Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 19 tra 2024 14:45.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 32 posta ]  Stranica 1 2 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 18 kol 2020 09:01 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 18 kol 2020 07:58
Postovi: 8
Lijep pozdrav svima. Nadam se da ima neka dobra duša koja će mi malo pomoći budući da sam se ja izgubila u moru propisa i zakona.. :doh: Kupujemo kamp kućicu i sad nam se sviđa jedna sa njuškala:

https://www.njuskalo.hr/kamp-prikolice/ ... s-32150697

Kako vam izgleda kućica?
Ima hrvatske papire (knjižicu vozila, prometnu uredno odjavljenju od Hrvata) i onda ju je kupio gospodin iz Slovenije. On ju je kupio sa kupoprodajnim ugovorom i nigdje ju nije prijavio. Tu kućicu mi možemo kupiti bez problema, homologacije ili slično - samo sa kupoprodajnim ugovorom? On bi ju doveo do hrvatske, mi bi odmah sa njom na tehnički i mup. (...ako je to tako jednostavno... :-?? )

I još me muči vuča kućice, iz prometne kućice podaci su:
masa praznog vozila: 840
dužina/širina/visina: 5800/2180/2480
Mi imamo kiu Ceed (benzin) 1,4
na vratima od vozača piše:
1820 kg
3020 kg
1-960kg
2-960 kg
Da li to znači da može vući prikolicu do 960 kg? U uputi od kie piše da se gledaju podaci na vratima, ali je i tabelica na kojoj je naznačeno da kia ceed 1,4 može vući do 600,00 kg.
Uglavnom..puno toga mi nije jasno :-??

Unaprijed hvala!


Vrh
   
PostPostano: 19 kol 2020 08:08 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7230
Lokacija: Osijek
Što se tiče uvoza, nisam siguran, pa nebi ništa ni pisao oko toga.

A što se tiče Kie, po pločici ona može vuči prikolicu do 1200 kg težine, ako je auto opterećen do kraja. Taj podatak sam dobio iz 3020-1820=1200 kg.

Ovih 960 kg, to je podatak o dozvoljenoj opterećenosti prednje i zadnje osovine (1 je prednja, a 2 je zadnja osovina). 1820 je najveća dopuštena masa samog auta, a 3020 kg je najveća dopuštena masa auta i prikolice.

A što se tiče same kućice, ovo je Adria kosi tip koja ima problem sa curenjem prednjeg kraja. S obzirom da ova nema prednjih ručki, nešto je rađeno na top prednjem kraju.


Vrh
   
PostPostano: 19 kol 2020 08:59 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 18 kol 2020 07:58
Postovi: 8
Na kraju sam zvala i kia servis pa su mi isto tako odgovorili. Hvala i vama.

Polako odustajem od ove kućice jer je u Sloveniji, a kako trenutno stvari stoje..nije bas tako lako ni "skočit" ju ići pogledati.
A i preko 750 kg pa mi se ni ne čini isplativo svake godine registrirat radi tjedan - dva ljetovanja.

Za sada mi se čini da čekam neku Adria Unicu..te su mi nekako najjednostavnije.
Našla sam ovu pa evo ako može još komentar kako vam se čini

https://www.njuskalo.hr/kamp-prikolice/ ... s-31962278

Hvala


Vrh
   
PostPostano: 19 kol 2020 10:14 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7230
Lokacija: Osijek
Unica je svakako bolje rješenje od adrie kosi tip.

Ova unica je registrirana kao laka prikolica i to je po meni problem. Ta prikolica je sigurno teža od tih 750 kg i samim time ste u prekršaju dok nju vučete, a kontrola i vaganja za vrijeme sezone ima sve više, tako da i o tome treba voditi brigu. Dodatno mi je ovdje čudan donji otvor od frižidera. On bi morao imati isto rešetku kao i gornji, a ne tu neku bijelu plastiku, da bude osigurana cirkulacija zraka koja je potrebna za normalni rad firižiidera.

A što se registracije tiče, ona za kućicu sa osiguranjem dođe oko 400 kn, tako da to nije toliko veliki izdatak i ako se treba raditi svake godine.


Vrh
   
PostPostano: 19 kol 2020 10:41 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 18 kol 2020 07:58
Postovi: 8
Uf..svaki put mislim "to je ta kućica" pa onda opet paf..
Ja bi stvarno da sve bude ispravno i da se ne zeznemo. Nije mi jasno..šta se onda ti papiri "srede" preko nekoga da kućica može biti registrirana kao laka prikolica, a teža je od 750 kg? Pa treba ići na tehnički, kako to onda prođe ako tamo nemaš nekoga?
Meni se čini da taj frižider ni nije od kućice, vjerojatno je samo stavljen unutra.. al dobro, za tako neke stvari, popravke i sl. čak i nije problem. Muž će takve stvari riješiti.
Više me brinu te pravne stvari i papiri jer više ne znam na šta sve treba paziti :-??


Vrh
   
PostPostano: 19 kol 2020 12:59 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Tezinu ste uspjesno odgonentuli a frizider definitivno nije original! Znam 100%, jer mi imamo identican kojeg nosimo na kampiranje :D
To je obican, mali frizider od 43-45Lit i radi samo na 220v, cijena cca 600-700kn


Vrh
   
PostPostano: 19 kol 2020 13:19 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 18 kol 2020 07:58
Postovi: 8
Onda teoretski..ako uzmemo ovu kamp kućicu..
Na tehnički idemo svake tri godine, povadimo iz nje sve fizički da bude lakša pa može i proći do ovih 750,00 kg? ..ili naravno nađemo nekoga pa to uspijemo riješit i bez toga..
A policija..ako sve natrpamo u auto, a u kućicu minimalno..možda ne dobijemo kaznu :-??
Sve mi se čini da ćemo mi i dalje sa šatorom na ljetovanje.. :think:


Vrh
   
PostPostano: 19 kol 2020 14:33 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Sad je malo situacija nezgodna ali gledajte radje kucice u Slo na avto.net ili nekom drugom siteu. Kod nas je ponuda katastrofa, sve u raspadu, skinuto sa pausala pa netko hoce na brzinu okrenuti lovu itd. Bude tu i tamo nesto pristojno ali to je jedna u 2-3 mjeseca i ode vrlo brzo. Eventualno upecati nesto tu na forumu kada se prodaje pa barem znas na cemu si ;)
Btw nedavno je netko trazio za slicnu cifru i tu stvarno morate biti svjesni da ne mozete dobiti nista "posteno". Kucica stara 20-25 godina ce imati hrpu nedostataka i potrebno je u nju ulagati i vremena i novaca.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 19 kol 2020 14:57 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 18 kol 2020 07:58
Postovi: 8
Hvala na savjetima. Nije nam hitno pa cemo jos malo razmisliti..mozda nam nesto "uleti" kad se ne budemo nadali. Hvala


Vrh
   
PostPostano: 20 kol 2020 11:15 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7230
Lokacija: Osijek
TamTam je napisao/la:
Onda teoretski..ako uzmemo ovu kamp kućicu..
Na tehnički idemo svake tri godine, povadimo iz nje sve fizički da bude lakša pa može i proći do ovih 750,00 kg? ..ili naravno nađemo nekoga pa to uspijemo riješit i bez toga..
A policija..ako sve natrpamo u auto, a u kućicu minimalno..možda ne dobijemo kaznu :-??
Sve mi se čini da ćemo mi i dalje sa šatorom na ljetovanje.. :think:


Na tehničkom ćete vjerovatno prolaziti bez problema, jer nema vaganja na tehničkom.

Ali ako bude vaganje negdje na putu 99% dobivate kaznu jer ja mislim da ta prikolica i kad je prazna prelazi 750 kg.

A to kako su ti papiri napravljeni, to je stara priča jer su se prije uz poznanstvo mogli dobiti papiri kakve želiš, a nije bilo vaganja po cesti. Do prije cca 10 godina je bio "problem" registrirati kućicu težu od 750 kg jer je samo cestarina pri registraciji iznosila oko 1600 kn godišnje i iz tog razloga su ljudi išli na preregistraciju na laku prikolicu. Od prije 10 godina kada je ta cestarina smanjena (sada je cijela registracija sa osiguranjem i cestarinom oko 400 kn) više nema potrebe za takvim akcijama.


Vrh
   
PostPostano: 26 kol 2020 07:56 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 18 kol 2020 07:58
Postovi: 8
Evo mene opet..sve mi se čini da od našeg "njuškala" neće biti ništa. Stvarno kad gledaš na avto.net ima izbora da bi svaku kućicu kupila..a kod nas uglavnom sve nikakve.. Naravno da je problem što se u Sloveniju ne može..baš smo izabrali vrijeme za kupit kućicu.
E sad imam jednu ponudu od nekog slovenca, koji mi se nudi da će mi ju i dovest (kako preko granice..nemam pojma).

link od kućice:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 0OHRANJENA

Kako vam se čini ova kućica, i kakva je to marka? Ja sam naučena na adriu i cijeli život sam u njoj ljetovala pa ne znam kakve su druge..

Da li uopće razmišljati o kućici, a da ju se uopće fizički ne vidi?
Pretpostavljam i sama da ne, ali nam je već od početka godine bio plan da kupimo kućicu kad završi ljeto pa ju malo još skockamo za slijedeće ljeto..

Hvala


Vrh
   
PostPostano: 26 kol 2020 08:05 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7230
Lokacija: Osijek
Dethleffs kao marka nije loša.

Na fotkama kućica izgleda ok. Po fotkama se može razmišljati o kućici, ali prije kupovine svakako nju treba pogledati. Ako se radi o nekoj kućici koja je daleko, ja bi svakako od vlasnika tražio da mi dostavi fotografije u velikoj rezoluciji tako da se može detaljno pregledati, pa tek onda ići pogledati uživo.


Vrh
   
PostPostano: 26 kol 2020 08:10 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 18 kol 2020 07:58
Postovi: 8
Hvala na brzom odgovoru :)
Onda čekamo da nas Slovenci puste preko granice da vidimo pa kupimo nešto.. Ako nešto nađem kod nas na njuškalu, opet pošaljem link za savjet.

Hvala i pozdrav


Vrh
   
PostPostano: 04 ruj 2020 11:05 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 18 kol 2020 07:58
Postovi: 8
Pozdrav svima, evo mene opet..ne odustajem ja od kućice :) ..a tko zna kada ćemo moći u sloveniju..

stavljam link od kućice koju idemo vidjeti, kako vam se čini?

https://www.njuskalo.hr/kamp-prikolice/ ... s-27387673

Znam da kućica nema wc, ali nekako nas za sada vuče da kupimo kućicu do 750,00 kg, a da ima normalna dva kreveta. Ipak nas je dvoje + dvoje djece.
Kada jednoga dana kupimo jači i bolji auto..kupit ćemo i veću kućicu...valjda..

Ova mi se čini da je dosta očuvana, na što bi trebali možda pripaziti?

Lp


Vrh
   
PostPostano: 07 ruj 2020 10:00 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7230
Lokacija: Osijek
Kao i prije kod Adrie kosi tip, prednje ručke, čoškovi iznutra i čvrsti pod.


Vrh
   
PostPostano: 07 ruj 2020 16:54 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 21 srp 2020 19:02
Postovi: 29
Što mislite o Adriji Forma?
Konkretno ova iz Slovenije je jako zanimljiva (za izvozno tržište), i je li cijena realna tj.koja bi to bila? Djeluje jako lijepo..
https://www.njuskalo.hr/kamp-prikolice/ ... s-32150697

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 09 ruj 2020 08:24 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7230
Lokacija: Osijek
Kod cijene je bitno u kakvom je stanju. Ako je kućica ok, onda nije problem dati malo više novaca, iako ova cijena teško da može biti puno niža.

Ovako na fotkama kućica izgleda ok, jedino mi se čini da nema WC-a.


Vrh
   
PostPostano: 09 ruj 2020 09:56 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 21 srp 2020 19:02
Postovi: 29
Da, wc je izbačen radi klime,to je čak i dobro za moje potrebe.
Baš me zanima kakve su te Forme jer ih nisam puno viđao, pogotovo ova izgleda modelski dosta napredna za godište? Navodno je izlazni model pa zato.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 09 ruj 2020 15:18 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Ja ne bi nikada bez wc-a! To mi je jedna od vecih prednosti kampice u odnosu na sator. Pada kisa mozes na wc, usred noci ne moras bauljati po kampu nego imas unutra...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 10 ruj 2020 09:26 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7230
Lokacija: Osijek
MoschuS je napisao/la:
Ja ne bi nikada bez wc-a! To mi je jedna od vecih prednosti kampice u odnosu na sator. Pada kisa mozes na wc, usred noci ne moras bauljati po kampu nego imas unutra...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


Potpisujem! :handgestures-thumbup:


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 32 posta ]  Stranica 1 2 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan