Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 12:16.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 29 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 08 srp 2012 22:35 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 08 srp 2012 22:29
Postovi: 13
Lokacija: Beli Manastir
ako neko zna nekog majstora koji bi mi mogao popraviti frizider ide na plin 220volti i 12 volti kao radi na plin ali nehladi ili hladi jako malo na struju ni makac zahvaljujem ako je moguce da mi se javi ovdije na forum ili na lajmir@optinet.hr


Vrh
   
PostPostano: 09 srp 2012 06:50 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Nisi naveo proizvođača? Ali takve miješane frižidere - možda može popraviti "Klimamobil" u Zagrebu

www.klimamobil.hr
01 2910 143

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 09 srp 2012 07:45 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Možda tu može pomoći i majstor za obične frižidere. Ako je izgubio plin, treba naći gdje pušta i to pokrpati.


Vrh
   
PostPostano: 09 srp 2012 17:16 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 08 srp 2012 22:29
Postovi: 13
Lokacija: Beli Manastir
radi se o elekedatroluxsovom frizidreu koji radi na plin 12 volti i 220 volti frizz nedaje znakove zivota kad uplim plin gori ali nehladi taj frizider se puni sa amonijakom r717 koji je explozivan i vrlo opasan kaze mi tip iz elekroluxa da iskljucivo moram promjeniti skoro citav frizz sto kosta 1000 eura tako da ako neko ima neku ideju bio bih mu zahvalan ima da se kupi na ekupi mali friz od 42 litre za 700 kn samo radi na 220 volti imam inverter tako da bih mogao u voznji preko invertera hvala


Vrh
   
PostPostano: 14 srp 2012 11:50 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 08 srp 2012 22:29
Postovi: 13
Lokacija: Beli Manastir
kaze mi ovaj covijek iz klimamobila da ako je frizz dugo stajao da se razdvojio amonijak od vode i da ga trebam izvaditi iz kucista okreniti naopacke i drmati par puta po sat vremena da trebam biti jako uporan dali ima neko takvih iskustava


Vrh
   
PostPostano: 14 srp 2012 13:21 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
lajmir je napisao/la:
kaze mi ovaj covijek iz klimamobila da ako je frizz dugo stajao da se razdvojio amonijak od vode i da ga trebam izvaditi iz kucista okreniti naopacke i drmati par puta po sat vremena da trebam biti jako uporan dali ima neko takvih iskustava


nekad su najblesavija rješenja upravo ona što trebaš!

a što te može koštat da probaš? ništa osim malo fizikalije!

ps. budi sretan da ti je rekao, mogao ti je reći da ga doneseš i dođeš drugi dan... prodrma ga, proradi i uzme ti par-sto kuna...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 14 srp 2012 19:37 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Baš kao Statler kaže, nemaš šta izgubiti, probaj pa ćeš vidjeti. Možda proradi! :think:


Vrh
   
PostPostano: 14 srp 2012 19:39 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
lajmir je napisao/la:
radi se o elekedatroluxsovom frizidreu koji radi na plin 12 volti i 220 volti frizz nedaje znakove zivota kad uplim plin gori ali nehladi taj frizider se puni sa amonijakom r717 koji je explozivan i vrlo opasan kaze mi tip iz elekroluxa da iskljucivo moram promjeniti skoro citav frizz sto kosta 1000 eura tako da ako neko ima neku ideju bio bih mu zahvalan ima da se kupi na ekupi mali friz od 42 litre za 700 kn samo radi na 220 volti imam inverter tako da bih mogao u voznji preko invertera hvala


Jel to važi za sve te kamperske frižidere ili za taj tvoj tip? :confusion-scratchheadyellow:


Vrh
   
PostPostano: 16 srp 2012 12:23 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 08 srp 2012 22:29
Postovi: 13
Lokacija: Beli Manastir
pa sve koji imaju amonijak i vodu kao medij za rashladjivanje ali najgluple od svega sto sam otkrio u bespucima internet foruma je da je neki lik iz pirota napisao da nije potrebno drmati friz nego samo staviti par zaledjenih flasa vode u frizz i pustiti ga ukljucenog par dana i da ce se sam pokrenutu zbog promjene temperature amonijaka i posto sam trenutno u kampu u baskom polju i nemam sta izgubiti odem ja zaledam 2 flase vode i stvim u friz i pustim ga tako 2 dana i evo hladi u pocetku jako slabo a sada se pojacava da cak drzim hranu u njemu i hladi sve jace i jace kao sto je ovaj lik rekao ima neki lik u pirotu sto opravlja te frizidere na plin za male pare bio je neki covjek u belom manastiru sto ih je poravljao ali je umro pozdrav


Vrh
   
PostPostano: 16 srp 2012 14:46 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Odlično! Bitno da si riješio problem i to na najjednostaviji (najjeftiniji) način!

Sad ostaje samo pitanje dali će iduči puta sam krenuti ili ga opet moraš pogurati?


Vrh
   
PostPostano: 16 srp 2012 23:54 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 08 srp 2012 22:29
Postovi: 13
Lokacija: Beli Manastir
Frižideri koji rade na Amonijak , tj. apsorbcijski frižideri, ako se ne koriste duže vrijeme , se "prevrću" iz razloga da se kristali koji su nastali kristalisanjem
rastvora vode i Amonijaka , a obićno se zadržavaju i koncentrišu na dnu sistema , talože i sužavaju protok amonijaka . Osim što ga treba okrenuti naopako potrebno ga
je dobro protresti da se ti kristali rastvore .
Preokrenut frižider je potrebno ostaviti min. 48h u tom položaju osim toga svaka 3-4 sata opet dobro rastresti i prodrmati te tako ponavljati proces.
Kad ste to odradili i ponovo vaš friž. stavili u funkciju , onaj savjet od Barbanesa sa hladnom flašom vode je odličan savjet.
Zaboravio sam da napomenem da je nakon silnog treskanja potrebno gospodinu frižideru da se malo odmori .
Treba ga vratiti u normalan položaj i ostaviti minimalno 12h da "dođe k sebi " , pa tek onda upaliti i primjeniti onaj fazon sa hladnom flašom


Vrh
   
PostPostano: 17 srp 2012 07:11 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Vrlo koristan savjet! :clap: :clap: :bow-blue: :bow-blue:


Vrh
   
PostPostano: 28 srp 2012 09:41 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 08 srp 2012 22:29
Postovi: 13
Lokacija: Beli Manastir
evo mog iskustva za kraj ako ko bude imao isti problem morao sam frizz izvaditi iz kamper sto podrazumjeva razvaljivanje pola kampera i gomilu zahrđalih sarafa i onda tresti i okretati frizider isto do besvjesti jedno 3 dana najbolje ne rucno nego da se objesi na neke gume i lastike za pricvrcivanje tereta i onda tresti tresti tresti i okretati i okretatii i okretati do besvjesti i napokon mi je proradio hladi na 4 5 stupnjeva sad moram sve vratiti na mjesto muka jedno 4 sata posla


Vrh
   
PostPostano: 28 srp 2012 10:44 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
sad kad si razvalio pol kampice, izvadi i te prednjice i ugradi normalni friž... :doh:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 28 srp 2012 23:21 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 08 srp 2012 22:29
Postovi: 13
Lokacija: Beli Manastir
novi kosta 1000 eura te zapremine asoprpcioni naravno


Vrh
   
PostPostano: 29 srp 2012 07:28 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
ma kakav apsorpcioni... mislio sam da malo prepraviš taj dio i za 600-700 kn ugradiš onaj identične veličine - kao minibar što ih ima u Metrou i negdje - samo strujni... ionak vjerojatno nećeš koristiti to na plin...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 26 kol 2012 21:49 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 07 pro 2011 23:32
Postovi: 401
Lokacija: tu negdje
lajmir je napisao/la:
Frižideri koji rade na Amonijak , tj. apsorbcijski frižideri, ako se ne koriste duže vrijeme , se "prevrću" iz razloga da se kristali koji su nastali kristalisanjem rastvora vode i Amonijaka , a obićno se zadržavaju i koncentrišu na dnu sistema , talože i sužavaju protok amonijaka . Osim što ga treba okrenuti naopako potrebno ga je dobro protresti da se ti kristali rastvore . Preokrenut frižider je potrebno ostaviti min. 48h u tom položaju osim toga svaka 3-4 sata opet dobro rastresti i prodrmati te tako ponavljati
Citat:
proces.
Kad ste to odradili i ponovo vaš friž. stavili u funkciju , onaj savjet od Barbanesa sa hladnom flašom vode je odličan savjet. Zaboravio sam da napomenem da je nakon silnog treskanja potrebno gospodinu frižideru da se malo odmori . Treba ga vratiti u normalan položaj i ostaviti minimalno 12h da "dođe k sebi " , pa tek onda upaliti i primjeniti onaj fazon sa hladnom flašom


Ma bi ja tresao... i frižider i onoga ko mi je to predložio....
:clap: =)) =))

_________________
"da me je puštit unutra,najebala bi amerika"


Vrh
   
PostPostano: 29 kol 2012 08:08 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Dali je netko koristio ove kamperske frižidere u radu na plin, ali u vožnji? :think:
Razmišljam kada idem na more i kada napunim frižider da ga upalim na plin dok nedođem na more, pa me zanima dali se to smije ili ne? :think:
Koliko sam vidio po upustvima od frižidera, nema neke posebne zabrane. Potrošnja plina za moj frižider iznosi nekih 270 g plina za 24 sata, što je zanemarivo.


Vrh
   
PostPostano: 29 kol 2012 08:13 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Mene je to strah! Više sam za opciju 12V u vožnji!

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 29 kol 2012 08:14 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Statler je napisao/la:
Mene je to strah! Više sam za opciju 12V u vožnji!


Tu me uvijek strah, da ne popapa akumulator kada se negdje stane na duži odmor! :whistle:


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 29 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan