Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 17:34.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 4 posta ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 21 lis 2018 22:11 
Offline
trudi se
Avatar

Pridružen/a: 21 lis 2018 21:57
Postovi: 3
Kako sam dobio na poklon kamp prikolicu bez papira, koja je samo smetala kolegi ... odlučio sam ju pretvoriti u ono što meni najviše u ovom momentu treba. A to je skladište ... Znači kako imam još jedan hobi a to su mi restauracije automobila, neminovno su mi se nakupili hrpa djelova i slično kojih trebam pohraniti. Pa bih kamp prikolicu iskoristio za mobilno skladište ... Trenutno sam isčupao samo jednu stranu iznutra tj. tapetu a ispod šperploče niti nema nego sami stiropor, i kad njega maknem eto ti vanjskog lima. Pa malo me to moram priznati zabrinulo jer ne vidim nigdje nosive konstrukcije.

Kamp prikolice kolko sam vidio su uglavnom od drveta ... a ja planiram to promjeniti te konstrukciju koju ne postoji iskrojit iznutra od čeličnih profila i traka deblijne 2-4mm, nijh ptrvo ponitat za lim i onda ih iznutra zavarit kako bi se dobio solidan kostur.

Na kosturu onda iznutra bi se postavile OSB ploče debljine 19mm i tek na njih bi se krojile stalaže koje bi trebale uz zidove kampice sa sve 4 strane.

Naravno kako bi kampica bila osvjetljena uvijek u planu je nabavit jednu solarnu ploču, bateriju, regulator i par LED trake tako da uvijek i autonomno ima svijetla unutra.

Na kraju bi ostale felge i gume ... kojih fala bogu imam višak ... i to mislim da će ić 14" samo moram dobro provjerit težinski indeks jer cca je 670kg po alu felgi ... a kako bi unutra bila barem 3 motora od mojih Alfi to bi izgleda bio problem.

Razmišljam i o varijanti da odrežem sa zadnje strane lim i tu da nampravim nešto kao garažu gdje bih izvana pohranio motore i kad mi trebaju bi ih lako izvukao ... samo je problem opet u težini na samom kraju šasije ... o tome bi se dalo razmislit ...

U sljedećom postu ću postavit slike ...

Uglavnom najviše me brine jedan detalj a to ej što su se ukrasne lajsne na kutevima odvalile ... pa ne mogu nać nigdje gdje se prodaju ... a opet ej ružno bit bez toga ...

eto ukratko ...

Svaki savjet je dobrodošao ...


Vrh
   
PostPostano: 22 lis 2018 08:39 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Kao prvo, jel ti to misliš nekuda vući s obzirom da spominješ gume?

Ako sam dobro shvatio ti bi vanjski lim sa nitnama vezao za tvoju novu čeličnu konstrukciju? Ako je tako, to je problem jer će ti tu prolaziti voda unutra.

Ako nemisliš prikloicu nikuda micati, onda ti gume nisu potrebne, pa te tako ni težina neće previše patiti, pod uvjetom da baš previše nepretjeraš.

Problem ti može biti pod koji je isto neka vrsta drveta koji ima svoju nosivost, a koji leži na šasiji prikolice. Šasiju bi isto trebalo učvrstiti na više mjesta i onda pojačati pod da nebi propao, ako npr staviš motor negdje u kut prikolice, a ispod drveni pod nema direktnu vezu sa šasijom.

U biti ćeš ti tu nakupiti dosta težine - željezne cijevi, pa OSB ploče 19 mm, pa onda stelaže, na kojima će stajati relativno teški materijal, pa onda motori, pa sve ostalo od opreme. Strah me da bi to sve moglo otići u neželjenom smjeru. :think: :think:


Vrh
   
PostPostano: 24 lis 2018 23:20 
Offline
trudi se
Avatar

Pridružen/a: 21 lis 2018 21:57
Postovi: 3
Pa da odogovorim kolega bajki ...

Apsolutni prioritet je mobilnost prikolice... Zato i moram dobro promislit na vrstu felge i gume ... Mora bit heavy duty al opet ne smije bit ekstrema ... Volio bih Alu felgu ali deklariranih 670kg po felgi mi je nekak premalo ... 900kg bi bilo top ...

da mislio sam na taj problem o pop nitnama i vodom ... ali ne vidim neko estetsko a opet kvalitetno rješenje, morat će se radit s nitnama i Marine grade silikonom ispod. Gledao sam i neke druge sisteme na šine u kojih se umetne ploča ili drvo, pa i to izgleda pametno ... s obzirom da je bitna samo stabinost stranice ... a dvije OSB ploče u komadu bi bile dovoljna statička stabilnoast stranice ... naravno stalaže idu krov - pod - stranica ... pa i tu se rješava statika.

Što se tiče poda mislim da je to najbitnije ... još nisam došao do toga ... ali ako je šper ploča bude bio show ... a opet brodski pod je pretežak ... eventulno deblje ploče od aluminiuma ili komplet odradit rešetkastu podstrukturu na samoj šasiji s obzirom da je šasija iznenađujuće predimenzionirana. Ipak je to prikolica MADE IN CZECHOSLOVAKIA.

Apsolutno se slažem maximalnu pažnju posvetit na težinu da ne bi bilo ajoj na kraju ...


Vrh
   
PostPostano: 25 lis 2018 07:46 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
A koliko ti stoji u papirima da je nosivost prikolice i kolika je ukupna težina prikolice?


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 4 posta ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot] i 8 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan