Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 21:14.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 14 postova ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kupnja kampice
PostPostano: 24 svi 2017 15:23 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 06 stu 2016 16:27
Postovi: 38
Zanima me da li netko zna kakav je sanitarni prostor kod kampice Adria 470q, 1994.?
Vlasnici spominju nekakav tuš i wc.
Jasno mi je da to nisu kampice iz današnjih kataloga za Adriu , Knaus ili slično...
Hvala
Pozz


Vrh
   
PostPostano: 25 svi 2017 07:41 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
u današnjem svijetu mobitela, vibera i whatsupa mislim da je to vrlo jednostavno riješiti.... lupe sliku i pošalju ti...

inače bitno je pitanje da li je Optima ili Forma obzirom na godište? Možeš pitati ima li wc vanjsko pražnjenje što ti je relativno bitan pojam...

a tuškabina s wc-om tih godina mogla bi ti ovako izgledati.... obično su bile manje, sa malim umivaonikom i wcom... današnje su veće i imaju puno više ormarića..

slika

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 25 svi 2017 10:23 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 08 kol 2015 10:40
Postovi: 63
statler vidim da si iskusan. Evo i ja ulazim u svijet kamper kučaša, nadam se u subotu da budem odradio uvoz u RH iz Slo Adrie 320 DD.
Zanima me slijedeće vas iskusnijih, koliko se uopće koriste wc u kamp kućici ako si u kampu, koliko se koristi tuš ako si u kampu, i koliko se kuha u kućici.
Ili općenito koliko koristite te dodatke (wc, tuš, kuhinja)?


Vrh
   
PostPostano: 25 svi 2017 12:16 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Da li se želiš kupati gdje se svi kupaju? Ono kao u JNA - 2 min namakanje, 2 min sapunanje - 4 minute ispiranje pa slijedi slijedeća grupa. jako je bilo važno da ti sapun ne padne na pod a ako je i pao tada si morao čuvati zadnji dio da ga ne probodu! tako je to bilo u JNA!
Dakle obučeš sandale gumene i ideš pod javni tuš gdje se lik sa nogama punim gljivica tuširao prije tebe! A one gljive posvuda naokolo jedva čekaju da nekog zaskoče. Imaš posebni tank u obliku bačvice kojeg vučeš na šipki i koji ti služi za punjenje tanka vode u kućici tako da koristiš svoj tuš ili se tuširaš na plaži.....opet u sandalama gumenim....Crock ili kako ih već zovu

Wc? e na pola noći ti se propišalo, pa ćeš sad onako mamuran na javni WC 300 metara udaljen i onu zagađenu školjku koja nije ništa bolja od one na zagrebačkom željezničkom kolodvoru gdje bakaju likovi sa crijevima punim parazita....ili sifiličari ili AIDS-ovci ili Herpes- aši ili tko zna šta još....a ono zahodske daske puna bacila koji jedva čekaju da zaskoče nekoga! Koristiš svoj WC kojega prazniš svaka dva dana, sve je lijepo upakirano i efikasno za korištenje...

Kuhanje? E to je bilo davno pitanje izbora modela marke i paketa opreme kojega danas koristiš tj za što si pred matičarem ponosno mlad i neiskusan uzviknuo DA u nadi da ćeš moć bušiti na naftonosnom polju svaki dan ako ne najmanje dvaput i što je najgore dao i javni potpis a danas se to pretvotilo u aždaju koja riga samo vatrnene kugle..ne možeš se ni približit moraš bit na sigurnosnom rastojanju i još ..okruženu mladim primjercima istovrsne race da se ne zatare sjeme! Holandezice opće ne kuhaju - hrane se ili u restoranu ili su na MOJ TE DONALD-su. Njemice isto tako, jadnici moraju jist kao da su na logorovanju u JNA - Oktobarska klasa paštetu pik vrbovec i mesni narezak Gavrilović a za nagradu u subotu dobiju Eurokrem! . A koja će ti žena kuhat na odmoru? Svaka ti gleda da ti radiš roštilj a ona odmara....ja sam to riješi tako da sam izgorio sve čevape i izgubio kuharsku licencu....jer su svi ostali u šumi gladni-----jest da rigala vatru ali ko ga jexxbe sada je kćer roštiljator a ja lipo u maslinovu hladu uz pivicu čekam poziv za stol....u međuvremenu znaj da Svaka u kampu kao i ti gleda što tko nosi u kupaćim gaćama i koliko bi moglo biti veliko u usporedbi sa tvojim odn. onim što ima. uostalom to radimo i mi....kada vidimo kako se priroda stvarno zna zaigrati i bogato obdariti pojedine primjerke. Dakle ako imaš love - Restaurant ako nemaš onda kao i čehi MC Sedvić a ako je žena OK tada će kuhat....nešto prikraćeno...ali .to su već loto jack pot dobici...uglavnom neka dijetalna lagana prehrana ....onak da crijeva ne krule!

Dakle svoj WC 100% , tuš 100%, kuhinja 100% - iznimka kuhinje je samo kada je godišnjica braka a i to me u Windsdoru koštalo 80 funti za 4 osobe pa sam im uskratio posjet Windsdor palace....jbg budžet je budžet----i meni danas poslali da više ništa ne naručujem dijelove za 6 misec jer sam probio budget....jbg pa sada ti radi tako .....a svi čekaju da isporučiš robu na vrime...

imaj sve nared kada je kupiš za vikend otiđi u karlovac u kamp Slapić pa ćeš vidit kako to bude išlo u kampu na licu mjesta.....


Javi točno kako je išao uvoz jer ima dosti interesanata za slične manevre....i oprosti na sarkastičnosti jer u svakom sarkazmu ima i ponešto istine....


Vrh
   
PostPostano: 25 svi 2017 13:22 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Čudo kako je ukusna juha iz vrećice! Ima i raznih tjestenina u vrećicama, s umakom. A nađe se i gotovih kuhanih jela... Nije u pašteti i mesnom naresku sve! :banana-dance:

Što se WC-a tiče, i ja se grozim od tih mjesta gdje prođe gomila ljudi. Ako ima kakva šumica pri ruci... ( ipak, treba misliti i na one koji će navratiti poslije pa ne ostavljati "nagazne mine")

A o tuširanju ima ona poslovica: "Čistoća je pola zdravlja." Jedino, mislim da je to samo prvi dio poslovice. Ja bih ju nadopunio:"... a prljavština druga polovica!" Ako ima kakva rijeka ili jezero ili još bolje more u blizini, snađi se, druže. Jer: "... more je izvor života, je li tako, Moke?!"

Uglavnom, improvizacija je bit kampiranja! Tko nije spreman na kompromise, bolje da ostane kod kuće! :naughty:


Vrh
   
 Naslov: Kupnja kampice
PostPostano: 25 svi 2017 13:59 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 06 stu 2016 16:27
Postovi: 38
Hvala na slici.
Onda , na stranu sarkazam, da li vi koji imate dobro opremljene kucice ipak koristite sanitarne cvorove u kampovima ili iskljucivo u vašim kucicama?


Vrh
   
PostPostano: 25 svi 2017 14:40 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Koristimo sve.
Ako je ružno vrijeme ili prohladno onda i tuš u kampici. Inače u kampu.
Noću wc. Preko dana, sanitarac.
Pranje zubi, umivanje uvijek svoja kupaona.
Zašto da imam ako ne koristim :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 25 svi 2017 14:43 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Viter, molim te da pitanja postavljaš u temi koju si već započeo, a ne svaki post - nova tema.

Hvala!


Vrh
   
PostPostano: 25 svi 2017 16:45 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 08 kol 2015 10:40
Postovi: 63
Moram priznat da nisam bas, bar u kampovima kojim sam bio, naisao na prljave kupaone. Tuiras se mormalno u japankama, wc cisti uredni, stavis papir na dasku. Cak ne strahdane bicurilo uz rubove u kampici paustrune, zbog toga sam se nekako i odlucio bez wc - a.
Kuhanje planiram na struju, ionako placas struju u kampu.
Ne pravdam nista. Moje je zanimanje bilo koliko se koriste te stvari, jer i u pregledu kampica za kupovinu uglavnom je navedeno nikad kuhano unutra pa stoga moje pitnje.

Uvoz mozda planiram za subotu pa javim proceduru. Cekam da zavrde atest kuke kako bih upisao u prometnu.


Vrh
   
PostPostano: 25 svi 2017 20:15 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 10 lip 2012 09:31
Postovi: 357
Mi u ljeti pretežno koristimo sanitarce. Osim noću.
Zimi i proljeće/jesen pretežno u kamperu.
Kao i kad smo na putu, tada sve koristimo u kamperu.
Ljeti mi se ne da natezati sa vodom.

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 01 lip 2017 07:51 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
http://www.njuskalo.hr/kamp-prikolice/2 ... s-19760589

Jučer sam prolazio Škorpikovom biciklom i slučajno u dvorišu kod jedne leasing kuće vidim ovu kampicu, stoji. Sjetim je se iz njuškala i kažem ajde da je vidim, nije loša. Kad dođem blizu, a ono kampica izlgeda kao da je iz rata izašla. Moja je 3 godine starija a izlgeda duplo očuvanije od ove.
Puknuta prednja ova zaštitna plastika na rudi, bočna oplata sva oštećena, očaj očaj, zapuštena totalno. Možda bolje da nisam ni vidio kakva je unutra :handgestures-thumbdown:


Vrh
   
PostPostano: 01 lip 2017 21:54 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 26 svi 2009 22:51
Postovi: 254
dundino je napisao/la:
http://www.njuskalo.hr/kamp-prikolice/2010-kamp-kucica-hobby-exellence-oglas-19760589

Jučer sam prolazio Škorpikovom biciklom i slučajno u dvorišu kod jedne leasing kuće vidim ovu kampicu, stoji. Sjetim je se iz njuškala i kažem ajde da je vidim, nije loša. Kad dođem blizu, a ono kampica izlgeda kao da je iz rata izašla. Moja je 3 godine starija a izlgeda duplo očuvanije od ove.
Puknuta prednja ova zaštitna plastika na rudi, bočna oplata sva oštećena, očaj očaj, zapuštena totalno. Možda bolje da nisam ni vidio kakva je unutra :handgestures-thumbdown:


Ma ta prikolica nije niti taj model niti ta godina. Evo što CVH kaže:
Vrsta vozila: O2
VIN oznaka: ......
Marka vozila: HOBBY
Tip vozila: 560
Godina proizvodnje: 2008
Motor:
Kočnice: NALETNA


Vrh
   
PostPostano: 02 lip 2017 12:54 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
pa piše: uredno i bez oštećenja... :crying-yellow: :crying-yellow:

očito imamo različite pojmove o tome ili previše tražimo...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 02 lip 2017 14:30 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Piše i na tarabi ( plotu) p...! =))


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 14 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan