smije stajati...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 28 ruj 2016 20:35 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Nas kad smo raspakiravali stvari iz kampera i nosili doma je napao susjed da nemamo mi sta parkirati "to" na parkingu za aute :) Svakakvih ima.


Vrh
   
PostPostano: 28 ruj 2016 22:56 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 25 ruj 2016 03:07
Postovi: 29
bajki je napisao/la:
Rapido je napisao/la:

kampica na posjedu (dvorištu, zemljištu, štogod) = zahvat u prostoru koji nije građenje



Odakle si izvukao ovu tvrdnju? :-?? :-?? :-?? :-??

Po meni, parkiranje kampice nije zahvat!


Tvrdnju sam dokumentirao linkovima, ali nikome se ne da čitati. Evo još jednom link za ogledni primjer iz prakse, ima samo 2 stranice, pa pročitajte kako se kampica mora ukloniti sa privatnog posjeda:

http://www.tisno.hr/images/dokumenti/uk ... Jezera.pdf


Vrh
   
PostPostano: 28 ruj 2016 23:22 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 25 ruj 2016 03:07
Postovi: 29
gosmart je napisao/la:
Prilična je razlika između parkiranja i postavljanja, zar ne?

Kad je parkirana, nije spremljena za upotrebu, razvučena tenda, stolice ispred i sl.



Komunalcima je izgleda svejedno... Kopao sam po definicijama iz zakona i laički zaključio da zakon komunalcima daje za pravo. Ako sam dobro shvatio, takav zakon stupio je na snagu početkom 2014 pa su od tada krenuli napadi na sparkirane odnosno postavljene kampice. Prije toga bilo je u modi hvatati ljude na spavanju u kampici i sl. a sad je i prazna kampica na meti. U mojoj slobodnoj interpretaciji, kampirati se može samo u kampu, a kućicu ostaviti u kamp-depou. Besplatne varijante turizma nisu poželjne, turistička sezona se ovako produljuje na cijelu godinu. Kad nema turista-ima praznih kampica.


Vrh
   
PostPostano: 29 ruj 2016 08:46 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Baš sam čitao u CCC-u, članak na sličnu temu, naime čovjek je pitao ako se recimo nađe u gradu ili slično i nema kampa, a htio bi prespavati, da li smije na otvorenom normalnom parkingu.
I kažu mu kako je Njemačko zakonodavstvo po tom pitanju vrlo neodređeno; eto i njima se to dešava.
Dakle, u načelu smije spavati na otvorenom parkingu ali:
- na parkiralištima gdje se smije parkirati kamp prikolica, dakle ne smije recimo preko dva parkinga
- ne smije na mjestima koja su za BUS ili kamion
- ne smiju biti spuštene noge ili otvorena tenda ili izvađene stolice

Slično se može primjeniti na parkiranje ispred zgrade. Obzirom da kampica stane u jedno mjesto, ako ruda naprijed ne smeta prolazu, noge su gore, mislim da si legalan. Meni je sused kod staraca godinama tako ispred zgrade imao Adriju parkiranu i nikom ništa. Srećom pa je neka livada ispred pa je rudu gurnuo naprijed na tu livadu. Ja to ne bi mogao kod sebe jer su svugdje nogostupi.


Vrh
   
PostPostano: 29 ruj 2016 13:10 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
dundino, ma koja današnja novija kampica stane u parkirno mjesto?

nijedna jer su preširoke...

a o dužini nećemo ni raspravljati...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 29 ruj 2016 14:36 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Pa velim ti kak je sused stavio. Ispred parkinga je veeelika zelena površina. I fino je cijeli prednji kraj zajedno sa malim kotačem bio na toj travi, a ostatak kampice na parkingu. Bilo je to 90-ih ona Adria sa kosim prednjim dijelom doduše ne ove naše današnje.
Današnje ne idu po širini točno.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 22 posta ]  Stranica 1 2 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan