Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 15:48.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 63 posta ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 03 svi 2017 13:47 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 08 kol 2015 10:40
Postovi: 63
zvao LKT. Čovjek sve lijepo objasnio. Svaka čast.
tak da uglavnom ajmo nešto bolje gledat.


Vrh
   
PostPostano: 03 svi 2017 19:52 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 10 lip 2012 09:31
Postovi: 357
Dragec je maher za Adrie

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 05 svi 2017 09:04 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 08 kol 2015 10:40
Postovi: 63
pogledao uživo još dvije kampice, i što više gledam sve sam više na čudu.
jedna je Adria 310, prvi vlasnik, očuvana, suha, zdrava, predšator, dodatna tenda ispred predšatora. Tip onaj između jaje i kosi tip, godište 87. Kućica OK, opet napominjem ipak je to 30 god, drugi dizajn, napravljena za Jugoslaviju, oni smeđi zastori, smeđa sjedala... nema u njoj frigo.

druga je Home car - Belgija, isto ta mala, sa jednim većim ležajem, predšator, e to se vidi da je ipak za zapadno tržište, onako "moćnije" je napravljena, ima nekih boljih rješenja, zdrava. Nalazi se kod Satrurna u Marioboru.Ima umivaonik, jedan ležaj, kuhalo, sudoper, frizider.

e sad što činiti neznam ni sam više. Ova druga je u cjeniku skuplja za 1.000 EUR. Opet se to radi sve u cijenama do 15.000 kn.

strah me kod ove Belgijske rezervnih dijelova, a opet malo mi je ljepša od Adrie. Adria je 10.000 kn.

Zbunjen.

ako ima netko neku ideju da me odluči hvala

lp


Vrh
   
PostPostano: 05 svi 2017 10:17 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Znači, opet rebalans proračuna?!
Čini mi se da je prvo bilo "do 1000 €"?
Tako to krene... :doh:


Vrh
   
PostPostano: 05 svi 2017 11:17 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 08 kol 2015 10:40
Postovi: 63
pa da. valjda tako kreće he he.

do 1.000 eur. nema baš nešto kvalitetno, zdravo.

e sad da li je problem što je ova belgijska? ili ipak bolje Adriu.

prvo sam gledao Adriu, ali kad sam ušao u Home car, vidi se bolja izrada. ali opet 1.000 više


Vrh
   
PostPostano: 05 svi 2017 12:19 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
freerider je napisao/la:
pa da. valjda tako kreće he he.

do 1.000 eur. nema baš nešto kvalitetno, zdravo.

e sad da li je problem što je ova belgijska? ili ipak bolje Adriu.

prvo sam gledao Adriu, ali kad sam ušao u Home car, vidi se bolja izrada. ali opet 1.000 više



Pa ovisi što ti je bitno,

meni je najbitnije da je zdrava, suha, bez nekih većih oštečenja. Godina proizvodnje baš mi i nije presudna (imali prikolicu 1996. godište i bila je katastrofa, a ova, koju sada imamo je 1988. i kao da je iz tvornice izašla, prva je bila neka strana, a ova sadašnja je Adria)

I onda gledam da zadovoljava naše potrebe, broj i raspored kreveta, kupatilo, hladnjak, predšator...

A sad dal je neka luksuznija i dal je završna obrada bolja, to mi nije tako jako bitno, pogotovo ako je razlika u cijeni značajna. Da se razumijemo i ja volim i ljepše i novije, al za time nemam neke prevelike potrebe i bolje bi tu razliku u cijeni potrošila na jedan dodatni godišnji odmor :)

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
PostPostano: 06 svi 2017 00:38 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 10 lip 2012 09:31
Postovi: 357
Nažalost često se dogodi da nešto malo platiš i misliš da si dobro prošao, kad na kraju sve ispadne skuplje.
Ima razlog zašto je nešto 1000, a drugo 2000eura.
Ako ova druga ima frižider, a prva nema, to ti je već 500eura.
Za djelove ne brini, nema niti za jednu niti za drugu.
A opet neke stvari su univerzalne-prozori, panti, kvake....dijelovi za frižider, plamenike
Sa druge strane - namještaja se jednostavno uredi priborom iz Bauhausu
Treba biti snalažljiv

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 06 svi 2017 00:44 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Treba dobro razmisliti o svojim potrebama i mogućnostima! Nije loše imati frižider, ali opet ako se baš i neće koristiti... Ili ako ne radi... Ili, onda možda treba još i solarni sustav na krov... Neverending story!

Razmislite i odlučite sami! Uvijek će biti nešto što nedostaje ili bi moglo biti bolje... :-??


Vrh
   
PostPostano: 06 svi 2017 16:09 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
treba naći funkcionalnu i sačuvanu kampicu, a ima takvih... izgled je sada manje bitan, ali to je normalno... evo primjerice gogina je u odličnom stanju, a sad što je stara 30 godina ne bitno - bitno je da služi svrsi i zadovoljava njihove obiteljske potrebe...

sad u Tuhelju smo bajki i ja malo ju škicali, gledali koliko su čvrste ručke... kao saliveno, bez trunke pomicanja... to je znak da je ona svud pod limom suha...

meni je veća fora te cijene... za tako stare kampice traže po 2-3000 eura, a većina nas je svoje rabljene kampice tipa 4-5 godina starosti platila od 6.500-9000 eura... neki čak i gajnc nove :handgestures-thumbup:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 06 svi 2017 18:29 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 08 kol 2015 10:40
Postovi: 63
Statler je napisao/la:
treba naći funkcionalnu i sačuvanu kampicu, a ima takvih... izgled je sada manje bitan, ali to je normalno... evo primjerice gogina je u odličnom stanju, a sad što je stara 30 godina ne bitno - bitno je da služi svrsi i zadovoljava njihove obiteljske potrebe...

sad u Tuhelju smo bajki i ja malo ju škicali, gledali koliko su čvrste ručke... kao saliveno, bez trunke pomicanja... to je znak da je ona svud pod limom suha...

meni je veća fora te cijene... za tako stare kampice traže po 2-3000 eura, a većina nas je svoje rabljene kampice tipa 4-5 godina starosti platila od 6.500-9000 eura... neki čak i gajnc nove :handgestures-thumbup:


Da, tu se potpuno slažem. Cijene nisu proporcionalne velicinama i godinama.


Vrh
   
PostPostano: 07 svi 2017 20:29 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Ja sam bio isto u Saturnu u Mariboru gledat kampice i bio u istim problemima jer su strane kampice uglavnom skuplje ali i bolje. Kod saturna je prednost što svaka ima predšator i kako tako uređen sanitarni čvor ...dok kod nas u HR uglavnom polovnjače idu gole bez dodatne opreme.....
Kod kampice gledaj samo da je suha tj da nema vlage unutra a to smo ovdje detaljno opisali - kuckanjem po oblogama ćeš otkriti vlagu tj uništenu drvenariju, ... a kuhalo, zahod i frižider sudoper, špine, pumpica vode uglavnom svi ugrađuju od istih proizvođača, kvake su iste a prozori su ti uglavnom po dimenzijama otvora isti tako da možeš uglaviti bilo koji kao i zavjese i komarnike......uglavnom pazi samo na vlagu...odabir? Zatvori oci i uđi u jednu pa u drugu i u onoj kada otvoriš oči gdje se bolje osjećaš kupi tu. jasno da izmjenom koltrina (zavjesa) tkanine podmetača te izmjenom linoleuma na podu moš napravit čuda...ali nekako mi Adria čini se za razliku od stranaca čini se jako kukavno pri odabiru kvalitete materijala....uvijek su mi bile bolje strane kampice...svakako gledaj da ima sanitarni čvor...pa makar morao i doplatiti jer ipak kada ideš na Wc u kampu sa svih onih 500-njak ljudi prije tebe na istu školjku.... :handgestures-fingerscrossed:


Vrh
   
PostPostano: 08 svi 2017 17:25 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 08 kol 2015 10:40
Postovi: 63
Da li ste onda uzeli u Saturnu?


Vrh
   
PostPostano: 08 svi 2017 19:13 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Pazi već tad je bio kamper u planu samo ga je trebalo servirat ženi na pladanj.....u biti našli prekrasnu kampicu 2+2 sa sanitarnim čvorom stranu ali 5000€..te jednu adriu 3000€ 2+2 ..ali iskusno oko ga je odmah primjetilo, parkirani su odmah do izlaza... :handgestures-fingerscrossed: reko ajde idi do onoga kampera pa mu vidi unutrašnjost...neka ti gazda pokaže...( :naughty: unutrašnjost mislim :naughty: ) :handgestures-fingerscrossed: :handgestures-fingerscrossed: :handgestures-fingerscrossed: :handgestures-fingerscrossed: kada je izašla van po izrazu lica sve je bilo jasno :obscene-drinkingcheers: :obscene-drinkingcheers: :obscene-drinkingcheers: ducato 20?? i neka godina 10 000€...... :banana-dance: :banana-dance: :banana-dance: :banana-dance: tako da smo pričekali još neko vrijeme da se skupi nešto love i otišli u drugu kategoriju....
Ako uzimaš iz Slovenije pazi na zadnje lampe koje moraju bit homologirane tj moraju imat svjetlo za maglu....ako se odlučiš na kupnju tada fotokopiraj knjižicu i poslikaj sve pa idi na CVH + tehnički pregled i carinu da ti sve izračunaju na temelju dokumenta...pa onda po kampicu....Saturn je trgovac ali ima dobre stvari na lageru....
Mi smo kampera kupili kod nas....


Vrh
   
PostPostano: 18 svi 2017 17:41 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 08 kol 2015 10:40
Postovi: 63
evo ga. Adria 320 DD, 1999 god. rezervirana.
čini mi se da to bude to.
zdrava, od drugih vlasnika, dobri ljudi...
jedino nema orig hladnjak, hladnjak je samo na 220 V.
ostalo OK.

sad jos samo da se raspitam oko cijene godisnje registracije, ali vidim to je cca 400 kn.
I jedini problem sto moram svake godine produzavat, nije na tri godine.

lp


Vrh
   
PostPostano: 18 svi 2017 17:50 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Nije ti rega svake godine.

Ta mala prikolica registrira se pod laku prikolicu i košta registracija cca 450 kn svake tri godine.

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 18 svi 2017 18:17 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 08 kol 2015 10:40
Postovi: 63
Statler je napisao/la:
Nije ti rega svake godine.

Ta mala prikolica registrira se pod laku prikolicu i košta registracija cca 450 kn svake tri godine.



nisam ti nešto siguran.

jer masa prazne prikolice je 620 kg, a NDM je 1.000 kg.
a mislim da se gleda NDM.
budem otišao na tehnički priupitat


Vrh
   
PostPostano: 18 svi 2017 19:14 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
vidim sad da je to noviji model, ali opet mislim da je netko nešto naštimavao s papirima, jer ta mala ne može imati veću nosivost od naših velikih prikolica... obično su 600 kg teške, a nosivost im završava na 750 g...

pa moja je 1050 kg teška i ima nosivost 250 kg što je u postotcima 25% više... a tvoja po postotcima nosi sebe duplu skoro...

imaš opciju atesta na 750 kg i onda si miran svake 3 godine, a opet rega ti je godišnja 500 kn, a pitanje je jel ćeš ju imati 3 godine :icon_wink:

u svakom slučaju - sretno s kupnjom i čekamo slike! :handgestures-thumbup:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 25 lip 2017 23:00 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 25 lip 2017 17:28
Postovi: 10
Lokacija: Pula
Pozdrav :greetings-wavingyellow:

Mi smo u potrazi za što manjom kućicom, manjom od 4 metra jer će ju vući golf 1 :)
Nas je 2 + veći pas i gledali smo adrie 310 i 350... Kakva je izolacija šta se tiče toplo/hladno? Mi smo mislili sve izbaciti, rastaviti ju i staviti dobru izolaciju ali se bojim da je to malo previše posla.

_________________
slika


Vrh
   
PostPostano: 26 lip 2017 09:17 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Ako ste imalo skloni raznoraznim radovima, onda nije problem napraviti, ali ako nemate volje ni iskustva, bolje se kloniti takvih akcija.

A, kakva je izolacija, teško je to opisati. Što možeš očekivati od "zida" debelog par centimetara, ali sigurno je bolja nego u šatoru? :think:


Vrh
   
PostPostano: 26 lip 2017 20:26 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Vjerojatno će biti veći problem kako ju rashladiti, nego zagrijati... :-??


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 63 posta ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan