Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 20 tra 2024 09:45.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 3 posta ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 21 kol 2021 09:01 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 13 kol 2021 20:27
Postovi: 1
Pozdrav svima

Prije svega hvala na prijemu, mi smo novi u svijetu kampera I oduševljeni smo svi me što nam nudi.

Čitao sam dosta po forumu, a imao bih par pitanja pa ako možete dati savjete i preporuke.

1. Kupnja kamp prikolice
Mi smo porodica iz BiH, 2 odraslih i 3 kćerke (15 god, 11 God, 10 God) I želimo da kupimo kamp prikolicu.
Budžet za kupovinu je nekih 8.000-9.000 eur, i prikolicu bih vukli sa Audijem A 4 karavan, 140 KS (105 kw). Ideja nam je da prikolicu postavimo u neki kamp na duže vrijeme na godišnji paušal (Makarska rivijera). Bitno nam je da ima vise prostora, 5 kreveta, dobar predsator.

Na oglasima sam našao na neke dvije koje su zapale za oko pa molim za mišljenje ili vaš prijedlog koje proizvođače da tražim (obzirom na nas 5):

ADRIA Altea 502 dt 2007 God, 5,2 m x 2,2 m, cijena cca 7800 eur, drugi vlasnik u BiH (prvi u Slo), ima oštećenje jedno manje lima od udarca, BiH table.

KNAUS 500 Blueline, 2000 god, 7x3 x 2,3 m, cijena cca 6600 eur, BiH table, drugi vlasnik.

Treća opcija je možda neki vaš prijedlog, da li se odlučiti na drugog proizvođača, jeftiniju i manju prikolicu ili? Nemam nekog iskustva u vožnji prikolice pa je vožnja u rikverc i manipulacija istom problem (za sada).

2. Savjet sa postavku prikolice u HRV na godišnji paušal
Zamolio bih vas ako možete dati preporuke za neke kampove koji su OK sa cijenama godišnjih paušala i koji možda nude neke fine pozicije sa pogledom na more (svjestan sam da je dosta takvih već zauzeto godinama).
Ili ako možda ima neki privatni vlasnik da bih ustupio postavku prikolice na privatnoj zemlji svojoj.

I ako možete dati okvirne cijene godišnjeg paušala po kampovima u HRV ili Privatni vlasnici?

3. Mogućnost postavke mobilne kuće (kontejnera) na godišnji paušal

Primjetio sam da je dosta ovakvih mobilnih kućica po kampovima u HRV pa me zanima kako se kreću cijene paušala godišnjeg za postavke ovih mobilnih kućica i kako to funkcioniše?
Znam da dosta ljudi pravi ove mobilne kućice od kontejnera i postavlja ih pa ako može info za ovo.

Hvala puno svima unaprijed na pomoći i odgovorima, Vlado sa porodicom


Vrh
   
PostPostano: 24 kol 2021 09:12 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7230
Lokacija: Osijek
Oko paušala nema pravila, ovisi od kampa do kampa. Isto tako za postavljanje mobilne kućice treba vidjeti sa kampom, jer neki dopuštaju, neki ne. Isto tako treba vidjeti koliko ti ljudi ugovorom dopuštaju da borave na paušalu.

Što se tiče odabira prikolice, to ovisi o vašim potrebama. I ovdje stoji ona da od viška glava neboli. A za prevući nju jedan puta godišnje neigra dali je ona dugačka 6 m ili 7,5 m.

Možda mali detalj oko odabira, ako ste višlje osobe, obratite pozornost na dužinu kreveta. Ako su kreveti poprečno stavljeni u prikolici, onda je dobro da je prikolica širine barem 220 cm, da bi imali koliko toliko normalnu dužinu kreveta.


Vrh
   
PostPostano: 20 ruj 2021 17:43 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Kamp Trstenica u Orebiću daje nekolik parcela za paušalce.

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 3 posta ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan