Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 20:34.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 3 posta ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 08 srp 2019 15:16 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 08 srp 2019 09:02
Postovi: 2
Treba mi pomoć, odnosno pojašnjenje, čem služe ovi prekidači na prvoj slici? kad ih stisnem, popale se lampice ove zelene, ali dalje od toga nisam skužio nikakve promjene (u to vrijeme bio spojen na agregat 220V jer nemam 12V izvora napajanja raspoloživog). druga slika je s druge strane, prekidači se vide dolje desno. Uglavnom, očito negdje postoji pretvarač napona jer kad sam spojen na agregat, rade i 12V žarulje i ovaj voltmetar reagira.

slika
slika

Drugo, ali isto pitanje, čem služi ovaj jedan prekidač, i ove "rupe" pored njega?

slika

ovo mi je prvi susret s kamp prikolicama, ova je dofurana jer imam komadić zemlje u zelenom pojasu na moru pa nema mogućnosti gradnje. Kućica dofurana na šlepu, bez registracije.

Što se tiče struje ubuduće, u planu mi je neki Solarni panel od oko 300W i 120Ah baterija za mali hladnjak, malu telku, auto radio i nekoliko 12V žarulja. Čak bi probao izbrikati žice pa da postojeće prometno osvjetljenje na kućici (žmigavci, pozicije itd) iskoristim kao "ambijentalno" osvjetljenje prostora okolo.


Vrh
   
PostPostano: 08 srp 2019 16:24 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 08 srp 2019 09:02
Postovi: 2
bijah brzoplet, nisam vidio podforum kamp prikolica, molim admina da premjesti.

hvala


Vrh
   
PostPostano: 09 srp 2019 07:17 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Sve kamp kućice imaju pretvarače napona 230V/12V jer se rasvjeta i pumpe vode napajaju preko 12 V.

Meni to izgleda kao neki osigurači (nalaze se unutar tih vijaka koje otpustiš izvijaćem). E sad šta se točno time pali i šta štite treba ispitati.

A na zadnjoj slici ove rupe bi u stvari bile utičnice na kojima imaš 12V kao npr. upaljač u autu.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 3 posta ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan