Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 11:15.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 105 postova ]  Stranica 1 2 3 4 5 6 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 08 lip 2013 15:37 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Danas sam išao probati upaliti frižider na plin i nisam uspio. :crying-yellow:
Dosada ga nisam isprobavao na plin, tako da nemam pojma kako to ide. Sve sam napravio kako piše u uputstvima, ali neće da krene! Baca iskru (to sam vidio), ali neće da se upali plamen. Plamen se kontrolira u prozorčiću, a nemam pojma dali se tu jako vidi plamen kada radi frižider (možda sam ga upalio, ali nisam dobro vidio)?

Po uputstvima se prilikom paljenja tipka za regulaciju jačine hlađenja friža drži na minimumu i treba nju pritisnuti i tek tada se krene davati iskru. Dali i Vi tako radite? Kako provjeriti dali friž dobija plin? Ostatak instalacije u kućici ima plina. :-?? :think:


Vrh
   
PostPostano: 08 lip 2013 18:14 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 26 vel 2012 18:34
Postovi: 264
I meni je to bio problem, jer nisam bio siguran da li se upalio....no kad sam radio obavezni gas test pri tehnickom pregledu ....objasnili su mi da , ako nisam siguiran, jer se kod mene ne vidi prozorcic sa plamenom, da osluskujem, posto kad se upali cuje se kao mali prasak.

pozz

_________________
https://www.youtube.com/channel/UCnzZugurTMgOPsDdVnKumYA


Vrh
   
PostPostano: 08 lip 2013 18:15 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 04 sij 2012 22:08
Postovi: 1138
Lokacija: Samobor
Kad ja u kamperu startam frižder na plin onda se čuje iskričnik kako puca iskru dva tri puta dok ne upali plamen i sve ostalo radi automatski.
Ako nema plina onda se čuje kako baca iskru 10 sec i ako ne upali onda blinka lampica na upavljačkoj ploči friždera.
Tak o radi kod mene !!!!

:think: :think: :think:


Vrh
   
PostPostano: 09 lip 2013 06:31 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Nije se kod mene čuo nikakav prasak, a ni na prozorčiću nisam vidio nikakvu promjenu, tako da ga sigurno nisam upalio. :-??

Istrle kod tebe je onaj sa automatikom gdje sam baca iskru. Kod mene ja moram za bacanje iskre uvijek pritisnuti tipku za svako bacanje iskre. U u putstvima piše da se mora nekoliko puta pritiskati tu tipku dok se ne upali, ali ja to nisam uspio. Probati ću još jednom, možda mu se jučer nije dalo! :whistle:

Neznam, kolika je šansa da ventil za puštanje plina prema frižu nije ispravan? :think:


Vrh
   
PostPostano: 09 lip 2013 10:49 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Tako ti je bilo meni prosle godine na moru kad mi je riknuo grijac pa sam probao na plin i nista. Skljoca skljoca ali nema plamena. Vec sam mislio da ne radi i isao samo jos jednom probati ali navecer. S obziom da je vani bila noc kad sam probao vidio sam plamen i on je radio. Mozda i tebe to zeza sto se ne vidi. Probaj kad bude mrak


Vrh
   
PostPostano: 09 lip 2013 11:07 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
Meni se dogodilo da mi je nekakva buba napravila čahuru kod plamenika i nikako nisam mogao upalit dok nisam to nisam ispuhao-očistio. Provjeri plamenik!

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
PostPostano: 10 lip 2013 07:10 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Probao jučer još jednom i opet ništa. Samo sam ovaj puta uspio dobiti plamen na sekundu i to se baš jako vidi da gori (dali tako gori u normalnim uvjetima, nemam pojma). Problem je što se taj plamen javljao kada nebi trebao, a to je kada sam već prestao sa paljenjem, odnosno pustio tipku kojom puštam plin, a još sam jednom pritisnio tipku za bacanje iskre. Na taj sam način barem skontao da plin dolazi do friža.

Klin jesi sam čistio to oko plamenika ili ti je to netko radio? Jesi gledao kada je to radio? Zanima me dali friž moram vaditi ili mogu sa zadnje strane? :think:
Gledao sam sa zadnje strane i mislim da je to dio vezan za plin, ali mi se nalazi iza jednog lima kojeg moram skiniti da bi došao do svega.


Dundino, vidiš ni ovo nije loša ideja sa noćnim pokušajem! :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 10 lip 2013 10:47 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
bajki je napisao/la:
Probao jučer još jednom i opet ništa. Samo sam ovaj puta uspio dobiti plamen na sekundu i to se baš jako vidi da gori (dali tako gori u normalnim uvjetima, nemam pojma). Problem je što se taj plamen javljao kada nebi trebao, a to je kada sam već prestao sa paljenjem, odnosno pustio tipku kojom puštam plin, a još sam jednom pritisnio tipku za bacanje iskre. Na taj sam način barem skontao da plin dolazi do friža.

Klin jesi sam čistio to oko plamenika ili ti je to netko radio? Jesi gledao kada je to radio? Zanima me dali friž moram vaditi ili mogu sa zadnje strane? :think:
Gledao sam sa zadnje strane i mislim da je to dio vezan za plin, ali mi se nalazi iza jednog lima kojeg moram skiniti da bi došao do svega.


Dundino, vidiš ni ovo nije loša ideja sa noćnim pokušajem! :handgestures-thumbup:

To je prenosnni hladnjak 12/220 V i plin tako da mi je bilo lako to očistit. Mislim da možeš sa zadnje strane. I meni je tak bilo malo plamen i onda se ugasi dok nisma očistio žižak.

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
PostPostano: 10 lip 2013 11:38 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
A ništa, "šarafciger" u ruke i :pray: !


Vrh
   
PostPostano: 10 lip 2013 12:50 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
E sada jedno možda glupo pitanje, dali je frižu potrebna struja da bi on radio na plin ili barem prilikom pokretanja? :think:


Vrh
   
PostPostano: 10 lip 2013 14:04 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
bajki je napisao/la:
E sada jedno možda glupo pitanje, dali je frižu potrebna struja da bi on radio na plin ili barem prilikom pokretanja? :think:


Ne treba !

Za paljenje znaš i sam da koristi piezo.

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
PostPostano: 10 lip 2013 14:25 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
A šta je sa termostatom? :think:


Vrh
   
PostPostano: 17 lip 2013 13:25 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 26 vel 2012 18:34
Postovi: 264
Kod mene ,za paljenje frizidera na plin, je potrebna struja , t.j. mora biti ukljucen glavni prekidac....jer upaljac radi na struju.

pozz

_________________
https://www.youtube.com/channel/UCnzZugurTMgOPsDdVnKumYA


Vrh
   
PostPostano: 25 lip 2013 19:16 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Uspio upaliti frižider na plin. Jednostavno čim sam skinuo lim sa plamenika i malo pročačkao, friž je upalio. Ali i dalje nepali lagano nego treba dosta pokušaja dok ne upali. :-??
Zato uvijek postoji onaj stari sistem sa šibicama koji pali od prve! :obscene-drinkingcheers:

Ostao sam iznenađen kako friž dobro hladi! Dok si rekao keks smznuo je vodu u dijelu za zamrzavanje! Ovo ljeto friž radi na plin! :banana-dance: :banana-dance:


Vrh
   
PostPostano: 25 lip 2013 23:38 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
bajki je napisao/la:
Ovo ljeto friž radi na plin! :banana-dance: :banana-dance:


Bajki, jel vi to planirate u neki robinzonski kamp :think:

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
PostPostano: 26 lip 2013 07:09 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Meni je isto trebalo dosta dugo da ga upalim.
Kak sam otprije imao akumulator ali nije radilo nista unutra, ove godine sam nabavio novu trakcijsku bateriju koja moze podnijeti dubinsko praznjenjei popravio sam struju pa sad radi i pumpa za vodu i svjetlo unutra tako da kad idem na vikend kampiranje uopce ne placam struju. Bas mi je to super sad. Tako da i fridz na plin isto nije losa ideja. Istina meni slabije hladi nego na struju.


Vrh
   
PostPostano: 26 lip 2013 07:32 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
goga je napisao/la:
bajki je napisao/la:
Ovo ljeto friž radi na plin! :banana-dance: :banana-dance:


Bajki, jel vi to planirate u neki robinzonski kamp :think:


Ma jok! Takvi frižideri puno bolje hlade na plin nego na struju! A ovako mogu i na putu hladiti!


Vrh
   
PostPostano: 26 lip 2013 07:55 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
dundino je napisao/la:
Meni je isto trebalo dosta dugo da ga upalim.
Tako da i fridz na plin isto nije losa ideja. Istina meni slabije hladi nego na struju.


Možda mu treba samo malo pojačati plin na plameniku. :think:


Vrh
   
PostPostano: 26 lip 2013 08:29 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
moram još jednom reći da je mene na putovanju italijom taj friž na plin oduševio... bio je postavljen na 1 i hladio je ko blesav, dok mi u kampici na struju okrećem ga skoro na maksimum dok je ljeto i velike vrućine... i sam sam već razmišljao o micanju onih rešetkica kao što to stranci rade ili o ugradnji dodatnog vanjskog hladnjaka što nailazim na forumima...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 26 lip 2013 09:12 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 12 lip 2013 13:23
Postovi: 324
Taj koji radi na plin je apsorpcijski. Što je vani hladnije, radi bolje, tako da je često potrebno raditi ventilaciju prostora.
Po ljetu (velikoj vrućini) gubi efikasnost.
Na struju nije neka sreća, jer plin puno bolje zagrijava izmjenjivač.
Mana mu je što zagrijava i prostor u kojem se nalazi (nije neki problem po zimi :) ).

Kompresorski na 12/220 V hladi kao lud i ne ovisi o vanjskoj temperaturi.
Na žalost, koštaju kao suho zlato.

_________________
Super zabava za kućne vozače - http://superauti.com


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 105 postova ]  Stranica 1 2 3 4 5 6 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan