Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 16 tra 2024 15:07.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 25 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 12 srp 2016 12:04 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 12 srp 2016 11:47
Postovi: 3
Poštovani,
sa obitelji (žena, curica od 2 godine i ja) razmišljamo o kupnji kamp kučice. Uzeli bi otprilike ovako nešt: http://www.avto.net/Ads/details.aspid=1 ... %20+%20ALU. Zanima me da li ima tko iskustva sa ovim modelom Adrije?
Kampirao sam do sad nekoliko puta u prijateljevoj kamp kučici u kampu Soline i oduševljeni smo kampiranjem. Moje pitanje je spremnik otpadnih voda i spremnik vode, odnosno autonomija. Koliko često se prazni spremnik, odnosno koliko često treba točiti vodu u spremnik. Vodu bi koristili samo za wc i eventualno tuširanje djeteta. Koja je Vaša preporuka za kampove na Jadranu, od Zadra pa niže, a koji su pogodni za malu djecu. Gledam web stranice od malih obiteljskih kampova i jako su me se dojmili. Koje je Vaše mišljene da li mi se isplati postavljanje komplet predšatora sa podom(uzeo bi plastične kocke 60x60) izgledaju mi jako praktično za prijevoz te tende ako bi bio na odmoru npr 5-6 dana (planiramo 2 odmora jedan kraći u 6 mj i jedan duži 2 tjedna u 8 mjesecu). Koliko je uopće potrebno vremena za postaviti toliko toga. Gledam po raznim kanalima i čini mi se da ide to dosta brzo. Ako kamp ima priključak vode, to znači da mogu direktno spojiti kamp kučicu na nju( kolegova je imala samo struju)?

Hvala unaprijed.


Vrh
   
PostPostano: 12 srp 2016 12:39 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Prvo slika ti se ne prikazuje pa ne znamo koja je kampica u igri... više bi pomoglo da si jednostavno napisao Adria + model + godina i nama većini je to dovoljno...

Ovisi za što želiš kampicu - za stacionar ili za vuču i mijenjanje destinacija. Ako je za neki stacionar onda ti je bolja veća kampica i možeš posložiti na miru sve što si naveo od plastičnih podova i sličnih stvari, ali ako misliš ju koristiti tijekom godišnjeg odmora i onda ići nazad onda ti je bolja varijanta kamperski tepih od tih kockica jer sama postava i rastavljanje iziskuje dodatno vrijeme prilikom raspakiravanja i ponovnog pakiranja za povratak...
A tu je i dodatna težina u transportu. Tako da tvoja opcija 5 dana prije je glupost uopće i postavljati, a previše baš nisam siguran ni za onaj dvotjedni period u 8. mjesecu...

Prosječna postava kampice dolaskom u kamp sa namještanjem i postavkom predšatora, te osnovnim raspremanjem traje pola dana... Spremanje je teže jer ti se ne ide nazad, a i prije odlaska na more recimo pakuješ se 2-3 dana laganini - danas ubaciš ovo, sutra ono itd. I to ti ovisi što želiš i ne želiš ponijeti i imati više ili manje stvari i luksuza.

teško je ovako na grubo reći... što se tiče kuhanja u kampici - većina nas to ne radi, pa tako ni ne pere suđe i moči kampicu unutra iako su one za to namijenjene, već koristimo sanitarne čvorove za to... kuhamo na pomoćnim kuhinjicama ispred predšatora ili u otvorenim predšatorima i slično...

spremnik vode u kampici je obično cca 50 litara, a nemaju spremnike otpadne vode već ih eventualno imaju kao dodatne i stavljaju se pod prikolicu... otpadna voda nije isto sa vodom iz wc-a... većina kampica ima odvojene spremnike za vodu za pranje i tuširanje i vodu za wc...

ovi mali kampovi su službeno tu, ali su često godinama zauzeti paušalnim parcelama...

eto... još prije nego što odlučiš kupiti prikolicu - pitaj za pojedine oglase možda je netko gledao baš tu prikolicu...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 12 srp 2016 13:07 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 12 srp 2016 11:47
Postovi: 3
Hvala na tako brzom i iscrpnom odgovoru. Vjerojatno sam nešto krivo kopriao, evo opet: http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... %20+%20ALU .Ako ni sad nebude otvaralo riječ je o Adriji 502 UP EXCLUSIVE, godina proizvodnje 1998., nalazi se u Sloveniji.

Ovo kampiranje u 8 mjesecu, računam na 2 tjedna ja sa obitelji, 2 tjedna roditelji sa prijateljima tako bi na kraju i oni to spremali :icon_wink: , a ja bi samo postavio ili obrnuto. Računao sam sa postavom predšatora, kada se malo uigram, nadam se 1 sat da je spreman, postava 10 m2 poda 1 sat, plus sve ove ostale stvari 2 sata, pa kako ste i naveli pola dana, ali mislim da za prostor koji se dobije vrijedi izdvojiti toliko vremena. Posudu bi i ja prao kao i ove godine u zajedničkim sanitarijama, a kao što sam gore i naveo voda bi mi bila samo za wc i evenutalno kupanje djeteta.
Vidio sam da ima dosta poušalaca u tim malim obiteljskim kampovima.

Kučicu bih kroz zimu vozio doma, a između odmora u 6 i 8 mjesecu ostavio bih je na parceli na Pagu da je ne moram vući doma.

Pozdrav.


Vrh
   
PostPostano: 12 srp 2016 13:23 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7230
Lokacija: Osijek
Ja se slažem sa svime što je Statler napisao.

Kod postavljanja poda trebaš imati i dovoljno ravnu površinu, a to često nemaš u kampu, tako da za privremeno postavljanje ja nebi gledao na takve stvari.

Vodu kod većine kućica nemožeš spojiti direktno na kućicu, nego dopunjavaš spremnik (1 ili dva, ovisno dali je odvojen spremnik WC-a).

Inače Adria ovog tipa iz oglasa se pokazala kao dosta dobra, pa ako nađeš nešto što ti odgovara cijenom i veličinom, nema razloga za izbjegavati kupovinu. Kod ove mi je čudno što je taj zadnji branik obojan u plavu boju (neznam dali je neka serija dolazila tako obojana), inače je bijele boje? :think:


Vrh
   
PostPostano: 12 srp 2016 13:40 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 12 srp 2016 11:47
Postovi: 3
Gledao sam malo po netu i ima više ovih Adrija 502 obojenih branika u plavu (meni osobno puno lijepše izgleda bijela) tako da mislim da nije bila udarana.
Koliko sam vidio cijena uvoza nebi trebala biti previsoka, našao sam negdje na forumu od nekog forumaša točno po stavkama, a i ova glasi na tvrtku tako je i nadam se to plus (dok sam kupovao auto nisam morao plaćati 5%).
Zadnjih mjesec dana svakodnevno proučavam naše kampove i dajte mi vi sad recite koji imate više iskustva, ali došao sam do podatka da je cijena kampiranja oko 200-300 kn dan (2 odrasle, 1 dijete i kampica sa autom), da li je to zbilja tako ili su cijene više ili možda manje :) . Daleko od toga da se bilo koji apartman može mjeriti sa kampiranjem, kampiranje je za mene jednostavno pravi odmor, a pogotovo u debeloj borovoj šumi. A i ljudi su puno pristupačniji i susretljiviji.


Vrh
   
PostPostano: 12 srp 2016 14:34 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7230
Lokacija: Osijek
Niža cijena teško, a prema gore naravno da može.


Vrh
   
PostPostano: 12 srp 2016 15:25 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Takvu sam ja imao, 98 godina, model 462 PH.

Vezano za vodu i wc, mi stalno koristimo vodu u kampici, za umivanje ujutro, pranje zubi navečer i katkad tuširanje. Supruga i ja i sin od 5 godina se bez problema svi istuširamo i još ostane vode. Dugo mi traje tank (40 ili 50 litara). Za otpadnu vodu imam onaj na kotačima, 20 litara i taj naravno moram prazniti često. Suđe baš ne peremo unutra. Wc kad ga koristimo stalno (na moru baš ne, eventualno preko noći, inače na putovanjima stalno u upotrebi) praznim svaka 3 - 4 dana. Često se desi da ni nije skroz pun pa ga očistim i ispraznim ako se spremam dalje na put.


Vrh
   
PostPostano: 13 srp 2016 07:28 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
ljudi su pristupačniji i susretljiviji :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup:

usred sezone kamp sa 200 kn po danu je teško pronaći... u predsezoni i posezoi bez problema i ispod 20 eura/dan i to većinu kampova uz ACSI card...

kampica dobro izgleda na prvu, ali to tako ne mora biti... pošto prvi put kupuješ obavezno ga traži da ti pusti u rad sve uređaje... da vidiš da imaš i toplu vodu, pa ćeš odmah vidjeti i grijanje i kuhanje... navodi Isabella predšator - to su TOP predšatori, ako nisu oštećeni...

problem kupnje kampice je taj što ne znaš je li ta prikolica do jučer bila na paušalu ili nije... a nije ti svejedno kupiš li prikolicu s kojom netko ide 20-30 dana godišnje na more ili ta ista prikolica stoji 6 mjeseci u nekom kampu ili još gore cijelu godinu...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 03 ruj 2016 09:31 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 03 ruj 2016 09:02
Postovi: 8
Pozdrav svima,
evo da ne otvaram novu temu, nastaviti ću se ovdje. Naime planiram kupnju kamp kućice, i evo već sam malo i pročešljao forum i gledam oglase, pa me zanima mišljenje za naprimjer ovu
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... nica%20460
čini mi se na prvo vrlo uredna i očuvana, na što bi trebalo obratiti pažnju kod gledanja.
Ne mogu naći nigdje za taj model neki prospekt sa tehničkim podatcima i sl.


Vrh
   
PostPostano: 03 ruj 2016 20:58 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 06 vel 2015 13:48
Postovi: 149
Bodi previden. Tale se prodaja že mesece, vprašanje zakaj.....
Mislim da gre za preprodajalca prikolic (nisem 100%, ampak po lokaciji in imenu sem 99%).

_________________
http://caravan.mojforum.si/caravan.html
***********************************
C5 break 2.0 HDI, Adria "lastna izdelava" aka Adria 400, l'1984
slika


Vrh
   
PostPostano: 05 ruj 2016 08:08 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7230
Lokacija: Osijek
TReba dobro pregledati da negdje necuri, znači sve čoškove iznutra. Svi čoškovi moraju biti čisti i sve mora biti čvrsto. Također pogledaj pod s donje strane, nigdje nesmije biti trul.

Desna strana izgleda malo izlupana (vide se oštećenja), možda je od korištenja. Predšator na fotkama izgleda OK, pretpostavljam da nigdje nije pokidan.

Naravno prikolica mora biti tehnički ispravna, instalacije (struja, plin, voda, grijalica), također naletna kočnica mora biti ispravna.


Vrh
   
PostPostano: 10 ruj 2016 08:06 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 03 ruj 2016 09:02
Postovi: 8
A nažalost bila je prodana kad sam zvao prošli vikend, tako da nisam ni išao gledati. Hvala svakako, moram nešto drugo zanimljivo naći. Od sutra sam na krku u kampu slamni u mobilnoj kućici do petka možda bude dole nešto za pogledati okolo.


Vrh
   
PostPostano: 06 tra 2017 11:24 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Hm, hm ovo je predobro da bi bila istina

http://www.njuskalo.hr/kamp-prikolice/k ... s-22201835

išao bi odmah po nju.


Vrh
   
PostPostano: 06 tra 2017 12:46 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7230
Lokacija: Osijek
Pa bi opet morao mijenjati auto! :icon_wink:


Vrh
   
PostPostano: 06 tra 2017 13:15 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
He he. A ne, ovaj vuče do NDM 1800.
Taman.


Vrh
   
PostPostano: 06 tra 2017 14:56 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7230
Lokacija: Osijek
:handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 07 tra 2017 08:36 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Ne kužim ove oglase:

http://www.njuskalo.hr/kamp-prikolice/a ... s-22211546

http://www.njuskalo.hr/kamp-prikolice/h ... s-22211186


Vrh
   
PostPostano: 07 tra 2017 12:27 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
dundino je napisao/la:



biti će opet neka navlakuša, tipa ti meni uplati x eura i ja ti dovezem prikolicu kući, normalno, na kraju ostaneš i bez eura i bez prikolice

vidiš i da je i prijevod napravio google

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
PostPostano: 07 tra 2017 12:50 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Pa jasno.
Sigurno je navlakuša.


Vrh
   
PostPostano: 07 tra 2017 14:40 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
prijavit oglase i to je to :icon_wink:

iako ja mislim da to sad njuška popunjava praznine... =)) =))

evo i ovak... probao sam zvat i nula bodova... čim je izašao bio bi po njega...

http://www.njuskalo.hr/kamperi/kamper-f ... s-22201632

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 25 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan