Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 19 tra 2024 13:54.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 16 postova ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Krovni prozor
PostPostano: 26 sij 2016 15:00 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
Kako nam susreti već lagano kucaju na vrata, vrijeme je da se krene u pripremu prikolice :)

Krovni prozor, odnosno, one nogice koje drže vanjski poklopac za unutarnji dio su popucale, prozor se ne može jednostavno otvoriti, a u vožnji prozor vežemo vezicama da ne odleti, mrežicu također nemamo (odletjela prijašnjem vlasniku negdje na autoputu).

Ja bi najradije da se to ništa ne dira, jer si nekako mislim, dok ne curi ne diraj, al ovaj moj majstor bi cijeli prozor zamijenio i ne odustaje od toga :)

Koliko sam skužila, prozori su standardnih dimenzija i tu ne bi trebalo biti problema, treba samo dobro zasilikonirati sa nekim primjerenim silikonom i to je to. Trenutno je gore onaj standardni Adrijin prozor koji se samo malo podigne u zrak, a mi bi sad stavili nešto ovako http://www.meridian.hr/hr/artikli-detal ... 219471-813 da se može cijeli otvoriti, da ima više zraka.

Pogledali smo Sunjićev video i sve se čini jako jednostvno, jel imate kakav još savijet, na šta obratiti pažnju.

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
PostPostano: 26 sij 2016 15:50 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7230
Lokacija: Osijek
Za ovog ti treba još struja i prekidač za paljenje ventilatora.

Treba pripaziti da se ne propadne kroz krov ako se bude stajalo na njemu, a ostalo stvarno nebi trebao biti problem.

Ovdje imaš još jedan video zamjene prozora:

http://forum.camping-croatia.com/viewtopic.php?f=45&t=1006


Vrh
   
PostPostano: 26 sij 2016 17:01 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
:handgestures-thumbup: za video

Po cemu si zakljucio da je to prozor sa ventilatorom? Nama treba prozor bez ventilatora.

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
PostPostano: 26 sij 2016 20:59 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7230
Lokacija: Osijek
Na onim malim slikama sa mjerama je ventilator, pa sam po tome zaključio, iako kada gledam velike slike ventilatora nema, a nema ga ni u opisu, tako da je vjerovatno bez ventilatora. :doh:


Vrh
   
PostPostano: 26 sij 2016 22:11 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
:handgestures-thumbup:

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
PostPostano: 27 sij 2016 08:11 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7230
Lokacija: Osijek
Ja kada bi uzimao, uzeo bi drugačiji. Birao bi onog koji ima cijeli otvor slobodan (ovdje mehanizam za otvaranje zauzima dio otvora prozora). :-??

Npr. nešto ovako:

slika


Vrh
   
PostPostano: 27 sij 2016 08:19 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
ovaj prozor koji je bajki postavio imamo mi na Adivi. To je prednji prozor. I postavljen je tako da se čak može tako podesiti i s njim da se može i voziti. Ima tri mjesta za podešavanje. Ovo je najjače otvoren. Kada se povuče prema nazad onda ostaje samo malo otvoren, a kada se povuče nazad i digne ručka višlje - jače je otvoren i onda ima i dodatne graničnike (kočnice) za učvrstiti upravo za transport. Sam princip je tako i složen da ga vjetar prirodno stiska u transportu prema dolje, ne može ga nadignuti i otrgnuti... Nešto slično kao što je šiber na krovu automobila.

Po nekom sjećanju ispred mog prozora je još i neki mali spojlerčić koji usmjerava zrak oko njega. Iako sam to proučavao nisam baš neki "sretnik" da probam se tako voziti... Možda od kampa do kampa i da, ali na neku dugu turu ne.

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 27 sij 2016 08:37 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
bajki je napisao/la:
Ja kada bi uzimao, uzeo bi drugačiji. Birao bi onog koji ima cijeli otvor slobodan (ovdje mehanizam za otvaranje zauzima dio otvora prozora). :-??

Npr. nešto ovako:

slika


A koja bi bila svrha cijelog slobodnog otvora? Van na krov siguno kroz prozor necemo ici :).
Ovaj je ljepsi, al je vjerojatno i duplo skuplji (ili se varam?), a onaj sa mehanizmom na otvoru ce nam dati ipak vise zraka nego ovaj koji je sad na prikolici.

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
PostPostano: 27 sij 2016 08:46 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
što je više otvoren to više zraka ulazi... u kombinaciji s drugim prozorima - veća prozračnost. Ima ti ispod i mrežicu i prevlaku za svjetlo...

prozor ti se zove MINI HEKI proizvođač mislim da je SEITZ.

ps. to nije prozor kroz koji možeš van. Možda eventualno mali Veky! : =))

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 27 sij 2016 08:59 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
:handgestures-thumbup:

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
PostPostano: 27 sij 2016 09:06 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7230
Lokacija: Osijek
Možda nemogu van, ali uvijek mogu proviriti i vidjeti dali je sve OK na krovu!

Sjećam se jedne godine na moru sam postavio kampicu tako da mi je nakon 2-3 dana počela grana od bora lagano strugati po krovu kampice i to negdje na sredini kampice. Ništa strašno ali smeta po noće kada zapuše vjetar, a do grane nemogu doći. Da sam imao ovakav prozor to bi riješio iste večeri, a ovako je bila patnja nekoliko dana dok na kraju nisam našao ljestve, a i tada nije bilo lako!


Vrh
   
PostPostano: 27 sij 2016 09:55 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
goga je napisao/la:
Krovni prozor, odnosno, one nogice koje drže vanjski poklopac za unutarnji dio su popucale, prozor se ne može jednostavno otvoriti, a u vožnji prozor vežemo vezicama da ne odleti, mrežicu također nemamo (odletjela prijašnjem vlasniku negdje na autoputu).


btw. Prozor se veže ovak da ne odleti :icon_wink:

slika

slika

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 27 sij 2016 10:21 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
bajki je napisao/la:
Možda nemogu van, ali uvijek mogu proviriti i vidjeti dali je sve OK na krovu!

!


:handgestures-thumbup:

to si u pravu, nisam se toga ni sjetila...zato ja volim postavit pitanje na forum, jer znam da ću uvijek dobit barem 2-3 dobra savjeta

http://www.mixi-caravaning.si/katalog/p ... 1010357926 ili http://www.mixi-caravaning.si/katalog/p ... 1010119013

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
PostPostano: 27 sij 2016 10:21 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7230
Lokacija: Osijek
Statler je napisao/la:
goga je napisao/la:
Krovni prozor, odnosno, one nogice koje drže vanjski poklopac za unutarnji dio su popucale, prozor se ne može jednostavno otvoriti, a u vožnji prozor vežemo vezicama da ne odleti, mrežicu također nemamo (odletjela prijašnjem vlasniku negdje na autoputu).


btw. Prozor se veže ovak da ne odleti :icon_wink:




Tako sigurno ne!
Ako već trebam improvizirati onda bi obje trake provukao ispod cijevi, a ne jednu iznad, a jednu ispod cijevi! :crying-yellow: :crying-yellow:


Vrh
   
PostPostano: 27 sij 2016 10:24 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7230
Lokacija: Osijek
goga je napisao/la:
bajki je napisao/la:
Možda nemogu van, ali uvijek mogu proviriti i vidjeti dali je sve OK na krovu!

!


:handgestures-thumbup:

to si u pravu, nisam se toga ni sjetila...zato ja volim postavit pitanje na forum, jer znam da ću uvijek dobit barem 2-3 dobra savjeta

http://www.mixi-caravaning.si/katalog/p ... 1010357926 ili http://www.mixi-caravaning.si/katalog/p ... 1010119013


Ja bi drugog, je skuplji, ali nekako više vjerujem ručnom otvaranju nego nekom mehanizmu.


Vrh
   
PostPostano: 27 sij 2016 10:28 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
:handgestures-thumbup:

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 16 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan