Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 20:51.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 63 posta ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4
Autor/ica Poruka
PostPostano: 01 pro 2017 09:00 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Pozdrav Stojko i dobrodošao na forum!

Ta prikolica po godištu je cca 10-15 godina stara. Na ovim slikama, malim kao što bajki kaže, izgleda i OK. Na desnom boku vide se kukice za kvačenje predšatora, pa pretpostavka je da ima i predšator. Ako je od 2004-2007. i cijena je OK.

Kod kupnje trebaš dobro pregledati sve ćoškove. Uzmi LED bateriju i naviriš se ispod svih kuteva. Nigdje na podu, po kutevima pogotovo, po krovu oko prozora ne bi smio imati ni najmanjeg traga vlage, kondenzacije i sličnog. Ako ima stvari u ormarima pod krevetom i ostalim mjestima gdje želiš pogledati zamoli da pomaknu i izvade.

Uzmi nešto da legneš pod nju i pogledaj ploču ispod. Slobodno lupi šakom ispod po tim kutevima. Ne bi smjeli biti namočeni, mokri ili imati tragova ikakve vlage.

Što se tiče plina - neki ga koristimo, neki ne pa ti je to odvisno. Osobno u nijednoj prikolici nikada nisam upalio plinsku instalaciju, pa ni ne znam da li kod mene uopće i radi,

Obavezno pogledaj struju, da li rade sve lampe po nutra, frižider i ostalo. Nadalje vidi kakav ti je utikač na prikolici 7 ili 13 pinski, pa se tome i prilagodi kod sebe. Vjerojatnost je da je na prikolici 13 pinski, a na autu 7 pinski... Pa prije nego što odeš to pitaj da ne ispadne da ako se odlučiš za kupnju da ju ne budeš mogao zakačiti i odmah povući.

Tu na forumu imaš priču oko uvoza prikolice od kolege GAC-a i kolegice GOGA koji su ove godine uvezli iz Slovenije svoju prikolicu. Čak mislim da je gogina identična ovoj koju ti gledaš.

Pronjuškaj i po avto.net-u jer je veći izbor. A takvih ADRIA u SLO ima. Možda za parsto eura gore ili dolje uloviš noviju ili neku sa novijim predšatorom ili neku s nešto opreme.... itd itd.

Ali sad i iz iskustva. Nekad prikolice koje su dobre pobjegnu za 1 dan, pa vrijedi otići pogledati. Opet iz mog iskustva - moja prikolica je bila na oglasniu punih 4 sata prije nego sam ju kupio, a Gacova bivša hobbyca i manje!

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 01 pro 2017 09:03 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
stojko je napisao/la:
Pozdrav svima,
Nov sam na forumu, kupujem kamp prikolicu.

Pitanje za iskusne, kako vam izgleda ova kampica

http://www.bolha.com/avto-moto/pocitnis ... +prikolica

Za mene, zenu i 2 djeteta ( 2 god) , za ljetovanje na moru i putovanje po evropi?

hvala!
pozdrav iz slovenije



Ova prikolica nema wc sa vanjskim pražnjenjem, treba obratiti pažnju da li uopće ima bojler i neki veći spremnik za vodu. Mi smo tražili takav tip prikolice i na dosta njih smo naletili da uopće nemaju sanitarnu instalaciju, osim možda umivaonika.

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
PostPostano: 02 pro 2017 12:23 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 06 vel 2015 13:48
Postovi: 149
Tale diler je baje zelo korekten: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 20BALDAHIN
Pa tudi prikolica na linku je blizu budgeta 2000€. Če npr. ne rabite nosilca koles ga lahko prodate za kakega stotaka ali 2.

_________________
http://caravan.mojforum.si/caravan.html
***********************************
C5 break 2.0 HDI, Adria "lastna izdelava" aka Adria 400, l'1984
slika


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 63 posta ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan