Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 23:10.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 11 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 06 tra 2020 19:40 
Offline
trudi se
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020 22:36
Postovi: 2
Dosta dugo kampiram u šatoru po šumama i gorama...a isto tako mi se dugo mota po glavi ideja o kupnji kamp prikolice.

I spojem nekih stvari,došlo je do mogućnosti kupnje iste...naravno,išao bih na neku jeftinu opciju. Cca 2000€,plus neki fond za renoviranje,volim raditi sam puno.

Ne bih išao na skuplje trenutno jer nismo nikad kampirali u kampici niti putovali negdje,tako da je potrebno vidjeti prvo jel se supruzi i djeci to uopće sviđa. Ovako dok pričamo svima je super,svima se sviđa,ali treba to provjeriti u stvarnosti.

Manje više sam pročitao što trebam paziti kod kupnje...pod,u kutevima posebno,kutove zidova na tragove vlage,ručke dobro prodrmati da vidimo jel ispod trulo,pregledati sve instalacije,voda,struja,podvozje.

Još nešto???

Za vuču razmišljam kupiti Renault Scenic RX4,4x4 pogon,1,9dci,102KS....može vući do 1300kg,sredio bih ga samo za vuču kampice i obične prikolice..

Imam Lagunu III,1.5dci sa 109KS,ali ne bih na nju stavljao kuku i kidao je vučom prikolica,tj to je ženin auto,pa ne bih baš da me skalpira.


I usput,gdje nabavljate dodatnu opremu za kampice,osim HR u obzir dolazi i DE??


Vrh
   
PostPostano: 07 tra 2020 07:10 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Manje više si sve rekao.
Autu neće ništa biti od kamp kućice. Moj 10 godina vuče prikolicu (preko 1300 kg) oko 4000 km godišnje i ništa mu nije.

Opreme dosta imaš i u Sloveniji i u Austriji.


Vrh
   
PostPostano: 07 tra 2020 10:29 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Ništa autu neće biti.... samo gledaj da kampica ima NDM prikladan onome što auto može vuči...

ali obzirom da kupuješ prikolicu 80-tih godina sa svim tima će se RX4 igrati...

Opreme i dijelova za prikolice imaš u SLO - a u Njemačkoj imaš skoro svuda FRITZ BERGER dućana...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 07 tra 2020 11:23 
Offline
trudi se
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020 22:36
Postovi: 2
Skužio sam to,da su te iz 80-ih dosta lakše u odnosu na novije. Doduše RX4 je trom u odnosu na Lagunu,ali nigdje se ne žurim,put je dio doživljaja.

Točnije, zanimaju me Bürstnerovi modeli City i Lux,nravno to opet ovisi o onome što uspijem naći u zadovoljavajućem stanju..polako bih ju preuređivao po svom guštu,po zimi imam puno vremena za takve stvari.


Vrh
   
PostPostano: 24 tra 2020 20:27 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 23 tra 2020 20:17
Postovi: 12
Pozdrav ekipa,

Evo, nadovezujem se na ovu temu s gotovo istim pitanjima :)

Dakle i mi smo se odlučili krenuti u smjeru nabavke kamp prikolice sa 4 osobe.

Auto (postojeći) VW Golf Variant 1.0Tsi 115 hp, 200Nm (da, 1.0..)
masa praznog: 1220kg
max masa: 1850kg
max masa auta + prikolice 3160kg
max na kuki 75kg

Kampica Adria Aviva 400DK
MRO: 894kg
MTPLM: 1100kg

Dakle ukupno su masa auta i prikolice u max obimu 2950kg

Moja pitanja:
1. Sve ovo mogu tegliti s B kategorijom?
2. Što mislite o omjeru snage auta u odnosu na mase (nije baš da imam za zamjenu auta...) Imate iskustva s sličnim omjerima?
3. Uz prikolicu moram nabaviti nešto čime ću je zaštititi od krađe. Vidim da postoje lokoti za kuku i za kotač. Što preporučujete?
4. komentari/sugestije :)


Nije mi cilj juriti okolo već koristiti sunčane produžene vikende i naravno ljetovanje...


Hvala unaprijed !


Vrh
   
PostPostano: 27 tra 2020 08:04 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Sve to smiješ vući sa B kategorijom.

Tvornica kaže da to smiješ vući sa tim autom i po tom pitanju nemaš problema. U praksi svaki dodatni konj dobro dođe, jer budeš brži (pri tome nemislim na konstantnu vožnju, već na ubrzanja).


Vrh
   
PostPostano: 01 svi 2020 12:23 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 06 stu 2016 16:27
Postovi: 38
Lijep pozdrav !
Pregledala sam cijene nekih Adria kamp kućica, godište 2002. ,pa prema novijim . Neke od tih kamp kućica stare više od 15 god.prelaze cijenu od 7000 eura, a nove su na tržištu već od 13-14 000, za što se dobiva i uredan sanitarni čvor i kuhinja, što danas postaje skoro najbitnije za kampiranje, nema opasnosti od trulih spojeva..
Da li vi, iskusni kampisti, danas predlažete početnicima da se odluče za skuplju, ali sigurniju varijantu ?
Pozdrav


Vrh
   
PostPostano: 04 svi 2020 20:11 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
ne... starije kampice ako su čuvane mogu biti skoro pa u istom stanju kao da su nove... obično skuplje cijene su onih koje se koriste 30-40 dana godišnje u odnosu naspram onih koje su na paušalima...

a i ima hrpa rasporeda u unutrašnjosti kampicam tako da nema jamstva da će vam se svidjeti raspored koji odaberete na novoj kampici... a rabljenu opet možet prodati i kupiti drugu rabljenu...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 11 kol 2020 20:23 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 21 srp 2020 19:02
Postovi: 29
Upravo se pojavila na njuskalu, je li kome poznata prikolica?:) Molim i misljenje..
https://www.njuskalo.hr/kamp-prikolice/ ... s-32157729

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 13 kol 2020 13:58 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 08 kol 2015 10:40
Postovi: 63
MMDzomba je napisao/la:
Upravo se pojavila na njuskalu, je li kome poznata prikolica?:) Molim i misljenje..
https://www.njuskalo.hr/kamp-prikolice/ ... s-32157729

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk


pozdrav,

ono što vidim nema predšator, bar nije naveden, pa ce ti to biti dodatna invensticija.


Vrh
   
PostPostano: 13 kol 2020 14:31 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 21 srp 2020 19:02
Postovi: 29
To čak i nije presudno jer imamo Medusu od Brunnera koja je iskoristiva. Baš me zanima je li kome kampica poznata s obzirom da je naša a i dimenzije joj nisu tako česte..

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 11 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan