Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 25 tra 2024 10:12.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 6 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 16 vel 2021 08:40 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 06 vel 2021 18:07
Postovi: 3
Pozdrav novi sam u svijetu kampiranja, može pomoć oko odabira kampice, nabavili bi lampicu do nekih 8000,9000 eura, kaj preporuča te, Adria, Hobby... Da je dužine oko 6m može i više, na kaj obratiti pozornost?


Vrh
   
PostPostano: 16 vel 2021 09:00 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
Nemam neku posebnu marku za preporučiti. Može bilo koja ako je kućica u dobrom stanju.

A na šta obratiti pozornost (za vrijednost kućice koja tebe zanima), najbitnije da kućica nije razbijana i da nigdje ne curi (malo teže za provjeriti osim ako baš nije kišno vrijeme) i naravno sva oprema bi trebala biti ispravna i u funkciji.

Imaš tu na forumu dosta tema o kupovini kućica i o stvarima na koje obratiti pozornost.


Vrh
   
PostPostano: 16 vel 2021 16:55 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Kada sam ja gledao par ljudi mi je reklo da izbjegavam one Hobbyce sa debelim bijelim plastikama uz vanjski rub, da se tu voli voda zavlaciti....
Sto se tice ponude avto.net i vidi sto otprilike mozes dobiti za te novce, ovako na pamet rekao bi nesto 12-13god staro. Kod nas ih ima jako malo, uglavnom neka starudija dovucena iz DE i tu i tamo nesto pristojno kapne ali prema Slo jako slabo.


Vrh
   
PostPostano: 16 vel 2021 17:47 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 06 vel 2021 18:07
Postovi: 3
Da taj post saž vidio za taj model malo vidim pa zakači tu da čujem mišljenja, sad sam vidi i Teerbet jednu.


Vrh
   
PostPostano: 17 vel 2021 15:06 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Rudolf, nisi ništa definirao.
Veličinu prikolice, za koliko osoba, ima svega. Nije vam svejedno imate li djece, koliko ili ste sami i ne treba vam nešto veliko. O tome ovisi i raspored.
Što se tiče cijena za 8-9000 eura možete dobiti lijepu prikolicu tipa 2006-2009 godine.

@moshus
Teško ovakvog hobbyja koji se spominje sa debelim trakama na krovu, to su novije prikolice od 2010-te.

Prikolice su u zadnjih godinu dana otišle drastično gore cijenama rabljenih, pa tako sada su tu ponovo prikolice tipa 2006-2010 u cijenama od 8500-12000 eura ovisno o marci. Naravno neki Sterckemani, carado su jeftiniji, Adria, hobby, Dethleffs, burstner, eifellandi, weinsbergi su odlične prikolice zlatne sredine, a knausi, fendtovi, taberti ili top marke proizvođača su nešto skuplje.

Kod kupnje kampice često nije bitno koja je godina, već je bitnije kako je čuvana i koliko je korištena. Nije svejedno da li netko ima prikolicu garažiranu, pod nadstrešnicom ili nekim drugim načinom spremljenu ili ona stoji na otvorenom, nije svejedno ni da li je u unutrašnjosti na otvorenom ili na moru na slanom zraku na nekom paušalu na par metara do same obale. I onda ove koje se vuku svake godine u unutrašnjost obično su u korištenju 20-40 dana, koristi ju eventualno jedna obitelj, a paušalne su u funkciji od 1.5 do 1.10 i svi se redaju, često su i u renti (slovenci to masovno rade) pa shodno tome za 1 godinu se zaništi kao što netko tko to samostalno koristi bi trošio 10 godina.

Kod prikolice je bitno da je suha ne samo izvana, već po svim kutovima unutra... Da nigdje nema ni trunke plijesni. Kod kupnje ako igdje se u unutrašnjosti vidi imalo da vlage ima - okret na drugu stranu i doviđenja. Nema popravaka, nema složit ću nije problem.

A onda tu je i onaj upit - s čim se vuče prikolica? Koliko KS auto, koja veličina i koliki mu je NDM i dozvoljena masa prikolice koju taj auto vuče?

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 17 vel 2021 20:09 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 06 vel 2021 18:07
Postovi: 3
Puno hvala, vukao bih sa Citroen om c5 karavana 2012 140 ks, nas je troje, žena ja i sin 10 god, može vući 1850,on je max 2150kg natovaren prazan 1820 kg, gledao sam što duže 6 do 8 m ležaja 4 do 6 možda budu i klinci od sestre s nama, pred šator obavezan i dali mi radi sve u kućici na 220 v, što duža to bolja radi komfora


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 6 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan