Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 26 tra 2024 01:19.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 3 posta ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 10 lip 2016 14:05 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Na slovenskom caravan.mojforum.si forumu već duže vrijeme se vrti prepiska oko jedne Hobby prikolice koju je čovjek kupio novu i sada ima problem s njom.... Na kraju se žalio i na Minstarstvo gospodarstva u Sloveniji, te preko europskog potrošačkog centra dobio slijedeći odgovor. Zanimljivo je da je u odgovoru navedeno da Hobby prikolice godišta 2013 i 2014. imaju problem s vodonepropusnosti... Zato ovdje prenosim taj podatak jer ima nas koji volimo kupovati "stare" prikolice.... S druge strane zanimljiv je i podatak o trgovcu Hobby prikolicama koji je i za naše područje, pa eto nije onaj "Haj-com" jedini u SLO koji očito pravi problem u kamperskog svijetu...

kitajc je napisao/la:
Po dolgem času je EPC -evropski potrošniški center iz Ljubljane na ministerstvu za gospodarstvo prejel odgovor od proizvajalca v Nemčiji glede naše nove HOBBY prikolice kuplene v FREEDOM CENTRU CELJE od Borisa Puncerja.
V dopisu seznanijo, da naša prikolica nima več veljavne 5 letne tovarniške garancije. Trgovec je prikolico prevzel 6. 8 2013 ter ni v tovarno podal OBVEZNEGA testa vodotesnosti v roku, 12 do 14 mesecev po prevzemu, zato je tovarniška 5 letna garancija prikolice z našo serisko številko pretekla že kmalu po našem nakupu.
18. 9 2013 POL LETA PRED NAŠIM NAKUPOM je s tovarne trgovcu bilo poslano navodilo o potrebni odpravi napake slabega tesnenja na strehi prikolice našega tipa in prodajnega letnika 2014. Torej 42 dni po prevzemu Freedom Centra.
Freedom center je prikolico BREZ NAVEDENIH odpravljenih napak tovarne in DODATNO počeno plastiko na strehi prodal nam šele 13. 3 .2014 brez , da nas bi seznani o dveh hudih napakah na strehi.To dodatno napako smo opazili takoj pri prvem pranju čez tri tedne po nakupu, ter z njo po el. pošti takoj obvestili trgovca. Opozorili smo ga da v plinski prostor priteče tudi 20 litrov vode tudi,ko je prikolica parkirana.
Ponovno vam povem, da smo v FREEDOM CENTRU dobili le eno 5 letno HOBBY garancijo in to z potrnjenim datumom nakupa 14. 3 2014 v angleškem jeziku. Veljala nam naj bi za celoten nakup skupaj s klimo in muverjem Truma xt ,ki tudi ima ravno tako 5 letno garancijo.
Trgovec Boris nas je zavedel, saj je zamolčal, da je tovarniška garancija prikolice začela teči že 8 mesecev prednašim nakupom. Mi ne vemo, kje je dobil originalno knjižico Hobby v kateri je lahko navedel naš datum nakupa.
Kupci imamo pravico, da začne garancija teči od nakupa dalje !
Poleg mnogih nepoštenih dejanj Borisa je to zadna novica poleg našega plačanega okna pred 18 meseci , ki ga še sedaj nimamo, pa nateg s akumulatorjem, ki kot piše, da so ga ukradli njegovi delavci...
TAKO, da nove prikolice ne uporabljamo že 8 mesecev.
Posega za odpravo tovarniške napake puščanja vode prikolica vse do danes nima. Po štirih popravilih , zadnjemu celo 51 dnevnem je prikolica še v slapšem stanju kot pred popravilom.
Na levi bočni stranici prav na vrhu pod streho je pred kratkim opaženo rahlo napenjanje stene.
Odločil sem se, da se bom boril za svoje pravice kot kupec, ki je drag izdelek pošteno plačal in tudi zaslužil .

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 10 lip 2016 14:20 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
Katastrofa! :handgestures-thumbdown: :handgestures-thumbdown: :handgestures-thumbdown:


Vrh
   
PostPostano: 11 lip 2016 21:23 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
nastavak s CCS foruma:

kitajc je napisao/la:
Da vam omenim še eno malenkost ,ki pa lahko ne bi bila !
Veseli moramo biti ,da smo mi naša družina in ostali udeleženci v prometu še med živimi.
Na NOVI prodani prikolici v FREEDOM CENTRU so nad pnevmatikami na steni prikolice zelo jasno vidna velika navodila za poljenje pnevmatik 4, 5 BAR. Montirane pnevmatike pa dovoljujejo največji tlak 3 BAR. To pomeni,da smo po evropi potovali vse do Danske z možnjostjo exsplozije pnevmatik, saj je bil talk presežen za 150%. Gume pa polno obremenjene.
Prosim, če si pogledate kaj se zgodi v primiru opletanja prikolice v kakšnih posnetkih.
Povedati moram, da to še ni vse kar imam opravka z njimi vam bom lahko kasneje še kaj pojasnil.


kitajc je napisao/la:
Seznaniti vas moram z okvirnim potekom naših stikov s proizvajalcem Hobby glede problemov z njihovim poblaščenim serviserjem.
Že po 45 dneh ČETRTEGA popravila v garanciji smo poslali el. pošto proizvajalcu. Za odgovor da naj urejamo zadeve sami s FREEDOM C. smo potrebovali cel mesec .Opravičilo viroze.
Na tel. klice najmanj 10 klicev so se ob stiku z odgovorno osebo rade prekinjale veze.
Na naše pismo s povratnico poslano 9. 2. 2016 najvišnjemu odgovornemu za prodajo smo iz Nemčije prejeli le potrdilo o prejemu pisma v tovarni in to na dan 3. 5. 2016. Odgovara vodilnega ne njegovega podrejenega seveda ni bilo .
Proizvajalec je v našem primiru poročal le EPC- evropskem potrošniškem centru Nemčije, ta posreduje podatke EPC Slovenije. Za odgovor, da je tovarniška 5 letna garancija pretekla že po 5 mesecih ko smo postali lastniki nove prikolice kupljene v Celju je proizvajalec navedel vzrok neodaja testa vodotesnosti prevzemnika prikolice v Nemčiji torej FREEDOM CENTRA. ZA ta odgovor je bilo potrebnega skoraj pol leta.
Ta test vodotesnosti sem sam kot kupec od FREEDOMA prosil že po treh tednih od nakupa, takoj, ko sem opazil nepravilnosti z vodo in ga po el. pošti obvestil,.
Odgovor EPC Slovenije nam je pa tak, da ne more proizvajalca prisiliti za sodelovanje, če sam noče.
Ni ustanove,ki bi ti lahko pomagala, ker nima pristojnosti.
Preostane nam le tožba saj FREEDOM center noče vrniti kupnine.


kitajc je napisao/la:
Na njih sem se obrnil le telefonsko pravijo, da ne preostane kot poravnava ali tožba. Moj primir so si ogledali na evropskem potrošniškem centru na ministerstvu v Ljubljani . Na osebnem obisku EPC na ministerstvu so takoj ko sem povedal zakaj sem prišel povedali, da nisem prvi primir, ki ima probleme s FREEDOM CENTROM. Ne dolgo tega je z njimi imela težave neka gospa. Bili so prijazni , razumni saj so z vso dokumentacijo,ki sem jo dostavil videli resnično stanje nakupa in odnos trgovca. Prav uradno pa ne morejo nič.


kitajc je napisao/la:
Mojo izkušnjo z FC sem pripravljen deliti tudi na TV ali drugje. Novinarjem sem že dal v pogled moja dokzila in poravnalne predloge , z 5 l. garancijo od nakupa 13. 3. 2014 pa do CAMP - LET vikenda 27. 5 2016 na Campu lijak.
Tu se je hotela moja odvetnica poravnati in to le z zahtevkom vračila kupnine zneska po računu na dan nakupa . V poravnavi smo mu odpisali vse naše stroške , ki nam jih je VEDE za napake na prikolici pred prodajo povzročil in niso mali, saj smo samo za na garancijska popravila naredili skoraj 2000 KM.
Da ne naštevamo neuporabe prikolice saj smo brez nje že 8 MESECEV , nudil pa nam ni nadomestne. Podarili smo mu tudi okno, ki nam ga dolguje ,ker ga je prodal naprej zato nam ga ne more vrniti, pa še kaj.
Zahtevali smo ,da plača le odvetniške stroške v višini 1000 € in to zato, ker nas je po el. pošti žalil in nam grozil in smo se zato obrnili na odvetnike, saj sami z njim nočemo imeti več stikov.
V poravnavi smo se ZAOBVEZALI, da ga ne bomo nikjer javno blatili njegovo ime in FC.
To poravnavo je prebrala tudi novinarka pop TV, ki je tudi kasneje predstavila camp brez omembe FREEDOM CENTRA v oddaji na programu TV. ( poglejte tudi posnetek dogodka na njegovi Facebook strani )
Poravnave odvetnica ni mogla predati direktorju Borisu, ker je bil NEZNANO KJE, čepravje bila to njegova velika prireditev. Odvetnica je hotela poravnavo predati njegovi partnerici, ki je dejala,da jo ne more ona prevzeti.
Po slikah na njegovi Facebook strani je Boris na tem dogodku lepo viden.
Tako s poravnavo spet ni bilo nič !
Naša odvetnica je odšla in novinarji .

OD TU NAPREJ SMO SE ODLOČILI, DA JAVNO OBJAVIMO KAJ KOT KUPCI FC. DOŽIVLJAMO OD NAKUPA DALJE.

Zato sva se skupaj s ženo in avtomobilom prijavila v camp.
Na steklo avtomobila sva dala napis skupaj z računom.
Na napisu je bilo zapisano sledeče:

SMO KUPCI NOVE POČITNIŠKE PRIKOLICE KUPLJENE V FREEDOM CENTRU CELJU V ZNESKU 24.340,10 €. S PRIKOLICONJO NE MOREMO POTOVATI NE V MIRU SPATI.
RADI BI VEDELI PREJ, DA FREEDOM CENTER NE SMEMO OBISKATI.

Po odhodu TV, ki je to posnela in zaenkrat ni objavila , so takoj poklicali POLICIJO,

Oprostite toda od pisanja se moram malo odpočiti !


kitajc je napisao/la:
Poleg naju v campu pripelje policijski avto s policajom in policajko. Najprej naju povprašata ali sva prijavljena , kar potrdiva. Nato naju vprašata po osebnih izkaznicah . Nato policajka odide v avto, kjer je več kot 10 min. telefonirala. Ta čas je policaj malo pogledal najino prostovolno pokazano dokumentacijo in se zgražal. Prebral je tudi el.pošto poslano od trgovca Borisa, kjer nam je grozi in naju s ženo žalil. Svetoval nama je naj ga kazensko ovadimo.
Po končanem tel. pogovoru pride policajka naju opozori, da naj paziva, da ne bova vznemirjala ljudi v campu nato poslika najin napis na avtu.
Dejala sta, da naju razumeta a sta se na tel. klic pač morala odzvati, saj nosita uniformo .
Lepo sta naju pozdravila in odšla.

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 3 posta ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan