Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 18:55.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 63 posta ]  Stranica 1 2 3 4 Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Upomoc
PostPostano: 23 svi 2016 01:13 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 23 svi 2016 01:06
Postovi: 24
Kao prvo pozdrav svim kampistima koliko god vas ima.

A sada moja muka!

Nakon mjeseci traženja idealne(novcano prihvatljive) kampice, izabrali smo Adriju 380 iz 80 god. Pošto smo zena i ja početnici u kampiranju,imamo dojam da smo nasamareni i da smo kupili skart kampicu. Znaci u cosku kampice tj u 2 coska ispucala je sperploca na plafonu i receno nam je da je to prvom vlasniku malo propustila, ali oni su silikonizirali i godinama je tako i sve je ok! E sada nakon kopanja po forumima, gledanja slika i masu drugih informacija bojimo se da ispod toga nije sve trulo i porozno! I da pod je malo meksi i malo se uvija! Nadam se da cu sutra postavit neke slike pa da mi date nekakve savjete sto da napravimo i kako da ispravimo nasu glupost!
Hvala na bilo kakvoj pomoci, Novajlija!


Vrh
   
 Naslov: Re: Upomoc
PostPostano: 23 svi 2016 07:30 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Daj koju fotku, pa ako budemo mogli ovako na daljinu dati kakav savjet...


Vrh
   
 Naslov: Re: Upomoc
PostPostano: 23 svi 2016 09:18 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Ovdje na forumu ima hrpa tema i detalja na što pogledati pažnju prilikom kupnje prikolice, mnogi su i pitali prije kupnje i dobili odgovore. Na tim prikolicama (kockicama) iz 1980. godine teško je bilo što reći, jer one su još bile aluminijske i imale su neke svoje probleme koji nije imala novija prikolica kosi model.

Njihov najveći problem je starost i to što su ih većina ljudi koristili upravo iz tog razloga po kampovima na paušalnim parcelama, pa su bile cijelu godinu na izvoru kiše, vjetra, bure, soli... I onda su napuštanjem ljudi i paušala kojih su sad drastično podignute cijene, očišćene i dovučene u unutrašnjost i prodaju se po malim novcima...

Što se poda tiče probaj staviti autodizalicu na par mjesta i ako počne pucketati i malo - miči i tu definitivno nije ploča zdrava... Najopasnija mjesta su upravo po kutevima prikolice taman tamo gdje su ti i same nogice..

Ne znam vrijednost prikolice, ali sumnjam da je skuplja od 10.000 kn, a za par tisuća više dalo se je kupiti 10-tak godina novije, novi kosi model koje se pokazujupuno čvršće i bolje.

Nažalost - strah me je da bilo kakvo diranje u strukturu prikolice neće ti biti financijski isplativo, pogotovo kad uračunaš da je prikolica preko 35 godina stara, pa ti je moj savjet - probaj prodati dalje.

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
 Naslov: Re: Upomoc
PostPostano: 23 svi 2016 09:57 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 23 svi 2016 01:06
Postovi: 24
Ah, hvala na postu koji nije bas utjesan, ali to mi i treba.

Pa kampica sa predsatorom me dosla 6000 kn, tak da ako budem prodavao necu puno izgubit, barem se nadam.
Za ovu godinu htio bih ju barem osposobit za mjesec dana na moru pa kud puklo da puklo! Cijelu cu je silikonizirati i pod bi zastitio bitumenskim sprejom, pa me zanima jel to ok! Pod bi napravio ono sa drvenim cepicima i onim ljepilom. Jel se zna otprilike koliko dode da se sve iscupa i napravi restauracija kompletna. Ljudi hvala vam na pomoci i zao mi je sto nisam znao za ovaj forum kada sam kupovao kucicu


Vrh
   
 Naslov: Re: Upomoc
PostPostano: 23 svi 2016 12:04 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 23 svi 2016 01:06
Postovi: 24
A kako da ubacim slike?


Vrh
   
 Naslov: Re: Upomoc
PostPostano: 23 svi 2016 12:14 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
možda i nije tako sve strašno... ali kod tako starih prikolica svega ima i obično nastaju veliki problemi u samom korištenju... prikolica nije samo to - već i donji postroj, kočnice, naletna kočnica, gume... sve je tu bitno ako je prikolica koja se vuče.... pola tih stvari nije bitno ako je to negdje stacionirano i stoji na nekom placu, paušalu i slično...

pod ne smiješ samo tako dirati... možeš nešto sitno krpariti, ali komplet vaditi - ne... jer kod montaže prvo se radi postolje prikolice, na njega ide taj drveni pod (blažujka) i onda ona nosi kompletnu konstrukciju prikolice... kao što si sam rekao, da li je gore gdje je curilo curilo i po drvenoj konstrukciji između vanjskog aluminijskog lima i nutarnje obloge - to možeš saznati jedino ako sve strgaš... i onda kada bi se u to i upustio - prvo moraš biti majstor vičan tome poslu, drugo znati s čim to obnavljati i kako, a treće i ono najbitnije - da li ti je to isplativo...

što se tiče predšatora - koliko ti je star? da li je bio vani 15-dana godišnje ili par mjeseci u nekom pašalu? gornji dio je PVC ili platneni kako to hoće biti na starijim predšatorima... vrlo ti je bitno i ovisi ti o njegovoj poroznosti i puštanju...

što se slika tiče:

viewtopic.php?f=35&t=785

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
 Naslov: Re: Upomoc
PostPostano: 23 svi 2016 15:11 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 23 svi 2016 01:06
Postovi: 24
slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika


Vrh
   
 Naslov: Re: Upomoc
PostPostano: 23 svi 2016 15:14 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 23 svi 2016 01:06
Postovi: 24
Evo pa neka krenu mišljenja...


Vrh
   
 Naslov: Re: Upomoc
PostPostano: 24 svi 2016 07:11 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
to ti je sve dugogodišnja vlaga... i vidiš da je drvo već propalo... da uzmeš šarafciger tu gdje bi god malo jače piknuo samo bi proletio kroz... :-S

žao mi je što ti moram reći, ali baš nisam sretan sa tim slikama...

Romzi ima sličnu kampicu pa ću mu poslati poruku da ti da komentar na slike... :-??

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
 Naslov: Re: Upomoc
PostPostano: 24 svi 2016 07:34 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Bojim se da je stanje jako loše.
S obzirom na vrijednost prikolice mislim da popravak nije isplativ, pogotovo ako misliš nekome platiti da to sanira. Kada je ovakva iznutra, onda je obično nosiva konstrukcija trula do kraja.

Jesi ti to mislio registrirati i vući ili stacionirati?


Vrh
   
 Naslov: Re: Upomoc
PostPostano: 24 svi 2016 08:11 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 07 srp 2015 12:30
Postovi: 116
Ključno je pitanje na koji način ćeš ju koristiti, kao što pita Bajki.

Ako će biti stacionirana, a moja situacija prije 15-ak godina je bila vrlo slična tvojoj, ja sam je imao stacioniranu u Filip Jakovu, tada je problem puno manji. Daš napraviti kvalitetnu, 160 g/m2 ceradu po mjeri (u tvojem slučaju neće koštati više od 800 kuna) i riješio si problem prokišnjavanja. Unutrašnjost po zidovima možeš tada mirne duše pofarbati čisto da vizualno ljepše izgleda.

Što se tiče poda, ja sam na onim mjestima, koja su bila jako loša stavio 2mm aluminijske ploče za površinu koja je bila lošija i na taj način sam ojačao pod. Nisam se usudio ići dirati...

No, ako ju misliš vući (a vidim da je friška registracija) e tad nemam neki pametan savjet...

Ali, jedno je bitno, nemoj očajavati... ni prvi ni zadnji koji imaš takvih problema. Sastavni dio kampera u Hrvata!


Vrh
   
 Naslov: Re: Upomoc
PostPostano: 24 svi 2016 08:27 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 23 svi 2016 01:06
Postovi: 24
Hvala ljudi na svemu, ali odluka je pala. Od jucer je u njuskalu i molim Boga da je prodam za ikoje pare!

Trebao sa je vuci isto u Filip Jakov, ali sad je to propalo,barem s ovom kampicom.
Sada bih vas zamolio jos jednu stvar posto vidim da samo uz pomoc vas mogu kupit nesto sto valja. Pa ako imate kakve prijedloge za kupnju, znaci trebala bi mi manja, do 4 m, po mogucnosti s hr.papirima i da ima sve predsator i pratecu opremu.

Isto tako ako netko treba predsator nek se javi posto je prakticki novi, 2 sezone koristen.


Vrh
   
 Naslov: Re: Upomoc
PostPostano: 24 svi 2016 08:46 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Pogledaj šta ima na njuškalu i one koje su ti interesantne stavi linkove ovdje, pa ćemo dati pokoji komentar, koliko se može preko fotki.


Vrh
   
 Naslov: Re: Upomoc
PostPostano: 24 svi 2016 09:16 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 06 vel 2015 13:48
Postovi: 149
@Mika, žal... nategnili (nasamarili) so te :-W
Prikolici se vidi, da je nekje doooolgo stala na prostem, verjetno je služila pavšalu kakih 30 let. Obledela barva, rjaste felge, rudo je nekdo na hitro pobarval s srebrnim sprejem, da malo lepše izgleda.
Najbolje da prodaš če bo šlo. Lahko poskusiš tudi prodati posebej prikolico in posebej baldahin....

Če boš kupovala drugo, poskusi dobit tako, ki jo je nekdo za dolgo časa "pozabil" nekje pod nadstreškom ali kozolcem. Na lastne oči se moraš prepričat da je res tako, na avtonetu (slo) imaš polno oglasov, kjer prodajalec trdi, da je pod nadstreškom, fotke jo pa kažejo na prostem, kjer trava sega do poda ali še vise :angry-nono:
Ne nasedaj tudi tistim, ki so jo "preventivno zatesnili" (črn silikonski ali podoben kit po zunanjih robovih).


Splošne smernice že imate tukaj na forumu, dodjam še, da ti o stanju prikolice veliko pove stanje vrat, prevsem spodnji rob.

Mogoče taka: http://www.njuskalo.hr/kamp-prikolice/k ... s-17814476
Za tako ceno mora biti brezhibna (čvrst poden, brez sledu vlage, delujoče zavore itd).

_________________
http://caravan.mojforum.si/caravan.html
***********************************
C5 break 2.0 HDI, Adria "lastna izdelava" aka Adria 400, l'1984
slika


Vrh
   
 Naslov: Re: Upomoc
PostPostano: 24 svi 2016 09:41 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 06 vel 2015 13:48
Postovi: 149
Takole recimo zgleda naša, verjetno ena boljših kar se jih vozi po cesti, slikano pred dvemi dnevi.
Zanjo sem pred letom in pol dal 600€, še cca. toliko sem vložil vanjo (drug hladilnik, nove puše naletnega sistema, nove gume, protinihajna kljuka, sončna streha).

slika

_________________
http://caravan.mojforum.si/caravan.html
***********************************
C5 break 2.0 HDI, Adria "lastna izdelava" aka Adria 400, l'1984
slika


Vrh
   
 Naslov: Re: Upomoc
PostPostano: 24 svi 2016 10:30 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 23 svi 2016 01:06
Postovi: 24
http://www.njuskalo.hr/kamperi/kamper-adria-sport-oglas-991117
http://www.njuskalo.hr/kamp-prikolice/kamp-prikolica-wilk-ci-sport-oglas-12014544

Pa evo nekako ove dvije su mi ok, neznam kakve su ali bih ovaj put izbjegavao adriju, a neznam kakva je ova wilk.


Vrh
   
 Naslov: Re: Upomoc
PostPostano: 24 svi 2016 10:51 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Ova wilkica izgleda odlično na fotkama. Nove gume ti inače dođu 1000 kn. Ovo malo što se vidi predšator izgleda dobro, pazi da ti daju i ovu zaštitu (plave boje) koja se stavlja na donji dio kampice a koja se vidi na fotki unutrašnjosti predšatora.

Hobby je na stacionaru, nema fotki tako da je teško komentirati. uopće treba vidjeti dali kućica ima papire.


Vrh
   
 Naslov: Re: Upomoc
PostPostano: 24 svi 2016 13:38 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
kad vidiš da prikolicu moraš ići gledati negdje na more, na neku parcelu - e to ti je stacionar - to odmah zaobiđeš u širokom luku...

kao što ti Romzi kaže - probaj naći nešto u nekoj garaži, šupi, pod nadstrešnicom... ali i to ti je dvosjekli mač jer prikolice su promijenile po više vlasnika i sad onaj zadnji možda ju ima pod nadstrešnicom... iako kad gledaš van HR mnogi čuvaju prikolice bez ikakvih zaštita i opet zna biti OK...

gume su ti najmanji problem na kampici, one se najlakše zamijene i na njih ne obraćaj previše pozornost... bitno ti je kada legneš pod nju i zavučeš se cijeli ispod da pregledaš dobro pod... mora biti u komadu i kompletna ploča u jednom komadu bez krpanja, bez ikakvih tzv. zaštita, smole bilo čega... ako je vučena na more i nazad, čuvana u garaži ili pod nadstrešnicom sve ti je OK...

ova prikolica koju si ti kupio mogla je biti zatvorena i pod ceradom, pa da je "prokuhala" ispod nje ili kondenzirala unutra pa je bila tako vlažno zatvorena i tako više puta...

od ovih prikolica koje si stavio - ovaj wilk vidi se po slikama i da je čuvan ili friško obnovljen... i za te godine ok izgleda... ali dok ne uđeš u njega i ne pronjukaš, podigneš sve klupe zaviriš nosom u sve ćoškove, teško ćeš znati što imaš... primiš sve ručke povlačiš, cupkaš po podu itd itd.. :whistle: =))

ADRIA nije kriva što se netko prema kampici odnosi maćehinski, isti problem koji imaš ti sad s adriom možeš imati s bilo kojom stranom markom... Adria nudi to da u HR imaš par majstora koji ti mogu nešto prisložiti na njoj.... primjerice "stari kamper"...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
 Naslov: Re: Upomoc
PostPostano: 24 svi 2016 13:56 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 23 svi 2016 01:06
Postovi: 24
Pa evo sad gledam po njuskalu i nista pametnog nazalost nema. Koja je procedura kupovine kampice u Sloveniji, dali se isplati jer ponuda je tamo puno bolja nego kod nas. Molim Vas ako netko vidi nešto pametno neka baci link da pogledam.


Vrh
   
 Naslov: Re: Upomoc
PostPostano: 24 svi 2016 14:07 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 06 vel 2015 13:48
Postovi: 149
Za uvoz v HR ne vem, samo mislim da ni nek problem (cel kup prikolic je pri vas na pavšalu in so bile uvožene iz SLO).
Napiši tudi nek max. budget, da vemo kaj ti predlagamo. In kakšen avto, da ne bo kaj prevelikega in pretežkega...

_________________
http://caravan.mojforum.si/caravan.html
***********************************
C5 break 2.0 HDI, Adria "lastna izdelava" aka Adria 400, l'1984
slika


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 63 posta ]  Stranica 1 2 3 4 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan